Artykuły

21 wyzwań związanych z oszczędnością pieniędzy, aby zwiększyć swój budżet

0

To będzie rok, w którym zaczniesz oszczędzać — na emeryturę, Fundusz na studia dla dzieci lub europejskie wakacje, o których zawsze marzyłeś. Więc otworzyć przeglądarkę i szukać sposobów, aby zaoszczędzić pieniądze.

I wtedy zdajesz sobie sprawę, że jest powód, dla którego nie zacząłeś tego wcześniej. Wygląda na to, że trzeba zarabiać pieniądze, żeby je uratować. Ale istnieją sposoby, aby zaoszczędzić pieniądze bez względu na budżet.

Wyzwania związane z oszczędzaniem pieniędzy gamify your savings plan, making it fun along the way. Dodatkowo, niektóre z nich sumują się do prawdziwych pieniędzy na koniec wyzwania, czasami w wysokości kilku tysięcy dolarów. Możesz dostosować te wyzwania oszczędzania pieniędzy do swojego budżetu.

Wyzwania związane z oszczędnością pieniędzy, aby zwiększyć swój budżet

Te wyzwania mogą pomóc ci zaoszczędzić więcej na emeryturę, studia lub stać się wolnym od długów. Czy jeden na raz lub połączyć je, aby zaoszczędzić więcej pieniędzy.

1. Wyzwanie Śledzenia Wydatków

 • Najlepszy dla: każdego, kto potrzebuje opanować swoje finanse
 • Ramy czasowe: jeden miesiąc
 • Oszczędności ogółem: Nie dotyczy 
 • Poziom wyżej: Anuluj subskrypcje, których nie potrzebujesz od razu, i wykorzystaj weekendy, aby ocenić Finanse tego tygodnia, gdy jest on świeży w twojej głowie 

Wyzwanie śledzenia wydatków nie gromadzi bezpośrednio oszczędności. Zamiast tego pomaga Ci zrozumieć, jak wydajesz pieniądze, gdzie idą i co się sumują.

Przez miesiąc zachowaj paragony i usiądź na końcu każdego dnia, aby zapisać każdy wydany Dolar w arkuszu kalkulacyjnym. Przejdź do internetowych kont bankowych, aby wyszukać automatyczne obciążenia rachunków i zrobić to samo. Możesz użyć aplikacji do śledzenia wydatków, takiej jak Mint lub Moneystrand, jeśli to ułatwia.

Nie martw się o to, jak praktyczne lub niezbędne są na razie jakiekolwiek transakcje. Starasz się tylko uzyskać jasny obraz swojej sytuacji finansowej. Dobrym pomysłem jest trzymanie paragonów w kopercie, aby później móc zapoznać się ze szczegółami.

Pod koniec miesiąca, przejdź przez wszystko, aby zobaczyć, gdzie można wyciąć. Możesz to zrobić przez kilka weekendów, jeśli to ułatwi. 

Na przykład, w pierwszy weekend, przejdź przez wszystkie swoje narzędzia. Czy możesz wynegocjować lepszą stawkę za energię elektryczną, zmieniając firmy? Potrzebujesz nieograniczonego planu danych? Wytnij każdą usługę, której nie potrzebujesz ani nie używasz.

W drugi weekend przejrzyj rachunki ze sklepu. Jak często rzucałeś się na coś, bez czego mógłbyś żyć? Czy mógłbyś sam zrobić te bułeczki cynamonowe? Czy istnieją tańsze alternatywy dla nazwy marki? Możesz sprawdzić witrynę sklepu spożywczego, jeśli potrzebujesz wglądu w to, ile kosztuje produkt w porównaniu z konkurencją.

Zwróć szczególną uwagę na wszelkie pokarmy, które zepsuły się, zanim można je spożywać. Stwórz plan, aby uniknąć niepotrzebnych wydatków na przyszłe zakupy. Może to oznaczać planowanie posiłków, kupowanie mniej gotowych potraw lub więcej mrożonych produktów lub uczenie się samodzielnego robienia rzeczy.

W przypadku wszystkich innych wydatków zdecyduj, czy tego potrzebujesz i jak możesz oprzeć się pokusie później.  

2. Wyzwanie Spiżarni

 • Najlepsze dla: to wyzwanie będzie łatwiejsze dla doświadczonych kucharzy, ale każdy może to zrobić
 • Ramy czasowe: jeden tydzień lub więcej
 • Całkowite oszczędności: różne, ale średnio około 70 USD na dorosłego członka gospodarstwa domowego i 45 USD na małe dziecko na podstawie danych z United States Bureau of Labor Statistics 
 • Level Up:mieć spiżarnię-tylko dzień w tygodniu do Wyczyść spiżarnię przed zakupami na tydzień

Cotygodniowa wycieczka Na Zakupy dla rodziny kosztuje setki dolarów, nawet jeśli robisz zakupy z listą i unikasz zakupów impulsowych. Weź tydzień wolnego od tego wydatku, używając tylko składników w spiżarni, lodówce lub zamrażarce do posiłków. 

To wyzwanie pozwala zaoszczędzić tygodniowe pieniądze na zakupy (i pieniądze na jedzenie, jeśli nie oszukujesz). Może również zasadniczo zmienić twoje relacje z jedzeniem i gotowaniem. 

Będziesz rozciągać swoje umiejętności przepisowe, cieszyć się wyzwaniem jedzenia tego, co jest pod ręką, i zidentyfikować sposoby, aby zmniejszyć marnowanie żywności w domu. 

Jak pierwotnie zaprojektowano, celem tego wyzwania jest wyczyszczenie spiżarni przez tydzień. Ale możesz iść krócej lub dłużej, w zależności od tego, ile masz w magazynie.

3. Przyrzeczenie O Zakazie Jedzenia

 • Najlepsze dla: tych, którzy jedzą na mieście kilka razy w tygodniu
 • Ramy Czasowe: Różne
 • Całkowite oszczędności: różne, ale Biuro statystyk pracy mówi, że przeciętny Amerykanin wydaje 3365 dolarów rocznie na jedzenie poza domem
 • Poziom wyżej: Połącz to wyzwanie z planowaniem posiłków i strategicznymi zakupami spożywczymi, aby zaoszczędzić pieniądze na jedzeniu

Przyjęcie tego przyrzeczenia oznacza, że w ogóle nie wychodzisz jeść. Jest to łatwe do zrozumienia, ale może to być wyzwanie, ponieważ jedzenie na mieście może zaoszczędzić wiele czasu i stresu, gdy jesteś zajęty. Ale są sposoby, aby to ułatwić. 

Jeśli będziesz tęsknić za wyjściem na jedzenie, zaplanuj dzień oszustwa raz w tygodniu lub w miesiącu lub na specjalne okazje. Ten zawór zwalniający zapobiega przypadkowemu oszukiwaniu i umożliwia pełzanie częstotliwości w czasie. 

Jeśli wydaje się to dużo pracy, możesz podzielić Gotowanie, Zakupy i sprzątanie między członków gospodarstwa domowego, aby nikt nie utknął z lwią częścią pracy. 

Jeśli tylko życie przeszkadza, zajrzyj do Internetu. Przepisy, które zajmują mniej czasu niż czekanie na jedzenie na wynos, sprawiają, że trudno jest się spierać. Poszukaj” szybkich i łatwych ” przepisów. 

A z receptur make-ahead, to tak proste, jak popping obiad do piekarnika. Spróbuj raz w miesiącu (lub tydzień) gotowania. To wtedy gotujesz każde danie, które planujesz zjeść przez miesiąc jednego dnia. To dużo pracy, więc ten dzień powinien być jednym z twoich dni oszukiwania. 

Jeśli nie zdecydujesz się na dzień oszukiwania, nagradzaj się posiłkiem po określonej liczbie dni sukcesu, rozpoczynając liczbę od nowa, jeśli oszukujesz. Zwiększ liczbę dni potrzebnych na poczęstunek, ponieważ staje się to łatwiejsze.

Można również kierować pojedynczy posiłek. Na przykład możesz przysiąc, że spakujesz lunch każdego dnia, zamiast kupować lunch w pracy lub docelowe kolacje, ale nadal wykupisz kilka lunchów. 

4. Losowe Tygodniowe Wyzwanie Oszczędności

 • Najlepsze dla: spontanicznych ludzi, którzy lubią gry losowe
 • Ramy czasowe: tak długo, jak chcesz
 • Całkowite oszczędności: różnią się w zależności od tego, jak długo wykonujesz wyzwanie i ile losujesz w każdym tygodniu
 • Level Up: użyj pieniędzy, aby otworzyć konto inwestycyjne z niskim depozytem początkowym, bez lub z niską prowizją brokera, takiego jak Robinhood lub Betterment (upewnij się, że rozumiesz konsekwencje podatkowe tego poziomu przed inwestowaniem) 

Wybierz dzień tygodnia. Tego dnia każdego tygodnia użyj czegoś, aby wygenerować losową liczbę. Wyciągnij kartę z talii, Rzuć kostką lub policz, ile monet znajduje się w konsoli twojego samochodu. Ty wybierasz metodę. Cokolwiek to jest, wpłacasz tyle dolarów na swoje konto oszczędnościowe. 

Możesz dostosować to wyzwanie, aby dopasować swój budżet, wybierając metodę generowania liczb, która nie przekroczy tygodniowego limitu. Na przykład, jeśli używasz talii kart:

 • Niski dochód: Zachowaj wartość nominalną numerowanych kart i 5 usd dla wszystkich kart z twarzą
 • Umiarkowany dochód: Zapisz wartość nominalną kart numerowanych, 10 $dla kart z figurami i 20 $Dla asów
 • Wygodny dochód: zaoszczędź 5 $dla kart od 2 do 5, 10 $dla kart od 6 do 10, 15 $dla waletów ,20 $ dla królowych, 30 $ dla królów i 40 $Dla asów 
 • Dobrze: podwójne, potrójne lub dodaj zero do wygodnych kwot dochodu, w zależności od dochodu

Wiązanie wyzwania z czymś zabawnym, takim jak karty lub kości, jest motywatorem dla niektórych osób. Jeśli nie, możesz również zdecydować się na minimalną i maksymalną kwotę i użyć generatora liczb losowych online. Tak czy inaczej, kadrowanie go jako gry losowej dodaje warstwy spontaniczności.

5. Wyzwanie O Zapasowe Zmiany

 • Najlepszy dla: każdego, kto nie jest pracownikiem lub kupującym tylko na kartę 
 • Ramy Czasowe: W Toku
 • Całkowite oszczędności: różne, ale prawdopodobnie niewiele w perspektywie krótkoterminowej
 • Poziom wyżej: połącz go z wyzwaniem rachunku dolarowego, aby wykładniczo zwiększyć swoje oszczędności

Skarbonki nie są tylko dla dzieci. 

Pod koniec każdego dnia wyjmij wszystkie drobne z kieszeni lub torebki i upuść je do jakiegoś pojemnika. Jeśli nie masz skarbonki, nie wydawaj na nią pieniędzy. Możesz użyć kubka do kawy, wiadra lub słoika.

Zabierz go do banku lub jednego z tych maszyn do liczenia monet w sklepie spożywczym, aby okresowo zamieniać go w rachunki. 

Nie uratujesz tysięcy z tym wyzwaniem. Ale pod koniec roku, to może łatwo netto wystarczy, aby wziąć żądło z wakacyjnych zakupów.

6. The Dollar Bill Challenge

 • Najlepszy dla: każdego, kto nie jest pracownikiem lub kupującym tylko na kartę 
 • Ramy Czasowe: Nieokreślony
 • Całkowite Oszczędności: Różne
 • Poziom wyżej: wykonaj wyzwanie z rachunkiem o wyższym nominale, takim jak pięć lub 20-zauważ, że oszczędzanie rachunków za 2 dolary zapewni Ci interesujący fragment rozmowy, ale nie wiele w sposobie Oszczędzania

Jest tylko jedna zasada dla tego wyzwania. Jeśli znajdziesz się w posiadaniu $1 banknot, odłóż go na bok dla oszczędności. Róbcie, co chcecie z każdą inną denominacją, ale ci Washingtonowie idą w waszą finansową przyszłość, bez wyjątków. 

To wyzwanie może być niewykonalne w niektórych przypadkach. 

Serwery, które często otrzymują większość swoich dochodów w małych rachunkach, nie mogą zaoszczędzić każdego dolara, chyba że kierownictwo może wypłacić małe rachunki każdej nocy. (Tylko nie zapomnij zapisać wystarczająco dużo dla banku jutro.) 

A ludzie, którzy płacą elektronicznie i robią większość zakupów za pomocą kart kredytowych lub debetowych, mogą nie napotkać wystarczającej liczby banknotów dolarowych, aby to miało duże znaczenie. Ale wtedy możesz przełączyć się na piątki lub dwudziestki. 

7. Nikiel-A-Day Challenge

 • Najlepsze dla: tych, którzy mają wystarczająco dużo miejsca w swoim budżecie na kilkuset dolarową depozyt oszczędnościowy w okresie świątecznym (choć niektóre odmiany sprawiają, że jest on bardziej dostępny)
 • Ramy czasowe: miesięczne, kwartalne lub roczne
 • Całkowite oszczędności: do $3,379.75-zależy od przedziału czasowego
 • Poziom wyżej: zaoszczędź grosz dziennie, aby podwoić swoje pieniądze

Pięciocentówka dziennie nie wydaje się zbyt duża, ale może się sumować do dużych dolarów w ciągu roku.

Zacznij od wpłacenia pięciocentówki do skarbonki lub konta oszczędnościowego. Następnego dnia odłożymy na bok dwa pięciocentówki. Niech będzie trzy nickels następny, dodając tylko jeden nickel każdego dnia. Jeśli zrobisz to tylko przez miesiąc, to będzie ponad $20.

Możesz zacząć od początku każdego miesiąca, aby zaoszczędzić prawie $300 na rok. Zrób to na kwartał, a zaoszczędzisz ponad $200 co trzy miesiące, w sumie ponad $800 rocznie. Ale jeśli będziesz dodawać pięciocentówkę każdego dnia przez rok, zaoszczędzisz prawdziwe pieniądze: ponad $3,000.

To wyzwanie jest idealne dla osób, które codziennie otrzymują wynagrodzenie w gotówce, takich jak serwery. Wystarczy dostosować długość wyzwania do swoich dochodów.

Jedno ostrzeżenie: chociaż ostatni dzień rocznego wyzwania prosi o depozyt w wysokości tylko $18.25, 31 dni grudnia łącznie prawie $ 550. Jeśli masz napięty budżet, utrzymuj wyzwanie na miesięcznej lub kwartalnej osi czasu lub zamiast tego Wybierz wyzwanie grosza.

8. The Roundup Challenge

 • Najlepsze dla: osób, które dokonują większości transakcji elektronicznie lub za pomocą kart kredytowych lub debetowych
 • Ramy Czasowe: W Toku
 • Całkowite oszczędności: różne, ale prawdopodobnie niewiele w perspektywie krótkoterminowej
 • Poziom wyżej:pod koniec miesiąca łącz zaokrąglenia na wyciągu bankowym i podwajaj je, przekazując tę kwotę z czeku na oszczędności

Rzadko zdarza się, aby średnia transakcja wylądowała na równej kwocie dolara. Możesz to wykorzystać oszczędzając resztę. 

Na przykład powiedzmy, że wydajesz $114.74 na rachunek za prąd, $37.88 na pizzę i $44.23 na benzynę w ciągu jednego dnia. To przyniosłoby Ci 1,15 $ oszczędności w jeden dzień. 

To wyzwanie jest niemodnym odpowiednikiem wyzwania wolnych zmian, z tym że można je zautomatyzować. Możesz dołączyć aplikacje, takie jak żołędzie i Stash, do swoich kont bankowych, a one dokonują mikrotransakcji za Ciebie. 

Ale wiele banków ma tego typu konta oszczędnościowe. Na przykład, relative newcomer Chime i czcigodny Bank of America oba mają konta, które pozwalają zaokrąglić się, aby zapisać.

9. Wyzwanie Bez Wydatków

 • Najlepsze dla: tych, którzy mają tendencję do dokonywania wielu nieistotnych zakupów każdego dnia lub tygodnia
 • Ramy czasowe: od tygodnia do miesiąca
 • Całkowite oszczędności: różnią się w zależności od nawyków wydatkowania i czasu trwania wyzwania
 • Awansuj: wykonuj wyzwanie bez wydawania przez tydzień każdego miesiąca, aby zbiegło się to z wyzwaniem spiżarnia

Istnieją dwie odmiany wyzwania bez wydatków. Oba pomagają promować oszczędne życie jako jednorazowe wyzwanie i ciągły nawyk.

Pierwszy rodzaj to wyzwanie krótkoterminowe. Wybierz tydzień, kiedy żaden z Twoich regularnych rachunków nie jest należny i nie wydawaj nic. Jedz to, co jest w lodówce i spiżarni. Oglądaj co jest w telewizji. Dokonaj napraw przy użyciu dostępnych narzędzi i materiałów. Jeśli możesz, unikaj jazdy, ponieważ gaz oznacza wydawanie pieniędzy.

Wersja długoterminowa pozwala wydawać pieniądze na potrzeby, takie jak jedzenie (w sklepie spożywczym), mieszkanie i narzędzia oraz transport, ale nic więcej. Ten działa lepiej przez dłuższy czas, np. miesiąc. 

Można nawet ustalić dni oszustwa lub warunki, które sprawiają, że bardziej wykonalne, więc nie pominąć go całkowicie. Na przykład możesz pozwolić sobie na jedzenie na wynos w piątki, gdy twój harmonogram jest pełen zajęć pozalekcyjnych. 

10. 52-Tygodniowe Wyzwanie Oszczędnościowe

 • Najlepsze dla: prawie każdy może dostosować to wyzwanie do swoich dochodów i potrzeb 
 • Ramy czasowe: jeden rok
 • Oszczędzasz: 1378 Zł
 • Poziom wyżej: podwój tygodniowe składki, zaczynając od $2, a kończąc na $104, aby uzyskać łączne oszczędności w wysokości $2,756

52-tygodniowe wyzwanie pieniędzy jest jednym z najłatwiej zrozumieć. Istnieje wiele wariacji na temat, co oznacza, że możesz łatwo znaleźć taki, który pasuje do Twojego budżetu. 

Koncepcja jest prosta. Zaoszczędź $1 w pierwszym tygodniu roku. Następnie zaoszczędź 2 $w drugim tygodniu, 3 $w trzecim i dodawaj dolara każdego tygodnia przez resztę roku. Tydzień grudnia 31, twój ostateczny depozyt będzie $52 (ponieważ istnieją 52 tygodnie w roku).

Ale możesz przypisać kwoty w różnych zleceniach lub zwiększyć lub zmniejszyć kwotę, którą oszczędzasz, używając kilku riffów na oryginale. 

 • Na przemian. Naprzemiennie pomiędzy ciężkimi tygodniami i łatwymi tygodniami. Na przykład twój tydzień $50 może spaść między tygodniem $1 A tygodniem $10. 
 • Realistyczne. Przypisuj je zgodnie z realiami Twoich przepływów pieniężnych, umieszczając tygodnie o niskim wkładzie obok urodzin i wakacji oraz tygodnie o wysokim wkładzie, gdy wiesz, że zobaczysz dodatkową gotówkę, na przykład po kwartalnej premii.
 • Do tyłu. Oryginalne wyzwanie zaczyna się łatwo i staje się trudniejsze z każdym tygodniem. Ale jeśli zrobisz to w drugą stronę, zaczynając od $52 i pracując w dół, najłatwiej będzie w święta, gdy najbardziej potrzebujesz pieniędzy. 
 • Dwa tygodnie. To nie ma nic wspólnego z gry wideo, choć ktoś powinien dostać się do pracy nad tym. Dwutygodniowe wypłaty ułatwiają oszczędzanie co dwa tygodnie. Zacznij od $2 i zaoszczędź $ 4 dwa tygodnie później, dodając $ 2 co dwa tygodnie. Tyle samo pieniędzy.
 • $ 10,000 w 52 tygodnie. Wpłać $125 w pierwszym tygodniu, $ 150 W drugim, zwiększając zeszłotygodniowy depozyt o kolejne $25 każdego tygodnia. Do ostatniego depozytu w wysokości $325, będziesz miał 10 tysięcy w banku.

Niektóre warianty mogą wymagać użycia kalendarza, aby utrzymać się na dobrej drodze. Możesz też przejść do trybu online, aby znaleźć darmowy wydruk, który odpowiada twoim potrzebom.

11. Wyzwanie Oszczędzania Pogody

 • Najlepsze dla: rodzin, które chcą uczyć dzieci ważnych lekcji pieniędzy
 • Ramy Czasowe: W Toku
 • Całkowite oszczędności:$2,000 do $3,000 rocznie, w zależności od miejsca zamieszkania
 • Poziom wyżej: ustal dodatkowe oszczędności w wysokości od 1 do 10 USD na wydarzenia pogodowe, takie jak tęcze, burze i dni śniegu w szkole

Wyzwanie pogodowe to świetny sposób, aby cała rodzina zaangażowała się w oszczędzanie i nauczyła dzieci dobrych nawyków finansowych w młodym wieku. 

Raz w tygodniu tego samego dnia każdego tygodnia sprawdzaj wysoką temperaturę w danym tygodniu za pomocą aplikacji pogodowej. Wpłać tę kwotę na konto oszczędnościowe. Na przykład, jeśli najwyższa temperatura w zeszłym tygodniu wynosiła 64 stopnie F, wpłaciłeś 64 dolary do banku.  

Powtarzaj co tydzień przez rok. To wyzwanie ma dodatkową zaletę, wymagając niższych depozytów wokół wakacji, jeśli mieszkasz na półkuli północnej. 

Zaoszczędzisz więcej, jeśli użyjesz skali Fahrenheita zamiast Celsjusza. Ale jeśli mieszkasz w Ameryce Południowej lub południowo-zachodniej, gdzie możesz z łatwością pobierać około 400 dolarów miesięcznie z miesięcznego budżetu, możesz przełączyć się na Celsjusza w lecie. 

Można również przejść ze średnią temperaturą w całym USA na tydzień. To uspokaja letnie tygodniowe oszczędności w gorących obszarach i podnosi je w zimnych. 

12. The Savings Throwdown 

 • Najlepsze dla: ludzi z pasją do rywalizacji
 • Ramy czasowe: jeden miesiąc
 • Całkowite Oszczędności: Różne
 • Level Up:co miesiąc obstawiaj z inną osobą na rok wysokooktanowych, konkurencyjnych oszczędności

Odważ się przyjacielowi lub krewnemu zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy w określonym savikonto ngs. Kto zaoszczędzi najwięcej pod koniec miesiąca, wygrywa. Nagrodą jest przechwalanie się.

To wyzwanie może zmotywować cię do zbadania codziennego zarządzania pieniędzmi w sposób wykraczający poza warunki konkursu. Throwdown jest zabawną opcją dla osób z rywalizacją, ale ma wadę. 

Jeśli stajesz się zbyt konkurencyjny, kuszące jest odkładanie ważnych, ale elastycznych wydatków do końca konkursu. Na przykład możesz zapłacić minimum kartą kredytową, zamiast płacić pełne saldo co miesiąc, jak zwykle. 

Najlepiej jest zabronić takich złych ruchów pieniędzy zgodnie z zasadami, na które się zgadzasz, lub jeden z was ryzykuje jeden dobry miesiąc, a następnie kilka złych, gdy walczysz o wyzdrowienie po krótkotrwałym myśleniu.

Najlepiej jest również rzucić wyzwanie przyjacielowi o podobnej sytuacji finansowej. Rzucanie wyzwania twojemu prawnikowi, który pobiera 500 dolarów za godzinę, gwarantuje, że przegrasz, co sprawia, że jest mniej zabawnie. A jeśli nie masz szans na wygraną, bardziej prawdopodobne jest, że się poddasz.

13. 3-Miesięczne Wyzwanie Oszczędnościowe

 • Najlepszy dla: każdego, kto nie ma co najmniej 1000 dolarów oszczędności w nagłych wypadkach
 • Ramy czasowe: trzy miesiące
 • Całkowita Oszczędność: $1,000
 • Poziom wyżej: jeśli możesz to robić przez cały rok, będziesz miał 4000 $ w nagłych oszczędnościach

Coś tak prostego, jak posiadanie funduszu awaryjnego o wartości 1000 dolarów, stawia cię w czołówce 40% Amerykanów pod względem finansowego dobrego samopoczucia. I możesz to złożyć w trzy krótkie miesiące, jeśli się zapiszesz. 

Właśnie wpłacasz 84 $ tygodniowo na konto oszczędnościowe. To wszystko. Jak zdobędziesz te pieniądze, zależy od Ciebie. Ogranicz wydatki, weź dodatkowe zmiany w pracy, sprzedawaj swoje rzeczy online lub odbieraj zgiełk jako kierowca dostarczający jedzenie. Jeśli to legalne, to uczciwe.

14. Wakacyjny Fundusz Pomocy

 • Najlepszy dla: każdego, kto ma dość spłacania wakacyjnych długów w styczniu
 • Ramy czasowe: 11 miesięcy
 • Całkowite oszczędności: w oparciu o średnie wydatki na wakacje
 • Poziom wyżej: wykonaj kilka innych łatwych wyzwań w ciągu roku, aby jeszcze łatwiej osiągnąć swój miesięczny cel oszczędności

Wiele rodzin rozpoczyna nowy rok w długach po przekroczeniu wydatków na wydatki wakacyjne, takie jak prezenty, rozrywka i Podróże. Nie musisz być Grinchem i odwoływać świątecznych wydatków. Zamiast tego wypróbuj wyzwanie holiday helper fund. To tylko cztery stosunkowo proste kroki.

 1. Użyj wyciągów bankowych z ostatnich kilku lat, aby dowiedzieć się, ile średnio wydajesz podczas wakacji.
 2. Podziel tę liczbę przez 11.
 3. Zaoszczędź tyle pieniędzy każdego miesiąca od stycznia do listopada.
 4. Wydaj zaoszczędzone pieniądze podczas wakacji, aby nie używać kart kredytowych.

Oprzyj się pokusie, aby przesadzić z wydatkami pod koniec roku. Zrobiłeś to wyzwanie, żebyś nie musiał się zadłużać na święta. Więc trzymaj się świątecznego budżetu, jak co roku.

15. Anulowanie tygodniowego wyzwania

 • Najlepszy dla: każdego, kto ma więcej niż trzy subskrypcje (czyli chyba każdy)
 • Ramy czasowe: różne, ale co najmniej kilka tygodni dla większości ludzi
 • Całkowite oszczędności: zależy od tego, ile masz subskrypcji i ile możesz obniżyć
 • Level Up: uczyń to regularną częścią wiosny-sprzątaj swoje finanse i rób to co najmniej raz w roku

To wyzwanie stanowi sedno jednego z najważniejszych wydatków, którym można zapobiec w XXI wieku: subskrypcji. Badanie 2018 przeprowadzone przez national business firma konsultingowa West Monroe sugeruje, że przeciętny Amerykanin wydaje ponad 200 dolarów miesięcznie na usługi subskrypcyjne, z których wielu już nie korzysta. 

Więc co tydzień, wyciąć jeden abonament z budżetu domowego. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, ile usług subskrybuje. Na przykład, możesz mieć: 

 • Usługi strumieniowego przesyłania multimediów, takie jak Hulu, ESPN+ lub Apple Music
 • Skrzynki abonamentowe 
 • Czasopisma i gazety (cyfrowe lub papierowe)
 • Serwisy randkowe
 • Usługi gier, takie jak PlayStation Now lub Xbox Game Pass
 • Przechowywanie w chmurze
 • Osobiste aplikacje pomocy, takie jak MyFitnessPal, Headspace i Quicken
 • Narzędzia takie jak Grammarly i Office 365
 • Systemy bezpieczeństwa w domu
 • Detaliczne programy członkowskie, takie jak Amazon Prime lub Walmart+
 • Usługi ochrony tożsamości
 • Domena internetowa lub hosting poczty e-mail (szczególnie dla kont lub domen, z których nie korzystasz)
 • Przygotowywanie posiłków i usługi dostarczania posiłków, takie jak HelloFresh, Blue Fartuch, DoorDash i Seamless
 • Serwis TV i Wi-Fi
 • Usługi telefonii komórkowej (w tym połączenia i dane)

Jeśli robisz to przez trzy miesiące, wyeliminowałeś 13 wydatków z miesięcznych wydatków. Nawet jeśli każdy z nich kosztuje tylko $ 10 miesięcznie, to $130 miesięcznie oszczędzasz. Kontynuuj, dopóki nie ocenisz każdej posiadanej subskrypcji. 

Może nie trzeba anulować ich wszystkich. W niektórych przypadkach możesz obniżyć koszty, eliminując dodatki, których nie potrzebujesz. Na przykład firma może odliczyć 5 USD miesięcznie od rachunku, jeśli zdecydujesz się na rozliczenia elektroniczne.

16. Wyzwanie 1%

Każdy powinien zaoszczędzić 20% swoich dochodów. Ale dla ratowania początkujących ta kwota brzmi zniechęcająco.  

Zacznij powoli, biorąc 1% swojej następnej wypłaty i umieszczając go bezpośrednio na oszczędności. Jeśli zarabiasz $ 2,000 miesięcznie, to tylko $20. Możesz zrobić na to miejsce, wycinając dwa posiłki w restauracji miesięcznie.

W przyszłym miesiącu podskocz do 2%. To tylko jeden posiłek w restauracji na tydzień. Co miesiąc zwiększaj swoje oszczędności o 1%, aż osiągniesz 20%, co nastąpi za mniej niż dwa lata. 

Jeśli wydaje się, że więcej niż można obsłużyć, dokonać podwyżek kwartalnie. Oznacza to, że zrób 1% przez pierwsze trzy miesiące, 2% przez następne i tak dalej. Dotarcie do 20% zajmie pięć lat, ale w ten sposób można stopniowo zmniejszać dodatkowe wydatki. Ledwo zauważysz szczyptę.

17. Miesięczny wzrost do $1,000

 • Najlepsze dla: tych, którzy walczą o oszczędzanie, gdy zbliżają się święta
 • Ramy czasowe: jeden rok
 • Całkowite oszczędności: nieco ponad $1,000
 • Poziom wyżej: co miesiąc wykonuj wyzwanie spiżarni na tydzień przed transferem pieniędzy, co powinno zwolnić trochę gotówki na uruchomienie oszczędności

Ta Miesięczna wersja wyzwania 52-tygodniowego skaluje kwotę oszczędności do $150, a następnie ponownie w czasie wakacji. 

Zaoszczędź 25 $w pierwszym miesiącu ,50 $ w drugim miesiącu i 75 $W trzecim, dodając kolejne 25 $ miesięcznie do oszczędności z poprzedniego miesiąca. W szóstym miesiącu będzie do $150, ale zamiast iść w górę, rozpocząć wyzwanie od nowa w odwrotnej kolejności. 

Zacznij od $150 W siódmym miesiącu (Lipiec, jeśli zacząłeś w styczniu). Następnie zmniejsz swoje oszczędności o 25 USD każdego miesiąca, aż wrócisz do 25 USD w grudniu. 

18. 14-Dniowe Wyzwanie Oszczędzania

 • Werdykt: każdy, kto potrzebuje tylko trochę wskazówek, aby uporządkować swoje finanse
 • Ramy czasowe: dwa tygodnie
 • Sawin Ogółemgs: różne
 • Awans: po ukończeniu 14. dnia stwórz nowe 14-dniowe wyzwanie w oparciu o to, czego nauczyłeś się z pierwszych dwóch tygodni

Dziennikarka finansów osobistych Megan Wells stworzyła dwutygodniową podróż, aby przygotować się na sukces finansowy, wykonując jedno zadanie każdego dnia przez dwa tygodnie:

 • Dzień 1: Najpierw poznaj koncepcję płacenia sobie. Składki na oszczędności i zdrowie finansowe są pierwszą rzeczą, którą robisz za każdym razem, gdy otrzymujesz wynagrodzenie.
 • Dzień 2: Załóż nowe konto oszczędnościowe z dostępem online, aby oddzielić swoje oszczędności od konta czekowego. 
 • Dzień 3: Skonfiguruj rozszerzenie przeglądarki, takie jak Honey lub Capital One Shopping, które automatycznie oszczędza pieniądze przy każdym zakupie internetowym. 
 • Dzień 4: zbadaj programy nagród za Karty kredytowe, aby móc je wykorzystać każdego miesiąca.
 • Dzień 5: Uruchom matematykę na niektóre z Twoich nawykowych wydatków. Porównaj koszty z wynagrodzeniem godzinowym. To pomaga Ci myśleć o kosztach codziennej pracy Starbucks w kategoriach godzin Twojego życia, które cię to kosztuje.
 • Dzień 6: Badania salda transfer Karty kredytowe więc spłacasz dług w najniższej możliwej stopie.
 • Dzień 7: Powiedz nie wydatkowi, którego naprawdę chcesz. 
 • Dzień 8: wyeliminuj wszelkie subskrypcje, które nie są tego warte. Mogą to być skrzynki subskrypcyjne, czasopisma lub gazety, usługi streamingowe, takie jak Hulu i Netflix, lub narzędzia, takie jak Grammarly.
 • Dzień 9: ustal cel finansowy, do którego możesz dążyć, taki jak zakup nowego systemu gier lub zaliczka na dom.
 • Dzień 10: idź cały dzień, nie wydając nic.
 • Dzień 11: Znajdź sposób na poruszanie się bez samochodu.
 • Dzień 12: Sprawdź swoje polisy ubezpieczeniowe i znajdź sposoby na oszczędzanie.
 • Dzień 13: używaj kuponów podczas regularnych zakupów. 
 • Dzień 14: zobowiązać się do planu oszczędności w przyszłości.

To krótkoterminowy plan wysokiego zaangażowania, który może zwiększyć twoje dobrobyt finansowy. Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, odwiedź Money Done Right.

19. 8-Tygodniowe Wakacje Oszczędności Wyzwanie

 • Najlepszy dla: każdego, kto planuje wakacje 
 • Ramy czasowe: osiem tygodni
 • Całkowite Oszczędności: Około $1,000
 • Poziom wyżej:podążaj za tym wyzwaniem, aby zaoszczędzić jeszcze więcej w ciągu dwóch miesięcy 

Możesz zastosować to wyzwanie oszczędności na blogu soccer Mom w kierunku skromnego funduszu wakacyjnego. Po prostu dwa miesiące podchodzisz do swoich finansów z dwóch frontów.

Pierwszym frontem jest odkładanie pieniędzy na bok: w sumie 420 dolarów w ciągu ośmiu tygodni. Blog sugeruje konkretne tygodniowe składki na twoje oszczędności wakacyjne, od $10 w pierwszym tygodniu do $150 czwartym, a następnie z powrotem w dół, ale możesz użyć dowolnej kwoty, która działa w realiach Twoich finansów. 

Drugim frontem jest redukcja wydatków. Blog zaleca jedzenie zamiast wychodzić raz w tygodniu, oszczędzając około $50 każdego tygodnia, w zależności od wielkości gospodarstwa domowego, w sumie $500. Dodaj do tego brak codziennych Starbucks uruchomić dwa razy w tygodniu, aby zaoszczędzić 10 dolarów każdego tygodnia na kolejne 80 dolarów. 

Nie zabierze cię do Disneylandu, ale możesz wybrać się na wycieczkę, zainwestować w przyzwoity sprzęt kempingowy, a nawet odwiedzić Meksyk, jeśli jesteś w odległości jazdy lub możesz znaleźć tanie bilety lotnicze.

20. Vice Challenge

 • Najlepsze dla: ludzi, którzy regularnie marnują pieniądze na ten sam nieistotny zakup lub tych z drogimi uzależnieniami
 • Ramy czasowe: ustawiasz ramy czasowe
 • Całkowite oszczędności: różne, ale potencjalnie tysiące dolarów rocznie
 • Poziom wyżej:Zmierz się z tym z drugiej strony, identyfikując nawyk, który możesz zacząć, który oszczędza lub zarabia pieniądze, na przykład carpooling, brown-bagging your lunch lub czekanie 48 godzin zamiast dokonywania zakupów impulsowych 

Autor” the Automatic Millionaire „David Bach nazywa to” czynnikiem latte.”Odnosi się to do małego, ale konsekwentnego wydatku, takiego jak codzienna latte. Chodzi o to, aby przeciąć go na pół (lub w całości) i bankować pieniądze, które oszczędzasz. 

Większość ludzi ma kilka z tych drobnych wydatków. Jeśli nie jest to bieg kawowy, być może jest to codzienny napój energetyczny, cotygodniowa usługa dostarczania restauracji lub zakupy w aplikacji do ulubionej gry. Ustaw ramy czasowe, takie jak miesiąc, i ograniczyć zakup tego Imadła. 

Możesz go całkowicie wyciąć, ustawić limit wydatków lub zastąpić czymś innym. Na przykład, zamiast dostawać dostawę do restauracji raz w tygodniu, idź po nią sam — lub jeszcze lepiej, zrób własne jedzenie.

Po miesiącu, daj sobie dzień oszukiwania. Ale po tym, wiesz, że możesz to zrobić, więc kontynuuj. Albo Wytnij to samo imadło jeszcze bardziej, albo znajdź inną, z której możesz zrezygnować.

Możesz połączyć tę koncepcję ze swoim zdrowiem fizycznym, kierując się w szczególności wadą: słodkie smakołyki, fast foody, alkohol i napoje gazowane są dobrymi przykładami. Albo możesz celować w coś, czego po prostu nie chcesz robić tak często, jak terapia detaliczna lub chodzenie do kina. 

Każdy z nich kosztuje tylko niewielką lub umiarkowaną kwotę na raz, ale może sumować się do setek dolarów miesięcznie i tysięcy w ciągu roku. 

Jeśli jesteś palaczem lub częstym pijącym, możesz zaoszczędzić jeszcze więcej, rezygnując z tych drogich wad. Ale możesz potrzebować pomocy lekarza, terapeuty lub grupy wsparcia. Niektóre z tych opcji mogą kosztować pieniądze, ale jeśli jesteś uzależniony, to pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i poprawić swoje zdrowie na dłuższą metę.

Jeśli jesteś uzależniony od narkotyków lub alkoholu, zadzwoń na bezpłatną infolinię US Substance Abuse and Mental Health Services Administration pod numer 800-662-HELP (4357). Aby uzyskać pomoc w rzucaniu palenia, zadzwoń 800-QUIT-NOW (784-8669).

21. 31 dni na poprawę Twojego życia finansowego

 • Najlepsze dla: osób z ustalonymi środkami finansowymi i czasem na wykonanie niektórych bardziej pracochłonnych zadań
 • Ramy czasowe: 31 dni
 • Całkowite Oszczędności: Różne
 • Poziom wyżej:po ukończeniu tego wyzwania co miesiąc wykonuj kolejne z tej listy

Bloger pieniędzy Phillip Taylor przedstawia miesięczną serię codziennych wyzwań, aby poprawić swoje życie finansowe. Ale to wyzwanie nie jest dla tych, którzy pracują na bardzo niskich marżach pod względem pieniędzy lub czasu. 

Na przykład Dzień 1 wymaga uruchomienia funduszu awaryjnego o wartości 1000 USD. Wpłacasz tylko $100 w pierwszym miesiącu, ale potrzebujesz $100 miesięcznie dodatkowego dochodu, aby osiągnąć cel.

W dniu 19 sporządzasz Testament. Jeśli jesteś singlem z nieskomplikowanymi aktywami, prawdopodobnie możesz użyć internetowego kreatora woli, takiego jak Trust & Will lub LegalZoom i mieć go tego dnia, choć może to potrwać kilka godzin.

Ale jeśli jesteś żonaty (zwłaszcza jeśli masz dzieci) lub masz złożony majątek, prawdopodobnie masz tylko czas, aby rozpocząć proces. Może to zająć dni lub tygodnie, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się zatrudnić adwokata.

To powiedziawszy, każdy może zrobić co najmniej kilka z wymienionych wyzwań. Tak jak te, które możesz, i pominąć lub zastąpić te, których nie możesz. na przykład, jeśli nie masz 401(k) do dostosowania, Otwórz konto oszczędnościowe o wysokiej wydajności i skonfiguruj monautomatyczny przelew z twojego zwykłego konta bankowego.

Zobacz pełne wyzwanie na blogu pieniądze w niepełnym wymiarze godzin.

Ostatnie Słowo

Użyj różnych wyzwań, aby zapisać na różne cele. Na przykład skorzystaj z wyzwania 1%, aby zapisać na emeryturę, Funduszu Pomocy wakacyjnej, aby zapisać na święta, a wyzwania 52-tygodniowego, aby zapisać na roczne wakacje. 

Oznacza to, że każde wyzwanie wymaga własnego konta bankowego. Wpłać pieniądze na wysokodochodowe konto oszczędnościowe, aby mogło wzrosnąć jeszcze bardziej. W zależności od kwoty masz i swoje cele wydatków, można również inwestować pieniądze z rachunku maklerskiego opodatkowania. 

Jeśli nie jesteś pewien, w jaki sposób najlepiej radzić sobie z oszczędnościami z każdego wyzwania, skontaktuj się z doradcą finansowym. Zanim się obejrzysz, będziesz na dobrej drodze do osiągnięcia wszystkich swoich celów finansowych.

Czy Mogę Uregulować Zadłużenie Kredytu Studenckiego?

Poprzedni wpis

Jak zacząć inwestować pieniądze jako nastolatek

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły