Artykuły

9 Przyjazne Dla Budżetu Swapy, Aby Poradzić Sobie Z Inflacją

0

Przez większość czasu inflacja jest pojęciem ekonomicznym bez większego bezpośredniego znaczenia dla codziennego życia amerykańskiej opinii publicznej. Ale ostatnio, to zaczęło wpływać na portfele konsumentów w bardzo realny sposób.

Jeśli zaczynasz odczuwać ciężar inflacji, być może szukasz sposobów na utrzymanie budżetu pod kontrolą. Oto kilka przyjaznych dla budżetu swapów i strategii, aby obniżyć koszty, czekając na poziom inflacji.

Badania Cen Gazu

Ceny gazu przekroczyły inflację, a w niektórych częściach kraju galon gazu kosztuje teraz ponad 5 dolarów. Jeśli jeździsz codziennie do pracy lub załatwiasz wiele spraw, możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy przy pompie.

Zanim kupisz Gaz, skorzystaj z aplikacji GasBuddy, aby znaleźć najtańszą stację benzynową w pobliżu. Tylko upewnij się, że nie jedziesz tak daleko, że skończysz wydając więcej niż oszczędzasz. Kiedy się napełni, spróbuj to zrobić w poniedziałek. Badania pokazują, że to najtańszy dzień tygodnia na zakup gazu.

Niektóre sklepy spożywcze oferują również zniżki na powiązanych stacjach benzynowych. Jeśli jesteś członkiem klubu magazynowego, takiego jak Costco, możesz znaleźć tam lepsze ceny gazu niż w innych sieciach.

Zapisz Się Na internetowe oszczędności

Jeśli twoja rodzina zarabia poniżej 200% federalnych wytycznych dotyczących ubóstwa, możesz kwalifikować się do tańszego Internetu od rządu. Możesz aplikować za pośrednictwem programu tanich połączeń rządu federalnego. Jeśli uzyskasz zgodę, skontaktuj się z dostawcą internetu, który zmniejszy Twoje rachunki. Możesz być w stanie zaoszczędzić do $30 miesięcznie.

Jeśli nie kwalifikujesz się do tego programu, skontaktuj się ze swoim dostawcą internetu, aby wynegocjować niższą cenę. Wspomnij, jeśli miałeś jakiekolwiek trudności finansowe i zapytaj o swoje opcje.

Pro-tip: Sprawdź usługę negocjowania rachunków Mint, aby pomóc zaoszczędzić.

Rozważ Zmianę Banków

Jednym z najprostszych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy jest zmiana banków. Zaloguj się na swoje konto bankowe i sprawdź, czy nie są naliczane opłaty za prowadzenie konta. Jeśli tak, przełącz się na bank internetowy, taki jak Ally lub Chime, który nie pobiera żadnych opłat ani nie ma żadnych minimalnych wymagań dotyczących salda.

Sprawdź oprocentowanie swojego konta oszczędnościowego. Jeśli jest poniżej .40% APY, następnie należy przełączyć się na konto oszczędnościowe o wysokiej wydajności, aby zarobić więcej odsetek.

Tak może wyglądać różnica. Załóżmy, że masz 5000 USD zapisane na tradycyjnym koncie oszczędnościowym, które płaci .01% APY. Po roku zarobiłbyś 50 centów z odsetkami.

Jeśli przełączysz się na wysokodochodowe konto oszczędnościowe, które oferuje .50% APY, możesz zarobić $ 25.06 w odsetkach po roku. Sama zmiana banków nie wystarczy do walki z inflacją, ale to krok w dobrym kierunku.

Kup Mrożone Produkty

Każdego roku przeciętna amerykańska rodzina czterech marnuje około 32% swojej żywności. Duża część to prawdopodobnie świeże produkty.

Jeśli zawsze wyrzucasz przeterminowany szpinak lub gnijące pomidory, spróbuj przerzucić się na produkty mrożone. Mrożone owoce i warzywa są często tańsze niż ich świeże odpowiedniki i zawierają tyle samo składników odżywczych. Ponieważ zamrożone produkty trwają dłużej, jest mniej prawdopodobne, że je zmarnujesz.

Jeśli są pewne produkty, które wolisz kupować świeże, poszukaj sposobów na przedłużenie ich żywotności. Na przykład przechowuj dojrzałe awokado w lodówce. Opłucz świeże jagody w mieszaninie octu i wody, aby zabić pleśń. Zaplanuj posiłki wokół łatwo psujących się przedmiotów.

Jedz Więcej Posiłków Wegetariańskich

> Koszt mięsa i ryb wzrósł ostatnio o 12,5% w porównaniu do ogólnego wzrostu o 7% W przypadku żywności.

„Zmiany, które do tej pory wprowadziliśmy w walce z inflacją, to uczynienie mięsa pomocnikiem, a nie bohaterem” – powiedziała Jessi Fearon, autorka książki ” Getting Good with Money: spłacaj swój dług i znajdź życie w wolności.”

Jeśli nadal chcesz białka w diecie, dodaj fasolę i rośliny strączkowe, które są zwykle tańsze niż mięso. Kiedy kupujesz mięso, zaopatrz się w ulubione kawałki, gdy jest wyprzedaż.

Pobierz kartę biblioteczną

Jeśli okaże się, że wydajesz więcej pieniędzy na usługi streamingowe i książki, niż chcesz przyznać, nadszedł czas, aby uzyskać kartę biblioteczną.

Karta biblioteczna nie tylko umożliwia dostęp do bezpłatnych fizycznych książek i płyt DVD, ale Twoje członkostwo może również oferować bezpłatny dostęp do aplikacji takich jak Libby, Hoopla i Kanopy.

Hoopla oferuje bezpłatny dostęp do strumieniowego przesyłania filmów, programów telewizyjnych i audiobooków. Libby pozwala sprawdzić audiobooki i ebooki.

Kanopy to bezpłatna usługa przesyłania strumieniowego filmów, w której możesz oglądać do 20 filmów za darmo każdego miesiąca. Chociaż nie znajdziesz tego samego wyboru na Kanopy, co na Netflix lub Hulu, możesz być mile zaskoczony ich wyborem klasyków, zagranicznych filmów i dokumentów.

Twoja karta biblioteczna może również zawierać bezpłatny dostęp do narzędzi, sprzętu do pieczenia i innych. Moja lokalna biblioteka ma darmowe stoisko z puzzlami,gdzie ludzie mogą przekazywać darowizny i wymieniać układanki.

Dołącz Do Lokalnej Grupy Freecycle

Freecycle.org to strona, na której ludzie dołączają, aby pozbyć się rzeczy, które posiadają. Zamiast wyrzucać te przedmioty lub przekazywać je, tworzą post i czekają, aż inni odpowiedzą. Popularne kategorie to meble, media, Elektronika, ubrania i inne.

Zanim coś kupisz, sprawdź lokalną witrynę Freecycle, aby sprawdzić, czy ktoś rozdaje podobny przedmiot. Możesz także zapisać się na powiadomienia e-mail.

Niektóre dzielnice mają własne specjalne grupy na Facebooku, w których ludzie publikują informacje o przedmiotach, których się pozbywają. Przeszukaj okolicę, żeby sprawdzić, czy jest coś dla Twojej okolicy.

Kup ubrania w sklepach konsygnacyjnych

Jeśli jeszcze nie robisz zakupów w sklepach konsygnacyjnych, tracisz. Sklepy konsygnacyjne są jak sklepy oszczędnościowe, ponieważ sprzedają wstępnie zużyte ubrania. Ale w przeciwieństwie do zwykłych sklepów oszczędnościowych, sklepy konsygnacyjne często noszą nazwy marek. Mają również wyższe standardy niż sklepy oszczędnościowe pod względem jakości.

Aby zaoszczędzić jeszcze więcej, sprawdź, czy lokalny sklep konsygnacyjny ma regularną sprzedaż. Na przykład Mój ulubiony lokalny sklep konsygnacyjny oferuje 10% zniżki w środy, jeśli robisz zakupy z torbą wielokrotnego użytku.

A kiedy zużyjesz własne ubrania, przynieś je do sklepu konsygnacyjnego, gdzie możesz je sprzedać za gotówkę lub kredyt sklepowy.

Szukaj darmowej zabawy

Allison Baggerly z Inspired Budget powiedziała, że ciężko pracowała, aby zaoszczędzić pieniądze na rozrywce, zwłaszcza z dziećmi.

„To może być drogie, aby zabrać je do nowego muzeum, skakać miejsce, lub filmy w każdy weekend,” powiedziała. „Aby obniżyć nasze wydatki, zaczęliśmy sprawdzać parki w okolicy. Uwielbiamy również chodzić na wycieczki po pobliskich parkach stanowych. Aby było zabawnie, pozwoliliśmy im zaprosić przyjaciela, gdy idziemy do parku.”

Bądź kreatywny i znajdź darmowe sposoby na zabawę, niezależnie od tego, czy zabierasz całą rodzinę, czy po prostu jedziesz z przyjacielem.

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po darmowy kredyt score i więcej, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

TaxACT Review 2022 – Darmowe Oprogramowanie Podatkowe Online

Poprzedni wpis

Maksymalny Limit Składek Na Konto Emerytalne 2022

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły