Artykuły

34 sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy i czasu podczas podróży międzynarodowej

0

Elastyczność i poczucie przygody również pomóc. Możesz zaoszczędzić pakiet pomijając trendy i idealną pogodę. Ale musisz też mądrze podróżować. Cena wszystkie dostępne metody podróży do i w miejscu docelowym, w tym koleją, autobusem i rowerem. Istnieje wiele ekscytujących sposobów, aby włamać przelot zbyt. 

Ostatecznie chodzi o rozważenie wszystkich dostępnych opcji – i trochę kreatywności. 

Podróże międzynarodowe mogą być drogie – naprawdę drogie. Na szczęście, bez względu na budżet, można skorzystać z wielu możliwości, aby zaoszczędzić pieniądze podczas podróży za granicę. 

Te wskazówki dotyczące oszczędzania pieniędzy mają zastosowanie niezależnie od tego, czy wybierasz się na wycieczkę do dalekiego miejsca podróży poślubnej, czy po prostu wybierasz się na Karaiby na dłuższy weekend.

Sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy i czasu podczas podróży międzynarodowej

Podróże to moja szczególna pasja i udało mi się zgromadzić przyzwoitą ilość międzynarodowych doświadczeń podróżniczych. Przez lata nauczyłem się czegoś o oszczędzaniu pieniędzy na dłuższych wyjazdach poza granicami kraju. Są to najbardziej opłacalne dla świadomych budżetu podróżników.

1. Załóż Fundusz turystyczny

Ponieważ podróż jest luksusem, oszczędzanie na nią musi pochodzić po nagłych oszczędnościach i oszczędnościach emerytalnych. Gdy już rozliczysz te dwa wiadra, możesz skupić się na swoim funduszu podróży, który z pewnością może być Twoim najważniejszym nieistotnym celem oszczędności.

Segreguj swój fundusz podróży na osobnym koncie oszczędnościowym o wysokiej wydajności. Dodaj do niego wcześnie i często. Jeśli zaoszczędzisz więcej niż potrzebujesz na jedną podróż, po prostu masz przewagę nad oszczędzaniem na następną podróż. 

Po wykonaniu szorstkiego planowania i rozsądnym oszacowaniu prawdopodobnego kosztu następnego urlopu, możesz dostosować miesięczną stopę oszczędności, aby spełnić docelowe daty i budżet.

2. Uzyskaj konto bankowe lub kartę kredytową bez opłat za transakcje zagraniczne

Twój bank lub wystawca karty kredytowej może być jednym z największych winowajców wakacji dzięki irytującym opłatom za transakcje zagraniczne, które mogą dodać 2% lub 3% do kosztów każdej transakcji.

Jeśli twój bank lub unia kredytowa pobiera opłaty za transakcje zagraniczne, Przejdź na konkurenta, który tego nie robi. 

Alternatywnie, co najmniej na miesiąc przed wyjazdem, złóż wniosek o kartę kredytową bez opłat za transakcje zagraniczne. Jest ich coraz więcej. Tak długo, jak nie masz żadnych istotnych problemów kredytowych, należy znaleźć jeden kwalifikują się do.

Karta Capital One Quicksilverone Cash Rewards jest doskonałym miejscem na rozpoczęcie, jeśli nadal jesteś w podróży budowania kredytu. Lub jeśli masz doskonały kredyt, ubiegaj się o wyższą kartę kredytową travel rewards, taką jak Chase Sapphire Preferred lub Citi Prestige.

3. Wybierz swój czas lub miejsce, a nie oba

Kiedy kontrola kosztów jest najważniejsza, opłaca się być elastycznym. Jeśli twoje serce jest nastawione na konkretny cel, rozważ szereg różnych dat rozpoczęcia i zakończenia. Ten rodzaj elastyczności nie wymaga pozostawienia ogromnych fragmentów kalendarza otwartych lub poświęcenia wymarzonych wakacji. 

Drobne poprawki harmonogramu mogą mieć duży wpływ. Na przykład doświadczeni międzynarodowi podróżnicy unikają krajów Ameryki Łacińskiej podczas Semana Santa (Wielki Tydzień przed Wielkanocą), ponieważ wielu mieszkańców wyrusza w drogę w tym czasie. 

Zaplanowanie podróży na tydzień przed lub po pierwotnej dacie może być wszystkim, co musisz zrobić, aby uniknąć tłumów i wyższych kosztów.

Jeśli musisz podróżować zw ustalonych ramach czasowych bądź oportunistyczny w stosunku do celu. Na przykład, jeśli musisz podróżować w marcu i jesteś ustawiony na tropikalnym miejscu, znajdź miejsce, w którym Marzec jest porą deszczową, gdy ceny zakwaterowania wydają się być niższe. Zawsze gdzieś jest pora deszczowa. 

4. Favor Off-Seasons

Jeśli twój harmonogram jest elastyczny, podróżuj, gdy nie jest tak zajęty w preferowanym miejscu docelowym. Pory roku różnią się w zależności od miejsca przeznaczenia, ale często zbiegają się z zimniejszymi lub bardziej deszczowymi okresami. 

Na przykład wiele miast w Europie (w tym Londyn, Paryż i Zurych) jest pełnych w sezonie letnim i zimowym. Są znacznie wolniejsze wiosną i jesienią, kiedy pogoda jest mniej przewidywalna i nie ma większych świąt. 

W miejscach tropikalnych poza sezonem często zbiega się z porą mokrą. Zwykle jest to jeden do dwóch odcinków od trzech do czterech miesięcy w roku, w zależności od miejsca przeznaczenia.

Ponieważ popyt jest niższy, duże koszty podróży, takie jak przelot i zakwaterowanie, są bardziej przystępne cenowo poza sezonem. Jeśli planujesz podróż last minute, możesz również łatwiej znaleźć zakwaterowanie z wyższej półki, takie jak Ośrodki all inclusive, bez przekraczania budżetu.

5. Unikaj Modnych Miejsc Turystycznych

Jeśli nie lubisz tłumów lub czekania w kolejce, unikaj nowo „odkrytych”miejsc.

Nauczyłam się tego z pierwszej ręki w 2016 roku, kiedy po raz drugi odwiedziłam Portugalię. Moja pierwsza wizyta, pod koniec 2007 roku, wydarzyła się pośród pogłębiającej się globalnej recesji i okresu bezprecedensowej siły dla euro-1 euro kupił około $1.60 podczas mojej podróży. 

Nic dziwnego, że spotkałem w Lizbonie kilku turystów spoza Europy, a tłumy były całkiem łatwe do opanowania.

Przewiń prawie dekadę do ożywienia gospodarki i słabego euro (około 1 euro do 1,05 USD lub 1,10 USD). Lizbona była pełna turystów z Ameryki Północnej, Azji i Bliskiego Wschodu. 

Moje drugie doświadczenie w Portugalii było o wiele bardziej komodyfikowane niż pierwsza podróż, zanim Portugalia była tak modna wśród turystów spoza Europy.

6. Kup Ubezpieczenie Podróżne

Zakup ubezpieczenia podróżnego oznacza wydawanie pieniędzy z góry na coś, czego możesz nie potrzebować (i mam nadzieję, że nie będziesz). Mimo to, jeśli musisz anulować podróż z określonego powodu lub podróż zostanie przerwana z przyczyn niezależnych od ciebie, może się to opłacić wiele razy.

Możesz oczekiwać, że jednorazowa składka z ubezpieczenia podróżnego wyniesie do 10% całkowitego kosztu podróży, gdy kupisz ją bezpośrednio od ubezpieczyciela podróżnego, takiego jak Allianz lub Generali Global Assistance. Może to kosztować nieco więcej za pośrednictwem biura podróży.

Możesz również kupić ubezpieczenie podróżne za pośrednictwem przewoźnika transportowego, takiego jak linia lotnicza lub linia wycieczkowa. W takim przypadku Twoja premia może być niższa. Ale może pokryć tylko część podróży przewoźnika. Na przykład, nie obejmie hotelu.

Korzyści z karty kredytowej wyższej klasy mogą również obejmować bezpłatną ochronę przed anulowaniem lub przerwaniem podróży. Zazwyczaj pokrywają tylko do predefiniowanego limitu, często tak wysokie, jak $5,000 do $10,000.

Ale przeczytaj drobnym drukiem Oświadczenie o korzyściach karty, aby upewnić się, że jest to wystarczająca Ochrona. Jeśli tak, możesz uniknąć płacenia potencjalnie setek dolarów w składkach ubezpieczenia podróżnego. Większość takich kart pobiera opłaty roczne, ale mogą być tego warte, jeśli podróżujesz co najmniej raz w roku.

Można użyć tej samej sztuczki do wynajmu samochodów. Wiele cKarty kredytowe oferują bezpłatne pokrycie strat i uszkodzeń pojazdów wynajmowanych za pomocą karty. Oznacza to, że nie potrzebujesz dodatkowej polisy ubezpieczeniowej firmy samochodowej.

7. Szukaj Ofert Podróży

Nietrudno znaleźć oferty podróży w Internecie, od tanich lotów po tanie pokoje hotelowe. Musisz tylko wiedzieć, gdzie szukać.

 • Serwisy Turystyczne. Deal-hunting strony podróżnicze obfitują. Oferta lotów i arkusz CruiseSheet są złotymi standardami dla ich kategorii. Dodaj je do zakładek lub zapisz się do newslettera e-mailowego i pozwól, aby oferty dotarły do ciebie.
 • Media Społecznościowe. Stwórz listę kont w mediach społecznościowych, które publikują ograniczone czasowo oferty lotnicze, hotelowe i pakietowe. Wiele z nich ma również własne strony internetowe. @Airfarewatchdog na Twitterze jest dobrym przykładem. Jeśli szukasz wizualnej oferty, poszukaj kont na Pintereście.
 • Sprzedawaj aplikacje i kupony społecznościowe. Regularnie sprawdzaj aplikacje ofertowe, takie jak Skyscanner, Hopper i HotelTonight. W dziale kuponów społecznościowych Groupon jest zawsze dominujący. Ale także sprawdzić LivingSocial. 
 • Wyszukiwarki Rezerwacji. Nawet jeśli nie zarezerwujesz z nimi, Wyszukiwarki podróży takie jak kajak, Priceline, Booking.com A Trivago może dać ci poczucie tego, co tam jest. Użyj jak najwięcej. Nie ma czegoś takiego jak zbyt wiele badań.

8. Użyj strategii „Ukryte miasto”

Wyszukiwarki podróży są świetne do uzyskania szerokiego widoku dostępnych ofert. Ale nie wierz im na słowo.

Zanim dokonasz rezerwacji, wypróbuj strategię „ukryte miasto”. Zamiast zarezerwować bezpośredni lot do miejsca docelowego, możesz szukać miejsc, które mają przerwę w podróży w mieście, do którego podróżujesz. Jeśli ten lot jest tańszy, rezerwujesz go i po prostu pomijasz loty, których nie potrzebujesz.

Na przykład, załóżmy, że próbujesz latać z Chicago do Rzymu we Włoszech, tak tanio, jak to możliwe. Wiele czynników może sprawić, że taniej będzie zarezerwować lot z Chicago do Nicei we Francji z przesiadką w Rzymie. Potem, po prostu pominąć na Rzym-ładne nogi. 

9. Wybierz wydłużone przesiadki

Jeśli daty podróży i miejsca docelowe są elastyczne, możesz utworzyć całość lub część podróży z serii wydłużonych przesiadek (lub międzylądowań).

Nawet jeśli możesz dotrzeć do celu lotem bez przerwy, czasami taniej jest kupić trzy loty w jedną stronę, a nie jeden lot w obie strony. Dzięki temu możesz zmienić swoje wakacje z jednego miejsca w wakacje z dwóch miejsc — i jednocześnie zaoszczędzić pieniądze.

Istnieje wiele możliwości, aby latać bezpośrednio bardzo tanio z Ameryki Północnej do mniej pożądanych miast europejskich, takich jak Dublin i Lizbona. Możesz zdobyć fantastyczne stawki na zniżkowych liniach lotniczych, takich jak Irlandia Aer Lingus lub Portugalia TAP. 

To twój punkt wejścia do Europy, a stamtąd jest super tanio latać na kontynencie. Możesz dostać się tam, gdzie naprawdę chcesz, nawet do Paryża lub Londynu, za mniej niż bezpośredni lot między tym miejscem docelowym a miastem pochodzenia. 

Osobiście skorzystałem z tej porady, a zaoszczędzona kwota była szokująca. I nadal wyszedł do przodu po trzech nocy w stopover city.

Zacznij od zidentyfikowania każdego miasta lub regionu, który chcesz odwiedzić. Następnie dowiedz się, jak długo będziesz przebywał w każdym mieście i Znajdź najtańszy lot z miejsca na miejsce. Jeśli Cele podróży są wystarczająco blisko siebie, takie jak dwa europejskie miasta, można spojrzeć na taryfy kolejowe zbyt.

Zarezerwuj podróż w jedną stronę z miejsca pochodzenia do pierwszego miejsca docelowego i inną podróż w jedną stronę z ostatniego miejsca docelowego z powrotem do ciebier pochodzenie. Następnie stwórz swój plan podróży w dowolny sposób: krótkie loty w jedną stronę lub w obie strony, taryfy kolejowe lub wynajem samochodów. 

10. Porównaj Air vs. Rail podczas podróży między miastami

Jeśli plan podróży jest zorganizowany jako wycieczka z wieloma miastami, wykonaj analizę kosztów i korzyści swoich opcji podróży międzymiastowych.

W większości części świata, powietrze i kolej to dwie najszybsze opcje transportu. Powietrze jest oczywiście szybsze, ale korzyści maleją, gdy miejsca docelowe są stosunkowo blisko siebie, ponieważ przelot przez lotnisko trwa dłużej i stwarza więcej przeszkód logistycznych (i możliwości opóźnienia).

Kolej jest często tańsza, choć nie zawsze. Tanie linie lotnicze, takie jak easyJet i Ryanair, zrewolucjonizowały podróże międzymiastowe w Europie, konkurując z przewoźnikami kolejowymi pod względem cen. To powiedziawszy, bardzo krótkie podróże (powiedzmy mniej niż 100 mil) mogą w ogóle nie mieć opcji lotniczych.

Jeśli chcesz wydać więcej, aby skrócić czas podróży, powietrze ma sens w przypadku większości podróży dłuższych niż 100 do 200 mil. Ale jeśli cena jest najważniejsza, kolej jest często sposobem, aby przejść, ale sprawdź zniżki linii lotniczych zbyt.

11. Kup Przewodnik

Zawsze musisz zacząć badać swoją ucieczkę w Internecie. Ale nie polegaj całkowicie na darmowych źródłach online do planowania. Nawet najbardziej renomowane blogi podróżnicze mogą zawierać błędne lub sprzeczne informacje. Wszyscy mają ograniczone zasoby, więc muszą podejmować trudne decyzje o tym, co uwzględnić, a co przekazać.

Uznani wydawcy przewodników turystycznych nie mają nieograniczonych zasobów, ale mają pieniądze na opłacenie zespołów badawczych i lokalnych ekspertów. Kup aktualny przewodnik dla każdego kraju lub regionu, który planujesz odwiedzić. Lonely Planet, Europa Ricka Stevesa i Podróże Fodora są świetne. 

W zależności od firmy i miejsca docelowego planujesz wydać od 15 do 30 USD za książkę w miękkiej oprawie. Używane przewodniki są znacznie tańsze, a przewodniki od znajomych są bezpłatne. Upewnij się, że są aktualne.

12. Stwórz Plan

Spontaniczność jest świetna, ale jeśli chcesz zobaczyć wiele zabytków lub planujesz trafić do wielu miejsc w napiętym harmonogramie, musisz wiedzieć, gdzie idziesz, kiedy i jak długo możesz spędzić w każdym miejscu. Pomaga to kontrolować wydatki w ostatniej chwili i może pomóc w blokowaniu zniżek na wczesną porę roku.

Aby opracować realistyczny plan podróży i harmonogram, połącz badania internetowe, czesanie przewodników i konsultacje z lokalnymi ekspertami (takimi jak portierzy hotelowi i biura turystyczne).

Nie wszystkie wakacje są wycieczkami objazdowymi. Jeśli planujesz pobyt w ośrodku lub na statku wycieczkowym w całości lub w części podróży, planowanie aktywności w kraju jest mniej ważne i być może całkowicie niepotrzebne. Mimo to, starannie zaplanuj okresy przejazdu. Na rejsach opłaca się planować dni portowe, ponieważ czas często ma znaczenie, a tłumy mogą być problematyczne.

13. Zapytaj lekarza o receptę na antybiotyk

Nie jestem lekarzem, a to nie jest porada medyczna. 

To powiedziawszy, Centers for Disease Control and Prevention zachęca podróżnych do rozmowy z lekarzami na temat ryzyka chorób bakteryjnych w ich miejscach docelowych i wypełniania recept na antybiotyki przed podróżą, jeśli jest to uzasadnione. 

Jeśli masz Amerykańskie ubezpieczenie zdrowotne, prawdopodobnie zapłacisz mniej za recepty w kraju niż za granicą.

14. Poznaj język i zwyczaje

Nie musisz biegle posługiwać się każdym napotkanym językiem podczas podróży, ale powinieneś poświęcić trochę czasu, aby nauczyć się podstawowych słów, zwrotów i zwyczajów kulturowych. Umiejętność porozumiewania się może zmniejszyć ryzyko nieporozumień podczas codziennych interakcji i transakcji – oraz ryzyko, że pozbawieni skrupułów handlowcy Cię wykorzystają.

Pobierz i zainstaluj aplikację Google Translate na smartfonie, jeśli potrzebujesz szybkiego tłumaczenia słów lub zwrotów. Istnieje fajna funkcja, w której możesz użyć aparatu w telefonie do natychmiastowego tłumaczenia znaków i dowolnego innego tekstu.

15. Oceń Swoją Sytuację Bagażową

Pakuj tak skutecznie, jak to możliwe, aby uniknąć opłat lotniczych, takich jak opłaty za bagaż rejestrowany i opłaty za nadwagę. 

Upewnij się, że bagaż podręczny pasuje do wytycznych dotyczących rozmiaru linii lotniczych, które są zwykle dostępne na stronach internetowych przewoźnika. Torby rejestrowane muszą również mieścić się w dopuszczalnym zakresie wagowym. Wiele linii lotniczych pobiera dodatkowe opłaty za torby, które ważą więcej niż 50 funtów.

Efektywne pakowanie wymaga dokładnego zastanowienia się nad tym, czego potrzebujesz w miejscu docelowym i ile wygody chcesz poświęcić dla niższych kosztów. Ogólnie rzecz biorąc, postępuj zgodnie z tymi podstawowymi wytycznymi:

 • Użyj miękkich toreb do bagażu podręcznego, aby ułatwić zmieszczenie się w pojemnikach nad głową.
 • W przypadku pobytów dłuższych niż tydzień, zaplanuj pranie podczas podróży.
 • Unikaj przynoszenia wszystkiego, czego potrzebujesz tylko w domu-na przykład, Jeśli wybierasz się do tropikalnego miejsca w zimie, nie noś płaszcza na lotnisko.
 • Ostrożnie pakuj elektronikę, ale nie w osobne torby-na przykład umieść laptopa w głównej torbie podróżnej, a nie w jego własnym Etui.

Możesz również uniknąć lub obniżyć niektóre opłaty lotnicze, rejestrując się w przypadku niektórych markowych kart kredytowych linii lotniczych. Na przykład karta American Express Gold Delta Skymiles zrzeka się opłat za bagaż od pierwszego bagażu rejestrowanego, obniżając o 50 usd koszt lotu w obie strony.

16. Uzyskaj członkostwo w Airport Lounge

Członkostwo w airport lounge może szybko się opłacić, jeśli często podróżujesz za granicę.

Większość salonów oferuje wiele korzyści, w tym bezpłatne Wi-Fi, Jedzenie i napoje (alkoholowe i bezalkoholowe). Dostęp do Internetu na lotnisku, Jedzenie i picie są notorycznie zawyżone, więc twój „splurge” prawdopodobnie zapłaci za siebie szybciej niż myślisz.

Zakładając, że nie jesteś bardzo lojalny wobec konkretnej linii lotniczej, Priority Pass jest najlepszym rozwiązaniem. Oferuje dostęp do ponad 1000 niezależnych i należących do linii lotniczych Saloników na całym świecie, w tym setki w popularnych europejskich i azjatyckich destynacjach.

Członkostwo Priority Pass Prestige, które uprawnia do nieograniczonego bezpłatnego dostępu do salonu w dowolnym miejscu na świecie, kosztuje 399 USD rocznie. Porównaj to z pełnowymiarowymi opłatami wejściowymi w zakresie od 30 do 60 USD za osobę w większości salonów. 

Jeśli dobrze rozegrasz karty, może nawet nie będziesz musiał płacić. Niektóre wysokiej klasy hotelowe Karty kredytowe, w tym Marriott Bonvoy Brilliant American Express card, oferują bezpłatne członkostwo Priority Pass. Podobnie jak niektóre wysokiej klasy karty podróżne ogólnego przeznaczenia, takie jak karta Capital One Venture X Rewards.

Haczyk: większość z tych kart kredytowych ma ogromne roczne opłaty w wysokości $300 do $500. Ale jeśli wydasz wystarczająco dużo, aby zrekompensować te opłaty za pomocą zdobytych nagród i skorzystać z innych potencjalnie cennych korzyści z kart, warto.

17. Zapakuj butelkę wody do wielokrotnego napełniania

Butelki z wodą do wielokrotnego napełniania są dobre dla środowiska i portfela. Nic dziwnego, że są bardziej modne niż kiedykolwiek wcześniej. Nawet w miejscach z tanią wodą butelkowaną, możesz zaoszczędzić przyzwoitą część reszty, uzupełniając butelkę w miejscach takich jak lotnisko i hotel. 

Jeśli martwisz się o jakość wody w kraju docelowym, zainwestuj w tabletki jodkowe. W zależności od ilości, którą kupujesz, możesz uzyskać 100 tabletek marki pitnej Aqua za około $10 na Amazon.

18. Hack The Housesit

Nawet jeśli nie masz dzieci, zwierząt domowych lub cennych rzeczy, dobrym pomysłem dla międzynarodowych podróżnych jest zorganizowanie opieki domowej na wycieczki dłuższe niż kilka dni. Skorzystaj z darmowej witryny do sprzątania domu, takiej jak Nomador lub Housesitter.com aby znaleźć osoby chętne do oglądania Twojego miejsca za darmo w zamian za zakwaterowanie.

Zamiast zatrudnić nieznajomego, aby wpadł do ciebie, zrekrutuj przyjaciół i członków rodziny. Nadal prawdopodobnie nie będziesz musiał ich płacić, przynajmniej nie bezpośrednio. Przemyślana pamiątka z kraju docelowego plus korzyści, które pochodzą z pełnego wykorzystania pustego domu lub mieszkania powinny wystarczyć.

19. Nie parkuj na lotnisku

Pewnego roku, rano mieliśmy wyjechać do Key West, moja żona i ja popełniliśmy potencjalnie rujnujący podróż błąd. Pomyliliśmy czas alarmu i obudziliśmy się godzinę później, zakłócając nasze plany dotarcia komunikacją publiczną na lotnisko.

W pośpiechu zdecydowaliśmy, że najszybszą opcją jest Wjazd i zaparkowanie w jednym z głównych garaży obok terminalu międzynarodowego. Całkowity rachunek za parking za naszą Tygodniową podróż wynosił ponad $150. 

Finansowo mówiąc, parkowanie na lotnisku jest złym posunięciem. I jeśli nie skończysz w sytuacji, w której byliśmy z żoną, są sposoby, by tego uniknąć.

 • Podwieź mnie. Prawdopodobnie najtańszą opcją jest przejażdżka, dzięki której twój samochód jest w domu, aby oszukać niedoszłych włamywaczy, myśląc, że jesteś w pobliżu. Jeśli czujesz się nieswojo prosząc ludzi, których znasz na przejażdżki, zapłacić im rozsądną ” taryfy.”To i tak tańsze niż parkowanie.
 • Przejedź się. Jeśli nie mieszkasz w dużej odległości od lotniska lub nie będzie cię tylko przez kilka dni, aplikacje do wywoływania jazdy, takie jak Uber i Lyft, prawdopodobnie będą tańsze niż parkowanie na lotnisku.  
 • Garaże Airport Economy. Garaże ekonomiczne na terenie lotniska znajdują się zazwyczaj w pobliżu drugorzędnych terminali pasażerskich lub węzłów towarowych. Mogą one łatwo kosztować od 25% do 50% mniej niż główne garaże. Większość z nich ma niezawodny transport do głównego obszaru terminalu. 
 • Parking Poza Lotniskiem. Wiele dużych lotnisk ma ogromne partie lub garaże tuż przy własności lotniska. Zazwyczaj są one tańsze niż opcje lotniska-czasami tylko kilka dolarów dziennie. I zazwyczaj mają bezpłatny lub tani transport do głównego terminalu.
 • Dużo Dojazdów. Loty podmiejskie są najtańszą i najbardziej ryzykowną opcją. Często są bezpłatne, ale mogą mieć ograniczenia dotyczące nocnego lub długoterminowego parkowania. Zachowaj należytą staranność. Nie chcesz wracać do skonfiskowanego samochodu z ogromnym rachunkiem za holowanie i przechowywanie.

20. Zapakuj mnóstwo przekąsek

Newsflash: Jedzenie na lotnisku jest drogie. Z reguły zakładam, że wszystko, co kupię na lotnisku, będzie kosztować o 50% więcej niż w prawdziwym świecie. Niektóre przedmioty, takie jak woda butelkowana i napoje bezalkoholowe, są nawet droższe.

Unikaj żłobienia na lotnisku, pomijając pełne posiłki i przekąski kupione w sklepie, nawet przy długich przesiadkach. Zamiast tego przynieś pożywne, gęste energetycznie przekąski z zewnątrz. 

Jeśli je odpowiednio spakujesz, bez problemu przejdziesz przez ochronę. Ale yw wielu krajach nie można wnosić napojów na zewnątrz przez ochronę, więc nie zapomnij o (pustej) butelce z wodą do ponownego napełniania.

21. Nie odbieraj gotówki w tranzycie

W wielu krajach rozwijających się gotówka jest królem. W innych nadal jest to medium z wyboru dla małych firm. Z kilkoma wyjątkami, będziesz potrzebował obcej waluty w twardej gotówce w miejscu docelowym. 

Ale cokolwiek robisz, nie dostać go w kantorze wymiany walut, chyba że specjalnie poinstruowany przez zaufanego biura podróży lub frequent traveler z głęboką wiedzą o kraju docelowym.

Lokalne biura walutowe pobierają prowizje, szczególnie w przypadku mniejszych transakcji. Możesz spodziewać się utraty do 8% wymienionej gotówki na te opłaty. Zwykle taniej (i wygodniej) jest odwiedzić lokalny bankomat, który akceptuje międzynarodowe karty debetowe. 

Wiele banków rezygnuje z zagranicznych opłat transakcyjnych, aby uzyskać gotówkę w bankomatach. Nawet jeśli nie, to kosztuje najwyżej 3%. W przypadku braku opłaty transakcyjnej Zwykle obowiązuje niewielka dopłata Bankowa-w większości przypadków od 2 do 5 USD. Ale przy dużych wypłatach to daleko od 8%.

22. Wynajmij Swoje Miejsce

Po co zatrzymywać się w hotelu, skoro można wynająć własne miejsce? Jeśli chcesz dzielić mieszkanie z innymi, prywatne pokoje na targowiskach typu peer-to-peer, takich jak Airbnb I Vrbo, są prawie zawsze bardziej przystępne niż tradycyjne hotele. 

Często są one konkurencyjne cenowo w stosunku do hosteli, w których prawdopodobnie znajdziesz się jeszcze bliżej. 

Zrobiłem pobieżne wyszukiwanie Airbnb dla przypadkowej nocy w środku tygodnia w Paryżu i znalazłem setki prywatnych pokoi za mniej niż $100, okazja dla miasta światła i około połowę ceny porównywalnego pokoju hotelowego w centrum miasta.

Poza niższymi kosztami za noc, wynajęte zakwaterowanie ma inne korzyści. 

Są one często w dzielnicach mieszkalnych, co oznacza, że można znaleźć bardziej przystępne opcje spożywcze i gastronomiczne niż w ekskluzywnych dzielnicach hotelowych. Zazwyczaj mają również kuchnie, co oznacza, że możesz gotować tak często, jak chcesz. 

I często mają darmową rozrywkę, taką jak telewizja, filmy i Internet. Zazwyczaj trzeba zapłacić za te w hotelach.

23. Jedz Oszczędnie

Jednym z najprostszych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na wakacjach jest zmniejszenie wydatków na posiłki w restauracji. Jeśli w pokoju znajduje się mini-lodówka, kup składniki o niskiej zawartości, takie jak kanapki i płatki owsiane błyskawiczne ze śmietaną i owocami. W ten sposób można łatwo zastąpić kilka posiłków. 

W wynajętych pokojach z pełnowymiarową kuchnią można uzyskać więcej kreatywności, gotując tyle obiadów, ile masz energii. Tak czy inaczej, Znajdź najbliższy sklep spożywczy, jak tylko osiedlisz się w nowym miejscu.

24. Zjedz tam, gdzie miejscowi

Częścią zabawy podróżowania za granicę jest próbowanie nowych kuchni. Przygotowywanie własnych posiłków może pomóc w dalszym rozciągnięciu budżetu. Ale nie dostarczy żadnego lokalnego smaku.

Ryzykując naruszenie moich własnych rad, głęboko wierzę, że podróżni powinni jeść na mieście tak często, jak tylko mogą sobie na to pozwolić. Sztuką jest znalezienie opłacalnych opcji, które zapewniają doskonałe lokalne smaki bez niszczenia budżetu podróży. 

Kiedy jesz na mieście, wybierz street food, kawiarnie i inne tanie opcje. Na Mapach Google mogą pojawić się spoty stacjonarne. Jeśli chodzi o street food, zapoznaj się z lokalnym przewodnikiem, aby znaleźć ulice lub dzielnice, w których gromadzą się sprzedawcy żywności.

25. Uważaj na dopłaty do kart kredytowych

Zagraniczne Opłaty transakcyjne nie są ton tylko sposób, aby stracić pieniądze na międzynarodowych transakcji kartą kredytową. 

Wielu małych sprzedawców za granicą nakłada opłaty za przetwarzanie kart kredytowych-często stosunkowo niska opłata ryczałtowa, ale czasami odsetek transakcji tak wysoki, jak 3% lub 4%.

Najlepszym sposobem na uniknięcie tych opłat jest posiadanie wystarczającej ilości gotówki, aby przejść do momentu powrotu do bazy macierzystej na przerwę. Tylko nie nosić zbyt wiele, aby uniknąć stania się celem kradzieży.

26. Zachowaj Czujność

Drobne kradzieże mogą się zdarzyć wszędzie. Kieszonkowcy uwielbiają zatłoczone miejsca, w których gromadzą się turyści, takie jak publiczne place, ruchliwe chodniki i perony metra.

Stało się to wiele lat temu, ale pamiętam wieczór, kiedy prawie zostałem kieszonkowcem, jak wczoraj. Stałem ramię w ramię na zatłoczonej platformie metra w Barcelonie, kiedy poczułem szelest w pobliżu mojej prawej kieszeni cargo (tak, miałem na sobie Spodenki cargo).

Spojrzałem w dół, a starszy mężczyzna zręcznie sięgał do częściowo otwartej pustki, zamykając się w moim portfelu. Mrugnąłem jego ręką, ruszyłem przez tłum i wskoczyłem do nadjeżdżającego pociągu, cały czas spoglądając na faceta. 

Grał spokojnie, nie spotykając się z moim spojrzeniem. Nie wątpię, że miał już na myśli swój następny cel.

Jak dowiedziałem się tego dnia, najlepszym zapobieganiem kieszonkowcom i kradzieżom jest zachowanie czujności i podjęcie podstawowych środków ostrożności w celu zabezpieczenia gotówki, kart, dokumentów tożsamości i kosztowności.

 • Nie zostawiaj portfela na widoku (brak otwartych kieszeni spodenek cargo!)
 • Nie handluj gotówką publicznie, chyba że jesteś zaangażowany w transakcję finansową
 • Całkowicie zamknąć torebki i torby i nosić je przed sobą
 • Bądź czujny w tłumie

Należy również dbać w mniej zatłoczonych miejscach po zmroku. Podczas gdy nie jesteś prawdopodobne, aby być kieszonkowcem w ciemnej, opuszczonej uliczce, jesteś na pewno na ryzyko napadu — potencjalnie bardziej niebezpieczne okoliczności.

27. Użyj portfela blokującego RFID

W dzisiejszych czasach nie wszyscy kieszonkowcy używają rąk. 

Jednym z mniej znanych sposobów uniknięcia kradzieży podczas podróży za granicę jest przechowywanie kart płatniczych w portfelu lub rękawie z blokadą identyfikacji radiowej (RFID). Zakłócają fale RFID, których złodzieje wykorzystują do kradzieży danych płatniczych. 

Podstawowe tuleje blokujące RFID kosztują zaledwie 10 USD, niewielką cenę, aby zapobiec potencjalnie kosztownej i niewygodnej kradzieży.

28. Zabezpiecz cenne przedmioty w swoim pokoju

Niestety ryzyko kradzieży nie kończy się na drzwiach Twojego hotelu.

Pozostawienie kosztowności poza zasięgiem wzroku w twoim pokoju nie zawsze wystarcza. Inne osoby-gospodynie domowe, personel zarządzający, tragarze, technicy napraw — są upoważnione do wejścia do pokoju. Mogą pokusić się o przebrnięcie przez Twój dobytek.

Rezerwując zakwaterowanie, preferuj zakłady, które oferują bezpieczne skrytki lub sejfy w prywatnych pokojach lub obszarach tylko dla gości. Przyzwyczajaj się do przechowywania cennych przedmiotów, w tym dodatkowej gotówki, biżuterii, a zwłaszcza paszportu, w tych bezpiecznych miejscach.

29. Wiedzieć, jak rozpoznać oszustwa

Nawet najbardziej doświadczeni podróżnicy od czasu do czasu zostają zakapturzeni. Poświęć trochę czasu na poznanie typowych oszustw w miejscu docelowym: jak działają, gdzie są najbardziej prawdopodobne, oraz jak je wykryć i uniknąć.

Oszustwa podróżnicze przybierają różne formy, ale jest kilka, o których powinieneś zdawać sobie sprawę bez względu na to, gdzie się udasz.

 • Taxi Oszustwa. Jest zbyt wiele sposobów, aby pozbawieni skrupułów taksówkarze mogli wykorzystać naiwnych podróżnych. Kąty obejmują ustawienie licznika w wyższej niż uzasadniona stawce, dodanie niezatwierdzonych dopłat (takich jak na lotnisko lub dodatkowych pasażerów) i wybranie pośrednich tras, aby naładować licznik.
 • Prowadź Oszustwa. Uważaj na zbyt przyjaznych mieszkańców niosących werbalne dary. Jeśli ktoś zaczyna zadawać pytania o to, skąd pochodzisz, gdzie się zatrzymujesz i jakie widoki planujesz zobaczyć, prawdopodobnie rozgrzewa się, aby dać ci szczegółowe porady, co robić-a następnie poprosić o zapłacenie za to. 
 • Oszustwa Z Torbami. Wielu niezależnych tragarzy jest całkowicie uczciwych, ale mądrze jest nie ufać nikomu z torbami, których tożsamości lub zatrudnienia nie można zweryfikować.
 • Oszustwa Z Kartami. Unikaj pozostawienia otwartej karty baru lub restauracji, gdy nie widzisz cen. Zamiast tego zapłać za każdy zakup osobno. W przeciwnym razie możesz skończyć z wygórowanym rachunkiem. W niektórych krajach bramkarze grożą zagranicznym patronom, którzy kłamią nadmuchanym zakładom przemocą.

30. Korzystaj z taniej lub darmowej aplikacji do przesyłania wiadomości

O ile nie masz abonamentu na połączenia międzynarodowe lub transmisję danych, funkcjonalność telefonu może być ograniczona lub nie istnieje w miejscu docelowym. Jeśli chcesz komunikować się ze znajomymi i rodziną w kraju lub w domu, pobierz bezpłatną lub tanią aplikację do przesyłania wiadomości, taką jak WhatsApp.

WhatsApp jest szczególnie przydatny do komunikacji tekstowej. Zamiast lokalnych sieci komórkowych, korzysta z połączenia internetowego telefonu. Zapobiega to opłatom za SMS, które mogą być kosztowne za granicą.

Haczyk: jeśli pozostawisz odbiornik LTE w telefonie (sposób, w jaki telefon uzyskuje dostęp do Internetu, gdy nie masz Wi-Fi), może on przypadkowo połączyć się z lokalnymi sieciami danych, co spowoduje niepożądane Ładowanie abonamentu danych w telefonie nie obejmuje. 

Unikaj tego, wyłączając LTE i łącząc się tylko z bezpiecznymi lokalnymi sieciami Wi-Fi. W obszarach miejskich i tak nie powinieneś potrzebować LTE. Wiele publicznych miejsc, do których się udajesz, będzie miało dostęp do Wi-Fi dla klientów lub klientów (wystarczy hasło). W odległych regionach może to być czynnik ograniczający. 

31. Uzyskaj Odblokowany Telefon komórkowy lub międzynarodowy plan transmisji danych

Jeśli nie chcesz polegać na Wi-Fi podczas pobytu za granicą, zdobądź odblokowany telefon, który akceptuje karty SIM specyficzne dla danego kraju. 

Wiąże się to ze znacznym kosztem z góry (co najmniej 50 USD za sprawny telefon). Jednak prawdopodobnie warto, jeśli planujesz podróżować w Odległych obszarach bez niezawodnego dostępu do Internetu, gdzie aplikacje do przesyłania wiadomości mają ograniczoną użyteczność.

Możesz również skontaktować się z operatorem w sprawie połączeń międzynarodowych i planów transmisji danych. 

Moja żona i ja rozważaliśmy zrobienie tego w Portugalii, abyśmy mogli swobodnie dzwonić do lokalnych firm i dzwonić do domu w nagłych wypadkach. To by nas z powrotem około $10 dziennie, typowy koszt dla planu głównego przewoźnika. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że damy sobie radę bez tego.

32. Skorzystaj Z Transportu Publicznego

Z godnymi uwagi wyjątkami, takimi jak Nowy Jork, systemy transportu publicznego w miastach amerykańskich są mniej rozwinięte i niezawodne niż w innych dużych miastach Zachodnich. 

W praktycznie każdej Europejskiej Stolicy możesz poruszać się po centrum miasta i peryferyjnych dzielnicach wyłącznie pieszo lub autobusem, tramwajem i koleją. To samo dotyczy dużych miast w Australii, Azji Wschodniej i części Ameryki Łacińskiej. A transport publiczny jest prawie zawsze najtańszą opcją.

Transport publiczny nie spada płasko w częściach kraje rozwijające się. Jeśli nie masz pewności co do bezpieczeństwa, niezawodności lub rozbudowy systemów transportu publicznego w miastach docelowych, skontaktuj się z bezstronnymi stronami trzecimi (takimi jak przewodnicy lub biura podróży) przed podróżą.

33. Wynajmij lokalnego przewodnika

W miejscach, w których istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia istotnych przeszkód kulturowych lub językowych, lokalny przewodnik może mieć duże znaczenie. 

Oczywiście, trzeba je zapłacić, potencjalnie nie do pokonania wyzwanie dla oszczędnych podróżnych w krajach rozwiniętych. Jednak w krajach o niskich kosztach stosunkowo skromny wydatek może być opłacalny nawet dla turystów z ciasnymi pięściami.

Kompetentni lokalni przewodnicy służą jako jednodniowe (lub wielodniowe) planiści, znawcy historii i kultury, tłumacze i utrwalacze. Mogą znacznie zwiększyć wydajność podróży, chronić Cię przed tymi, którzy skorzystają, i zabrać cię do miejsc, których możesz nie odkryć na własną rękę.

Przewodnik-znalezienie zasobów obfitują. Oprócz lokalnych biur turystycznych i biur podróży, Sprawdź strony internetowe i aplikacje, takie jak Showaround.

34. Szukaj zwrotów czerwonych oczu

Jeśli wracasz do USA ze stosunkowo odległego, odległego międzynarodowego miejsca docelowego, możesz nie mieć wyboru w tej sprawie. Ale jeśli masz możliwość rozpoczęcia podróży powrotnej wieczorem lub następnego ranka, wybierz pierwszą.

Wylot wieczorem jest często tańszy i skraca dużo martwego czasu. Gdybyś wylatał rano, i tak nie zaplanowałbyś nic ważnego na wcześniejszą noc. Więc prawdopodobnie spędzisz większość wieczoru relaksując się w swoim pokoju hotelowym. 

Po co liczyć czas oczekiwania na wyjazd, skoro można dostać fory? Jeśli podczas podróży powrotnej przekraczasz wiele stref czasowych, i tak będziesz opóźniony, gdy wrócisz do domu, niezależnie od tego, kiedy rozpoczęła się podróż.

Ostatnie Słowo

Wyjazd za granicę jest tak często niezapomniany właśnie dlatego, że jest niezwykły. Podróż do nowych miejsc zabierze cię poza strefę komfortu i stawia cię w nowym i nieznanym miejscu. 

Podróże międzynarodowe to wielki przywilej. Nie każdy ma czas lub budżet, aby udać się za granicę, nawet na kilka dni. Ale jeśli planujesz ostrożnie, oszczędzasz surowo i postępujesz zgodnie z tymi wskazówkami dotyczącymi oszczędzania pieniędzy, niezapomniana międzynarodowa podróż jest bliżej niż myślisz.

Czym jest płatność za przepływ zleceń (PFOF)?

Poprzedni wpis

47 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na wakacjach

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły