Artykuły

4 Najlepsze bankowe fundusze ETF do kupienia w 2021 roku

0
4 Najlepsze bankowe fundusze ETF do kupienia w 2021 roku
4 Najlepsze bankowe fundusze ETF do kupienia w 2021 roku

Banki odegrały ważną rolę w rozwoju Stanów Zjednoczonych jako supermocarstwa na świecie. Bez banków kredyty byłyby trudne do zdobycia, firmy nie mogłyby uzyskać dostępu do finansowania, którego potrzebują, aby się rozwijać, a własność domu byłaby dla większości czymś więcej niż marzeniem.

Ponieważ banki odgrywają tak znaczącą rolę w rozwoju amerykańskiej gospodarki, ma sens tylko to, że branża odnotowała znaczny wzrost i wygenerowała atrakcyjne zyski dla inwestorów, którzy podjęli mądre decyzje w jej ramach.

Ale co, jeśli chcesz zdywersyfikować ekspozycję na akcje banków i nie masz czasu potrzebnego na przeprowadzenie odpowiedniej analizy due diligence? W tym miejscu pojawiają się fundusze ETF(exchange-traded funds).

Najlepsze bankowe fundusze ETF do kupienia w 2021 roku

Obecnie na giełdzie dostępnych jest mnóstwo funduszy ETF. Fundusze te łączą inwestycje od dużej grupy inwestorów, które mają być wykorzystywane zgodnie ze strategią inwestycyjną, którą stosuje fundusz. Wiele funduszy ETF stosuje strategię inwestowania w sektorze bankowym.

Inwestując w te fundusze, zyskujesz zdywersyfikowaną ekspozycję na różne obszary sektora bankowego lub całego sektora bankowego, zmniejszając ryzyko zmienności związane z inwestowaniem w poszczególne akcje.

Gdy szukasz możliwości inwestycyjnych, szybko przekonasz się, że do wyboru jest mnóstwo funduszy bankowych. Więc, jak to nazwać garstką rozsądnych kandydatów? Oto sześć najwyżej ocenianych funduszy skoncentrowanych na inwestowaniu w emitentów związanych z bankami.

1. SPDR S & P Bank ETF (KBE)

Silne Dywidendy Z Ponadprzeciętną Aprecjacją Cen 

Fundusz ETF SPDR S&P Bank jest zarządzany przez State Street Advisors, trzeciego na świecie zarządzającego aktywami pod względem zarządzanych aktywów.

Fundusz ma na celu śledzenie S & P Banks Select Industry Index, indeksu składającego się ze zdywersyfikowanego portfela akcji amerykańskich banków z kapitalizacją rynkową od małej do dużej.

Najważniejsze Statystyki:

KBE ETF ma długą historię solidnych wyników z kosztami, które są poniżej średniej w branży. Oto najważniejsze statystyki:

 • Wskaźnik Kosztów. Wskaźnik wydatków Funduszu wynosi 0,35%. To nieco poniżej średniej branżowej 0,44%, według Experian. Niższy niż średnia współczynnik kosztów daje możliwość zatrzymania większej części zwrotów.
 • Historyczny Występ. Chociaż wskaźnik kosztów funduszu jest stosunkowo niski, inwestorzy nie zrezygnują z wyników. W ciągu ostatniego roku inwestorzy KBE odnotowali wzrost o 67,28%, a trzy-i pięcioletnie zwroty wyniosły odpowiednio 5,63% i 13,44%.
 • Rentowność Dywidendy. W ciągu ostatnich 12 miesięcy fundusz wypłacił dywidendę w wysokości 1,87%, a rentowność 2,03%.
 • Alokacja Aktywów. Ponieważ fundusz śledzi indeks S&P Bank Select Industry Index, inwestuje w wysoce zdywersyfikowaną listę inwestycji w sektorze bankowym. Pięć największych udziałów w ETF to Silvergate Capital Corp (SI), Bank of New York Mellon Corp (BK), PNC Financial Services Group (PNC), Commerce Bancshares (Cbsh) i East West Bancorp (EWBC).
 • Aktywa Netto. Inwestorzy zaufali funduszowi z ponad 3,37 mld USD. Przy tak dużej ilości aktywów w Funduszu jest oczywiste, że jest to popularna opcja.
 • Ocena ESG. Według ETF.com, fundusz ma wynik ESG w wysokości 5,24 na 10, co daje mu nieco poniżej średniej rating ESG na poziomie BBB. Ten wynik mierzy fundusz oparty na środowisku, więccial i czynniki zarządzania. Tak więc, chociaż fundusz jest znany z niskich wydatków i atrakcyjnych zwrotów, może nie być najlepszym wyborem dla inwestorów wpływowych.

2. SPDR S&P Regional Banking ETF (KRE)

Dywersyfikacja ekspozycji wobec banków regionalnych 

Inny fundusz zarządzany przez State Street Advisors, SPDR S&P Regional Banking ETF został zaprojektowany do śledzenia S&P Regional Banks Select Industry Index, indeksu reprezentującego segment banków regionalnych amerykańskiego sektora bankowego. W wyniku śledzenia przez Fundusz tego równo ważonego indeksu inwestorzy funduszu zyskują bardzo zdywersyfikowaną ekspozycję na banki Regionalne w Stanach Zjednoczonych, w tym akcje banków regionalnych o małej, średniej i dużej kapitalizacji.

Najważniejsze Statystyki:

Podobnie jak w przypadku większości funduszy State Street Advisors, inwestorzy tego ETF mogą spodziewać się stosunkowo niskich kosztów i dobrych wyników, co czyni go kolejną popularną opcją.

 • Wskaźnik Kosztów. Wskaźnik kosztów funduszu wynosi 0,35%, nieco poniżej średniej w branży, co czyni go kolejną opcją, która pozwala utrzymać więcej zysków.
 • Historyczny Występ. Znany z generowania silnych, stosunkowo stabilnych zwrotów, fundusz doprowadził do wzrostu o 67,28% w ciągu ostatniego roku. W ciągu ostatnich trzech i pięciu lat stopa zwrotu wyniosła odpowiednio 5,63% i 13,44%.
 • Rentowność Dywidendy. Dywidendy z Funduszu są wyjątkowo wysokie, a końcowe 12-miesięczne stopy zwrotu wynoszą 2,00%.
 • Alokacja Aktywów. Jak sugeruje nazwa funduszu, ETF koncentruje się na inwestycjach w zdywersyfikowaną grupę amerykańskich banków regionalnych. Pięć największych holdingów to Silvergate Capital Corp (SI), Bank of New York Mellon Corp (BK), PNC Financial Services Group (PNC), Commerce Bancshares (Cbsh) i East West Bancorp (EWBC).
 • Aktywa Netto. W sumie inwestorzy wpłacili na fundusz ponad 3,37 mld dolarów, co świadczy o dużej popularności, jaką cieszy się.
 • Ocena ESG. Wynik ESG w wysokości 4,42 na 10 daje funduszowi rating ESG na poziomie BBB, który jest nieco poniżej średniej.

3. Invesco KBW Bank ETF (KBWB)

Zdywersyfikowana ekspozycja wobec banków ważona wobec gigantów bankowych 

Trudno ułożyła listę najlepszych funduszy ETF w każdej kategorii bez wspominając Invesco. Założona w 1935 roku firma zarządzająca funduszami ma długą historię świadczenia wysokiej jakości usług dla społeczności inwestującej.

Invesco KBW Bank ETF został zaprojektowany, aby ściśle śledzić KBW Nasdaq Bank Index, Indeks, który zawiera długą listę głównie amerykańskich firm bankowych. Ponieważ fundusz śledzi ten konkretny indeks, inwestorzy mogą spodziewać się wysoce zdywersyfikowanej ekspozycji dla amerykańskiego sektora bankowego i usług finansowych jako całości.

Najważniejsze Statystyki:

ETF jest znany z historii generowania atrakcyjnych zysków. Podobnie jak inni na tej liście, inwestorzy cieszą się niższymi niż średnia wydatkami z lepszymi niż średnia zyskami. Oto najważniejsze statystyki:

 • Wskaźnik Kosztów. Fundusz generuje roczne koszty w wysokości 0,35% inwestycji, co czyni go kolejną opcją, która jest niższa niż średni koszt w branży.
 • Historyczny Występ. Historyczne wyniki Funduszu były co najmniej imponujące. W ciągu ostatniego roku inwestorzy odnotowali wzrost o 72,66%, a trzy – i pięcioletnie zwroty wyniosły odpowiednio 9,41% i 16,78%.
 • Rentowność Dywidendy. Zysk z dywidendy na ETF wynosi 1,86%, co czyni go kolejnym silnym generatorem dochodów i daje możliwość konsekwentnego cazainwestuj w swoją inwestycję lub reinwestuj dywidendy w celu uzyskania większych długoterminowych zysków.
 • Alokacja Aktywów. Fundusz zapewnia wysoce zdywersyfikowaną ekspozycję dla całego amerykańskiego sektora bankowego i usług finansowych. Do największych udziałów w portfelu inwestycyjnym należą Bank of America Corporation (BAC), Wells Fargo & Company (WFC), JPMorgan Chase & Co. (JPM), U. S. Bancorp (USB) i Citigroup (C).
 • Aktywa Netto. Fundusz, który zarządza aktywami o wartości ponad 2,36 mld USD, jest kolejnym popularnym wyborem wśród inwestorów, którzy chcą uzyskać ekspozycję na sektor bankowy i finansowy.
 • Ocena ESG. Fundusz posiada rating ESG na poziomie 7,93 na 10, co daje mu rating AA ESG. To mocny rating ESG dla inwestycji w sektorze bankowym, co sugeruje, że fundusz jest idealnym wyborem dla inwestorów, którzy chcą generować zyski, a także wywierać wpływ na społeczeństwo i Środowisko dzięki inwestowanym dolarom.

4. iShares U. S. Regional Banks ETF (IAT)

Średnie banki Regionalne gotowe do wzrostu

Następny jest ETF iShares U. S. Regional Banks. Założona w 2000 roku, iShares jest najmłodszym zarządzającym funduszami na tej liście. Chociaż firma jest stosunkowo młoda, uderzyła na Wall Street z pluskiem, szybko stając się jednym z najbardziej zaufanych menedżerów na rynku.

Fundusz ma na celu śledzenie wyników indeksu złożonego w dużej mierze ze średnich banków amerykańskich. W rezultacie inwestując w fundusz, zyskasz zdywersyfikowaną ekspozycję na banki o średniej kapitalizacji w USA, które są gotowe do wzrostu.

Najważniejsze Statystyki:

Chociaż wydatki związane z funduszem są najwyższe na tej liście, nadal są poniżej średniej w branży. Co więcej, historyczne wyniki EFK sprawiają, że trudno je zignorować. Oto najważniejsze statystyki:

 • Wskaźnik Kosztów. Inwestorzy Funduszu będą płacić opłaty w wysokości 0,42% w skali roku. To mniej więcej średnia branżowa i zgodna z oczekiwaniami inwestorów ETF.
 • Historyczny Występ. Wyniki Funduszu były imponujące. W ubiegłym roku inwestorzy osiągnęli zyski na poziomie ponad 70,09%. W ciągu ostatnich trzech i pięciu lat wzrost wyniósł odpowiednio 6,14% i 13,33%.
 • Rentowność Dywidendy. Choć aprecjacja cen jest imponująca, stopa dywidendy związana z Funduszem jest najniższa na liście i wynosi 1,83%. Niemniej jednak, ten zysk oznacza, że inwestorzy nadal mogą spodziewać się rozsądnych wypłat dywidendy.
 • Alokacja Aktywów. Jak wspomniano powyżej, fundusz został zaprojektowany w celu zapewnienia zdywersyfikowanej ekspozycji dla średnich amerykańskich banków. Jej pięć największych holdingów to PNC Financial Services Group (PNC), U. S. Bancorp (USB), Truist Financial Corporation (TFC), First Republic Bank (FRC) i SVB Financial Group (SIVB).
 • Aktywa Netto. Wszystko powiedziane, fundusz wygenerował 1,13 miliarda dolarów inwestycji od społeczności inwestującej. Chociaż nie jest to najpopularniejszy Fundusz na tej liście, fundusz ostatnio zyskuje na popularności.
 • Ocena ESG. Wynik ESG dla funduszu wynosi 6,2, co daje mu ocenę A. Oznacza to, że wpływ Funduszu na kwestie społeczne i środowiskowe jest zgodny ze średnią branżową.

Ostatnie Słowo

Inwestowanie w fundusze ETF to tani sposób na zakup w sektorach i strategiach, z którymi chcesz uzyskać ekspozycję w bardzo zróżnicowany sposób. To, w połączeniu z silnym wzrostem obserwowanym w całej historii w sektorze bankowym, nie dziwi, że bankowe fundusze ETF są jednymi z najbardziej popularne opcje inwestycyjne Na Wall Street.

Jak zawsze, ważne jest, aby zrobić swoje badania. Nie wszystkie fundusze ETF są sobie równe; jak widać powyżej, wszystkie pochodzą z ich własnych wskaźników kosztów, rentowności dywidendy i wyników historycznych. Ślepo wybierając jeden inwestować w jest podobny do hazardu.

Niemniej jednak mądre decyzje, jeśli chodzi o inwestowanie w te aktywa, mogą przynieść zyski pobijające rynek przy jednoczesnej minimalizacji kosztów.

Disclaimer: Autor nie ma obecnie żadnych stanowisk w żadnej z wymienionych tu zabezpieczeń ani zamiaru utrzymywania żadnych stanowisk w ciągu najbliższych 72 godzin. Wyrażane są poglądy autora artykułu, a niekoniecznie innych członków zespołu Money Crashers lub Money Crashers jako całości. Ten artykuł został napisany przez Joshua Rodriguez, który podzielił się swoją szczerą opinią na temat wspomnianych funduszy. Jednak ten artykuł nie powinien być postrzegany jako nakłanianie do zakupu akcji w jakimkolwiek papierze i powinien być wykorzystywany wyłącznie w celach rozrywkowych i informacyjnych. Inwestorzy powinni skonsultować się z doradcą finansowym lub przeprowadzić własną analizę due diligence przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej.

Co zrobić z nadmiarem gotówki

Poprzedni wpis

6 najlepsze platformy pożyczkowe Crypto dla 2021

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły