Artykuły

4 sposoby oszczędzania na sportach zimowych

0

W miarę jak kalendarz zamienia się w zimę i temperatury spadają, niektórzy ludzie mogą myśleć o niczym innym, jak siedząc w środku przy kominku z gorącą czekoladą i dobrą książką. Inni jednak zaczynają planować swój zimowy wypad sportowy. Niezależnie od tego, czy pasją są stoki narciarskie, jazda na snowboardzie czy jazda na skuterach śnieżnych, sporty zimowe mogą być drogie. Jeśli chcesz grać na śniegu, oto kilka wskazówek, aby zaoszczędzić na sportach zimowych.

Zakup a Wynajem sprzętu

Sprzęt do sportów zimowych może stać się drogi, bez względu na rodzaj sportu, na który patrzysz. Narty, specjalne buty śniegowe, snowboardy, Skutery śnieżne mogą sprawić, że twój budżet naprawdę poczuje ból. Jednym ze sposobów, w jaki można zaoszczędzić na tym sprzęcie, jest kupowanie używanego. Płacenie najwyższego dolara za nowy sprzęt będzie Najdroższe, a wiele razy można znaleźć Używany sprzęt, który jest tak samo dobry za ułamek ceny. Wystarczy pomyśleć o wszystkich znajomych, którzy kupili snowboard, używali go jeden lub dwa razy i pozostawili go w swoim pokoju na kilka lat. Szukaj offerup, Facebook Marketplace i innych podobnych witryn, aby znaleźć sprzęt użytkownika i zapisać.

Inną rzeczą do rozważenia jest wypożyczenie sprzętu, a nie kupno go. Oczywiście to, czy wynajem jest wykonalny, zależy od wielu czynników, w tym od tego, o jakim sprzęcie mówisz. Bardziej prawdopodobne jest, że wynajmiesz skuter śnieżny za 2000 dolarów, niż parę butów za 100 dolarów. Jednym z czynników, które należy wziąć pod uwagę w decyzji kupna vs.wynajem jest koszt transportu. Wiele sprzętu, o którym mówimy (narty śnieżne, buty, deski snowboardowe) są duże i nieporęczne, a jeśli lecisz do miejsca docelowego, opłaty za bagaż zaczną się sumować. Wynajem może być drogi, ale jeśli jest to coś, z czego nie korzystasz tak często, może to być dla Ciebie tańsze.

Kreatywne sposoby oszczędzania na wycieczce narciarskiej

Tradycyjna wycieczka narciarska, w której lecisz do swojej lokalizacji, zatrzymujesz się w domku na szczycie góry i zjeżdżasz na nartach z pokoju hotelowego na stoki, jest wygodna, ale droga. Im więcej wygody wybierzesz podczas podróży, tym więcej pieniędzy będzie to kosztować. A jeśli płacenie za te Udogodnienia jest tym, na co masz budżet, to śmiało!

Ale jeśli masz więcej czasu niż pieniędzy, być może szukasz kilku kreatywnych sposobów na zaoszczędzenie na sportach zimowych. Kilka pomysłów może być:

  • Jedź na narty zamiast latać
  • Połącz pieniądze z innymi rodzinami, aby wynająć dom, zamiast płacić za pokoje hotelowe
  • Jeśli wynajmujesz pokój hotelowy, możesz zaoszczędzić, rezerwując pokój dalej od samego domku

Podobnie jak w przypadku wszystkiego w życiu, możesz zdecydować, ile czasu chcesz wymienić na wyższy koszt.

Użyj karty kredytowej, aby zaoszczędzić na podróży

Innym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na podróży jest maksymalizacja nagród za Karty kredytowe. Wiele kart kredytowych oferuje nie tylko nagrody za bieżące wydatki, ale wstępne Oferty powitalne o wartości setek, a nawet tysięcy dolarów. Wiele linii lotniczych i marek hotelowych oferuje Karty kredytowe, które dają nagrody i mile lub punkty, które można wykorzystać do bezpłatnych podróży.

Spójrz na różne karty kredytowe nagrody, które są tam i zobaczyć, które z nich mogą pracować dla Twojej podróży. Jeśli planujesz polecieć deltą do miejsca docelowego, spójrz na jedną z kart linii lotniczych marki Delta od American Express. Jeśli chcesz zatrzymać się w ośrodku Hyatt, skorzystaj z karty kredytowej hotelu Hyatt wydanej przez Chase. Rejestracja niektórych z tych kart kredytowych może dać ci status elitarny lub nagrody, które możesz wykorzystać do bezpłatnego lotus lub doby hotelowe.

Bądź kreatywny w plenerze

Jeśli chcesz zaoszczędzić na sportach zimowych, możesz również rozważyć, w jaki sposób możesz włączyć inne sporty zimowe do swojego wolnego czasu. Istnieje wiele różnych sportów, które można robić w okresie zimowym, a nie wszystkie z nich muszą być drogie. Istnieje wiele parków narodowych, które oferują wiele atrakcji, które można zrobić w okresie zimowym.

Jeśli jesteś nart, że po prostu nie można dostać wystarczająco dużo gór, należy rozważyć przeplatanie dni narciarskich z dni, w których można zrobić inne działania. Lub może chcesz włączyć dni odpoczynku podczas wakacji narciarskich. To pomoże wydłużyć czas wakacji, ale utrzyma cię pod budżetem.

The Bottom Line

Karnety narciarskie, sprzęt i podróżowanie zimą może być drogie, ale nie musi być. Masz kontrolę nad tym, ile oszczędzasz i jak większość rzeczy, ważną rzeczą do zapamiętania jest budżet na rzeczy, które są dla Ciebie najważniejsze. Wydaj pieniądze, gdzie przyniesie Ci radość i zaoszczędzić pieniądze w innych obszarach. Te wskazówki mogą pomóc ci zrobić magiczne zimowe wspomnienia do zapamiętania.

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Dan Miller (83 Postów)

Dan Miller jest niezależnym pisarzem i założycielem PointsWithACrew.com, strona, która pomaga rodzinom podróżować za darmo / tanio. Jego główna baza znajduje się w Cincinnati, ale stara się podróżować po świecie jak najwięcej ze swoją żoną i sześciorgiem dzieci.

Linki

Amazon Prime Review – Czy to dobry ceny do jakości?

Poprzedni wpis

Jak oszczędzać w na zakupach?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły