Artykuły

16 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na zaproszeniach ślubnych

0

Nawet jeśli zdecydujesz się na drukarkę ślubną, możesz pominąć drogie dodatki, takie jak tłoczenie i grawerowanie, i wybrać tańszych sprzedawców online, chyba że znajdziesz ofertę.

Jednym z wydatków, na które możesz nie być przygotowany podczas budżetowania ślubu, jest koszt zaproszenia ludzi do udziału w Twoim wielkim dniu. Możesz spodziewać się kilkuset — jeśli nie kilku tysięcy — na zaproszenia, w zależności od gustu i stylu.

Kto by pomyślał, że papier może tyle kosztować? Ale nie chodzi tylko o papier. Są ładne koperty, koperty pocztowe, karty odpowiedzi, koperty z kartami odpowiedzi, bibułki i opłaty pocztowe, na początek. Pieniądze idą również na projektowanie i drukowanie wiadomości.

Ale czy naprawdę musi tak być? Łatwo jest zaoszczędzić pieniądze na ślubie, szukając alternatyw dla droższych zaproszeń ślubnych. 

Sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy na zaproszeniach ślubnych

Masz wiele opcji cięcia kosztów zaproszeń ślubnych bez szukania tanich. Wybierz jeden lub więcej z tych pomysłów, aby uzyskać maksymalne oszczędności.  

1. Stwórz Własny

Wiele par martwi się, że tworzenie własnych zaproszeń wygląda niechlujnie i nieelegancko. Chcą również uniknąć kłopotów związanych z ich wytwarzaniem, gdy mają już tak wiele innych rzeczy na swoim talerzu.

Na szczęście istnieje wiele łatwych zestawów do tworzenia własnych zaproszeń dla par, które chcą zaoszczędzić. Jeśli potrzebujesz inspiracji, Michaels ma kilka pięknych opcji.

2. Zwerbuj przebiegłego przyjaciela

Jeśli nadal czujesz się nieswojo tworząc własne zaproszenia, poproś o pomoc przebiegłego przyjaciela. Niektórzy ludzie uwielbiają robić kreatywne projekty, co oznacza, że prawdopodobnie posiadają wiele niezbędnych narzędzi, oszczędzając jeszcze więcej pieniędzy.

3. Użyj Własnego Zapasu Kart

Wiele sklepów z artykułami papierniczymi i zaproszeniami sprzedaje Papier i druk osobno. 

Aby zaoszczędzić pieniądze, Kup tani zapas kart w sklepie dyskontowym na drukarkę. Możesz też skorzystać z lepszej jakości kart drukarki i użyć własnych do innych różnych kart dołączonych do zaproszenia.

4. Pomiń grawerowanie i tłoczenie

Grawerowanie jest najstarszą formą druku – i najcenniejszą. Chociaż wygląda pięknie i formalnie, możesz zamiast tego zastosować termografię. Ta alternatywa kosztuje mniej, ale wygląda podobnie do grawerowania. 

Tłoczone akcenty to kolejny dodatkowy koszt, więc pomiń to również.

Formalne zaproszenia ślubne są bardzo skomplikowane, z wieloma kopertami i arkuszami bibuły. Wiele par rezygnuje z tradycji na rzecz bardziej ekologicznych projektów z mniejszą formalnością i mniej niepotrzebnych elementów. Zaoszczędź pieniądze, włączając Tylko niezbędne rzeczy do zaproszenia.

6. Użyj standardowej koperty

Kiedy próbujesz uzyskać fantazję z kopertą, to cię kosztuje. Chociaż kwadratowe koperty są estetyczne dla oka, poczta pobiera dodatkowe opłaty za wysyłkę tego rozmiaru. Również przejdź do Bez podszewki koperty, ponieważ waga podszewki może zwiększyć cenę. Pamiętaj, koperty są tylko opakowaniem i zostaną rozerwane bardzo szybko po otrzymaniu.

7. Rozejrzyj Się

Nie ograniczaj się do internetowych dostawców zaproszeń ślubnych. Sprawdź strony drukarskie, takie jak Vistaprint lub konsultanci zaproszeń, ponieważ zwykle mają dobre oferty i promocje na zaproszenia ślubne i zapisz daty.

I odwiedź lokalne sklepy stacjonarne, aby zobaczyć, czy możesz znaleźć oferty. Ale nie tylko trzymać się butików ślubnych i sklepów papierniczych. Na przykład możesz znaleźć some fantastyczne oferty u sprzedawców magazynowych, takich jak Costco. 

8. Zacznij szukać wcześniej, aby zdobyć ofertę

Wiele artykułów z poradami ślubnymi sugeruje zamawianie zaproszeń już na trzy lub cztery miesiące przed wielkim dniem. To dobra rada, aby upewnić się, że masz zaproszenia na czas, ale straszna rada, aby zaoszczędzić pieniądze.

Zacznij szukać ofert na zaproszenia, gdy tylko ustalisz szczegóły ślubu. Możesz je trzymać, dopóki nie będziesz gotowy do wysłania. Plus, to daje dużo czasu, aby zebrać i wysłać je.

Zarejestruj się w witrynach z codziennymi ofertami, takich jak Groupon lub LivingSocial, i sprawdzaj je codziennie rano, aby znaleźć najlepsze oferty.

9. Wyślij zaproszenie ze zdjęciem

Zaproszenia możesz wysyłać w formie zdjęć, podobnie jak kartki świąteczne i ogłoszenia dla dzieci. Jest dość tani na stronach takich jak Shutterfly i po prostu, aby zaimponować, i daje zaproszonym gościom miłą pamiątkę pary ślubnej.

10. Wyślij Pocztówki

Zaproszenia na pocztówki kosztują mniej w produkcji i wysyłce. Możesz zamówić niestandardowe pocztówki z Etsy lub Zazzle. Lub jeśli nie chcesz, aby całe zaproszenie było pocztówką, zrób karty odpowiedzi pocztówki. Po prostu upewnij się, że zamówisz kwalifikowane pocztówki (3,5 i 4,25 cala wysokości i 5 do 6 cali długości), aby obniżyć ceny wysyłki.

11. Wyślij e-mail

W dobie mediów cyfrowych i sieci społecznościowych, wysyłanie zaproszeń przez e-mail stało się całkowicie akceptowalne. W zaproszeniu na pocztę ślimakową możesz zamieścić rzeczy, których nie możesz zamieścić, takie jak zdjęcia, informacje o zakwaterowaniu, link do strony ślubnej, a nawet film z pary ślubnej. 

Jeśli chcesz papierowe zaproszenia, możesz przynajmniej użyć wiadomości e-mail do zapisania daty. 

12. Poproś o odpowiedź elektroniczną

Zamiast dołączać kartę odpowiedzi, aby odesłać wiadomość e-mail, poproś gości o odpowiedź pocztą e-mail z potwierdzeniem. 

Oszczędza to stempla koperty powrotnej, z którego ludzie mogą korzystać lub nie, i jest wygodniejsze dla Twoich gości. Aby Twoja skrzynka odbiorcza nie była zbyt zaśmiecona, Utwórz specjalne konto e-mail tylko dla RSVPs.

Możesz też utworzyć formularz Google, aby zbierać RSVPs. Jeśli masz stronę ślubną, sprzedawca najprawdopodobniej ma sekcję RSVP, z której możesz skorzystać.

13. Wyślij Zaproszenia Online

Jeśli podoba Ci się pomysł wysłania zaproszenia e-mail, ale czujesz, że brakuje Ci kreatywności, aby stworzyć własne elektroniczne zaproszenie, utwórz darmowe zaproszenia online za pośrednictwem witryn takich jak Evite lub Paperless Post. Ich zaproszenia są łatwe do tworzenia i ułatwiają gościom odpowiadanie. 

14. Zamów 10% Więcej Niż Myślisz, Że Potrzebujesz

Może się nie wydawać, że może to zaoszczędzić pieniądze, ale większość ludzi nieuchronnie potrzebuje dodatkowych zaproszeń. 

Możesz początkowo zapomnieć o zaproszeniu kogoś ważnego. A może poczta go zgubi i trzeba go wysłać ponownie. Łatwiej i bardziej opłacalnie jest zamawiać dodatki z oryginalnym zamówieniem, niż robić mały cykl (zwykle z minimalną ilością zamówień) później.

15. Pamiętaj o korekcie

I korektę, i korektę, i korektę. A potem zrób korektę kilku przyjaciół. Nie chcesz wysyłać zaproszeń z błędnymi informacjami i musisz zapłacić za ich przedruk i wysłanie.

16. Zaprojektuj Własne Zaproszenie

Jeśli widzisz, że projekt, który Ci się podoba, jest poza twoim budżetem, postaw na niego swój własny spin. Skorzystaj z koncepcji projektu i stwórz własne zaproszenie.

Następnie zanieś pomysł na stacjęAry store (wraz z własnym zapasem kart). Sklep może przekształcić go w Zaproszenie ślubne unikalne dla Ciebie.

Ostatnie Słowo

Kultura popularna mówi nam, że dzień ślubu jest najważniejszym dniem w twoim życiu. Ale tak naprawdę, to dopiero początek. Nie warto popadać w długi. 

Możesz mieć piękny ślub w budżecie, od oszczędzania na zaproszeniach do znalezienia niedrogiego miejsca. Jeśli czujesz się w dół o cięcia kosztów na ceremonii i przyjęcia, wystarczy pomyśleć o tym, jak można wykorzystać zaoszczędzone pieniądze, aby zbudować życie ze współmałżonkiem.

Najlepsze karty kredytowe od Bank of America

Poprzedni wpis

Jak zarobić dyplom na firmie

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły