Artykuły

6 najlepszych kont emerytalnych dla osób samozatrudnionych

0
6 najlepszych kont emerytalnych dla osób samozatrudnionych
6 najlepszych kont emerytalnych dla osób samozatrudnionych

Kiedy wyruszasz na własną rękę, aby założyć własną firmę lub koncert, rezygnujesz ze struktury i korzyści z pracy na rzecz wolności i elastyczności.

Nie inaczej jest z Twoimi planami emerytalnymi. Osoby, które posiadają własne firmy, mają znacznie więcej możliwości, zarówno wśród planów uprzywilejowanych podatkowo, jak i Inwestycji w nich.

Rozważ te konta emerytalne i plany jako pracownika samozatrudnionego, wraz z kilkoma zalecanymi dostawcami usług dla każdego.

1. Traditional & Roth IRAs

  • Najlepsze dla: nowo pracujących; tych, którzy szukają najprostszego miejsca do rozpoczęcia
  • Limit składek: $6,000 w 2021 i 2022 ($7,000 dla tych 50 i powyżej)

Prawie każdy Amerykański dorosły może otworzyć i przyczynić się do tradycyjnej IRA lub Roth IRA.

Tradycyjne IRAs pozwalają odliczyć kwotę składki na tegorocznym zeznaniu podatkowym. Jednak musisz zapłacić podatek dochodowy od wypłat na emeryturze, który obejmuje wszystkie złożone zyski.

W przeciwieństwie do tego, nie masz natychmiastowego odliczenia podatku od składek Roth IRA, ale rosną odroczone podatki. Nie płacisz podatku dochodowego od wypłat na emeryturze. Należy zauważyć, że tradycyjne IRAs podlegają wymaganym minimalnym dystrybucjom (rmds), podczas gdy IRAs Roth nie.

Tradycyjne i Roth IRAs są wyjątkowo łatwe z kilku powodów:

  • Standardowe domy maklerskie inwestycyjne: IRAs można otworzyć w prawie każdej firmie maklerskiej. Oznacza to, że możesz inwestować w dowolne aktywa notowane na giełdzie, w tym akcje, obligacje, Reit, ETF i fundusze inwestycyjne.
  • Dostępne doradztwo Robo: większość doradców robo oferuje je jako opcję, umożliwiając automatyzację inwestycji.
  • Darmowe opcje: masz darmowe opcje zarówno dla tradycyjnych maklerów inwestycyjnych, jak i robo-doradców. Możesz otworzyć konto za darmo i często nie ma żadnych prowizji ani opłat za zarządzanie aktywami.

Wszystko powiedziane, IRA jest prostym miejscem do rozpoczęcia, ponieważ szukasz sposobów inwestowania na emeryturę bez podatku. Pamiętaj tylko, że podobnie jak w przypadku wszystkich kont planowania emerytalnego, Urząd Skarbowy uderza cię karą wczesnego wycofania w wysokości 10%, jeśli wyciągniesz pieniądze z IRA przed ukończeniem 59 ½ roku życia.

Gdzie otworzyć konto

Jeśli szukasz tradycyjnego domu maklerskiego do zarządzania własnymi inwestycjami, spróbuj Fidelity, Vanguard, TD Ameritrade lub Merrill Edge. Żadne prowizje od transakcji ani opłaty za otwarcie konta.

Jeśli wolisz, aby robo-doradca zarządzał Twoimi inwestycjami za Ciebie, wypróbuj SoFi Invest, Ally Invest, Betterment lub Acorns. Ten ostatni jest wyposażony w sprytną funkcję automatyzacji oszczędności, która pomaga zaoszczędzić więcej i automatycznie inwestować.

Osobiście korzystam z Charles Schwab, który oferuje zarówno tradycyjne usługi maklerskie, jak i robo-doradcze za darmo.

Aby przeczytać więcej o tych usługach i innych silnych rywalach, zobacz ten podział najlepszych kont IRA.

2. Self-Directed IRA

Najlepsze dla: profesjonalnych inwestorów nieruchomości; zaawansowanych inwestorów i traderów.

Limit składek: $6,000 w 2021 i 2022 ($7,000 dla tych 50 i powyżej).

Zaawansowani inwestorzy niekoniecznie chcą inwestować swoje oszczędności emerytalne w aktywa notowane na giełdzie, takie jak fundusze indeksowe lub obligacje. Myślą, że mogą pokonać rynek i chcą inwestować w prywatne aktywa, które dobrze znają.

Klasycznym przykładem są inwestorzy na rynku nieruchomości. Znam inwestorów na rynku nieruchomości, którzy rutynowo zarabiają 20%, 30%, 50% lub więcej zysków ze swoich pieniędzy. Co więcej, mają expertise, aby osiągnąć te zyski w sposób przewidywalny, bez ryzyka i zmienności, które towarzyszą giełdzie.

Chcą więc inwestować w nieruchomości na swoich podatkowych kontach emerytalnych, biorąc pod uwagę ich specjalistyczną wiedzę. I mogą to zrobić z własną IRA.

Jednak samo-kierowane IRAs wymagają od ciebie zapłaty powiernikowi, aby upewnić się, że zachowasz zgodność z zasadami IRS. Powiernicy często pobierają jednorazowe opłaty instalacyjne, roczne opłaty konserwacyjne, a czasami opłaty transakcyjne. Które, jak można sobie wyobrazić, szybko się sumują.

Pomijając opłaty, zgodność z przepisami i przepisy dodają własnych bólów głowy i biurokracji.

Jeśli masz taką specjalistyczną wiedzę, że można niezawodnie pokonać rynek, należy rozważyć self-directed IRA. Ale bariery wejścia, zarówno w doświadczeniu, jak i czasami w kapitale, sprawiają, że kierowane przez siebie IRAs więcej kłopotów niż są warte dla przeciętnego inwestora z klasy średniej. Nawet jako profesjonalny inwestor nieruchomości nie przejmuję się nimi, biorąc pod uwagę silne istniejące ulgi podatkowe na rynku nieruchomości. Trzymam się zwykłej Roth IRA. W końcu każdy powinien posiadać akcje, więc dlaczego nie użyć prostego IRA, aby je utrzymać?

Gdzie otworzyć konto

Jedną z bardziej renomowanych platform crowdfundingowych na rynku nieruchomości jest Fundrise, a oni nawiązali współpracę z samodzielną firmą powierniczą Ira Millennium Trust Company jako wygodny i doświadczony powiernik dla inwestycji w nieruchomości.

Jeśli podoba Ci się pomysł stworzenia samodzielnego ira do inwestowania w nieruchomości, ale nie jesteś gotowy do zakupu nieruchomości bezpośrednio w IRA, możesz rozważyć zakup udziałów w inwestycjach crowdfundingowych na rynku nieruchomości. Inne opcje poza Fundrise obejmują Streitwise, Diversifund i GroundFloor.

3. SEP IRA

Najlepsze dla: osób pracujących na własny rachunek bez pracowników; małych firm rodzinnych; tych, którzy szukają natychmiastowych odliczeń podatkowych.

Limit składek: mniejsza z $58,000 lub 25% dochodu w 2021 i $61,000 lub 25% dochodu w 2022 (BRAK WKŁADU nadrabiania zaległości dla dorosłych 50+).

SEP IRA, skrót od uproszczonej emerytury pracowniczej IRA, jest przeznaczony dla osób pracujących na własny rachunek i mikrobusynesses. Podobnie jak inne Indywidualne Konta Emerytalne, możesz je otworzyć w większości dużych banków inwestycyjnych i możesz inwestować w dowolne papiery wartościowe.

W przeciwieństwie do standardowych IRAs, nie ma opcji Roth dla IRAs SEP. Składkę można odliczyć od podatku w tegorocznym zeznaniu podatkowym, ale na emeryturze trzeba płacić podatki od wypłat.

IRS pozwala wnieść do 25% dochodu netto, z limitem $58,000. To czyni go jednym z bardziej elastycznych kont emerytalnych dostępnych. Niestety w przypadku osób starszych w wieku 50 lat i starszych, SEP IRAs nie dopuszcza dodatkowego wkładu w nadrabianie zaległości.

Zwrot akcji? Niezależnie od tego, jaki procent składek właściciel odkłada dla siebie, musi również wnieść wkład dla swoich pracowników. Nie jest wymagane dopasowanie pracowników — w rzeczywistości pracownicy nie mogą w ogóle wnosić wkładu do własnych kont.

Ponieważ niewielu pracodawców chce rozdawać dodatkowe 25% świadczeń emerytalnych dla każdego pracownika, SEP IRA działa najlepiej dla solopreneurs lub osób samozatrudnionych bez pracowników. Ma to również sens w przypadku niektórych firm rodzinnych, w których pracodawca nie ma nic przeciwko płaceniu dodatkowo za opiekę nad emeryturą swoich dzieci.

Gdzie otworzyć konto

Większość dużych maklerów inwestycyjnych oferuje Sep IRAs.

Sprawdź Fidelity, Vanguard lub Charles Schwab jako renomowanych, elastyczne opcje. Jeśli chcesz, aby twój SEP IRA był zarządzany przez robo-doradcę, spróbuj Schwab lub Betterment.

4. SIMPLE IRA

Najlepsze dla: małych firm zatrudniających do 100 pracowników.

Limit składek: $13,500 w 2021 i $14,000 w 2022 ($16,500 dla tych 50 i więcej w 2021 i $17,000 w 2022).

Prosty IRA oferuje alternatywę dla bardziej złożonych i drogich planów 401(k). Działają dobrze w małych firmach z pracownikami, ale firmy zatrudniające 100 lub więcej pracowników nie mogą z nich korzystać.

Pracodawcy muszą oferować wkład do rachunków swoich pracowników, ale nie dokładnie taki sam procent, jak właściciel wnosi wkład do własnych. Jest to przewaga nad SEP IRAs, które wymagają jednakowego wkładu.

Pracodawcy mogą podchodzić do składek na jeden z dwóch sposobów:

  1. Oferta dopasowania składek pracowniczych do 3% ich dochodu, lub
  2. Oferta wpłaty 2%, niezależnie od wkładu pracownika.

Jedną z zalet prostych IRAs powyżej 401 (k) s jest to, kto je zapewnia. Otwierają je zwykłe firmy maklerskie, więc uczestnicy mogą wybrać dowolne papiery wartościowe.

Jednak w przeciwieństwie do kont 401(k), nie można przenieść prostych środków IRA na standardową IRA w ciągu pierwszych dwóch lat od otwarcia.

Gdzie otworzyć konto

Większość dużych maklerów inwestycyjnych oferuje proste IRAs.

Obejmuje to znane opcje, takie jak Fidelity, Vanguard, TD Ameritrade czy Charles Schwab. Niektóre robo-doradcy oferują je również, takie jak poprawa.

Uważaj, że w przeciwieństwie do standardowych IRAs, wiele z tych domów maklerskich pobiera opłaty za proste IRAs. Sprawdź dokładnie wszystkie opłaty przed podjęciem decyzji.

5. Solo 401 (k)

Najlepsze dla: jednoosobowych właścicieli i współmałżonków.

Limit składek: $58,000 w 2021 i $61,000 w 2022 ($64,500 dla tych 50 i więcej w 2021 i $67,500 w 2022).

Otwierając 401 (k) dla swojej firmy, możesz wnieść swój wkład zarówno jako pracodawca, jak i pracownik. To daje do $19,500 po stronie pracownika w 2021 i $20,500 w 2022, lub do 100% dochodu.

Po stronie pracodawcy możesz wnieść do 25% zysku netto, ograniczając całkowite składki do $58,000 w 2021 i $ 61,000 w 2022. Możesz dodać dodatkowe $ 6,500 jako wkład catch-up, jeśli masz 50 lub więcej lat, z zastrzeżeniem tych samych ograniczeń procentowych.

Wysokie roczne limity składek sprawiają, że jest to atrakcyjna opcja, szczególnie dla osób dorosłych powyżej 50 roku życia, które mogą skorzystać ze składek nadrabiających zaległości (czego nie mogą w przypadku Sep IRAs). W przeciwieństwie do SEP IRAs i Simple IRAs, można również utworzyć wersję Roth 401 (k).

W solo 401 (k) właściciel firmy może zatrudnić współmałżonka, a obaj mogą wnieść wkład do określonych powyżej maksimum. To może pomóc parom naprawdę zmaksymalizować swoje oszczędności emerytalne objęte podatkiem.

Jeśli masz pracowników innych niż współmałżonek, musisz otworzyć standard 401(k) dla swojej firmy, a nie solo 401(k). Nie musisz wpłacać składek na konta swoich pracowników, ale możesz, jeśli chcesz.

Solo 401 (k)S umożliwia posiadaczom kont inwestowanie w dowolny składnik aktywów. Obejmuje to zarówno papiery wartościowe notowane na giełdzie, jak i” alternatywne ” inwestycje, takie jak nieruchomości. Jeśli otwierasz rachunek powierniczy 401(k) z pełną obsługą dla firmy zatrudniającej pracowników, zazwyczaj masz ograniczoną liczbę opcji inwestycyjnych do wyboru.

Gdzie otworzyć konto

Możesz otworzyć solo 401 (k) w większości dużych domów maklerskich powyżej, takich jak Fidelity, Vanguard, TD Ameritrade, Merrill Edge, czy Charles Schwab. Podobnie jak w przypadku innych typów kont, Betterment oferuje również doskonałą usługę robo-doradcy dla solo 401(k)s. Większość pobiera opłaty pewnego rodzaju lub innego rodzaju, więc porównaj brokerów przed utworzeniem konta.

Niektórzy z tych brokerów oferują również pełne plany 401 (k) dla firm z pracownikami. Schwab, Merrill Edge, Fidelity i T. Rowe Price oferują mocne usługi 401(k). Firma zajmująca się obsługą płac ADP oferuje również doskonałe plany.

6. Program Określonych Świadczeń

Najlepsze dla: wysoko zarabiających z ugruntowaną firmą i bez pracowników.

Limit składek: różni się w zależności od wieku, dochodu i przewidywanego wieku emerytalnego.

Jednym z najbardziej udokumentowanych i oczywistych sposobów zmiany emerytury w ostatnich dziesięcioleciach jest spadek emerytury. Ale nadal możesz tworzyć własne,jeśli naprawdę chcesz.

Tworzenie własnej emerytury pozwala wnosić składki bez twardych limitów narzucanych przez inne plany. Składki są ograniczone na podstawie danych dotyczących średniej długości życia, ale prawdopodobnie możesz wnosić sześciocyfrowy podatek rocznie do swojego planu. Urząd Skarbowy opodatkowuje Twoje emerytury na emeryturze — nie ma odpowiednika Roth.

Założenie programu o zdefiniowanych świadczeniach ma sens tylko wtedy, gdy planujesz tak ogromne składki. Plany te wiążą się z wysokimi opłatami za konfigurację i konserwację, a także pewnymi problemami regulacyjnymi i papierkowymi.

Chcesz je założyć tylko wtedy, gdy jesteś solopreneurem lub prowadzisz rodzinną firmę. Ogólnie rzecz biorąc, musisz również sfinansować emeryturę dla swoich pracowników. Ma to sens, jeśli zatrudniasz współmałżonka lub dzieci, ale jako właściciel małej firmy prawdopodobnie nie chcesz płacić za emeryturę kasjera.

Podobnie jak inne plany emerytalne, nie możesz wypłacić pieniędzy przed ukończeniem 59 ½ roku życia lub grozi ci kara 10% plus zwrot podatku.

Gdzie otworzyć konto

W przeciwieństwie do innych powyższych opcji, niewielu brokerów inwestycyjnych oferuje programy określonych świadczeń dla małych przedsiębiorstw.

Wyjątek stanowi osobisty plan zdefiniowanych świadczeń Charlesa Schwaba. Pobierają jednorazową opłatę instalacyjną w wysokości 2250 USD oraz roczną opłatę zaczynającą się od 1750 USD za plany dla jednego uczestnika. Przygotuj się na więcej, jeśli masz pracowników.

Schwab zaleca, aby nie zakładać jednego, jeśli planujesz wnieść mniej niż $90,000 rocznie przez co najmniej pięć lat. Rozważaj program o zdefiniowanych świadczeniach tylko wtedy, gdy zarabiasz ogromne dochody i chcesz zmaksymalizować swoje składki i oszczędności podatkowe.

Ostatnie Słowo

Samozatrudnienie wiąże się z większą elastycznością w wyborze konta emerytalnego korzystnego z podatków niż pracownicy W2. Ale osoby pracujące na własny rachunek nie korzystają z dopasowania składek pracodawcy. Muszą sami finansować swoje konta.

Twój idealny plan zależy od dochodów i wielkości firmy. Porozmawiaj ze swoim księgowym lub doradcą finansowym, aby omówić najlepszy plan dla Ciebie i Twojej firmy. Upewnij się, że również zapytać ich o możliwość dodania współmałżonka do planu, aby zmaksymalizować oszczędności podatkowe dla was obojga.

Szukasz recenzji Seeking Alpha – czy warto korzystać z subskrypcji premium?

Poprzedni wpis

Co to jest zdrowotne konto oszczędnościowe (HSA)?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły