Artykuły

8 najlepszych akcji srebra do kupienia w 2021 roku

0
8 najlepszych akcji srebra do kupienia w 2021 roku
8 najlepszych akcji srebra do kupienia w 2021 roku

Ceny srebra były na łzy w ciągu ostatnich kilku lat, wspinając się z Około $12.25 za uncję na początku 2020 roku do powyżej $22 za uncję do września 2021 roku. W tym samym okresie zapasy srebra również odnotowały znaczny wzrost, ale wielu uważa, że przed nami znacznie większy wzrost.

Podobnie jak wiele innych firm, wydobycie srebra zajmowało się zamknięciami związanymi z pandemią i przedłużającymi się okresami niedoboru personelu. W związku z tym przedsiębiorstwa te miały trudności z generowaniem wzrostu produkcji w całym 2020 r. Byki twierdzą, że w miarę jak firmy te zaczynają odtwarzać wzrost, potencjał znaczących zysków jest przed nami.

Podobnie jak w przypadku każdego innego sektora giełdowego, nie ma dwóch takich samych spółek, a szanse i wyzwania, jakie przed nimi stoją, są również wyjątkowe.

Pro Tip: szukasz kolejnej wspaniałej inwestycji, ale nie masz czasu na samodzielne przeprowadzenie badań? The Motley Fool Stock Advisor, jedna z najbardziej udanych usług kompletacji zapasów, wyśle Ci dwie rekomendacje akcji każdego miesiąca. Netflix, dotychczasowa rekomendacja, wzrosła o ponad 21 000%. Dowiedz się więcej o Motley Fool Stock Advisor.

Najlepsze akcje srebra do kupienia w 2021 roku

Istnieje powszechne przekonanie, że cena srebra jest prawdopodobnie wyższa. Istnieje obawa, że zmniejszanie się bodźców ekonomicznych przez Rezerwę Federalną, wprowadzonych podczas pandemii, stworzy przeciwne wiatry dla rynku akcji. W ten sposób bezpieczne inwestycje-w tym metale szlachetne, takie jak złoto i srebro — stają się gorącym tematem rozmów.

Ale jakie są najlepsze akcje w tej kategorii i dlaczego? Poniższa lista zawiera niektórych z najlepszych graczy w grze o srebro.

1. Pan American Silver Corp (NASDAQ: PAAS)

Wśród największych firm wydobywczych srebra na świecie; wypracowała znaczny wzrost w ostatnich kwartałach 

Założona w 1994 roku, Pan American Silver jest jedną z największych firm wydobywczych srebra na świecie, szczycącą się kapitalizacją rynkową w wysokości ponad 5 miliardów dolarów. Firma ma siedzibę w Kanadzie i prowadzi działalność wydobywczą w Meksyku, Peru, Boliwii i Argentynie.

Podobnie jak w przypadku większości górników srebra i innych firm górniczych, COVID-19 doprowadził do znacznego obniżenia wydajności w 2020 roku. W 2019 r. firma wyprodukowała 25,9 mln uncji srebra, a w 2020 r. zaledwie 17,31 mln, ale produkcja zaczyna rosnąć.

W pierwszej połowie 2021 roku firma wyprodukowała 9,1 miliona Uncji srebra. Jeśli firma utrzyma się w tym tempie, wyprodukuje około 18 milionów uncji w 2021 r., co stanowi wzrost rok do roku o prawie 4%. Niektórzy analitycy uważają, że jest to niski kosztorys.

Jest kilka pozytywnych katalizatorów, na które można się spodziewać. Obecnie firma prowadzi pięć projektów poszukiwawczych w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Argentynie i Peru, gdzie ma potencjał do wydobywania złóż na prawie 1,5 mln akrów.

Zdywersyfikowany charakter portfela spółki, posiadający zarówno możliwości operacyjne, jak i poszukiwawcze w różnych krajach na całym świecie, daje inwestorom poczucie bezpieczeństwa. W końcu, podobnie jak w przypadku portfela akcji, górnicy muszą zdywersyfikować swoje udziały, aby jeśli jedna kopalnia wyschnie, były inne, do których można się przenieść.

Najnowsze wyniki finansowe Pan American Silver

Najnowszy raport finansowy PAAS był imponujący, choć nie spełnił oczekiwań analityków w zakresie przychodów i zysków w ostatnich dwóch kwartałachters. Niemniej jednak istnieje silny argument, że analitycy z jakiegoś powodu ustawili poprzeczkę zbyt wysoko.

Weźmy na przykład drugą kwartę. W ciągu kwartału przychody wyniosły 382,13 mln USD, co oznacza wzrost o ponad 53% rok do roku. Wyniki zarobków były jeszcze bardziej imponujące. W ciągu kwartału zysk netto wzrósł o ponad 253% do 70,94 mln USD, a rozwodniony zysk na akcję wzrósł o 240% do 0,34 USD.

Chociaż analitycy mogli spodziewać się więcej, wzrost odnotowany w drugim kwartale, wraz z dwoma kwartałami przed nim, był co najmniej imponujący.

Pro tip: zanim dodasz jakiekolwiek akcje do swojego portfela, upewnij się, że wybierasz najlepsze możliwe firmy. Przesiewacze akcji, takie jak pomysły handlowe, mogą pomóc zawęzić wybór do firm, które spełniają Twoje indywidualne wymagania. Dowiedz się więcej o naszych ulubionych przeglądarkach giełdowych.

2. Hecla Mining (NYSE: HL)

Producent prawie połowy całego amerykańskiego Srebra 

Założona w 1891 roku firma Hecla Mining jest jedną z najdłużej działających firm wydobywających metale szlachetne na świecie. Według strony internetowej firmy produkuje prawie połowę całego amerykańskiego srebra. Niezłe stwierdzenie!

Zdecydowana większość działalności firmy znajduje się tutaj, w domu, z operacjami na Alasce i Idaho. Jednak firma prowadzi również aktywną działalność wydobywczą w Quebecu w Kanadzie.

Podobnie jak w przypadku wszystkich odnoszących sukcesy firm górniczych, Hecla stale poszukuje nowych możliwości rozwoju. Obecnie pracuje nad rozwojem dwóch nowych kopalni w Montanie, z których obie są w fazie wstępnej.

Ma również osiem aktywnych projektów poszukiwawczych w USA i trzy w Kanadzie. Wygląda na to, że firma planuje rozszerzyć swoje międzynarodowe wysiłki na Meksyk dzięki projektowi eksploracji San Sebastian w Durango.

Warto wspomnieć, że Hecla nie skupia się wyłącznie na srebrze — posiada również kilka kopalń złota. Ta dywersyfikacja zapewnia głębszy poziom stabilności, który pozwolił jej konsekwentnie wypłacać roczne dywidendy przez ostatnie 31 kolejnych lat.

Najnowsze wyniki finansowe Hecla Mining

W drugim kwartale spółka prześcignęła oczekiwania analityków pod względem zysku na akcję, ale nieznacznie przeoczyła oczekiwania co do przychodów. Kwartał okazał się jednak dla spółki okresem znacznego wzrostu.

W ciągu kwartału przychody wzrosły o ponad 31% do 217,98 mln USD, podczas gdy dochód netto wzrósł o ponad 105%, osiągając 785 000 USD. Spółka odnotowała również znaczny wzrost marży zysku netto, przychodów operacyjnych i gotówki pod ręką.

3. Wheaton Precious Metals Corp (NYSE: WPM)

Silver Streaming I Royalty Business, który przyniósł znaczące zyski dla inwestorów 

Założona w 2004 roku firma Wheaton Precious Metals szybko stała się jedną z największych na świecie firm zajmujących się metalami szlachetnymi, której kapitalizacja rynkowa wynosi prawie 19 miliardów dolarów. Firma powstała jako spółka zależna Goldcorp, jednego z największych producentów złota na świecie.

WPM różni się od większości innych srebrnych firm na tej liście. Chociaż firma prowadzi własną działalność wydobywczą, jej głównym celem jest strumieniowanie srebra. Oznacza to, że podstawowa działalność firmy zapewnia finansowanie firm górniczych, które muszą budować i obsługiwać kopalnie z góry w zamian za zniżkę na zakup całości lub części srebra produkowanego przez mój.

Model biznesowy świetnie sprawdza się w przypadku Wheatona. Firma jest znana z znacznego przepływu środków pieniężnych, generowania wysokich przychodów i wysokiego poziomu rentowności w porównaniu z tradycyjnymi firmami górniczymi.

Jednocześnie akcje spadły o około 16% w stosunku do ceny sprzed roku. Chociaż może to być wyłączenie dla niektórych inwestorów, dla tych, którzy mają uparte opinie na temat akcji, wskazuje to na poważne niedoszacowanie, które jest gotowe do wykorzystania dla zysków.

Ponieważ przychody i zyski nadal rosną w niewiarygodnym tempie, niedoszacowanie spółki prawdopodobnie będzie krótkotrwałe.

Najnowsze Wyniki Finansowe Wheaton Precious Metals

W drugim kwartale Wheaton osiągnął przychody znacznie wyprzedzając oczekiwania analityków. Podczas gdy zyski były nieco niższe od prognoz, wzrost był godny uwagi.

W ciągu kwartału przychody wzrosły o 33,25% do 330,39 mln USD, dochód netto wzrósł o 57% do 166,12 mln USD, a zysk na akcję wzrósł o 60,87%, do 0,37 USD. Firma przyniosła również pozytywne wyniki w prawie każdej metryce, na którą patrzysz, od marży zysku netto po dochód operacyjny, gotówkę pod ręką i koszt przychodu.

4. First Majestic Silver Corp (NYSE: AG)

Firma górnicza o znaczącym wzroście z roku na rok, która stale się rozwija 

First Majestic Silver jest tradycyjną firmą wydobywczą srebra, która została założona w 2002 roku w Kanadzie, a większość jej działalności w Meksyku.

Spółka posiada obecnie kontrolę nad 12 kopalniami, które są w trakcie produkcji lub w fazie poszukiwań i rozwoju. Trzy z czterech kopalń produkcyjnych firmy znajdują się w Meksyku, a czwarta w Nevadzie. Łącznie firma wyprodukowała aż 11,7 miliona Uncji srebra.

Podczas gdy First Majestic Silver generuje już znaczną produkcję, ma dwukrotnie większą liczbę projektów poszukiwawczych i niedorozwojowych w pracach, ponieważ produkuje kopalnie. W miarę jak kopalnie te są w fazie rozwoju, oczekuje się, że produkcja spółki znacznie wzrośnie.

Inwestorów przyciąga również niedawny ruch firmy, który dodał dywersyfikację do swojego modelu biznesowego. W połowie 2020 roku firma First Mining Gold ogłosiła, że zawarła umowę z First Majestic Silver, co doprowadziło First Majestic do wejścia na rynek strumieniowania srebra.

Dzięki silnym perspektywom wzrostu firmy po stronie górnictwa i nowym możliwościom po stronie strumieniowania srebra, jest ona jednym z najsilniejszych zasobów wydobywczych srebra na rynku.

Najnowsze wyniki finansowe First Majestic Silver

Chociaż wszystkie firmy z tej listy odnotowały znaczący wzrost w drugim kwartale, wzrost First Majestic był oszałamiający.

Przychody wzrosły aż o 342,04% rok do roku do 154,07 mln USD. Przychody i zarobki netto wzrosły odpowiednio o 256,49% i 220%, przy 15,6 mln USD i 0,06 USD na akcję. Marże zysku netto, dochód operacyjny, zmiana netto w gotówce, gotówka na rękę i koszt przychodu-wszystkie trzycyfrowe ulepszenia.

5. Endeavour Silver Corp (NYSE: EXK)

Mniejsza Srebrna Firma Gotowa Na Rozwój

Endeavor Silver jest jedną z mniejszych firm na tej liście o kapitalizacji rynkowej nieco ponad 740 milionów dolarów. Nie jest to jednak najmłodsza firma na liście, założona w 1981 roku. W początkowym okresie firma zdecydowała się na zachowaj się mały i doskonal swoje rzemiosło.

Jednak firma zmienia oblicze i szybko się rozwija, a inwestorzy zaczynają zwracać na to uwagę.

Endeavor, podobnie jak First Majestic, jest kanadyjską firmą, która działa głównie w Meksyku. Obie kopalnie Endeavor znajdują się w Meksyku.

Firma jest również bliski decyzji, czy rozwijać trzecią operację górniczą w Meksyku. Jeśli tak, może to być główny pozytywny katalizator, który wysyła akcje krzycząc o szczyt.

Endeavor chce również rozszerzyć swoją globalną działalność. W ramach prac poszukiwawczo-rozwojowych spółka realizuje sześć projektów, które są podzielone równomiernie między Meksyk i Chile.

Chociaż firma jest daleka od największego producenta srebra na tej liście, trudno zignorować jej perspektywy przyszłego wzrostu, ponieważ obecnie firma stoi na punkcie krytycznym z możliwością szybkiego stania się głównym graczem w branży produkcji srebra.

Najnowsze wyniki finansowe Endeavor Silver

W drugim kwartale Endeavor Silver pokonał oczekiwania analityków w zakresie przychodów, ale nie osiągnął zysków na akcję. Niemniej jednak rozwój firmy był imponujący.

W ciągu kwartału przychody wzrosły o 136,5% do 47,78 mln USD, podczas gdy dochód netto wzrósł o 302,37% do 6,66 mln USD. Zysk na akcję również znacznie wzrósł rok do roku, wspinając się o 300% do 0,04 USD. Trzycyfrowy wzrost firmy nie poprzestał na tym, generując ponad 100% wzrost rok do roku w prawie każdym podstawowym wskaźniku, jaki można sobie wyobrazić.

6. Silvercorp Metals (NYSE American: SVM)

Potencjalnie niedoszacowany Górnik srebra dzięki obawom regulacyjnym w Chinach 

Silvercorp Metals to kolejna firma wydobywcza srebra z siedzibą w Kanadzie, która nie wydobywa swojej ojczyzny. Zamiast iść na południe w poszukiwaniu złóż metali szlachetnych, główną działalnością firmy są Chiny.

W szczególności, większość jego działalności wydobywczej znajdują się w dzielnicy Ying, obszar w Chinach, gdzie firma wydobyła aż 66 milionów Uncji srebra od 2006 roku. Jego kopalnie w dzielnicy są również silnymi producentami cynku i ołowiu, z których firma wyprodukowała 883 miliony funtów łącznie od 2006 roku.

Jest jedno zastrzeżenie do rozważenia.

Chiński rząd już od dłuższego czasu napina mięśnie, a obawy związane z ogromnymi zmianami regulacyjnymi doprowadziły do tego, że chińskie akcje spadają do lamusa. Z zdecydowaną większością operacji Silvercorp jest w Chinach, to było na nieco osuwisko na rynku od późnego, spadając aż 47.64% w ubiegłym roku.

Chociaż warunki regulacyjne w Chinach są niepokojące, niektórzy inwestorzy postrzegają spadki spowodowane tymi warunkami jako szansę. Akcje są znacznie niedoszacowane w porównaniu do innych spółek o prawie każdy wskaźnik wyceny, który zdecydujesz się przejść w wyniku ryzyka geopolitycznego.

Byki twierdzą, że obawy są przesadzone, a spadki akcji w ciągu ostatniego roku są nieuzasadnione, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że firma znacznie wzrosła zarówno dolna, jak i górna linia w tym samym okresie.

Oczywiście, jest to jedna z bardziej ryzykownych gier na tej liście, ale przy tak znaczącej niedoszacowaniu, podjęcie ryzyka może przynieść długoterminowe zyski otwierające oczy.

Najnowsze Wyniki Finansowe Silvercorp Metals

Niestety, analeśniki nie śledzą Silvercorp tak bardzo, jak większość inwestorów chciałaby zobaczyć, ale to wzrosło w ostatnich kwartałach. pierwsze prognozy od wysoko zaufanych analityków pojawią się w pierwszym kwartale. W ostatnim kwartale spółka prześcignęła oczekiwania zarówno pod względem przychodów, jak i zysków.

Jeśli chodzi o przychody, firma odnotowała wzrost o 25,94% rok do roku. Niestety zysk na akcję spadł o ponad 22% i wyniósł 0,07 USD. Ale te spadki były oczekiwane, wynikające z kosztów poszukiwań i rozwoju, i faktycznie pokonać prognozy analityków.

Przychody operacyjne poprawiły się wraz z gotówką na rękę i kosztami przychodu.  Wszystko powiedziane, wyniki finansowe nie były niczym, aby potrząsnąć kijem.

7. Fortuna Silver Mines Inc (NYSE: FSM)

Tradycyjna firma górnicza dynamicznie rozwijająca swoją działalność 

Fortuna Silver Mines to kolejna tradycyjna firma górnicza skupiająca się na srebrze. Jednak nazwa firmy może być nieco myląca, ponieważ jest również głównym producentem złota-tylko w tym roku firma spodziewa się wyprodukować między 178,000 a 202,000 Uncji złota.

Chociaż firma ma siedzibę w Vancouver, nie ma obecnie ani nie planuje nowych projektów w Kanadzie. Zamiast tego Fortuna Silver prowadzi kopalnie w Meksyku, Argentynie, Peru i Afryce Północnej. Firma posiada pięć czynnych kopalń i siedem projektów poszukiwawczych.

Podobnie jak wiele innych z tej listy, wzrost produkcji w ciągu ostatniego roku nastąpił w przełomowym tempie.

Jednak w przeciwieństwie do większości innych na tej liście, znaczną część tego wzrostu produkcji można przypisać otwarciu nowej kopalni. Kopalnia Lindero, projekt Górniczy w Argentynie, nie wyprodukował pierwszego bitu metali szlachetnych do października 2020 roku. Od tego czasu kopalnia jest znakomitym producentem, wnosząc znaczącą wartość zarówno do górnej, jak i dolnej linii firmy.

W związku z dążeniem do dalszej ekspansji poprzez rozwój wielu nowych kopalń oczekuje się, że wzrost ten utrzyma się na dłuższą metę, dzięki czemu Fortuna Silver stanie się akcją wartą uważnego obserwowania.

Najnowsze Wyniki Finansowe Kopalni Srebra Fortuna

Fortuna Silver ’ S jest znana ze swojej zdolności do pokonania oczekiwań analityków w zakresie zarobków, co zrobiła po raz trzeci z rzędu w drugim kwartale. Niestety, przychody nieznacznie chybiły, ale kiedy spojrzysz na wzrost przychodów, nie ma się czym martwić.

W ciągu kwartału przychody wzrosły aż o 170,94% do 120,53 mln USD, a zysk na akcję wzrósł o 400% do 0,09 USD. Przychody netto również znacznie wzrosły, wspinając się o prawie 400% do 16,18 mln USD.

Podobnie jak większość innych na tej liście, spółka odnotowała również znaczny wzrost przychodów operacyjnych, marż zysku i gotówki pod ręką.

8. iShares Silver Trust (NYSE Arca: SLV)

Zdywersyfikowany kontakt z przemysłem Srebra bez potrzeby badania poszczególnych firm 

Na koniec, jeśli chcesz mieć ekspozycję na akcje srebra, ale nie masz ani zainteresowania, ani czasu, aby wybrać własną listę poszczególnych akcji i zarządzać dobrze zdywersyfikowanym portfelem, istnieje inna opcja.

Fundusze ETF (Exchange-traded funds) to fundusze inwestycyjne, które handlują na giełdach takich jak Nasdaq i NYSE. Fundusze te gromadzą pieniądze od dużej grupy inwestorów, aby inwestować w szeroką gamę equities na podstawie prospektu emisyjnego funduszu.

Dla osób zainteresowanych inwestowaniem w akcje srebra, jednym z najpopularniejszych funduszy ETF jest iShares Silver Trust. Jednym z powodów, dla których fundusz jest tak popularny, jest fakt, że inwestuje w fizyczne srebro. Tak więc, inwestując w fundusz, twój portfel uzyska dostęp do samego srebra, znanego zabezpieczenia przed inflacją.

Ostatnie Słowo

Srebro jest jednym z najpopularniejszych metali szlachetnych na świecie i to z kilku dobrych powodów. Nie tylko jest to świetny magazyn wartości i zabezpieczenie przed inflacją, jest stosunkowo tani o uncję w porównaniu z metalami takimi jak złoto, platyna i pallad, dzięki czemu jest znacznie bardziej dostępny dla zwykłych inwestorów.

Podobnie jak w przypadku każdej branży, inwestując w akcje srebra, należy pamiętać, że nie wszystkie firmy są sobie równe. Niektóre będą rosły szybciej niż inne, a niektóre będą kompletnymi niewypałami, prowadząc do strat dla inwestorów. Ważne jest, aby przeprowadzić badania i uzyskać pełne zrozumienie dokładnie tego, co kupujesz, zanim zaczniesz nurkować.

Zastrzeżenie: autor nie ma obecnie żadnych pozycji w żadnym magazynie wymienionym w niniejszym dokumencie ani nie zamierza utrzymać żadnych pozycji w ciągu najbliższych 72 godzin. Wyrażane są poglądy autora artykułu, a niekoniecznie innych członków zespołu Money Crashers lub Money Crashers jako całości. Ten artykuł został napisany przez Joshua Rodriguez, który podzielił się swoją szczerą opinią na temat wymienionych firm. Jednak ten artykuł nie powinien być postrzegany jako nakłanianie do zakupu akcji w jakimkolwiek papierze i powinien być wykorzystywany wyłącznie w celach rozrywkowych i informacyjnych. Inwestorzy powinni skonsultować się z doradcą finansowym lub przeprowadzić własną analizę due diligence przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej.

15 wskazówek dla młodych przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć udany biznes

Poprzedni wpis

Czym jest Rent-To-Own i czy jest odpowiedni dla Ciebie?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły