Artykuły

8 Najlepszych firm ubezpieczeniowych dla kierowców Uber i Lyft

0
8 Najlepszych firm ubezpieczeniowych dla kierowców Uber i Lyft
8 Najlepszych firm ubezpieczeniowych dla kierowców Uber i Lyft

Jazda dla aplikacji do współdzielenia trasy to niezawodny boczny zgiełk. Tysiące Amerykanów zarobić dodatkowe dochody jazdy dla Uber, Lyft, i mniejszych aplikacji do współdzielenia.

Wielu użytkowników zakłada, że polisa ubezpieczeniowa ich aplikacji chroni ich od momentu zalogowania się do aplikacji na początku zmiany, aż do momentu, gdy podrzucą ostatniego pasażera na dany dzień.

Ale to nie do końca prawda. Zasady te mają istotne wyjątki, które czasami narażają kierowców korzystających z współdzielenia przejazdów na ryzyko finansowe i prawne.

Na szczęście wiele prywatnych firm ubezpieczeniowych oferuje elastyczne, niedrogie ubezpieczenie samochodu dla osób, które jeżdżą po aplikacjach do wspólnego podróżowania. Te firmy ubezpieczeniowe mogą również zapewniać ochronę kierowcom w aplikacjach do dostarczania żywności, takich jak DoorDash i GrubHub.

Dlaczego Potrzebujesz Ubezpieczenia Rideshare

Kiedy jeździsz dla firm transportowych (TNC), takich jak Uber lub Lyft, jesteś nie tylko odpowiedzialny za własne działania na drodze. Jesteś również odpowiedzialny za dobre samopoczucie swoich pasażerów.

I chociaż firmy, które nie lubią traktować swoich kierowców jako pracowników, mogą nie tworzyć tego w ten sposób, w rzeczywistości działasz jako ich przedstawiciel na drodze, z całą odpowiedzialnością prawną, która pociąga za sobą tę rolę.

Istnieje kilka dobrych powodów, aby wykupić polisę ubezpieczeniową auto, która wyraźnie zapewnia pokrycie rideshare.

Należy pamiętać, że prywatne ubezpieczenie przejazdu, które niektórzy ubezpieczyciele określają jako potwierdzenie przejazdu lub przedłużenie polisy osobistej, nie jest tym samym, co ubezpieczenie pojazdów użytkowych. Ani Uber, ani Lyft nie wymagają od kierowców ubezpieczenia komercyjnego, droższego rodzaju ubezpieczenia od osobistej polisy ubezpieczeniowej.

Mniejsze aplikacje do współdzielenia przejazdów i niektóre inne aplikacje do dostarczania mogą jednak wymagać ubezpieczenia komercyjnego. Jeśli nie masz pewności co do wymagań dotyczących ochrony określonej aplikacji, skontaktuj się z nimi przed złożeniem wniosku o pracę jako kierowca lub kurier.

Ponadto niektóre z polis ubezpieczeniowych z tej listy mogą nie być dostępne wszędzie. Chociaż dostępność ubezpieczenia rideshare stale rośnie w Stanach Zjednoczonych, nadal istnieje szansa, że znajdziesz się w stanie bez dobrych opcji. W takim przypadku może być konieczne skorzystanie z ubezpieczenia pojazdów użytkowych jako alternatywy.

Oto dlaczego warto ubezpieczyć prywatne przejazdy:

1. Ubezpieczyciele samochodowi często nie pokrywają kierowców jeżdżących na zwykłych polisach ubezpieczenia samochodu

Chociaż zasady różnią się w zależności od stanu, kierowcy nie powinni oczekiwać, że ich regularne polisy ubezpieczenia samochodu pokryją je, gdy są zalogowani do aplikacji do współdzielenia.

W rzeczywistości, w niektórych jurysdykcjach, to jest całkowicie legalne dla firm ubezpieczeniowych samochodów do spadku ubezpieczających, którzy jeżdżą do aplikacji do udostępniania jezdni, jeśli zdecydują się nie dodawać ubezpieczenia przejazdu.

2. Standardowe ubezpieczenie firmy Rideshare nie obejmuje kierowców we wszystkich sytuacjach

Zarówno Uber, jak i Lyft oferują podstawowe ubezpieczenie kierowców aktywnie zaangażowanych w współdzielenie przejazdów. W języku angielskim oznacza to kierowców przewożących lub w drodze, aby odebrać pasażerów.

Jeśli jest to wymagane przez prawo, kierowca czekający na kolejną jazdę nie jest objęty ubezpieczeniem Uber lub Lyft, nawet jeśli aktywnie jeździ do bardziej ruchliwej części miasta, aby zwiększyć swoje szanse na złapanie biletu.

Jeśli w tym okresie przestoju ulegli wypadkowi, (lub ich głównego ubezpieczyciela) są odpowiedzialni za powstałe obrażenia i szkody majątkowe.

3. Standardowe pokrycie przejazdu może mieć wysoki odliczenia

Standardowe ubezpieczenie przejazdu zapewnia ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej, ubezpieczenie kierowcy niepełnoletniego / nieubezpieczonego oraz kolizję o wysokim odliczeniu i kompleksowe ubezpieczenie.

Pierwsze dwa ubezpieczenia są mile widziane (i hojne, w $1 milion każdy), ale trzeci nie jest idealny dla kierowców, którzy nie mogą sobie pozwolić na zapłacenie $1,000 lub więcej z kieszeni w przypadku roszczenia.

Prywatne ubezpieczenie przejazdu zapewnia rodzaj pokrycia luki dla kierowców, którzy preferują niższe odliczenia niż aplikacje i którzy chcą spokoju ducha, który pochodzi z pełnym pokryciem podczas oczekiwania na taryfy.

Najlepsze firmy ubezpieczeniowe dla kierowców

Jak można się spodziewać, wiele firm ubezpieczeniowych samochodów pojawiają się poniżej i na naszej ogólnej liście najlepszych firm ubezpieczeniowych auto dla amerykańskich kierowców. Każda oferta zawiera dwie kluczowe miary jakości firmy, gdy jest dostępna:

Jak zawsze, nie skacz na pierwszą ofertę ubezpieczenia rideshare otrzymasz. Po przeczytaniu tej listy udaj się do Insure.com aby zanurzyć się głębiej w najlepszych firmach ubezpieczeniowych i uzyskać dokładne wyceny pokrycia, które pasują do twojego zgiełku.

1. Progresywny

 • Ocena najlepszej siły finansowej: a+ (Superior)
 • J. D. Power ogólna ocena zadowolenia: 3 na 5 (średnio)
 • Świetne dla: konkurencyjne ceny; wiele opcjonalnych dodatków do polityki, w tym zwrot kosztów wynajmu samochodu

Opcja ubezpieczenia przejazdu progresywnego to rozszerzenie polisy, które dołącza się do zwykłej polisy ubezpieczeniowej i zapewnia tyle-lub tak mało, aż do minimalnych nakazanych przez państwo — pokrycia, ile chcesz, czekając na taryfę.

Polisa Progressive zwraca również różnicę między odliczeniem polisy osobistej a odliczeniem ubezpieczenia TNC. Na przykład, jeśli odliczenie TNC wynosi 1000 usd, a odliczenie Progresywne wynosi 500 USD, Progresywne daje dodatkowe 500 USD, Gdy złożysz roszczenie zgodnie z Polityką TNC.

Tam, gdzie jest to dozwolone przez prawo stanowe, Progressive obejmuje również kierowców pracujących dla aplikacji do dostarczania towarów i żywności, takich jak DoorDash i Postmates. Rodzaje pokrycia, limity i możliwości odliczenia są takie same we wszystkich obszarach.

Progresywny zasięg rideshare jest dostępny w większości stanów. Wybieraj spośród pełnej gamy standardowych i opcjonalnych ubezpieczeń, w tym kolizji i kompleksowych, a także opcjonalnych dodatków, takich jak pomoc drogowa i zwrot kosztów wynajmu samochodu za dodatkową opłatą.

Dowiedz Się Więcej

2. Geico

 • A. M. Best Financial Strength Rating: A++ (Superior)
 • J. D. Power ogólna ocena zadowolenia: 3 na 5 (średnio)
 • Świetne dla: niskich odliczeń; specjalne korzyści dla kierowców Lyft

Polisa ubezpieczeniowa Geico rideshare jest szczególnie korzystna dla kierowców, którzy korzystają ze specjalnych korzyści, takich jak:

 • Bonus 0,25 $za każdą ukończoną jazdę Lyft, do 500 $ ekstra co sześć miesięcy
 • Odliczenia już od 250 USD, 10 razy niższe niż standardowe 2500 USD, które można odliczyć za pokrycie wewnętrzne

Ubezpieczenie przejazdu przez Geico zastępuje osobiste ubezpieczenie samochodu w każdym pojeździe oznaczonym do korzystania z przejazdu. Jeśli ubezpieczysz wiele pojazdów w swoim domu w Geico, ale używasz tylko jednego do współdzielenia, musisz usunąć pojazd do współdzielenia z ynasza polisa osobista i ubiegać się o plan ubezpieczenia przejazdu tylko dla tego pojazdu.

Zasięg jest dostępny w większości stanów. Geico zapewnia pokrycie we wszystkich punktach cyklu przejazdu, w tym dla kierowców oczekujących na następną taryfę. Ta sama polityka obejmuje inne lekkie zastosowania komercyjne, takie jak Dostawa żywności i usługi kurierskie.

Dowiedz Się Więcej

3. Allstate

 • Ocena najlepszej siły finansowej: a+ (Superior)
 • J. D. Power ogólna ocena zadowolenia: 3 na 5 (średnio)
 • Idealne dla: bezproblemowy proces zatwierdzania przejazdów; głęboka ławka lokalnych agentów z lokalną znajomością rynku

Allstate oferuje dwie opcje ubezpieczenia dla kierowców do współdzielenia przejazdów: rekomendację do współdzielenia przejazdów znaną jako Ride for Hire oraz hybrydową politykę personal-commercial, która zastępuje osobiste ubezpieczenie i ma zastosowanie do zawodników i kierowców w pojazdach objętych ubezpieczeniem.

Ubezpieczenie Ride for Hire wiąże się z polisą osobistą i wypełnia dwie najbardziej kosztowne luki w ubezpieczeniu TNC: brak pełnego ubezpieczenia w oczekiwaniu na taryfy oraz różnica między odliczeniami TNC a polisą osobistą.

Jest dostępny w prawie wszystkich stanach, chociaż ceny i zasięg różnią się w zależności od prawa stanowego (to znaczy, czy TNC zapewniają pokrycie dla oczekujących kierowców) i czynników, takich jak odliczenia Polisy i wartość wymiany pojazdu.

Oferowany we współpracy z Uber, Hybrydowy zasięg personal-commercial Allstate jest dostępny w około kilkunastu stanach, w tym w Illinois, New Jersey i Nowym Jorku. Został zaprojektowany jako zamiennik polityki osobistej kierowcy i Polityki TNC Ubera (gdy normalnie miałoby to zastosowanie).

Lokalna sieć agentów Allstate jest zaletą dla przedsiębiorców z bardziej złożonymi potrzebami ubezpieczeniowymi, a także oszustów pobocznych, którzy wolą postawić przyjazną twarz swojemu ubezpieczycielowi.

Dowiedz Się Więcej

4. Państwowe Gospodarstwo Rolne

 • A. M. Best Financial Strength Rating: A++ (Superior)
 • J. D. Power ogólna ocena zadowolenia: 3 na 5 (średnio)
 • Idealne dla: bezproblemowy dodatek do polityki osobistej; silne relacje z lokalnymi agentami

State Farm oferuje ubezpieczenie przejazdu jako dodatek do istniejących polis ubezpieczenia samochodu osobowego. Dodatek rozszerza zakres odpowiedzialności medycznej State Farm o kierowców i pasażerów korzystających z przejazdów, gdy ubezpieczający jest zalogowany w aplikacji TNC.

Ubezpieczenie State Farm ridesharing obejmuje również dwa dodatki, które uwielbiają Ubezpieczający państwowe gospodarstwa rolne — pomoc drogową i zwrot kosztów wynajmu samochodu – w celu pokrycia działań związanych z udostępnianiem przejazdów oprócz korzystania z pojazdów osobistych.

I obejmuje lukę odliczeniową między ubezpieczeniem TNC (z odliczeniami od 1000 USD do 2500 USD, w zależności od TNC) a osobistą polisą gospodarstwa Państwowego ubezpieczonego.

Wreszcie, Polisa State Farm ridesharing działa jako podstawowa ochrona ubezpieczającego przez cały czas trwania cyklu TNC, nawet gdy przewożą pasażerów lub jadą do pick-upu. Jako ubezpieczający nie będziesz musiał w ogóle współpracować z działem roszczeń TNC — State Farm zajmuje się wszystkim w Twoim imieniu.

Podobnie jak Allstate, State Farm ma głęboką lokalną sieć agentów, która z pewnością spodoba się kierowcom, którzy cenią sobie osobiste relacje lub którzy mają złożone potrzeby ubezpieczeniowe najlepiej omówione z ludzkimi ekspertami. A nienaganna kondycja finansowa firmy gwarantuje, że będzie w pobliżu, aby zaspokoić roszczenia.

Dowiedz Się Więcej

5. Ubezpieczenia Rolników

 • Ocena najlepszej siły finansowej: A- (doskonała)
 • J. D. Power ogólna ocena zadowolenia: 2 na 5 (Poniżej średniej)
 • Idealne rozwiązanie dla: elastycznych opcji ubezpieczenia (w tym hybrydowej komercyjnej polisy ubezpieczeniowej); rozległej sieci lokalnych agentów

Farmers Insurance oferuje dwie opcje dla kierowców poszukujących ubezpieczenia na czas i poza czasem: dodatek do istniejącej polisy osobistej i hybrydowej polisy ubezpieczeniowej, która może być lepiej dopasowana do kierowców pracujących w pełnym wymiarze godzin i tych, którzy używają ubezpieczonego pojazdu wyłącznie do współdzielenia przejazdów.

W przeciwieństwie do niektórych dodatków dla ubezpieczycieli, „rolnicy” odnoszą się tylko do okresów oczekiwania (dostępnych) i okresu po złożeniu wniosku. Na tych etapach zapewnia ochronę w ramach polisy osobistej ubezpieczającego, z zastrzeżeniem jej pokrycia, wyłączeń i możliwości odliczenia. Podczas gdy ubezpieczający ma pasażera lub jest w drodze do pick-up, ubezpieczenie TNC ma zastosowanie.

Podobnie jak opcja hybrydowa Allstate, hybrydowa komercyjna polisa ubezpieczeniowa rolników zastępuje wcześniejsze ubezpieczenie osobiste ubezpieczającego i ma zastosowanie w całym cyklu TNC. Podobnie jak Allstate, jest oferowany we współpracy z Uberem i ograniczony do tej aplikacji. Jest dostępny w kilkunastu stanach, w tym w Nowym Jorku, New Jersey i Illinois.

Podobnie jak State Farm i Allstate, Farmers ma rozległą lokalną sieć agentów. Jeśli masz złożone potrzeby ubezpieczeniowe lub planujesz połączyć wiele rodzajów Polis (takich jak ubezpieczenie samochodu i domu), Znajdź lokalnego agenta i zapytaj, jakie zniżki kwalifikujesz się do.

Dowiedz Się Więcej

6. Erie Insurance

 • Ocena najlepszej siły finansowej: a+ (Superior)
 • J. D. Power ogólna ocena zadowolenia: 5 na 5 (wśród najlepszych)
 • Świetne dla: rozsądnych cen na Rozszerzenia polityki osobistej

Erie oferuje ubezpieczenie przejazdu poprzez klauzulę „business use”, którą można łatwo dodać do każdej osobistej polisy ubezpieczeniowej. Klauzula ta jest o wiele bardziej otwarta niż rozszerzenie zakresu współdzielenia przejazdów przez większość konkurencyjnych ubezpieczycieli. Zasadniczo pozwala używać samochodu do szerokiego zakresu legalnych zastosowań biznesowych, w tym do dostarczania żywności, usług kurierskich i innych zastosowań.

Usługa Erie business use coverage zapewnia ten sam poziom ochrony w całym cyklu TNC: podczas oczekiwania na taryfę, podczas podróży, aby odebrać pasażera, gdy pasażer jest w pojeździe, a także po rezygnacji z przejazdu.

Pokrywa wszelkie luki w zasięgu aplikacji TNC i utrzymuje te same limity zasięgu osobistego po wylogowaniu się z aplikacji, eliminując nieporozumienia dotyczące tego, kiedy i za jaką kwotę jesteś objęty ochroną.

Ubezpieczenie przejazdu Erie ma haczyk: podobnie jak inne polisy Erie, jest dostępne tylko za pośrednictwem sieci agentów Erie. Jeśli i tak wolisz mieć do czynienia z ludźmi, może to być punkt sprzedaży, ale warto wspomnieć z góry, że nie możesz kupić pokrycia Erie rideshare online.

Dowiedz Się Więcej

7. Rtęć

 • A. M. Best Financial Strength Rating: a (Excellent)
 • J. D. Power ogólna ocena satysfakcji: nie oceniono
 • Świetne dla: bardzo rozsądnych cen na Rozszerzenia polityki osobistej

Mercury Insurance zapewnia odliczenie luki i pełne ubezpieczenie cyklu TNC jako dodatek do POLIS osobistych kierowców rideshare.

Chociaż rzeczywisty koszt zależy od lokalizacji, wartości pojazdu i innych czynników, reklamy Mercury dodają- ons, które kosztują zaledwie $0.90 dziennie, lub mniej niż $ 10 miesięcznie. Mercury nie wymaga minimalnej kwoty ubezpieczenia, co jest plusem dla kierowców dbających o budżet, którzy nie chcą dodawać większej ochrony niż mogą sobie pozwolić.

Niedrogi dodatek do programu Mercury rideshare ma wadę, która uniemożliwia mu zajęcie wyższego miejsca na tej liście: jest dostępny tylko w kilku stanach, choć z niektórymi dużymi (Kalifornia, Teksas, Illinois) w zestawieniu.

Dowiedz Się Więcej

8. Amerykańskie Ubezpieczenie Rodzinne

 • A. M. Best Financial Strength Rating: a (Excellent)
 • J. D. Power ogólna ocena zadowolenia: 3 na 5 (średnio)
 • Idealne dla: rozszerzeń zasad w rozsądnej cenie; rozległa sieć lokalnych agentów

American Family Insurance oferuje wsparcie dla każdego osobistego ubezpieczenia samochodu. To zatwierdzenie zapewnia taki sam poziom ochrony jak istniejąca Polityka osobowa w całym cyklu TNC, w tym w okresach oczekiwania i po porzuceniu. Jest dostępny w około 15 stanach, w tym w Georgii, Illinois i stanie Waszyngton.

American Family Insurance nie zapewnia odliczenia luki w przypadku roszczeń poniesionych, gdy kierowcy mają pasażerów w pojazdach lub są w drodze, aby odebrać pasażerów. To pominięcie jest częściowym wyjaśnieniem bardzo niskich stawek ubezpieczenia przejazdu, które zaczynają się od kilku dolarów miesięcznie w przypadku podstawowego ubezpieczenia.

Dowiedz Się Więcej

Ostatnie Słowo

Jazda na TNC to elastyczna strona o realnym potencjale dodatkowego dochodu. Jednak, ponieważ zwykle wiąże się z wykorzystaniem aktywów osobistych (samochód) do celów biznesowych, to nie jest całkowicie bez ryzyka.

Nie można również uczciwie określić dochodu uzyskanego za jazdę Uber lub Lyft jako czystego zysku. Ubezpieczenie przejazdu to tylko jeden z kilku ogólnych kosztów dla kierowców na koncerty, wraz z paliwem i konserwacją pojazdu.

Te firmy ubezpieczeniowe nie rozdają ubezpieczenia za darmo, ale sprawiają, że spokój ducha jest nieco łatwiejszy do zniesienia, finansowo mówiąc. Pamiętaj tylko, aby użyć agregatora ofert ubezpieczenia samochodowego, aby porównać wiele ofert ubezpieczenia.

Co To jest barista FIRE? – Niezależność finansowa z pracą w niepełnym wymiarze godzin

Poprzedni wpis

9 sposobów na uzyskanie ubezpieczenia zdrowotnego bez pracy

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły