Artykuły

20 sposobów na szybszą spłatę kredytów studenckich

0
20 sposobów na szybszą spłatę kredytów studenckich
20 sposobów na szybszą spłatę kredytów studenckich

Gratulacje! Ukończyłeś studia lub studia podyplomowe i zwiększyłeś swój potencjał zarobkowy. Ale jeśli jesteś jak miliony innych absolwentów, jesteś teraz obarczony uciążliwym zadłużeniem Studenckim.

A kiedy spłacasz pożyczki, możesz przegapić Inne ważne cele finansowe, takie jak zakup domu, założenie rodziny lub oszczędzanie na emeryturę. Weź to ode mnie. Jestem po 40-tce i nadal spłacam kredyty studenckie.

Czy nie byłoby miło pozbyć się go wcześniej? Na szczęście, mnóstwo strategii może pomóc spłacić dług studentów szybciej-i szybciej je spłacić, tym szybciej można dostać się do końca życia.

Jak szybciej spłacać kredyty studenckie

Kredyty studenckie mogą pożreć dużą część twojej wypłaty, pozostawiając cię przywiązaną do płacenia za wiele innych. Więc jeśli chcesz ulepszony styl życia, prawdopodobnie trzeba rozładować te pożyczki tak szybko, jak to możliwe. Oznacza to przyjęcie kilku kluczowych strategii spłaty.

1. Unikaj Konsolidacji Kredytów Studenckich

Być może ukończyłeś studia z kilkoma pożyczkami. I być może słyszałeś o konsolidacji kredytów studenckich jako sposób na zarządzanie nimi wszystkimi.

Konsolidacja kredytów studenckich odnosi się do łączenia wielu kredytów studenckich w jeden. W istocie, można wziąć jeden duży kredyt, aby spłacić kilka mniejszych pożyczek.

Ale nie zawsze jest to najlepsza strategia szybkiego spłacania kredytów.

Konsolidacja nie zmienia oprocentowania. A kiedy konsolidujesz, wszelkie zaległe odsetki są dodawane do Twojego salda głównego (skapitalizowanego). Oznacza to, że będziesz zarabiać odsetki na górze odsetek.

Więc nie ma z tego żadnych korzyści. Zastanów się uważnie przed wykonaniem tego kroku, ponieważ nie możesz go cofnąć.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie jest to jedyny sposób na spłatę wszystkich pożyczek w jednym miejscu za pomocą jednej płatności. W dzisiejszych czasach amerykański Departament Edukacji wykonuje stosunkowo dobrą robotę, zapewniając, że jeden usługodawca zarządza wszystkimi pożyczkami.

W takim przypadku zazwyczaj dokonujesz jednej płatności, która pokrywa wszystkie Twoje pożyczki. Ogólnie rzecz biorąc, wystarczy dokonać wielu płatności, Jeśli masz wielu serwisantów lub mieszankę pożyczek federalnych i prywatnych.

Innym powszechnym mitem konsolidacji kredytów studenckich jest to, że obniża ona twoją wypłatę. Może, jeśli zarejestrujesz się w planie spłaty opartym na dochodach, ale zazwyczaj nie są to najszybsze sposoby spłaty pożyczek.

A kiedy konsolidują się, wielu kredytobiorców wydłuża okres kredytowania nawet o 30 lat, potencjalnie zwiększając czas potrzebny na jego spłatę.

Poza tym, jeśli masz prywatne pożyczki, nie możesz ich skonsolidować z kredytami federalnymi. Jedynym sposobem na połączenie kredytów federalnych i prywatnych jest refinansowanie.

2. Refinansuj Swoje Kredyty Studenckie

Refinansowanie kredytów studenckich polega na współpracy z prywatnym pożyczkodawcą, aby zastąpić istniejące kredyty jednym nowym kredytem o niższej stopie procentowej.

Jeśli refinansujesz federalne kredyty studenckie, rezygnujesz z korzyści, które się z nimi wiążą, w tym z bardziej elastycznymi opcjami spłaty, hojnymi terminami odroczenia i wyrozumiałości oraz możliwością udzielenia pożyczki. W związku z tym, to na ogół najlepiej unikać refinansowania federalnych kredytów studenckich.

Ale jeśli jesteś zdeterminowany, aby je szybko spłacić, refinansowanie kredytu studenckiego może pomóc poprzez zmniejszenie całkowitej kwoty, którą musisz spłacić. Obniżenie stóp procentowych oznacza mniej odsetek narosłych w czasie. Tak więc całkowita kwota będzie niższa i można je spłacić szybciej.

Na przykład, jeśli spłacisz $37,000 w kredytach studenckich w ciągu 10 lat w wysokości 7%, Twoja pożyczka będzie cię kosztować w sumie $ 51,552. Ale jeśli możesz refinansować na 3% odsetek, będzie to kosztować tylko $42,873. To oszczędność $ 8,679.

Co najlepsze, Twoja miesięczna płatność będzie niższa. Przy oprocentowaniu 7% Miesięczna płatność wyniesie 430 USD z 10-letnim okresem spłaty. Jeśli utrzymasz ten sam okres spłaty i refinansowanie na poziomie 3%, twoja nowa Miesięczna płatność wyniesie 357 USD.

I tu dzieje się prawdziwa magia. Zamiast płacić minimum, nadal płacisz starą miesięczną wypłatę w wysokości 430 USD. To pozwala spłacać pożyczki w nieco ponad osiem lat, prawie dwa lata wcześniej. Dodatkowo zaoszczędzisz jeszcze więcej pieniędzy – dodatkowe $ 2,786. 39 w odsetkach.

Tylko kredytobiorcy o największej zdolności kredytowej kwalifikują się do najlepszych stawek. Musisz mieć dobry kredyt o wysokiej zdolności kredytowej (zazwyczaj powyżej 700) i wystarczające dochody, aby wykazać zdolność do spłaty długu. Więc twoje oszczędności mogą się różnić.

Możesz zobaczyć, jakie stawki kwalifikujesz się za pomocą narzędzia takiego jak wiarygodne, które dopasowuje Cię do wstępnie kwalifikowanych stawek od maksymalnie ośmiu kredytodawców bez wpływu na wynik kredytowy.

Aplikowanie ze współsygnatorem może pomóc w osiągnięciu jeszcze niższych stóp procentowych kredytów studenckich.

3. Aktywuj Rabaty Na Autopay I Obniżki Stóp Procentowych

Innym sposobem zmniejszenia kwoty skumulowanych odsetek jest aktywacja wszelkich obniżek stóp procentowych dla dokonywania automatycznych płatności. Autopay umożliwia serwisantowi automatyczne potrącanie miesięcznej kwoty płatności bezpośrednio z konta bankowego co miesiąc.

Rejestracja na autopay zazwyczaj obniża oprocentowanie o 0,25%, niezależnie od tego, czy masz pożyczki prywatne, Czy federalne. Może nie jest to największa zniżka na świecie, ale liczy się każdy grosz. Ponadto funkcja autopay oznacza, że nie zostaniesz obciążony opłatami ani karami za przypadkowe pominięcie płatności.

Jeśli masz prywatne lub refinansowane kredyty studenckie, niektórzy kredytodawcy, tacy jak Citizens Bank i Laurel Road, oferują dodatkowe obniżki stóp procentowych za otwieranie kont w swoich oddziałach bankowych. To może być korzyść, na którą chcesz zwrócić uwagę przy wyborze kredytodawcy refinansującego.

4. Trzymaj się standardowego harmonogramu spłaty

Standardowy plan spłaty federalnych kredytów studenckich wynosi 10 lat. Idealnie, nie chcesz być w spłacie dłużej niż to. A jeśli jesteś na szybkiej drodze do spłacania kredytów, możesz nawet zająć mniej czasu, stosując inne strategie spłaty.

Istnieje wiele opcji spłaty dostępnych dla kredytów studenckich. Ale im dłużej zajmujesz się ich spłatą, tym bardziej możesz stać się uwięziony dzięki narosłym odsetkom.

Kiedy kredytobiorcy korzystają z wielu odroczeń, zakazów i rozszerzonych i stopniowanych planów spłaty, słyszymy przerażające historie kredytów studenckich. Na przykład, wielu mówi o spłacaniu dwa lub trzy razy tego, co pożyczyli lub utknięciu biorąc swój dług do grobu.

Według statystyk opracowanych przez Education Data Initiative średni czas spłaty pożyczek wynosi 20 lat. Ale jeśli zdecydujesz się na taką długość spłaty, utkniesz w spłacie o dekadę dłużej i spłacisz tysiące więcej w narosłych odsetkach.

Aby uzyskać pomysł, Zagraj z symulatorem pożyczki na StudentAid.gov. pokazuje potencjalne miesięczne kwoty płatności, szacowane daty wypłaty i całkowite kwoty, które musisz spłacić w ramach różnych spłat plany.

Następnie, jeśli jesteś już na dłuższym okresie spłaty, upewnij się, że spłacasz swoje pożyczki w ciągu 10 lat lub mniej, płacąc wyższą szacunkową płatność symulatora za ten plan, a nie minimum, które jesteś winien.

5. Wpłać najpierw kapitał

Miesięczne raty kredytu studenckiego pokrywają kwotę główną, naliczone odsetki i wszelkie należne opłaty. Ale na początku pożyczki, większość płatności idzie do odsetek i opłat, z bardzo mało spłacając saldo główne.

Jednakże odsetki naliczane są zgodnie z aktualną kwotą główną. Więc za każdym razem, gdy zmniejszasz kapitał, zmniejszasz kwotę odsetek, które się kumulują, a tym samym całkowitą kwotę, którą musisz spłacić. Pozwala to na szybszą spłatę kredytów.

Aby to zrobić, możesz wysłać więcej niż minimalną płatność. Nawet niewielka ilość robi różnicę.

Na przykład, jeśli dokonasz regularnej płatności w wysokości 430 USD miesięcznie za pożyczkę z oprocentowaniem 7%, a następnie wpłacisz dodatkowe 20 USD miesięcznie, ogolisz siedem miesięcy i prawie 1000 USD odsetek od spłaty kredytu studenckiego.

Ale cokolwiek zrobisz, nie wysyłaj pieniędzy. Serwisanci automatycznie stosują twoje środki najpierw do naliczonych odsetek, a następnie do pożyczki o najwyższym oprocentowaniu. Więc jeśli chcesz być strategiczny w sposób spłacania kredytów, powiedz im dokładnie, jak chcesz swoje pieniądze stosowane.

Możesz to zrobić, wskazując na stronie internetowej usługodawcy, w jaki sposób chcesz zastosować dodatkowe płatności. Na przykład możesz powiedzieć swojemu serwisantowi, aby najpierw zastosował dodatkową kwotę do kwoty głównej kredytu o najwyższej stopie procentowej.

Ale sprawdź później, aby upewnić się, że obsługujący pożyczkę prawidłowo zastosował twoje środki. Skontaktuj się z obsługą klienta, jeśli coś nie wygląda dobrze.

Na szczęście saldo odwraca się pod koniec pożyczki, a Ty spłacasz więcej kapitału niż odsetki i opłaty.

6. Złóż wniosek o udzielenie pożyczki na usługi publiczne

Aby zakwalifikować się do kredytu studenckiego, musisz zapisać się na plan spłaty oparty na dochodach. W zwykłych okolicznościach spłata oparta na dochodach może wiązać się z Twoimi płatnościami tak długo, jak 20 do 25 lat.

Ale jeśli kwalifikujesz się do publicznego usługi pożyczki przebaczenie (PSLF), można mieć pozostałą saldo kredytu przebaczone w ciągu zaledwie 10 lat. Tymczasem będziesz dokonywać płatności w oparciu o swoje dochody.

W ten sposób PSLF może pomóc spłacać pożyczki szybciej niż w przeciwnym razie, zwłaszcza jeśli masz wysoki dług w porównaniu do dochodu. Ale może to również zaoszczędzić znaczne pieniądze, ponieważ możesz płacić znacznie mniej miesięcznie, niż w przeciwnym razie. Podwójna wygrana, jeśli się zakwalifikujesz.

Aby się zakwalifikować, musisz dokonać 120 płatności (10 lat, choć nie muszą one być kolejne) podczas pracy w pełnym wymiarze czasu pracy w sektorze publicznym.

Kwalifikują się lekarze pracujący w większości szpitali. Podobnie jak obrońcy publiczni, strażacy, policjanci i nauczyciele szkół publicznych lub non-profit. Prawie każdy, kto pracuje w pracy publicznej lub non-profit, na przykład księgowy pracujący dla rządu lub pracownik non-profit lub społeczny, kwalifikuje się. Jednak politycy i rządowi kontrahenci tego nie robią. Zobacz listę kwalifikujących się ofert pracy na StudentAid.gov.

7. Podjąć pracę z programem wspomagającym spłatę kredytu

Istnieją setki federalnych, stanowych i lokalnych programów zbiorczo znanych jako programy pomocy w spłacie pożyczki (LRAPs). Pomagają pożyczkobiorcom uzyskać wybaczenie niektórych lub wszystkich pożyczek. Zazwyczaj musisz pracować w określonym polu kariery w obszarze o dużej potrzebie przez określoną liczbę lat, aby się zakwalifikować.

Większość Lrap dotyczy dziedzin usług, takich jak Opieka zdrowotna, nauczanie i egzekwowanie prawa. Ale są dostępne dla innych rodzajów kariery, takich jak profesjonaliści z branży motoryzacyjnej. Warto więc sprawdzić, czy się do niego kwalifikujesz.

Zauważ, że LRAPs często wymagają pracy w mniej pożądanych lokalizacjach za niską pensję. To ich los. Lrap to korzyść oferowana w celu przyciągnięcia wysokiej jakości kandydatów do obsadzania stanowisk o wysokich wymaganiach.

Zobacz nasz artykuł na temat zadań, które kwalifikują się do pomocy w spłacie, aby ustalić, czy możesz kwalifikować się do LRAP.

8. Sprawdź Świadczenia Z Tytułu Spłaty Przez Pracodawcę

Nie tylko agencje publiczne mają programy spłaty kredytów studenckich. Dzięki niedawnym zachętom podatkowym coraz więcej pracodawców tworzy również programy pomocy w spłacie kredytu studenckiego.

Jedną z najważniejszych zmian w priorytetach finansowych pracowników w ciągu ostatniej dekady było odejście od oszczędzania na emeryturę i spłata kredytów studenckich. To kładzie duży nacisk na spłatę kredytu studenckiego jako poszukiwany atut pracy ponad 401 (k) meczów.

Na szczęście w sierpniu 2018 r. IRS zatwierdziła plan Abbott Laboratories, aby zakwalifikować pracowników, którzy wpłacają część swoich czeków na spłatę kredytu studenckiego na mecz 401(k) firmy. I inne firmy poszły w ślady.

Ostatnio skonsolidowana Ustawa o środkach finansowych z 2021 r. umożliwiła pracodawcom wpłacenie rocznie do 5250 USD bez podatku na zadłużenie edukacyjne każdego pracownika. Chociaż przepis jest tylko do grudnia. 31.02.2025 r., niektórzy eksperci uważają, że może to stać się trwałe. I nawet cztery lata z tego zasiłku to ponad $20,000 umorzenia długu studenckiego.

Chociaż nie każdy pracodawca zapewnia pomoc w spłacie, warto się temu przyjrzeć. Zapytaj potencjalnych pracodawców, czy mają skonfigurowany program. Lub zapytaj swojego obecnego działu kadr, czy Twoja firma Go posiada. Tak jak Twoja firma 401 (k) pasuje, jeśli jej nie używasz, to jak zostawianie pieniędzy na stole.

Jeśli Twoja firma nie oferuje tej korzyści, porozmawiaj z zasobami ludzkimi, aby poinformować ich o zaletach jej świadczenia. Pomaga im przyciągnąć najlepszych kandydatów do pracy, zatrzymać najlepszych pracowników i zmniejszyć stres dla całej gospodarki.

9. Zmniejsz Swoje Wydatki

Do czasu ukończenia studiów, jesteś prawdopodobnie bardziej niż gotowy, aby zostawić dni bycia spłukanym studentem za sobą. Ale jeśli poważnie myślisz o spłacaniu kredytów studenckich szybko, być może będziesz musiał żyć jak jeden na trochę dłużej.

Tak więc najważniejszą częścią planu spłaty jest budżet. Więc jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, stwórz budżet z myślą o kredytach studenckich.

Budowanie miesięcznego budżetu wokół kredytów studenckich może pomóc uniknąć opcji płatności, takich jak odroczenie lub wyrozumiałość lub utknięcie w planach spłaty opartych na dochodach przez dziesięciolecia. Takie rzeczy powodują, że pożyczkobiorcy tacy jak ja nadal spłacają pożyczki w średnim wieku lub poza nim.

Gdy już masz swój budżet, określ miejsca, w których możesz obniżyć koszty, aby zwolnić pieniądze na kredyty studenckie. Sposoby oszczędzania są indywidualne dla każdej osoby, ale kilka pomysłów to anulowanie usług kablowych lub członkostwa w siłowni lub rezygnacja z jedzenia na mieście.

Może to oznaczać, że przez jakiś czas nie będzie luksusów. Ale pamiętaj: ta część otwoje życie nie będzie trwać wiecznie. Chodzi o to, aby dokonać krótkoterminowego poświęcenia, aby jak najszybciej pozbyć się długu z życia.

10. Poproś o podwyżkę

Jeśli nie możesz zmniejszyć wielkości kredytu, następnym krokiem jest poszukiwanie wszelkich sposobów, aby rzucić na to dodatkowe pieniądze. Zwiększenie dochodów jest kluczowym krokiem, a jeśli możesz to zrobić bez dodatkowego stresu, tym lepiej.

Prośba o podwyżkę może wydawać się zbyt dużą prośbą. Ale według ankiety PayScale 2018 (za pośrednictwem CNBC), około 70% osób, które poprosiły o podwyżkę, skończyło się na jej otrzymaniu.

Należy pamiętać, że rasa i płeć odgrywają rolę w Prawdopodobieństwo uzyskania podwyżki. I potencjalnie mniej lub bardziej prawdopodobne jest, że otrzymasz podwyżkę w oparciu o swoją lokalizację i stanowisko pracy. Ale twoje szanse są większe niż myślisz, niezależnie od tego.

Jeśli więc dobrze wykonujesz swoją pracę i wnosisz wkład, uważasz, że pracodawca nie jest odpowiednio wynagradzany, warto się wypowiedzieć.

Tylko nie pozwól, aby Twoja podwyżka zniknęła z powodu inflacji stylu życia. Natychmiast zastosuj wszelkie podwyżki wynagrodzeń w kierunku wybijania kredytów studenckich. Ucieszysz się, gdy ich nie będzie.

11. Zmień Zadania

Możesz kochać swoją obecną pracę, ale jeśli wynagrodzenie nie wystarcza do zarządzania bieżącymi wydatkami, może warto przejść do bardziej płatnego pola kariery.

To numer jeden, którego żałuję dziesięć lat temu. Ukończyłem studia z doktoratem i sześciocyfrowym zadłużeniem Studenckim, mając nadzieję, że zostanę profesorem w czasach, gdy szkolnictwo wyższe przeżywa ogromny kryzys, który tylko się pogarsza.

W rezultacie utknąłem na ponad dekadę w tym, co New York Times nazywa „adjunctopia” (wraz z 70% innych instruktorów uczelni).

W międzyczasie, wykorzystałem mój Doktorat do pracy za płacę minimalną jako wydział w niepełnym wymiarze godzin na wielu uczelniach i uniwersytetach, często pracując ponad 60 godzin tygodniowo. Dodatkowo dostałem dodatkowy występ jako pisarz, ponieważ nawet praca w trzech szkołach jednocześnie nie wystarczyła, aby związać koniec z końcem.

Dziś zarabiam więcej na pisaniu niż na nauczaniu. Ale w ciągu ostatnich 10 lat odroczyłem, zakazałem i oddałem moje pożyczki na spłatę dochodów, ponieważ nie mogłem poradzić sobie z dochodami z nauczania. A dzięki luce w udzielaniu pożyczek na usługi publiczne nauczyciele nie kwalifikują się.

Korzystanie z tych federalnych programów spłaty mających na celu pomoc w trudnościach finansowych i niskich dochodach spowodowało, że moje saldo kredytu wzrosło do dwukrotnie więcej niż pierwotnie pożyczyłem dzięki płatnościom zbyt niskim, aby spłacić szybko narastające odsetki.

To jeden z moich największych żali i powód, dla którego piszę dzisiaj o kredytach studenckich.

Gdybym mógł cofnąć się w czasie, zmieniłbym karierę. Tak bardzo, jak lubiłem uczyć, ciężar paraliżującego długu, który wpływa na każdy aspekt Twojego życia, po prostu nie jest tego wart.

Jeśli możesz zarobić więcej pieniędzy i szybko spłacić kredyty, prawdopodobnie powinieneś. Zawsze możesz wrócić do tego, co kochasz, gdy spłacisz pożyczki.

12. Take on A side Hustle

Jeśli prośba o podwyżkę lub zmiana kariery nie jest opcją, podniesienie zgiełku pobocznego powinno być twoim następnym ruchem.

Po prostu uważaj, nie zajmuje to zbyt wiele czasu ani nie skupia się na swojej podstawowej pracy. Jeśli narażasz swoją pracę na pełny etat, możesz zagrozić możliwości spłaty kredytu studenckiego w ogóle.

The best side gigs for paying off student loans mają niski koszt wejścia. Nie wymagają inwestowania w dużo sprzętu, klas lub licencji.

Unikaj więc systemów zarabiania pieniędzy, takich jak marketing wielopoziomowy, który często wymaga inwestowania w zestawy i zazwyczaj wiąże się z dużym wysiłkiem, który nie opłaca się.

Usługi takie jak opieka nad dziećmi,opieka nad osobami starszymi lub siedzenie ze zwierzętami nie wymagają dużych nakładów. Zobacz Care.com na początek. Jeśli chcesz dbać o zwierzęta, w tym wsiadanie na noc, spróbuj Rover.

Jeśli masz konkretny zestaw umiejętności, który możesz zaoferować – jak pisanie, projektowanie graficzne lub tworzenie stron internetowych-freelancer pasujący do witryn, takich jak Upwork lub Freelancer.com są dobrymi miejscami do znalezienia pracy.

Inne występy poboczne, które pozwalają ci pracować w pełnym wymiarze czasu pracy, obejmują pracę w ekonomii dzielenia się, taką jak jazda dla Uber lub Lyft; stanie się kierowcą dostawy dla DoorDash, Instacart lub Postmates; lub stanie się Amazon Prime shopper.

Lub spróbuj zrobić rzemiosło lub wydruki do sprzedaży na stronach sprzedaży rzemiosła, takich jak Etsy lub Amazon Handmade.

13. Sprzedaj Swoje Rzeczy

Jeśli nie możesz wziąć drugiej pracy, Zamień swój bałagan w gotówkę. Rozejrzyj się po domu, czy coś sprzedasz.

Na przykład można poddać recyklingowi używaną elektronikę, w tym niedziałające urządzenia. I chociaż małe wypłaty mogą nie wydawać się dużo w kierunku kredytu studenckiego, każdy grosz się liczy.

Weźmy nasze hipotetyczne 37,000 dolarów w kredytach studenckich z 7% odsetkami. Płacenie tylko dodatkowych $100 rocznie przez 10 lat pozwala spłacić kredyt pięć miesięcy wcześniej, oszczędzając $1,150 w odsetkach. I prawdopodobnie można znaleźć 100 dolarów starych, nieużywanych rzeczy do sprzedania po prostu rozglądając się.

Jest mało prawdopodobne, że spłacisz kredyt studencki sprzedając stare rzeczy. Ale możesz użyć tej taktyki, aby od czasu do czasu wykupić swoje pożyczki, skracając ogólny okres spłaty.

Gdy już zbierzesz swoje rzeczy, zorganizuj wyprzedaż garażową lub zabierz swoje rzeczy na sprzedaż konsygnacyjną lub sklep. Dla szerszej publiczności, przejdź do Internetu. Lista lokalnie z grupy na Facebooku, Nextdoor, OfferUp, lub Craigslist. Lub jeśli twoje rzeczy są małe i można je wysłać, wymień je na Amazon lub eBay.

14. Wypożycz Swoje Rzeczy

Jeśli masz wolne rzeczy, których nie używasz, a nawet dodatkową przestrzeń, możesz zarabiać wynajmując ją innym.

Jeśli masz wolny pokój, dodatkowe mieszkanie, a nawet dom wakacyjny, możesz zarobić znaczne pieniądze jako gospodarz Airbnb. Jest trochę więcej pracy, ponieważ musisz rutynowo sprzątać i konfigurować przestrzeń. Ale to nie będzie tak czasochłonne, jak druga praca.

Istnieje wiele innych sposobów, aby wynająć swoją przestrzeń. Patio może stać się przestrzenią eventową, a loftowe tło fotograficzne. Garaż może stać się warsztatem. Twoja szopa na podwórku lub zapasowa szafa może przechowywać czyjeś nadmiar rzeczy. Nie ma ograniczeń co do tego, jak kreatywnie możesz zarabiać na swojej przestrzeni.

Aby uzyskać pomoc w znalezieniu osób, które potrzebują twojej wolnej przestrzeni, wymień ją za pomocą usługi takiej jak sąsiad, przechowuj w moim domu lub Peerspace. Dodatkową zaletą będzie z usługą jest Większość również zapewnić ubezpieczenie. Ale pamiętaj, aby przeczytać wszystkie legalese przed zarejestrowaniem się.

Oprócz wynajmu powierzchni, można również wynająć swoje rzeczy.

Jeśli masz samochód zapasowy, z którego możesz korzystać innym, Turo, HyreCar i Getaround to usługi, które pomogą Ci znaleźć najemców.

Możesz również wynająć inne rzeczy na żądanie, które masz w domu. Na przykład możesz wymienić sprzęt sportowynt jak rowery, narty, lub paddleboards z SpinLister. Lub pozwól ludziom wypożyczyć swoje narzędzia dzięki aplikacji Sparetoolz.

15. Zbuduj Oszczędności, Które Możesz Przeznaczyć Na Spłatę Kredytu Studenckiego

Mikro-inwestowanie to kolejny sposób na stworzenie dodatkowych kwot pieniędzy, które można przeznaczyć na kredyty studenckie. Mikro-inwestowanie pozwala inwestować niewielkie kwoty, w tym resztę. Dzięki temu możesz zaoszczędzić ryczałt na kredyty studenckie bez większego wpływu na budżet.

Co więcej, Twoje inwestycje rosną z zainteresowaniem, co czyni je sposobem na zarabianie pasywnego dochodu. Jeśli masz szczęście, że dochód z odsetek może nawet przewyższyć odsetki hit bierzesz na kredyt studencki.

A rząd ogranicza oprocentowanie federalnych kredytów studenckich na 8,25%, co oznacza, że nie może wzrosnąć.

Ale większość pożyczkobiorców nie ma tych pożyczek o wyższej stopie procentowej. Na przykład Federalna stopa procentowa kredytu studenckiego dla bezpośrednich pożyczek licencjackich w roku akademickim 2021-22 wynosi 3,73%. A ostatni raz, gdy wskaźnik studiów wyższych przekroczył 6%, był w 2008 roku.

Tymczasem średni zysk rynkowy wynosi 7,08%, skorygowany o inflację. Tak więc korzystne może być zainwestowanie pieniędzy na Płatność ryczałtową, a nie po prostu wysyłanie dodatkowych płatności do dostawcy kredytów studenckich.

Istnieje kilka aplikacji do mikroinwestowania, które pozwalają oszczędzać i inwestować automatycznie, zaokrąglając resztę do najbliższego dolara, gdy wydajesz za pomocą połączonej karty debetowej. To łatwy sposób na łatwe oszczędzanie. Żołędzie i skrytka to dwie popularne opcje.

16. Wykorzystaj Oszczędności Cash-Back

Zarejestruj konto w Upromise, a możesz wykorzystać oszczędności cash-back na zakupy, które regularnie robisz, aby pomóc spłacić kredyty studenckie.

Upromise działa jak aplikacje rabatowe lub rozszerzenia przeglądarki. Zdobywasz nagrody pieniężne za zakupy, restauracje lub zakupy spożywcze w ulubionych sklepach i restauracjach.

Upromise automatycznie wpłaca środki na połączone konto 529 lub konto oszczędnościowe lub czekowe(wybierz konto oszczędnościowe o wysokiej wydajności, aby zaoszczędzić jeszcze więcej). Następnie, używasz tych funduszy, aby spłacić swój dług kredyt studencki.

Dodatkowo możesz ubiegać się o Upromise Mastercard, aby uzyskać jeszcze więcej bonusów cash-back.

17. Zarejestruj się w rejestrze edukacji

Pamiętasz te wszystkie urodziny, kiedy ciotki, wujkowie i dziadkowie dawali ci pieniądze na oszczędności w college ’ u? To nie musi się skończyć po ukończeniu szkoły. A nie wolałbyś, żeby Ciocia Edna dorzuciła ci kredyt studencki, niż kupiła Ci kolejne tchotchke, których nie możesz użyć?

Zarejestruj swoje konto kredytu studenckiego w Gift of College, rejestrze edukacji. Następnie udostępnij swój profil znajomym i rodzinie. Przy każdej okazji wręczania prezentów mogą wpłacać środki bezpośrednio na twój dług.

Jednym z najlepszych sposobów, aby spłacić swój kredyt studencki zadłużenia szybko jest, aby więcej niż minimalna płatność. Szybciej zwalnia kapitał i zmniejsza całkowitą kwotę odsetek, które musisz spłacić.

To nie jest realistyczne Miesięczne oczekiwanie dla większości ludzi. Ale nawet kilka jednorazowych dodatkowych płatności może mieć znaczący wpływ na saldo kredytu studenckiego.

Tak więc za każdym razem, gdy otrzymasz dodatkową gotówkę w formie premii — czy to z premii za pracę, zwrotu podatku, czy spadku — umieścić go do spłaty kredytu studenckiego. Możesz nawet od czasu do czasu stworzyć własną niespodziankę, uczestnicząc w miesiącu bez wydatków.

19. Dokonuj Płatności Dwutygodniowych

Dobry trik, aby umieścić dodatkowe pieniądze na swoje kredyty studenckie nawet nie zauważając jest do dwutygodniowych płatności. Podział spłaty kredytu na dwa mniejsze miesięczne płatności może nawet uczynić go łatwiejszym w zarządzaniu, jeśli masz trudny czas płacąc to wszystko na raz.

Na przykład, powiedzmy, że jesteś winien $430 miesięcznie. Zamiast tego, można płacić $215 co dwa tygodnie. W ten sposób, Jeśli płacisz co dwa tygodnie, wszystkie pieniądze nie trafią na jedną wypłatę.

Ale to nie jedyna korzyść.

Istnieje tylko 12 miesięcy w roku. Ale jeśli płacisz co dwa tygodnie, robisz 26 płatności, lub 13 pełnych płatności — jeden dodatkowy-co roku. To dlatego, że miesiące to nie cztery tygodnie, jak myślimy. Co trzeci miesiąc to około pięciu tygodni.

Możesz więc zaoszczędzić prawie dwa lata od terminu spłaty i 3870 USD odsetek (zakładając, że płacisz 7% odsetek).

20. Korzystaj Ze Sprawdzonych Strategii Spłaty Zadłużenia

Dopóki nie konsolidujesz lub nie refinansujesz swoich kredytów, możesz użyć strategii spłaty zadłużenia, aby szybciej spłacić to, co jesteś winien.

Aby zobaczyć, co jesteś winien wszystko w jednym miejscu, sprawdź raport kredytowy. Możesz użyć usługi subskrypcji Scoring kredytowy jak kredyt Karma lub kredyt sezam, który pozwala zobaczyć, ile pieniędzy jesteś winien komu i monitorować swój wynik kredytowy.

Jeśli pożyczyłeś tylko federalne kredyty studenckie, Zaloguj się StudentAid.gov. to kompleksowe narzędzie do sprawdzania cyklu życia wszystkich Twoich federalnych kredytów studenckich, od zatwierdzenia po wypłatę.

Następnie wybierz strategię spłaty zadłużenia.

  • Metoda Lawinowa. Zapłać minimalną kwotę za wszystko, oprócz najwyższej raty kredytu, na którą rzucasz każdą wolną resztę, na którą masz. Kiedy to się opłaci, przejdź do następnego.
  • Metoda Snowball. Zapłać minimalną kwotę za wszystkie pożyczki, z wyjątkiem najniższego salda, wysyłając dodatkową gotówkę, aby szybko ją wybić, a następnie przejdź do pożyczki o następnym NAJNIŻSZYM saldzie.

Wybierz najlepszą strategię w oparciu o to, co jest dla ciebie odpowiednie.

Metoda lawiny zadłużenia priorytetyzuje zadłużenie wysoko oprocentowane. Uzasadnienie jest proste: Twoje pożyczki o wyższej stopie cierpią Cię najbardziej. Więc pozbądź się ich najszybciej.

Metoda debt snowball jest bardziej kosztowna, ale ma swoje zalety. Pozwala szybko wybić małe salda, podnosząc morale. I to pozytywne uczucie może pomóc utrzymać się dalej, zwłaszcza jeśli trwa wiele lat, aby spłacić kredyty studenckie.

Który z nich wybierzesz, zależy od twoich okoliczności i osobistych preferencji.

Są przypadki, w których warto najpierw spłacić najniższe salda. Na przykład, jeśli masz pożyczki na niekorzystnych warunkach, takich jak brak opcji odroczenia lub możliwość zwolnienia współ sygnatariusza, najlepiej będzie je szybciej rozładować.

Pamiętaj również, że jeśli masz zarówno prywatne, jak i federalne pożyczki studenckie o tych samych stopach procentowych, prawdopodobnie chcesz najpierw pozbyć się prywatnych pożyczek, ponieważ pożyczki federalne zwykle mają lepsze warunki.

A jeśli masz jakieś pożyczki o zmiennym oprocentowaniu, być może będziesz musiał od czasu do czasu wrócić do kolejności, w której płacisz pożyczki. Rezerwa Federalna okresowo zmienia stopy procentowe, więc twoje pożyczki o zmiennym oprocentowaniu mogą stać się mniej lub bardziej kosztowne.

Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasz artykuł na temat strategii spłaty zadłużenia, w tym lawin i śnieżnych lawin.

Ostatnie Słowo

Niech moje własne doświadczenia będą przestrogą. Odsetki naliczane przez długi okres utrzymują cię w spłacie znacznie dłużej i kończą się spłatą dwukrotnie lub więcej tego, co pierwotnie pożyczyłeś, nawet z obietnicą federalnych programów pożyczek studenckich, które nie zawsze są tego warte.

Powiedział, że, jak wspaniałe, jak to będzie czuć się pozbyć długu kredytu studenckiego, istnieją pewne przypadki, gdy pozbycie się go tak szybko, jak to możliwe nie jest najlepszym podejściem. Mogą być inne priorytety, którymi powinieneś się zająć w pierwszej kolejności.

Na przykład, jeśli odsetki od kredytów studenckich są stosunkowo niskie, ale masz wysoko oprocentowane zadłużenie karty kredytowej, skup się na szybszej spłacie zadłużenia karty kredytowej.

Chcesz również upewnić się, że oszczędzasz wystarczająco dużo na inne długoterminowe cele, takie jak emerytura. Nie odkładaj oszczędności na emeryturę, dopóki nie spłacisz kredytów studenckich.

Inwestycje emerytalne potrzebują korzyści płynącej z naliczania odsetek przez wystarczająco długi okres. Więc tracisz znacznie, jeśli czekać, zwłaszcza, że zwroty z inwestycji są zazwyczaj wyższe niż odsetki od kredytów studenckich większości kredytobiorców w dłuższej perspektywie.

Tak więc, w przypadku pożyczek studenckich o stopach procentowych poniżej 5%, prawdopodobnie w dłuższej perspektywie zarobisz więcej, płacąc minimum kredytów studenckich i koncentrując się na inwestowaniu.

Najlepszą taktyką jest często znalezienie równowagi między spłatą kredytów studenckich a spełnieniem przyszłych celów finansowych.

Na przykład, jeśli Twoja firma ma dopasowanie 401(k), upewnij się, że przynajmniej wpłacasz minimum, aby uzyskać dopasowanie, zanim zapłacisz więcej niż minimum kredytów studenckich. W przeciwnym razie tracisz darmowe pieniądze.

Ale jeśli masz wszystkie kaczki finansowe z rzędu, a kredyty studenckie są ostatnią rzeczą, która cię powstrzymuje, spłać je tak szybko, jak to możliwe.

Co To jest Konto Emerytalne Roth IRA?

Poprzedni wpis

25 porad, aby zaoszczędzić pieniądze na ozdoby świąteczne 2021

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły