Artykuły

4 powody uzyskania ubezpieczenia zdrowotnego przed 15 Grudnia

0

Ten post został stworzony we współpracy ze Stride, liderem w pomaganiu freelancerom i niezależnym pracownikom znaleźć i zapisać się do niedrogiego ubezpieczenia zdrowotnego.

Ubezpieczenie zdrowotne ma kluczowe znaczenie dla dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego, ale jest również ważnym elementem dobrobytu finansowego. Posiadanie odpowiedniego planu zdrowotnego w oparciu o twoje potrzeby i budżet może być różnicą między oszczędzaniem tony na rachunkach medycznych lub popadaniem w długi, aby uzyskać potrzebną opiekę.

O ile nie otrzymasz ubezpieczenia zdrowotnego za pośrednictwem pracodawcy, jesteś na własną rękę, aby znaleźć plan ubezpieczenia zdrowotnego, który najlepiej spełni twoje specyficzne potrzeby. Dobrą wiadomością jest to, że Affordable Care Act (Aca) ubezpieczenie zdrowotne jest bardziej przystępne niż kiedykolwiek, dzięki nowym przepisom z Amerykańskiej Ustawy Rescue Plan wprowadzony na początku tego roku. Ale będziesz chciał mieć pewność, że znajdziesz odpowiedni plan i zapiszesz się do 15 grudnia—w przeciwnym razie nie będziesz miał pokrycia na przyszły rok.

Oto cztery najważniejsze powody, aby upewnić się, że nie przegapisz tego terminu.

1. Ubezpieczenie zdrowotne oszczędza pieniądze

Największą (i najbardziej znaną) korzyścią finansową z ubezpieczenia zdrowotnego jest to, że pozwala zaoszczędzić pieniądze na kosztach leczenia. Plany zdrowotne pokrywają część kosztów leczenia, takich jak wizyty w izbie przyjęć, pobyty w szpitalu i leki. Kwalifikowane plany zdrowotne-te, które spełniają wymagania ustawy o niedrogiej opiece-również płacą 100% kosztów opieki profilaktycznej, takich jak coroczne kontrole wellness, szczepienia przeciw grypie i covid-19 oraz badania przesiewowe w kierunku raka, cukrzycy i depresji.

Oczywiście ubezpieczenie zdrowotne ma swoją cenę, w postaci miesięcznej opłaty zwanej składką-ale istnieje wiele sposobów na obniżenie tego kosztu. Dzięki pomocy finansowej w postaci zaawansowanych ulg podatkowych-czasami określanych jako dotacje-większość osób może znaleźć wysokiej jakości, niedrogie ubezpieczenie zdrowotne, które kosztuje mniej niż $10 miesięcznie.  Stride pomoże Ci znaleźć wszystkie oszczędności i pomoc finansową, na którą zasługujesz w ciągu zaledwie kilku minut.

2. Ubezpieczenie zdrowotne pomaga w planowaniu

Wiedza, że będziesz płacić mniej ogólnie za opiekę zdrowotną w zamian za tę samą składkę co miesiąc, może pomóc Ci zdecydować, ile odłożyć na przewidywalne wydatki. Podczas budżetowania musisz uwzględnić takie rzeczy, jak Miesięczna Premia i regularne leki.

Ale ile należy zaoszczędzić na nieprzewidziane wydatki medyczne? Plany Aca Qualified Health wyposażone są w poręcze, które mogą pomóc Ci zdecydować, ile dodać do awaryjnych oszczędności na możliwą opiekę medyczną. Istnieją dwie poręcze, na które należy zwrócić szczególną uwagę: roczna kwota odliczenia i maksymalna kwota z kieszeni.

Roczne odliczenie

Twój plan podlega odliczeniu od kwoty, którą zapłacisz na koszty leczenia (z wyjątkiem opieki prewencyjnej—są one w 100% pokryte), zanim ubezpieczenie zacznie płacić swoją część rachunku. Odliczenia różnią się w zależności od planu, ale jeśli twój jest, powiedzmy, $500, możesz spodziewać się zapłacić co najmniej tę kwotę za wszelkie niespodziewane potrzeby opieki zdrowotnej, takie jak złamane kości lub złe przypadki grypy.

Twój roczny odliczenie jest dobrym punktem wyjścia dla tego, co należy odłożyć na swoje roczne wydatki. Podczas gdy niektórzy ludzie nie osiągną swojego odliczenia, zawsze jest możliwe, że niespodziewany rachunek Medyczny popchnie cię przez tę przeszkodę.

Out-of-pocket maximum

Twój Out-of-pocket maksimum jest najbardziej można oczekiwać, aby zapłacić za opiekę zdrowotną. After you meet ten numer, twój plan zacznie płacić 100% kosztów medycznych przez resztę roku.

Podobnie jak dedukcji, out-of-pocket maximums różnią się w zależności od planu. Jeśli twoje jest, powiedzmy, $5,000, i robisz miejsce na to w swoim rocznym budżecie, możesz uniknąć zanurzania się w innych oszczędnościach lub zaciągania długów na pokrycie potrzeb opieki zdrowotnej.

Rozważ swoją maksymalną kwotę z kieszeni idealną kwotę, którą powinieneś dodać do nagłych oszczędności na koszty medyczne.

3. Ubezpieczenie zdrowotne może obniżyć podatek

Jeśli jesteś jak większość niezależnych pracowników, zawsze szukasz sposobów, aby obniżyć rachunek podatkowy,a istnieją dwa główne sposoby ubezpieczenia zdrowotnego może pomóc: ulgi podatkowe i korekty dochodów samozatrudnionych.

Ulgi podatkowe Premium

Jeśli nie uzyskasz ubezpieczenia zdrowotnego od pracodawcy, nie tylko kwalifikujesz się do przystępnego planu zdrowotnego Care Act, ale prawdopodobnie kwalifikujesz się do ulg podatkowych, które obniżają koszt miesięcznych składek.

Ulgi podatkowe Premium zależą od dochodów, wielkości rodziny, lokalizacji i innych czynników. Nie musisz czekać na czas podatkowy, aby otrzymać te kredyty. Jeśli się kwalifikujesz, zostaną one automatycznie zastosowane do Twojej miesięcznej składki-zapłacisz tylko to, co pozostało. I możesz to też odpisać jako korektę dochodów z samozatrudnienia.

Korekta dochodów z samozatrudnienia

Jeśli jesteś niezależnym lub samozatrudnionym pracownikiem z ubezpieczeniem zdrowotnym, możesz obniżyć swoje zobowiązanie podatkowe o kwotę zapłaconą na poczet składek na ubezpieczenie zdrowotne. Nie musisz wyszczególniać swoich wydatków, aby dokonać korekty dochodu.

Haczyk polega na tym, że musisz mieć zysk netto za rok—co oznacza, że musisz żądać więcej dochodów niż wydatków na zeznaniu podatkowym.

4. Ubezpieczenie zdrowotne może zwiększyć oszczędności emerytalne

Ubezpieczenie zdrowotne może pomóc w planowaniu emerytury na dwa sposoby. Po pierwsze, wydawanie mniej na rachunki medyczne może zwolnić więcej z budżetu na oszczędzanie na później w życiu. Po drugie, jeśli wybierzesz odpowiedni plan, możesz otworzyć konto uprzywilejowane podatkowo, które pomoże Ci sfinansować emeryturę. To potężne narzędzie nazywa się Health Savings Account (HSA).

HSA pozwalają wnieść wkład przed opodatkowaniem-do 3650 USD w 2022 r. – do wykorzystania na kwalifikujące się wydatki medyczne. Obejmuje to rzeczy ubezpieczenia zdrowotnego obejmuje (jak wizyty u lekarza i recepty) oprócz wielu rzeczy plan prawdopodobnie nie obejmuje (jak akupunktura i over-the-counter Tylenol).

Za pomocą tego konta możesz w każdej chwili zapłacić za koszty leczenia, oszczędzając na podatkach. Jeśli jednak uda ci się uniknąć wyciągnięcia z HSA, twoje środki pozostaną na twoim koncie i będą rosły bez podatku, jak konto emerytalne. Możesz nawet inwestować swoje fundusze HSA na giełdzie, aby rosły szybciej.

Aby móc otworzyć HSA, musisz mieć wysokoodejmowany plan zdrowia (HDHP). Oznacza to, że w 2022 musisz wybrać plan zdrowotny z odliczeniem, który wynosi co najmniej $1,400 (dla tylko ciebie) lub $2,800 (jeśli członkowie Twojej rodziny również na twoim planie). Dobrą wiadomością jest to, że plany te są zazwyczaj tańsze niż plany niższe odliczenia.

Bądź zdrowy-fizycznie i finansowo

Pracując nad lepszym samopoczuciem finansowym, nie zapominaj, że ubezpieczenie zdrowotne może odegrać ogromną rolę w osiągnięciu celów. Posiadanie planu zdrowotnego może pomóc zaoszczędzić, budżet, obniżyć zobowiązanie podatkowe i zwiększyć oszczędności emerytalne.

Z tych wszystkich świadczeń, ubezpieczenie zdrowotne może alzapewnij sobie więc dużo spokoju-zwłaszcza dzięki Stride, aby pomóc Ci znaleźć i zapisać się na odpowiedni plan zdrowotny w zaledwie 10 minut. Nie przegap 15 grudnia, aby zapisać się!

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

17 FSA – wydatki kwalifikowane i zatwierdzone pozycje do zakupu do końca 2021 r.

Poprzedni wpis

8 sposobów na obniżenie oprocentowania kredytów studenckich

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły