Artykuły

20 wielkich obszarów kariery na przyszłość (następne 10 lat)

0

Po ukończeniu szkoły średniej i college ’ u często usłyszysz mówców wzywających młodych ludzi do podążania za swoją pasją. Chodzi o to, że jeśli znajdziesz pracę, którą kochasz, będziesz pracować ciężej, a sukces i dobrobyt będą następować.

Ale w prawdziwym życiu, to nie zawsze działa w ten sposób. Jeśli praca, którą kochasz, jest w słabnącej dziedzinie, takiej jak dziennikarstwo, możesz spędzić lata walcząc tylko o znalezienie i utrzymanie pracy. I nawet jeśli go masz, trudno będzie Ci zapłacić rachunki, jeśli nie będzie płacił za utrzymanie.

Coraz częściej specjaliści ds. kariery zalecają inne podejście. Zamiast realizować swoją pasję, spróbuj rozwinąć pasję do pracy, którą możesz zrobić dobrze. A jeśli możesz, wybierz taki, który płaci dobrą pensję i jest w rozwijającej się dziedzinie. W ten sposób, zamiast biegać po ofertach pracy, możesz mieć pracodawców biegających za tobą.

Pro wskazówka: zanim złożysz wniosek o kolejną pracę, upewnij się, że Twoje CV wyróżnia się na menedżerów zatrudniających. TopResume pozwala przesłać swoje CV do bezpłatnej opinii eksperta przez jednego z ich profesjonalnych pisarzy.

Rekomendacje doradcy giełdowego Motley Fool mają średni zwrot na poziomie 618%. Za 79 $(lub tylko 1,52 $tygodniowo) dołącz do ponad 1 miliona członków i nie przegap ich nadchodzących wyborów giełdowych. 30-dniowa Gwarancja Zwrotu pieniędzy. Zarejestruj Się Teraz

Jak zidentyfikować najbardziej lukratywne dziedziny

Podręcznik Occupational Outlook Handbook (Ooh)z Biura Statystyki Pracy (BLS) jest poręcznym narzędziem do wyszukiwania najlepszych dziedzin kariery. Dostarcza szczegółowych informacji na temat setek zawodów, opisując samą pracę i ustawienia, w których zwykle pracują ludzie.

Jeszcze bardziej przydatny, OOH ma elastyczną funkcję wyszukiwania. Możesz sortować oferty pracy na podstawie tego, jak szybko mogą się rozwijać, ile płacą, a także wykształcenia i szkoleń potrzebnych do uzyskania pracy. 

To narzędzie może pokazać ci najlepiej opłacalne, najszybciej rozwijające się kariery otwarte dla ciebie teraz z aktualną edukacją. Może również pomóc w podjęciu decyzji, czy realizacja studiów wyższych lub innych poświadczeń może się opłacić.

Wzrost Zatrudnienia

Najlepsze prace z przeszłości niekoniecznie są dobre na przyszłość. Na przykład, 50 do 75 lat temu, amerykańska produkcja była u szczytu. Wysoko płatna praca w fabryce oferowała pracownikom z ograniczonym wykształceniem bilet do klasy średniej. Ale dzisiaj, te prace w większości zniknęły.

W 2020 r.jest więcej ofert pracy w takich dziedzinach, jak Opieka zdrowotna, higiena osobista, usługi gastronomiczne i technologia. OOH przewiduje, że w latach 2020-2030 wszystkie te pola wzrosną o ponad 10%, podczas gdy cała gospodarka wzrośnie o 7%. 

Potencjał Zarobkowy

Dobra praca powinna pozwolić ci żyć w rozsądnym komforcie. Nawet jeśli dopiero zaczynasz swoją nową karierę, powinieneś być w stanie zapłacić wszystkie rachunki i pozwolić sobie na kilka drobnych luksusów, a jednocześnie oszczędzać na nagłe wypadki. 

W miarę rozwoju kariery twoje dochody powinny również rosnąć, abyś mógł osiągnąć długoterminowe cele finansowe. Może to obejmować zakup domu, oddanie dzieci do college ’ u lub przechodzenie na emeryturę.

Więc ile pieniędzy jest potrzebne, aby osiągnąć te cele? Według U. S. Census Bureau, średni dochód gospodarstwa domowego w Stanach Zjednoczonych w 2020 roku wynosił 67 521 dolarów.

Ale to nie wystarczy, aby utrzymać rodzinę w każdym stanie. Według analizy Zippia, rodzina Klasy średniej potrzebuje tylko około $41,000 rocznie, aby przetrwać w Arkansas, ale potrzebuje ponad $122,000 rocznie na Hawajach. 

Mimo to, w 45 Z 50 Stany, dochód $ 75,000 wystarczy, aby umieścić cię w klasie średniej. To dobry punkt odniesienia dla pensji Klasy średniej.

Wymagania Edukacyjne

Wiele miejsc pracy z dobrymi perspektywami zarówno wzrostu, jak i zarobków wymaga ukończenia studiów wyższych. Niektóre nawet wymagają dalszej edukacji poza college ’ em, takich jak szkoła medyczna. To stawia dziś wielu młodych ludzi w trudnej sytuacji. 

Potrzebują stopnia naukowego, aby uzyskać te pożądane miejsca pracy. Ale zdobycie jednego zajmuje lata ich życia i dziesiątki tysięcy dolarów. Nie zawsze jest jasne, czy lepiej płatna praca może zrekompensować rozpoczęcie dorosłego życia obciążonego kredytem Studenckim.

Jednak niektóre miejsca pracy oferują wysokie wynagrodzenie bez wykształcenia. Niektóre z nich można zdobyć tylko z dwuletnim dyplomem associate ’ s. Inne obejmują pewien rodzaj szkolenia nieakademicznego. 

Co więcej, wiele z tych miejsc pracy Znajduje się na szybko rozwijających się polach. Oznacza to, że perspektywy uzyskania pracy po ukończeniu szkolenia mogą być lepsze niż dla niektórych absolwentów uczelni.

Najlepsze kierunki kariery następnej dekady

Łącząc wszystkie te czynniki, możesz zobaczyć, które kariery wyglądają jak obiecujące możliwości na najbliższe 10 lat. Wszystkie oferty pracy na tej liście spełniają kilka kryteriów:

 • Szybki Wzrost Zatrudnienia. Są na polach, które według prognoz ooh będą rosły szybciej niż przeciętne. Stwierdza się w nim, że w latach 2020-2030 liczba miejsc pracy powinna wzrosnąć o co najmniej 13%. 
 • Przewidywane tysiące nowych miejsc pracy. Nawet szybko rozwijająca się dziedzina może nie oferować wielu ofert pracy, jeśli na początek byłaby bardzo mała. Dlatego lista ta obejmuje tylko kariery, które mają dodać co najmniej 14 000 nowych miejsc pracy w latach 2020-2030.
 • Wygodna Pensja. OOH wymienia te prace jako o medianie wynagrodzenia co najmniej $75,000. (Mediana wynosi 50%. Połowa wszystkich pracowników w tej dziedzinie zarabia więcej niż ta kwota, a połowa mniej.)

Większość karier, które spełniają te kryteria, dzieli się na trzy szerokie dziedziny: opiekę zdrowotną, Finanse i technologię. Są to szybko rozwijające się sektory, które mają tendencję do oferowania wysokich płac.

Jednak w tych dziedzinach istnieje szeroki zakres pozycji do wyboru. Możesz znaleźć oferty pracy w zakresie leczenia pacjentów, zarządzania ludźmi lub pracy z komputerami. Bez względu na twoje umiejętności, prawdopodobnie jest praca, która je dopasuje.

1. Programista

Programiści projektują i piszą oprogramowanie, które działa na urządzeniach takich jak komputery i telefony. Niektórzy programiści tworzą aplikacje do określonych zadań. Inne pracują na systemach operacyjnych używanych przez urządzenia i sieci. 

Programiści dowiadują się, czego potrzebują użytkownicy, a także projektują i testują oprogramowanie, aby spełnić te potrzeby. Wykonują również aktualizacje starszych programów i utrzymują i dokumentują oprogramowanie, aby upewnić się, że działa poprawnie w przyszłości.

 • Środowisko pracy: programiści pracują dla firm, które publikują oprogramowanie lub produkują Komputery i inne urządzenia. Większość pracy wykonują siedząc przed komputerem. Większość pracuje w biurach firm, ale niektóre pracują w domu. Zazwyczaj pracują w pełnym wymiarze godzin i często pracują w zespołach.
 • Wymagania edukacyjne: większość programistów ma tytuł licencjata w dziedzinie informatyki lub pokrewnej. Niektórzy pracodawcy wolą kandydatów z tytułem magistra. Praca wymaga również silnych umiejętności i doświadczenia w programowaniu komputerowym. Wielu programistów zdobywa doświadczenie, odbywając staż w firmie programistycznej podczas studiów. Przez całą swoją karierę, developerzy muszą być na bieżąco z nowymi językami komputerowymi i narzędziami programistycznymi.
 • Zarobki: the OOH stawia medianę rocznego wynagrodzenia dla programistów na $110,140. 
 • Wzrost zatrudnienia: Rozwój oprogramowania to rozległa dziedzina. Według OOH w 2020 roku w USA było około 1,85 miliona programistów. Do 2030 r. OOH przewiduje, że pole To wzrośnie o 22%. To daje 409,5 tys. nowych miejsc pracy.

Kliknij tutaj aby wyszukać praca Programista.

2. Kierownik ds. medycznych i Ochrony Zdrowia

Opieka zdrowotna to duży i skomplikowany biznes. Opieka nad pacjentami jest tylko jej częścią. Istnieje również praca planowania wizyt, zbieranie płatności, prowadzenie dokumentacji medycznej, i koordynowanie z innymi świadczeniodawcami. 

Kierownictwo służby zdrowia i służby zdrowia nadzoruje wszystkie te działania. Dzięki temu pracownicy służby zdrowia mają więcej czasu dla swoich pacjentów.

 • Środowisko pracy: kierownicy służb medycznych i zdrowotnych pracują we wszystkich rodzajach placówek opieki zdrowotnej, w których wielu pacjentów i świadczeniodawców znajduje się pod jednym dachem. Obejmuje to grupowe praktyki medyczne, szpitale, kliniki i domy opieki.
 • Wymagania edukacyjne: aby zostać menedżerem usług medycznych lub zdrowotnych, zazwyczaj potrzebujesz co najmniej licencjata w dziedzinie opieki zdrowotnej lub pokrewnej. Potrzebujesz również doświadczenia w pracy w służbie zdrowia. Wiele osób w tej dziedzinie ma również dyplomy magisterskie, które trwają dwa lub trzy lata. Obejmuje to rok pracy pod nadzorem w rzeczywistym środowisku opieki zdrowotnej.
 • Zarobki: według OOH, menedżerowie usług medycznych i zdrowotnych osiągnęli średni dochód w wysokości $104,280 w 2020. 
 • Wzrost zatrudnienia: w 2020 r.w USA było 429 800 menedżerów usług medycznych i zdrowotnych. OOH przewiduje, że liczba ta wzrośnie o aż 32%, czyli 139 600 miejsc pracy, do 2030 roku. 

Szukaj pracy menedżera usług medycznych i zdrowotnych na ZipRecruiter.

3. Analityk Zarządzania

Analitycy zarządzania, znani również jako konsultanci zarządzania, pomagają firmom znaleźć sposoby na bardziej wydajne działanie. Przychodzą do firmy i obserwują jej procedury, przeprowadzają wywiady z pracownikami i analizują dane finansowe. 

Analitycy mogą następnie doradzać menedżerom, jak obniżyć koszty (na przykład wykonując tę samą pracę przy mniejszej liczbie pracowników). Mogą również sugerować sposoby zwiększenia przychodów (na przykład poprzez zwiększenie ilości produktu, który firma może wyprodukować w ciągu jednego dnia).

 • Środowisko pracy: konsultanci zarządzania często pracują dla wielu różnych firm przez cały rok. Dzielą swój czas między własne biura i miejsca pracy swoich klientów. Praca często wiąże się z podróżami i pracą przez długie godziny w napiętych terminach.
 • Wymagania edukacyjne: ogólnie rzecz biorąc, analityk zarządzania musi mieć co najmniej tytuł licencjata. Odpowiednie kierunki studiów to biznes, Nauki społeczne lub Inżynieria. Wiele firm woli zatrudniać analityków z tytułem magistra administracji biznesowej (MBA). Firmy często szukają również analityków z doświadczeniem zawodowym w swojej dziedzinie. Na przykład firmy przygotowujące podatki mogą preferować kandydatów, którzy wcześniej pracowali jako księgowi.
 • Zarobki: OOH stawia medianę rocznego wynagrodzenia dla analityków zarządzania na $87,660 dla 2020. Jednak Payscale szacuje medianę wynagrodzenia na jedyne $69,700.
 • Wzrost zatrudnienia: w 2020 r. w USA było 907 600 analityków zarządzania. Do 2030 r. OOH twierdzi, że pole To wzrośnie o 14%, dodając 124 400 miejsc pracy.

Kliknij tutaj znajdziesz oferty pracy analityk zarządzający.

4. Pielęgniarka Praktyk

PRAKTYKA PIELĘGNIARSKA, lub NP, jest rodzajem pielęgniarki z większym wykształceniem i większym autorytetem niż Pielęgniarka zarejestrowana (RN). Zamiast tylko pomagać lekarzom, NPs może samodzielnie wykonywać wiele funkcji lekarza. Według American Association of Nurse Practitioners (AANP), NP może diagnozować choroby, przepisywać leki i zarządzać opieką nad pacjentem.

 • Środowisko pracy: NPs pracuje we wszystkich rodzajach placówek służby zdrowia. Mogą praktykować w klinikach, szpitalach, przychodniach, domach opieki i prywatnych praktykach. Niektóre pracują dla szkół, uniwersytetów lub departamentów zdrowia publicznego.
 • Wymagania edukacyjne: aby zostać NP, musisz być już licencjonowanym RN. Może to oznaczać zdobycie tytułu licencjata lub associate w dziedzinie pielęgniarstwa. Następnie, na dodatek, musisz ukończyć program dla absolwentów i zdobyć certyfikat Krajowy.
 • Zarobki: OOH mówi, że NPS zarobił medianę dochodu w wysokości $111,680 w 2020. NPs, którzy pracowali w szpitalach, zarabiali najwięcej, podczas gdy ci zatrudnieni w szkołach zarabiali najmniej. 
 • Wzrost zatrudnienia: według BLS w maju 2020 r.w USA było 211 280 punktów sprzedaży. Jednak AANP stawia tę liczbę znacznie wyżej, mówiąc, że w kraju jest ponad 325 000 NPs. OOH przewiduje, że w latach 2020-2030 popyt na NPs i inne pielęgniarki rejestrowane do zaawansowanej praktyki (APRN) wzrośnie o 45%. W przypadku NPs daje to 114 900 nowych miejsc pracy.

Kliknij tutaj aby wyszukać praca Pielęgniarka / Pielęgniarz.

5. Kierownik Finansowy

Każda firma, od narożnego sklepu spożywczego po firmę z listy Fortune 500, musi mieć do czynienia z pieniędzmi. Jeśli firma jest wystarczająco duży, może zatrudnić menedżera finansowego do czynienia z tej strony biznesu. 

Menedżerowie finansowi śledzą dochody i wydatki organizacji oraz szukają sposobów na zwiększenie zysków i obniżenie kosztów. Tworzą raporty finansowe, zarządzają inwestycjami i pomagają ukierunkować długoterminowe cele finansowe organizacji.

 • Środowisko pracy: menedżerowie finansowi mogą pracować dla firm, organizacji non-profit i agencji rządowych. Typowymi pracodawcami są banki, firmy ubezpieczeniowe i firmy inwestycyjne. Są to pracownicy wysokiego szczebla, którzy ściśle współpracują z najlepszymi menedżerami i działami zbierającymi dane. Większość menedżerów finansowych pracuje w pełnym wymiarze godzin. Niektórzy poświęcają więcej niż 40 godzin tygodniowo.
 • Wymagania edukacyjne: aby zostać menedżerem finansowym, zazwyczaj potrzebujesz czteroletniego wykształcenia w zakresie finansów, ekonomii lub administracji biznesowej. Niektórzy pracodawcy preferują kandydatów z tytułem magistra w jednej z tych dziedzin. Praca wymaga również kilkuletniego doświadczenia zawodowego w dziedzinie finansów. Przykłady obejmują Bankowość, Księgowość i sprzedaż.
 • Zarobki: mediana dochodu dla menedżerów finansowych w 2020 r. wyniosła 134 800 USD, zgodnie z OOH.
 • Wzrost zatrudnienia: w 2020 r. w USA było 681 700 menedżerów finansowych. BLS przewiduje, że do 2030 r. ta dziedzina wzrośnie o 17%, dodając 118 200 nowych miejsc pracy.

Kliknij tutaj aby wyszukać praca financial manager.

6. Logistyk

Łańcuchy dostaw to Sieci, których używają firmy, aby uzyskać materiały potrzebne do wytworzenia produktu i uzyskania tego produktu dla kupujących. Łańcuchy dostaw są często dość duże i złożone, z wieloma ogniwami. 

Nawet w przypadku prostego produktu, takiego jak stół, potrzebujesz kogoś do cięcia drewna, kogoś, kto przetnie je na tarcicę, kogoś, kto zmontuje tę tarcicę stoły i sklepy do sprzedaży stołów. Do transportu materiałów i produktów na każdym kroku potrzebne są ciężarówki, pociągi lub statki.

Problem z jednym ogniwem łańcucha dostaw może złamać całość. Na przykład w czasie pandemii COVID-19 brakowało samochodów z powodu braku chipów komputerowych używanych w ich systemach. 

Logistycy pomagają zapobiegać takim problemom. Organizują łańcuchy dostaw i utrzymują je w pracy. Logistyk zarządza całym cyklem życia produktu, od budowy do dostawy.

 • Środowisko pracy: wszystkie branże korzystają z usług logistyków. Niektórzy pracują w dziale logistyki jednej firmy. Inni pracują dla firm, które specjalizują się w jednym rodzaju prac logistycznych, takich jak Spedycja frachtowa. Większość logistyków pracuje w pełnym wymiarze godzin w regularnych godzinach pracy. Ich praca jest szybka i może być stresująca.
 • Wymagania edukacyjne: większość ludzi w tej dziedzinie ma czteroletnie wykształcenie wyższe. Jednak niektóre firmy zatrudniają logistyków tylko z dwuletnim dyplomem. Przydatne kierunki studiów obejmują zarządzanie biznesem i logistyką oraz łańcuchem dostaw. W niektórych przypadkach możesz dostać tę pracę bez stopnia, jeśli masz doświadczenie zawodowe w pokrewnej dziedzinie. Możesz zdobyć to doświadczenie pracując jako urzędnik lub dyspozytor lub służąc w wojsku.
 • Zarobki: w 2020 r. mediana płac dla logistyków wynosiła 76 270 USD rocznie, zgodnie z OOH.
 • Wzrost zatrudnienia: w 2020 roku w logistyce pracowało 191 000 Amerykanów. OOH przewiduje, że pole wzrośnie o 30% do 2030 roku. To daje około 56,400 nowych miejsc pracy.

Szukaj pracy logistyka na ZipRecruiter.

7. Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuci pomagają osobom z urazami lub chorobami, które powodują ból i upośledzają ruch. Używają technik, takich jak rozciąganie lub inne ćwiczenia i manipulacja ciałem, aby pomóc pacjentom poprawić ich mobilność i zmniejszyć ból.

 • Środowisko pracy: fizjoterapeuci mogą pracować w szpitalach, prywatnych biurach, klinikach i domach opieki. Czasami pracują również z pacjentami w swoich domach.
 • Wymagania edukacyjne: Fizjoterapeuta musi zdobyć stopień doktora fizykoterapii (DPT) z akredytowanego programu. Programy te zwykle trwają trzy lata, aby ukończyć po studiach. 
 • Zarobki: the ooh mówi fizjoterapeuci osiągnęli średni dochód w wysokości $91,010 w 2020. 
 • Wzrost zatrudnienia: w 2020 r. w USA było 239 200 fizjoterapeutów do 2030 r., OOH przewiduje, że będzie ich jeszcze 49 100, co oznacza wzrost o 18%.

Kliknij tutaj aby wyszukać praca Fizjoterapeuta.

8. Analityk Ds. Bezpieczeństwa Informacji

Firmy zatrudniają analityków bezpieczeństwa informacji, aby chronić swoje sieci i systemy komputerowe przed cyberprzestępczością. Ci specjaliści instalują oprogramowanie antywirusowe i inne zabezpieczenia w celu ochrony poufnych informacji. Obserwują naruszenia bezpieczeństwa, badają je, gdy wystąpią, i okresowo testują sieć w poszukiwaniu luk, które haker mógłby wykorzystać. 

Przygotowują również plany naprawy, aby pomóc firmie w uruchomieniu systemu w przypadku ataku. Może to obejmować usuwanie szkodliwego oprogramowania z systemu komputerowego i przywracanie danych z kopii zapasowych.

 • Środowisko pracy: analitycy bezpieczeństwa informacji pracują dla firm z wielu dziedzin, w tym informatyki, finansów, ubezpieczeń i doradztwa. Zazwyczaj pracują w pełnym wymiarze godzin, czasami więcej niż 40 godzin tygodniowo.
 • Wymagania edukacyjne: aby stać się wformation security analyst, zazwyczaj potrzebujesz czteroletniego wykształcenia w dziedzinie związanej z komputerem. Niektóre firmy poszukują kandydatów z MBA w systemach informatycznych, który trwa dwa kolejne lata studiów po studiach. Ponadto firmy wolą analityków z doświadczeniem w pokrewnej dziedzinie. Na przykład, jeśli chcą zatrudnić kogoś do ochrony bazy danych, szukają kogoś, kto pracował jako administrator bazy danych.
 • Zarobki: według OOH analitycy bezpieczeństwa informacji w USA zarobili medianę wynagrodzenia w wysokości 103 590 USD w 2020 r. 
 • Wzrost zatrudnienia: OOH twierdzi, że w 2020 r. w USA było 141 200 analityków ds. bezpieczeństwa informacji, a liczba ta szybko rośnie. Przewiduje się, że do 2030 r.w tym obszarze powstanie 47 100 nowych miejsc pracy, co stanowi ogólny wzrost o 33%.

Kliknij tutaj aby wyszukać praca Analityk bezpieczeństwa informacji.

9. Logopeda-Patolog Języka

Logopedzi, znani również jako logopedzi, pracują z pacjentami, którzy mają problemy z mówieniem lub przełykaniem. Oceniają problemy tych pacjentów, diagnozują ich przyczyny i opracowują programy ich leczenia.

 • Środowisko pracy: prawie 40% wszystkich patologów mowy pracuje w szkołach. Większość innych pracuje w placówkach opieki zdrowotnej, takich jak gabinety lekarskie, szpitale i domy opieki. Kilku patologów mowy prowadzi działalność na własny rachunek.
 • Wymagania edukacyjne: Większość patologów mowy ma co najmniej tytuł magistra w swojej dziedzinie. Studia podyplomowe z patologii mowy zazwyczaj nie wymagają posiadania określonego rodzaju studiów licencjackich. Ale często wymagają ukończenia określonych kursów przed zarejestrowaniem się.
 • Zarobki: mediana wynagrodzenia dla patologów mowy w 2020 r. wyniosła 80 480 USD, zgodnie z OOH.
 • Wzrost zatrudnienia: w 2020 roku w USA było 158 100 patologów mowy. OOH przewiduje, że do 2030 r.obszar ten wzrośnie o 29%, dodając 45 400 nowych miejsc pracy.

Kliknij tutaj aby wyszukać speech language patolog jobs.

10. Asystent Lekarza

Praca asystenta lekarza (PA) jest podobna do pracy NP. Pan pracuje pod nadzorem lekarza, aby zapewnić opiekę pacjentom. 

PAs może wykonywać wiele takich samych zadań jak lekarze. Mogą badać pacjentów, zamawiać i interpretować testy, diagnozować choroby, przepisywać leki, dostarczać i leczyć, takie jak szczepienia lub ustawianie złamanych kości. W niektórych obszarach, zwłaszcza na obszarach wiejskich, PA może być podstawowym dostawcą opieki zdrowotnej pacjenta.

 • Środowisko pracy:PAs może pracować w różnych placówkach opieki zdrowotnej, w tym w gabinetach lekarskich, szpitalach i klinikach. Większość PAs pracuje na pełny etat.
 • Wymagania edukacyjne: aby zostać PA, musisz zdobyć tytuł magistra z akredytowanego programu. To zwykle trwa co najmniej dwa lata po studiach. Wiele osób staje się PAs po pracy jako RNS, ratownicy medyczni lub ratownicy medyczni.
 • Zarobki: według Ooh, PAs zarobił medianę wynagrodzenia w wysokości $115,390 w 2020.
 • Wzrost zatrudnienia: OOH mówi, że w USA było 129,400 PAs w 2020, a to pole doda 40,100 więcej miejsc pracy do 2030. To wzrost o 31%, co czyni go jednym z najszybciej rozwijających się zawodów w kraju.

Kliknij tutaj aby wyszukać praca Asystent lekarza.

11. Inżynier Przemysłowy

Inżynier to każdy, kto projektuje, buduje lub utrzymuje jakikolwiek system. Inżynier przemysłowy specjalnie projektuje, buduje i utrzymuje Systemy, na których przemysł polegake towarów i świadczenia usług. Te złożone systemy obejmują pracowników, Maszyny, materiały, energię i informacje.

Zadaniem inżyniera Przemysłowego jest sprawienie, aby wszystkie te części współpracowały ze sobą tak wydajnie, jak to możliwe. Mogą stosować swoje umiejętności do wszystkiego, od przenoszenia ciężkich części w fabryce po zapewnianie pracownikom terminowych zarobków.

 • Środowisko pracy: inżynierowie przemysłowi pracują w różnych środowiskach. Często muszą podróżować, aby osobiście obserwować, jak działa biznes. Na przykład, mogą spędzić jeden dzień w fabryce obserwując pracowników montujących części. Następnego dnia, mogą być przy biurku w biurze za pomocą komputera, aby dowiedzieć się, jak poprawić wydajność tych pracowników.
 • Wymagania edukacyjne: Większość inżynierów przemysłowych ma stopnie licencjata w inżynierii przemysłowej. Niektóre mają stopnie w pokrewnych dziedzinach, takich jak mechanika, elektryka lub ogólna Inżynieria. Inżynierowie przemysłowi, którzy prowadzą badania i rozwój lub nauczają na uczelniach i uniwersytetach, zazwyczaj potrzebują tytułu magistra. Niektóre uczelnie i uniwersytety oferują pięcioletnie programy inżynierii przemysłowej, które zapewniają zarówno tytuł licencjata, jak i magistra po ukończeniu studiów.
 • Zarobki: według OOH, mediana dochodu inżynierów przemysłowych w USA w 2020 roku wynosiła 88 950 dolarów.
 • Wzrost zatrudnienia: w 2020 r.w USA było 292 000 inżynierów przemysłowych do 2030 r., OOH przewiduje, że będzie jeszcze 40 000, co oznacza wzrost o około 14%.

Kliknij tutaj aby wyszukać praca Inżynier przemysłowy.

12. Producent lub reżyser

Za każdym razem, gdy oglądasz film, program telewizyjny, sztukę, a nawet reklamę, widzisz pracę producentów i reżyserów. Ci specjaliści pracują razem, aby tworzyć wszelkiego rodzaju produkcje na scenę i ekran.

Producenci i reżyserzy wybierają scenariusze, zatrudniają aktorów, podejmują decyzje projektowe i uruchamiają cały proces. Ogólnie rzecz biorąc, reżyser zajmuje się kreatywną stroną produkcji, a producent zajmuje się stroną biznesową. Ale jest wiele nakładania się między nimi.

 • Środowisko pracy: producenci i reżyserzy mogą pracować w kinach lub na planie filmowym. Dyrektorzy teatrów mogą potrzebować podróżować po kraju z objazdową produkcją. Osoby w filmie i telewizji mogą również podróżować, aby kręcić sceny na miejscu. Praca wiąże się z długimi i nieregularnymi godzinami oraz napiętymi harmonogramami.
 • Wymagania edukacyjne: większość producentów i reżyserów ma tytuł licencjata w dziedzinie filmu lub pokrewnej. Zwykle mają również doświadczenie w innym aspekcie produkcji scenicznej lub sitodrukowej. Na przykład, mogą przyjść do pracy jako aktorzy, montażyści filmowi i wideo lub operatorzy.
 • Zarobki: mediana wynagrodzenia dla producentów i dyrektorów w 2020 r. wynosiła 76 400 USD.
 • Wzrost zatrudnienia: według OOH w 2020 roku w USA było 131 000 producentów i reżyserów. Do 2030 r. w terenie powstanie 31 600 miejsc pracy, co oznacza wzrost o 24%. 

Szukaj producentã3w lub reżyserã3w pracy na ZipRecruiter. 

13. Analityk Badań Operacyjnych

Zadaniem analityka Badań Operacyjnych jest pomoc firmom w znalezieniu najlepszych, najbardziej opłacalnych rozwiązań złożonych problemów. Wykorzystują metody matematyczne i analityczne, aby dowiedzieć się, jak przydzielać zasoby, zarządzać łańcuchami dostaw, opracowywać harmonogramy produkcji i ustalać ceny.

Na przykład ci specjaliści mogą pomóc menedżerowi supermarketu dowiedzieć się, jak zorganizować produkty na półkach. Albo mogą pomóc producentowi zdecydować, ile cars każdego modelu do produkcji w każdej z jego fabryk.

 • Środowisko pracy: analitycy Badań Operacyjnych spędzają większość czasu w biurach. Jednak czasami podróżują, aby spotkać się z klientami lub obserwować procesy biznesowe. Prawie wszyscy analitycy badań operacyjnych pracują w pełnym wymiarze godzin, a większość pracuje w zespołach.
 • Wymagania edukacyjne: większość miejsc pracy na poziomie podstawowym w tej dziedzinie wymaga tytułu licencjata. Wspólne kierunki studiów dla tych specjalistów obejmują biznes, Badania operacyjne, matematykę, inżynierię i informatykę. Niektórzy pracodawcy preferują kandydatów z tytułem magistra w jednej z tych dziedzin. 
 • Zarobki: według OOH, mediana dochodu analityków badań operacyjnych wyniosła 86 200 USD w 2020 r. 
 • Wzrost zatrudnienia: od 2020 r. w USA było 104 100 analityków badań operacyjnych. OOH spodziewa się, że liczba ta wzrośnie o 25% lub 25 600 miejsc pracy do 2030 r. 

Kliknij tutaj aby wyszukać praca Analityk badań operacyjnych.

14. Web Developer

Za każdym razem, gdy odwiedzasz stronę internetową firmy lub innej organizacji, widzisz pracę programisty stron internetowych. Ci specjaliści są odpowiedzialni za to, jak strona internetowa wygląda i jak dobrze działa. 

Na przykład ich praca określa, jak szybko ładuje się witryna i ile ruchu może obsłużyć. Tworzą kod dla witryny, dodają elementy takie jak grafika i dźwięk, testują witrynę i monitorują jej ruch.

Istnieje kilka rodzajów programistów internetowych. Programiści Front-end są odpowiedzialni za wygląd witryny i sposób, w jaki użytkownicy wchodzą w interakcję z nią. Mogą pracować z oddzielnym projektantem stron internetowych przy tym zadaniu. 

Programiści zaplecza są odpowiedzialni za ramy witryny. Jest to część, która sprawia, że działa płynnie i pozwala na zmiany w razie potrzeby. Webmasterzy są odpowiedzialni za utrzymanie stron internetowych, utrzymywanie ich na bieżąco i radzenie sobie z problemami użytkowników.

 • Środowisko pracy: oczywiście ta praca polega głównie na pracy przed komputerem. Jednak twórcy stron internetowych muszą również spędzić trochę czasu na spotkaniach zespołu omawiając, jakie treści klient chce na stronie i jak powinna wyglądać. Około 18% wszystkich programistów internetowych pracuje na własny rachunek. Reszta pracuje dla firm z takich dziedzin jak projektowanie systemów komputerowych, wydawnictwa, doradztwo i reklama.
 • Wymagania edukacyjne: wykształcenie wymagane do pracy w tworzeniu stron internetowych jest różne. Niektórzy pracodawcy zatrudniają programistów internetowych tylko z dyplomem ukończenia szkoły średniej. Inne wymagają stopnia associate lub licencjata w dziedzinie, takiej jak informatyka. Stopień jest szczególnie przydatny w rozwoju zaplecza. Wszyscy programiści, bez względu na wykształcenie, potrzebują umiejętności w zakresie programowania HTML i narzędzi wydawniczych, takich jak Flash. Istnieje kilka internetowych obozów startowych dla początkujących programistów, w tym jeden z Codecademy.
 • Zarobki: według OOH, mediana wynagrodzenia dla programistów internetowych w 2020 roku wynosiła $77,200. 
 • Wzrost zatrudnienia: OOH mówi, że w 2020 roku w USA było 199 400 programistów internetowych. W ciągu następnej dekady obszar ten powinien wzrosnąć o 13%, dodając 25 500 nowych miejsc pracy.

Kliknij tutaj aby wyszukać praca web developer.

15. Terapeuta Zajęciowy

Terapeuta zajęciowy pomaga pacjentom z urazami, chorobami lub niepełnosprawnościami, które utrudniają im wykonywanie codziennych zadań. Pomagają pacjentom rozwijać lub doskonalić umiejętności potrzebne do codziennego życia i znaleźć obejścia ułatwiające wykonywanie zadań.

 • Środowisko pracy: według OOH, ponad połowa wszystkich oterapeuci ccupational pracują w szpitalach lub biurach terapii zajęciowej. Reszta pracuje w domach opieki, szkołach i domach pacjentów. Ludzie w tej dziedzinie spędzają dużo czasu na nogach pomagając pacjentom.
 • Wymagania edukacyjne: większość osób z tej pracy mają tytuł magistra w terapii zajęciowej. Ten program zazwyczaj trwa dwa lub trzy lata, aby zakończyć po studiach. Niektóre szkoły mają specjalne programy, które umożliwiają studentom zdobycie zarówno tytułu licencjata, jak i magistra w terapii zajęciowej w ciągu pięciu lat.
 • Zarobki: OOH mówi, że mediana wynagrodzenia dla terapeutów zajęciowych w 2020 r. wynosiła 86 280 USD rocznie. 
 • Wzrost zatrudnienia: według OOH w 2020 roku w USA było 131 600 terapeutów zajęciowych. Do 2030 r.liczba ta powinna wzrosnąć o 17%, co oznacza wzrost o 23 000 miejsc pracy.

Kliknij tutaj aby wyszukać praca terapeuta zajęciowy.

16. Naukowiec Medyczny

Za każdym razem, gdy otrzymujesz opiekę medyczną, nie tylko twój lekarz ci pomaga. Korzystasz również z pracy naukowców medycznych. Przeprowadzają podstawowe badania, aby dowiedzieć się, jak zapobiegać i leczyć choroby.

Naukowcy medyczni badają przyczyny choroby poprzez prace laboratoryjne i badania terenowe. Pomagają w opracowywaniu i testowaniu leków i wyrobów medycznych. I są zaangażowani w tworzenie i prowadzenie programów poprawy zdrowia publicznego.

 • Środowisko pracy: naukowcy medyczni pracują dla działów badawczych szpitali, uniwersytetów, firm farmaceutycznych i innych organizacji naukowych. Mogą pracować w biurach lub laboratoriach. Większość z nich pracuje na pełny etat.
 • Wymagania edukacyjne:to nie jest praca, którą można dostać po studiach. Większość naukowców medycznych ma doktorat z biologii lub innej nauk przyrodniczych. Niektórzy mają stopnie doktora.
 • Zarobki: mediana dochodu dla naukowców medycznych w 2020 roku wynosiła $91,510.
 • Wzrost zatrudnienia: w 2020 r.w Stanach Zjednoczonych było 133 900 naukowców medycznych. Do 2030 r. liczba ta wzrośnie o 17%, zgodnie z OOH. Oznacza to 22 600 nowych miejsc pracy w terenie.

Szukaj pracy Naukowiec medyczny na ZipRecruiter.

17. Data Scientist

Data science to szeroka dziedzina. Polega na zbieraniu surowych danych, a następnie przekształcaniu ich w Przydatne informacje, które inni mogą przeglądać i rozumieć. Analitycy danych pracują z różnymi rodzajami informacji, od danych sprzedaży po sondaże polityczne, a także to, co ludzie oglądają na Netflixie.

Aby zbierać i przetwarzać dane, używają różnych narzędzi matematycznych i komputerowych. Pracują z modelami matematycznymi, algorytmami, językami programowania, oprogramowaniem do wizualizacji, oprogramowaniem statystycznym i uczeniem maszynowym.

 • Środowisko pracy: analitycy danych współpracują z różnego rodzaju firmami. Prawie każda duża firma musi zbierać i przetwarzać informacje, aby pomóc jej w podejmowaniu decyzji. Analitycy danych wykonują większość swojej pracy na komputerze i muszą mieć silne umiejętności matematyczne i informatyczne.
 • Wymagania edukacyjne: zazwyczaj potrzebujesz licencjata, aby rozpocząć pracę w data science. Typowe Kierunki obejmują matematykę, statystykę, informatykę lub inżynierię. Większość naukowców danych mają dodatkowe wykształcenie poza college ’ em. Według KDnuggets 88% z nich ma co najmniej tytuł magistra, a 46% doktoraty.
 • Zarobki: od maja 2020 r. mediana rocznego wynagrodzenia dla analityków danych w USA wynosiła 98 230 USD.
 • Wzrost zatrudnienia: w 2020 r.w USA było około 63 200 naukowców zajmujących się danymi. The ooh preddo 2030 r.liczba ta wzrośnie o 19 800, czyli o 31%.

Szukaj pracy data scientist na ZipRecruiter.

18. Statystyka

Statystyka jest gałęzią matematyki, która koncentruje się na analizie danych liczbowych. Praca jest podobna do nauki o danych, ale skupia się bardziej na matematyce, a mniej na komputerach i uczeniu maszynowym.

Statystycy pracują we wszystkich dziedzinach, w tym w ekonomii, biznesie, biologii, medycynie, rolnictwie, rządzie i edukacji. Na przykład, statystyk może pomóc firmie analizować swoje dane sprzedaży, aby dowiedzieć się, kto kupuje swoje produkty i gdzie ma największe szanse na zwiększenie sprzedaży.

 • Środowisko pracy: wielu statystyków i innych matematyków pracuje dla rządu lub prywatnych firm badawczych. Często pracują w zespołach z innymi specjalistami, takimi jak naukowcy i inżynierowie.
 • Wymagania edukacyjne: według OOH, praca w tej dziedzinie zazwyczaj wymaga co najmniej tytuł magistra matematyki lub statystyki. Istnieją jednak pewne miejsca pracy, które można uzyskać tylko z licencjatem.
 • Zarobki: mediana rocznego wynagrodzenia dla statystyków w 2020 roku wynosiła $92,270. 
 • Wzrost zatrudnienia: według OOH w 2020 roku w USA było 42 000 statystyków. Przewiduje się, że obszar ten wzrośnie o 35%, dodając 14 900 nowych miejsc pracy do 2030 r. 

Kliknij tutaj aby wyszukać praca statystyka.

19. Pilot Linii Lotniczych

Piloci linii lotniczych latają samolotami, helikopterami i wszelkiego rodzaju samolotami komercyjnymi. Jednak ich praca nie jest tylko tym, co robią, gdy samolot jest w powietrzu. Muszą również sprawdzić go przed każdym lotem, aby upewnić się, że ma wystarczającą ilość paliwa, jest w stanie sprawnym, jest poniżej limitu masy i jest dobrze wyważony.

Śledzą pogodę, aby upewnić się, że można bezpiecznie latać. Przygotowują i przedkładają plany lotów kontroli ruchu lotniczego. A kiedy wejdą do kokpitu, muszą monitorować wszystkie systemy samolotu, komunikować się z kontrolą ruchu lotniczego i radzić sobie z wszelkimi nagłymi sytuacjami.

 • Środowisko pracy: większość pilotów pracuje dla komercyjnych linii lotniczych. Jednak wykonują również wiele innych zadań, takich jak pogotowie śmigłowcowe, Odkurzanie upraw i szkolenie innych pilotów. Ich godziny mogą być nieregularne, często związane z przesiadkami (noc w mieście) między lotami. Zagrożenia obejmują jet lag, hałas, zagrożenia pogodowe i stres psychiczny.
 • Wymagania edukacyjne: aby zostać komercyjnym pilotem linii lotniczych, musisz ukończyć szkolenie lotnicze i uzyskać licencję pilota komercyjnego od Federal Aviation Administration (FAA). Wiele linii lotniczych woli zatrudniać pilotów z licencjatem.
 • Zarobki: ta praca wiąże się z wysokim dochodem, aby zrekompensować całą pracę i stres, z którym się wiąże. Średnia płaca dla pilotów linii lotniczych w 2020 roku wynosiła 130 440 dolarów rocznie.
 • Wzrost zatrudnienia: w 2020 r.w USA było 113 900 pilotów linii lotniczych. OOH przewiduje, że ta dziedzina wzrośnie o 13% do 2030 r., dodając 14 700 nowych miejsc pracy.

Szukaj pracy pilota linii lotniczych na ZipRecruiter.

20. Lekarz weterynarii

Jeśli kiedykolwiek miałeś psa lub innego zwierzaka, z pewnością miałeś do czynienia z weterynarzami. Specjaliści ci zapewniają opiekę medyczną dla wszelkiego rodzaju zwierząt, w tym zwierząt domowych, zwierząt gospodarskich i zwierząt zoo. 

Oprócz leczenia poszczególnych zwierząt, odgrywają one rolę w zdrowiu publicznym, opracowując i egzekwując standardy warunków życia zwierząt gospodarskich. Pomaga to zapobiegać wybuchom chorób i chroni bezpieczeństwo dostaw żywności.

 • Środowisko Pracylaryngologia: większość lekarzy weterynarii pracuje w prywatnych klinikach lub szpitalach dla zwierząt. Jednak niektórzy podróżują do gospodarstw w celu leczenia zwierząt gospodarskich. Inni pracują w ogrodach zoologicznych, salach lekcyjnych i laboratoriach.
 • Wymagania edukacyjne: aby zostać weterynarzem, musisz zdobyć stopień doktora medycyny weterynaryjnej (DVM lub VMD) z akredytowanej uczelni weterynaryjnej. Programy DVM zwykle trwają cztery lata. Są trzy lata pracy w klasie i laboratorium na tematy takie jak anatomia zwierząt, fizjologia i choroby. Ostatni rok obejmuje praktyczną pracę kliniczną w szpitalu weterynaryjnym lub centrum medycznym.
 • Zarobki: OOH wymienia medianę wynagrodzenia lekarzy weterynarii w 2020 roku jako 99 250 USD rocznie.
 • Wzrost zatrudnienia: OOH informuje, że w 2020 r.w USA było 86 800 lekarzy weterynarii. Do 2030 r.powinno być dostępnych 14 500 miejsc pracy dla weterynarzy, co oznacza tempo wzrostu wynoszące 17%.

Kliknij tutaj aby wyszukać praca Weterynarz.

Ostatnie Słowo

Wszystkie te kariery oferują dobre zarobki i dobre perspektywy rozwoju. Ale to nie czyni ich jedynymi pracami, które warto podjąć. Właściwa praca dla ciebie musi zrobić więcej niż płacić rachunki. Powinna to być również praca, którą uważasz za satysfakcjonującą i wartą zachodu. 

Więc jeśli te wszystkie prace wydają ci się nudne, szukaj dalej. To prawda, że podążanie za swoją pasją może nie być najmądrzejszym posunięciem zawodowym. Ale jeszcze mniej sensowne jest spędzenie dwóch lub więcej lat na szkoleniu do pracy, która będzie cię nudzić przez następne 40 lat.

Aby znaleźć idealną karierę, zacznij od myślenia o swoich zainteresowaniach i umiejętnościach. Następnie określ pola, które dobrze do nich pasują. I wreszcie, użyj narzędzi takich jak OOH, aby dowiedzieć się, które prace w tej dziedzinie oferują najwięcej możliwości i najlepszą płacę. 

W ten sposób możesz znaleźć karierę, którą kochasz, która również płaci Twoje rachunki — najlepszy ze wszystkich możliwych wyników.

6 rodzajów nieoczekiwanych wydatków i jak je zaplanować

Poprzedni wpis

Załącznik B (formularz podatkowy 1040) instrukcje-odsetki i dywidendy

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły