Artykuły

5 najlepszych akcji wysokiego ryzyka i wysokiego zysku do kupienia w 2021 roku

0
5 najlepszych akcji wysokiego ryzyka i wysokiego zysku do kupienia w 2021 roku
5 najlepszych akcji wysokiego ryzyka i wysokiego zysku do kupienia w 2021 roku

Bez wątpienia dowiedziałeś się o ryzyku, jakie wielu najbogatszych ludzi na świecie musiało podjąć, aby zarobić na swoją finansową wielkość. Najwięksi przedsiębiorcy, których dziś lionizujemy, musieli podjąć ogromne ryzyko, zakładając rewolucyjną firmę z niczego. Ryzyko porażki było duże, ale także potencjalne nagrody.

Giełda ma tendencję do działania w ten sam sposób. Niektóre z najbardziej ryzykownych akcji na Wall Street są reprezentatywne dla niektórych z największych możliwości, jakie napotkasz w swoim życiu. Jeśli masz dla nich odpowiednią tolerancję na ryzyko, na rynku istnieje wiele możliwości skorzystania z wysokiego ryzyka i wysokich nagród.

Najlepsze akcje wysokiego ryzyka i wysokiej nagrody do kupienia

Akcje o wysokim ryzyku i wysokim wynagrodzeniu to nie wszystkie akcje groszowe, które mają niewiele więcej niż nadzieję i marzenie — występują w różnych kształtach i rozmiarach. Niektóre z największych spółek na świecie można uznać za akcje wysokiego ryzyka z powodu nadmiernej wyceny, zmian w branżach, w których działają, i innych czynników.

Kluczem do oceny tych możliwości jest znalezienie równowagi między ryzykiem a nagrodą. Czy ryzyko potencjalnego spadku jest równoważone potencjalnymi zyskami, które inwestycja wygeneruje, jeśli się powiedzie?

Mając to na uwadze, wszystkie akcje poniżej pochodzą ze znacznym ryzykiem, ale zyski mają potencjał do produkcji są trudne do zignorowania.

1. Tesla (NASDAQ: TSLA)

Elektrycznie Napędzany Pojazd 

Do tej pory wszyscy wiedzą o Tesli, chyba że mieszkają pod skałą. Firma jest pionierem w dziedzinie pojazdów elektrycznych (EV), produkując eleganckie, stylowe przejażdżki, które nie wymagają kropli skroplonych skamieniałości, aby biegać.

Jako pionier, firma cieszy się dominacją w przestrzeni EV, a sprzedaż w 2020 r.stanowiła 79% wszystkich nowych pojazdów elektrycznych zarejestrowanych w Stanach Zjednoczonych, według electrek.

To też nie jest mały gracz. Dysponując kapitałem rynkowym przekraczającym 1 bilion dolarów, Tesla to nie tylko akcje o dużej kapitalizacji-to jedna z największych firm na świecie. Co sprawia, że akcje są ryzykowną inwestycją?

Wszystko sprowadza się do wyceny, tematu, który doprowadził do znaczących debat wśród ekspertów z Wall Street, jeśli chodzi o ten Goliat EV.

Stosunek ceny Tesli do zysku (P/E) wynosi obecnie ponad 400. Przemysł samochodowy jako całość ma już rażąco wysoki współczynnik P / E wynoszący 91,9 zgodnie z CSIMarket.com, ale jest to w dużej mierze spowodowane zmniejszonymi zarobkami w ubiegłym roku w wyniku pandemii COVID-19. To powinno się wyrównać w czasie.

Z drugiej strony, Współczynnik P / E Tesli był wygórowanie wysoki, ponieważ zaczął produkować zarobki w pierwszej kolejności.

Niemniej jednak byki twierdzą, że istnieje dobry powód do niezwykle wysokiego wskaźnika P/E. Rządy, korporacje i konsumenci na całym świecie szukają sposobów na zmniejszenie śladu węglowego, a pojazdy elektryczne są jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić. W rezultacie oczekuje się, że branża EV będzie nadal rosła z błyskawicznym tempem.

Nie ma wątpliwości, że firma jest liderem w przestrzeni EV w USA, a byki twierdzą, że to przywództwo będzie kontynuowane. W rezultacie zarobki Tesli powinny rosnąć znacznie szybciej niż jej konkurenci w branży motoryzacyjnej, co uzasadnia wysoki współczynnik P / E firmy i niebotyczną cenę akcji.

Ryzyko do rozważenia

Przed Teslą czeka długa drogags rośnie do aktualnej wyceny akcji. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, a Tesla utrzyma swoją pozycję lidera, inwestorzy mają szansę wyjść na bandytów, ale istnieje znaczne ryzyko, które może rzucić kluczem do tych planów:

 • Konkurencja. Starsi producenci samochodów, tacy jak Ford, General Motors i Honda, pracują nad tym, aby zająć swoje miejsce na rynku pojazdów elektrycznych. Ma to potencjał, aby poważnie obniżyć przyszłe zyski Tesli, ponieważ ci masywni gracze w przemyśle motoryzacyjnym biorą swój kawałek ciasta.
 • Drogie Pojazdy. Tesla nie wycenia swoich pojazdów na rynek masowy, ale aby uzasadnić swój wysoki współczynnik P/E, będzie musiała utrzymać pozycję lidera w miarę wzrostu zainteresowania pojazdami elektrycznymi. Podczas gdy firma pracuje nad wprowadzeniem bardziej przyjaznych ekonomicznie opcji, inne tańsze pojazdy mogą okazać się zbyt dużą konkurencją dla firmy, aby utrzymać swoją twierdzę na rynku.
 • Elon Musk. Elon Musk jest geniuszem, ale jest również na pół etatu dyrektorem generalnym w Tesli. Z uwagą Muska na wiele przedsięwzięć biznesowych, niektórzy twierdzą, że po prostu nie może dać firmie czasu i uwagi, której potrzebuje, a na którą zasługują jej inwestorzy.

2. Advanced Micro Devices (NASDAQ: AMD)

Lider w dziedzinie centrów danych i technologii Blockchain 

Advanced Micro Devices to kolejna potężna firma, która zajmuje pozycję lidera w swojej branży. Firma koncentruje się na rozwoju, produkcji i sprzedaży półprzewodników, GPU i procesorów.

Jej produkty znajdują się w szerokiej gamie produktów, od systemów do gier po superkomputery i pozornie każde Inteligentne urządzenie elektroniczne pomiędzy.

Ostatnio firma zebrała sporo pary w wyniku wzrostu kryptowaluty. Kryptowaluta jest zależna od procesu wydobywania, który w przypadku większości monet cyfrowych wymaga znacznej mocy obliczeniowej. Jak wydobycie kryptowaluta nadal zyskać trakcję, sprzedaż firmy są prawdopodobnie rosnąć.

Ale to również stwarza ryzyko. Branża kryptowalut wciąż się rozwija i chociaż cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem, może tak nie być na zawsze. Jeśli te monety cyfrowe stracą na wartości, popyt na wysokiej klasy technologię firmy może ulec osłabieniu, prowadząc do spadków akcji.

Niemniej jednak te spadki mogą być w dużej mierze zrównoważone przez wysiłki firmy w świecie serwerów i sieci. Centra danych na całym świecie coraz częściej wykorzystują technologie AMD, aby udostępniać swoim klientom strony internetowe, aplikacje i gry online. Technologie te odgrywają również kluczową rolę w dalszym rozwoju sztucznej inteligencji.

Niemniej jednak, istnieje ryzyko do rozważenia.

Ryzyko do rozważenia

Istnieje kilka powodów, dla których AMD jest uważane za ryzykowną grę na Wall Street. Najważniejsze:

 • Przeszacowanie. Istnieje mocny argument, że akcje są znacznie zawyżone. Bez względu na to, na jaką metrykę wyceny patrzysz, są szanse, że liczby są wyższe dla tego zasobu niż inne w jego przestrzeni.
 • Fuzja. Firma planuje fuzję z amerykańskim producentem półprzewodników Xilinx, co doprowadziło do wzrostu wyceny AMD od czasu ogłoszenia. Jeśli jednak fuzja nie dojdzie do skutku, inwestorzy będą zmuszeni do ponownego oszacowania możliwości, a cena akcji prawdopodobnie spadnie.
 • Intel. Gigantyczny chipmaker Intel wkrótce uruchomi swoje GPU Arc, posunięcie, które wi I II 2022 r. Te układy GPU są przeznaczone do centrów danych, przestrzeni, która jest niezwykle ważna dla AMD. Jeśli firma AMD straci pozycję na arenie centrów danych, można spodziewać się spadków.

3. Coinbase Global (NASDAQ: COIN)

Wiodąca na świecie giełda kryptowalut

Coinbase to kolejna potężna firma, ale nie była na rynku tak długo, jak AMD czy Tesla. W rzeczywistości firma niedawno rozpoczęła IPO w kwietniu 2021 roku. Niestety cena IPO była również przez długi czas wysoka, a cena akcji znacznie spadła po IPO. Ostatnio akcje odzyskały się i osiągnęły nowe szczyty, a wielu uważa, że ruch w górę będzie kontynuowany.

Coinbase jest wiodącą na świecie giełdą kryptowalut, dając konsumentom i inwestorom możliwość handlu gotówką fiat NA waluty cyfrowe, takie jak Bitcoin, Ethereum i Dogecoin.

Model przychodów firmy jest prosty. Ułatwia wymianę waluty, czy to fiat, czy krypto, i pobiera opłatę za usługę. Co więcej, bycie największym i najbardziej zaufanym exchange online wiąże się z poważnymi korzyściami. Firma cieszy się, że jest jedną z pierwszych marek, które przychodzą na myśl, gdy konsument chce handlować krypto.

Ryzyko do rozważenia

Podobnie jak w przypadku innych akcji, istnieje ryzyko do rozważenia przed nurkowaniem do coinbase. Do najważniejszych należą:

 • Regulacyjny. Istnieją poważne pytania dotyczące otoczenia regulacyjnego technologii kryptograficznej. Podczas gdy amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) bada branżę, nadzór regulacyjny jest bardzo niewielki, co prowadzi do podejrzanych praktyk biznesowych wśród niektórych graczy w przestrzeni kosmicznej. Jak regulatory pracują, aby rozwiązać ten problem, nowe przepisy mogą nakładać ograniczenia lub tworzyć przeszkody dla firm, takich jak Coinbase, które zajmują się w świecie kryptowaluta.
 • To konkurs popularności. Kryptowaluty są gorącą nową rzeczą na Wall Street – i Main Street. Pojawiło się jednak mnóstwo nowych produktów, które przez chwilę były gorące i szybko straciły swój blask. Jeśli społeczność krypto nie pozostanie entuzjastycznie nastawiona do tej koncepcji, handel może znacznie spowolnić, powodując ból dla Coinbase.
 • Zmienność. Coinbase jest bardzo niestabilny akcji i wiele z tej zmienności od jego IPO został w kierunku spadkowym. Podczas gdy akcje o wysokiej zmienności zawsze wiążą się z ryzykiem, wraz z rosnącym zainteresowaniem kryptowalutami i aktywami cyfrowymi, ta może przynieść dużą wygraną.

4. Planet 13 Holdings (OTC: PLNHF)

Odnosząca Sukcesy Firma Z Vegas Cannabis Rozszerza Swoją Działalność Na Kalifornię

Planet 13 Holdings jest pierwszą akcją o małej kapitalizacji na liście i może być najbardziej ryzykowna. Jednak potencjał wzrostu zapasów, jeśli wszystkie gwiazdy wyrównają się w prawo, jest po prostu niemożliwy do zignorowania.

Planet 13 Holdings to firma konopna z siedzibą w Las Vegas w stanie Nevada. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie ma wiele do powiedzenia-firma posiada tylko dwie przychodnie. Jednak w swoich najnowszych wynikach finansowych, firma powiedziała, że te dwa przychodnie wygenerowały łączne przychody kwartalne w wysokości 23,8 mln USD, wypracowane do 11,9 mln USD w przychodach kwartalnych na przychodnię.

To prawdopodobnie najlepszy przychód z przychodu w branży.

Patrząc na przychodnie firmy, powodem tego oszałamiającego przychodu jestto bardzo jasne. Jedną z dwóch nieruchomości jest największa przychodnia marihuany na świecie, położona w odległości spaceru od najpopularniejszych kasyn i hoteli przy Las Vegas Strip.

Wskazuje to na plany firmy posuwające się naprzód. Następnie planuje powtórzyć swój sukces w Kalifornii, budując kolejną dużą przychodnię, która będzie działać jako atrakcja w pobliżu Disneylandu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, a firma osiągnie taki sam sukces, jaki cieszy się w Vegas, wzrost akcji może być zdumiewający.

Ryzyko do rozważenia

Jak wspomniano powyżej, Planeta 13 jest prawdopodobnie najbardziej ryzykowną akcją na tej liście, ale może być największym zwycięzcą. Oto, o czym powinieneś pomyśleć przed nurkowaniem w:

 • Legalności. W tej chwili Planet 13 Działa w stanach, w których marihuana jest legalna, ale jej produkt jest nadal uważany za substancję kontrolowaną na poziomie federalnym. Dopóki rząd federalny Stanów Zjednoczonych nie zalegalizuje marihuany, istnieje możliwość federalnego stłumienia lub zmian w prawie stanowym, które spowodowałyby znaczne straty dla firmy.
 • Regulamin. Nawet jeśli USA zalegalizowałyby marihuanę używaną przez dorosłych na poziomie federalnym, nie wiadomo, jakie będzie otoczenie regulacyjne. Złe otoczenie regulacyjne może zaszkodzić dolnej linii firmy, nawet jeśli marihuana miała stać się legalna federalnie w USA..
 • Mały Rozmiar Próbki. Planeta 13 nie jest bynajmniej dużą firmą. Jak wspomniano powyżej, ma tylko dwie Przychodnie i chce się rozwinąć. Głównym motorem sukcesu jest największa przychodnia, która działa jako atrakcja turystyczna w Mieście Grzechu. Nie wiadomo, czy firma będzie w stanie naśladować swój sukces w Kalifornii w pobliżu Disneylandu lub w pobliżu jakiejkolwiek innej atrakcji w USA.

5. iRobot (NASDAQ: IRBT)

Rozwijająca się, ale mocno zwarta firma zajmująca się robotyką konsumencką

iRobot działa w ekscytującej i rozwijającej się branży robotyki konsumenckiej. Akcje miały jednak burzliwy rok. Po dramatycznych wzrostach na początku 2021 roku, akcje były w dół, a teraz transakcje prawie na tym samym poziomie, co w momencie otwarcia roku.

Istnieje jednak mocny argument za inwestowaniem w firmę.

Wielu twierdzi, że z podstawowego punktu widzenia firma radzi sobie całkiem dobrze. Nie tylko odnotował wzrost przychodów, ale przez cztery kolejne kwartały przewyższał oczekiwania analityków co do zarobków.

Ponadto ciężka krótka sprzedaż akcji-co zdaniem byków jest nieuzasadnione-utrzymywała cenę w dół. Akcje obecnie handlują z ponad 25% krótkim oprocentowaniem. Ale ta duża presja sprzedaży również stwarza szansę.

Z mocnymi podstawami i dużym krótkim zainteresowaniem, nie trzeba wiele, aby uzyskać krótki wycisk na giełdzie, co nagrodziłoby byki w dużym stopniu.

Ryzyko do rozważenia

Chociaż iRobot wygląda na atrakcyjną grę, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych zagrożeń:

 • Kontynuowane Krótkie Zainteresowanie. Utrzymujące się duże, krótkie zainteresowanie akcjami może prowadzić do kontynuacji ruchu spadkowego, który widzieliśmy.
 • Obstawianie wbrew trendowi. Od początku 2021 roku akcje notowane są w stałym trendzie spadkowym. Obstawianie przeciwko trendowi jest często ryzykownym posunięciem, które może prowadzić do znacznych strat.

Praktyka Intensywnej Dywersyfikacji Przy Inwestycjach Wysokiego Ryzyka

Akcje wysokiego ryzyka, które oferują potencjał wyższy niż- średnie zyski są ekscytujące, ale jeśli zamierzasz się zaangażować, ważne jest, aby pozostać zróżnicowanym.

Tylko niewielki procent alokacji portfela powinien być zainwestowany w akcje wysokiego ryzyka. Pozostała część powinna zostać zainwestowana w wysokiej jakości firmy, które w przeszłości rozwijały się i mogły pozostać na tej samej ścieżce.

Podczas dywersyfikacji, jeśli jedna lub więcej twoich inwestycji wysokiego ryzyka nie wypali tak, jak byś chciał, zyski z innych bezpieczniejszych ruchów w twoim portfelu pomogą zapewnić, że straty nie staną się zbyt duże do zniesienia.

Ostatnie Słowo

Podsumowując, wymienione powyżej akcje wiążą się ze zwiększonym ryzykiem w porównaniu do stabilnych, niebieskich spółek, ale na giełdzie skłonność do podejmowania ryzyka często się opłaca.

Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej ważne jest, aby przeprowadzić własne badania i uzyskać szczegółowe zrozumienie tego, co kupujesz.

Zastrzeżenie: autor nie ma obecnie żadnych pozycji w żadnym magazynie wymienionym w niniejszym dokumencie ani nie zamierza utrzymać żadnych pozycji w ciągu najbliższych 72 godzin. Wyrażane są poglądy autora artykułu, a niekoniecznie innych członków zespołu Money Crashers lub Money Crashers jako całości. Ten artykuł został napisany przez Joshua Rodriguez, który podzielił się swoją szczerą opinią na temat wymienionych firm. Jednak ten artykuł nie powinien być postrzegany jako nakłanianie do zakupu akcji w jakimkolwiek papierze i powinien być wykorzystywany wyłącznie w celach rozrywkowych i informacyjnych. Inwestorzy powinni skonsultować się z doradcą finansowym lub przeprowadzić własną analizę due diligence przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej.

Czym Jest Waluta Fiat? Definicja + Czym się różni od kryptowalut

Poprzedni wpis

Rozmowa o prawdziwych pieniądzach: czas odpuścić te tabu

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły