Artykuły

15 wskazówek dla młodych przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć udany biznes

0
15 wskazówek dla młodych przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć udany biznes
15 wskazówek dla młodych przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć udany biznes

Astrofizyk Neil DeGrasse Tyson słynnie powiedział, że najlepszym sposobem na zachęcenie naszych dzieci do zostania naukowcami jest zejście im z drogi. Zauważa, że bałagan, jaki robią małe dzieci, to sposób na eksperymentowanie ze światem i odkrywanie go, a dopiero ingerencja dorosłych zaczyna odwracać je od tego ciekawskiego myślenia odkrywcy.

To samo można powiedzieć o zachęcaniu naszych dzieci do rozwijania ducha przedsiębiorczości. Niezależnie od tego, czy koszenie trawników, otwarcie stoiska z lemoniadą, czy sprzedaż kreatywnych projektów, nasze dzieci konsekwentnie szukają sposobów na zarabianie pieniędzy, a wraz z tym zwiększają swoją niezależność.

W przeciwieństwie do wspierania ducha badań naukowych, podnoszenie udanych początkujących przedsiębiorców wymaga nieco bardziej praktycznego podejścia. Jest to bardziej skomplikowane ziemi z bardziej strome kary za niepowodzenie. Podczas gdy twoje dziecko, tween lub nastolatek wygina mięśnie małych firm, pamiętaj o kilku ważnych sposobach, które możesz im pomóc w ich podróży.

Wskazówki dla młodych przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć udany biznes

1. Sprawdź lokalne przepisy dotyczące małych firm

Żadne władze lokalne nie będą miały problemu ze stoiskiem z lemoniadą dla drugoklasistów, ani z koszeniem kredytów sąsiedzkich dla piątoklasistów. To nie zawsze można powiedzieć o nastolatku zarabiającym kilka tysięcy dolarów w małej firmie. Chociaż wiele wymagań licencyjnych dla firm zrelaksowało się w tym wieku handlu online, nie chcesz, aby twój nastolatek stracił zarobki na grzywny i opłaty.

Zapoznaj się z przepisami dotyczącymi małych firm w Twojej okolicy i uzyskaj opinię eksperta od kogoś z biura planowania miasta lub lokalnej Izby Handlowej. Kropka na ” i „i krzyżyk na „T”, i niech twój nastolatek zrobi większość pracy. Potrzeby prawne są częścią bycia przedsiębiorcą.

Jeśli udane przedsięwzięcie biznesowe Twojego dziecka zbliża się do pięciu liczb dochodu, rozważ formalne zorganizowanie go jako korporacji. Może to zapewnić różne zabezpieczenia prawne, pomóc w zgodności z wszelkimi wymaganiami dotyczącymi licencji lub zezwoleń i być ważnym doświadczeniem edukacyjnym podczas poruszania się po związanych z tym wydatkach i obserwacjach obok siebie.

2. Nie pozwól, aby biznes przyćmił naukowców

Prowadzenie małej firmy może być ekscytujące i czasochłonne do tego stopnia, że kusi Nastolatka od pracy w szkole. Jeśli tak się stanie, ważne jest, aby postrzegać szkołę jako ich stałą pracę w pełnym wymiarze godzin, a ich przedsięwzięcie biznesowe jako zgiełk poboczny. Jest to prawdą, nawet jeśli mała firma zarabia wystarczająco dużo pieniędzy, aby stanowić realną szansę na sukces finansowy po ukończeniu studiów.

Pamiętaj, i Przypomnij nastolatkowi, że jeśli biznes zawiedzie, będą mieli niewiele do zarzucenia bez przynajmniej dyplomu ukończenia szkoły średniej. Tak, są przykłady znanych przedsiębiorców, którzy nie ukończyli studiów, jak Richard Branson i Quentin Tarantino, ale jest o wiele więcej osób, które porzucają pracę, która wiąże koniec z końcem.

Może pomóc w ustaleniu formalnych celów dla naukowców i biznesu,a także w ustaleniu tych celów na osi czasu, które pozwalają na sukces w obu. Jeśli naukowcy pozostaną w tyle, dostosuj cele, aby nadać priorytet pracy szkoły. Dla dzieci, które są podekscytowane swoją działalnością, możesz napisać biznesplan i plan dla naukowców, używając podobnego formatowania, aby podkreślić podobieństwa.

Jako bonus, równoważenie naukowców z posiadaniem własnej firmy może uczyć umiejętności zarządzania czasem na poziomie głębszym i bardziej znaczącym niż jakikolwiek inny experience dostępne dla nastolatków.

3. Zachęcić ich do podjęcia pracy

Bycie swoim własnym szefem wiele uczy młodych przedsiębiorców, ale zarządzanie innymi ludźmi-zwłaszcza rówieśnikami – może dać lekcje, których nie może nauczyć żadne inne doświadczenie w życiu.

Jeśli firma twojego nastolatka zarabia pieniądze, zachęć go, aby zatrudnił przyjaciela, kolegę z klasy lub młodszego członka rodziny, aby pomógł w niektórych pracach. Pomaga im to poznać umiejętności i wyzwania związane z przywództwem, a jednocześnie daje ważną lekcję na temat wartości posiadania pomocy.

Zlecając zadania, których nie lubią lub nie są dobre na początku, twój nastolatek zaczyna się uczyć, jak doceniać swój czas i wiedzę. To fundamentalnie zmienia ich stosunek do pracy i ich potencjał do sukcesu. Jest to umiejętność, z którą wielu dorosłych wciąż zmaga się i może otworzyć wiele drzwi do sukcesu.

Zacznij od młodszego rodzeństwa i kuzynów jako opcji początkowej puli pracy Twojego dziecka. To nie tylko sprzyja silniejszym relacjom między członkami rodziny, ale wiele państw oferuje zwolnienia z wynagrodzenia pracownika i niektórych przepisów dotyczących zatrudnienia przy zatrudnianiu członka rodziny. Najpierw sprawdź przepisy dotyczące Twojego obszaru, ale może to zaoszczędzić zaskakującą kwotę pieniędzy w trakcie prowadzenia firmy.

4. Zostań partnerem zarządzającym

Najmądrzejszy nastolatek na świecie spadnie na niektóre z podstawowych zadań zarządzania przedsiębiorstwem, ponieważ brakuje im perspektywy, wiedzy kontekstowej i fizycznego rozwoju mózgu, aby odnieść sukces w tych obszarach. Z tego powodu dobrze jest pełnić rolę Partnera Zarządzającego, gdy dziecko decyduje się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

W zależności od poziomu umiejętności nastolatka i doświadczenia biznesowego, Twoją rolą może być sprawdzanie co drugi tydzień, aby upewnić się, że pewne zadania są wykonywane. To może być do obsługi ksiąg i metryk biznesowych. Możesz nawet przejąć obowiązki działu sprzedaży lub księgowości. Twój przebieg będzie się różnić, ale zaangażowanie pomaga im odnieść sukces, a jednocześnie pokazuje, że zależy ci na ich sukcesie.

Współpraca z dzieckiem w biznesie niesie ze sobą drugą korzyść poza poprawą ich potencjalnego sukcesu biznesowego. Pracując razem nad biznesem, budujesz związek, który trwa długo po wyjściu z domu. Niezależnie od tego, czy przedsięwzięcie zawodzi katastrofalnie, czy wzbogaca całą rodzinę, wspólne doświadczenie jest niezastąpione.

Jeśli Twoje dziecko potrzebuje gotówki na start, możesz użyć partnerstwa zarządzającego jako warunku udzielenia im nieformalnej pożyczki biznesowej. Podobnie jak prawdziwi inwestorzy w świecie biznesu, przyznajesz im fundusze początkowe, ale potrzebujesz pomocy w operacjach firmy, aby chronić swoją inwestycję.

5. Zacznij Od Skalowalności

Przed podjęciem pierwszego klienta dla dowolnego pomysłu na biznes, nastolatek powinien pomyśleć i opracować plan, jak zbudować drugiego klienta, a trzeci. Powinni również mieć pojęcie o maksymalnej liczbie klientów, którym mogą służyć, biorąc pod uwagę realia ich harmonogramu i dostępu do transportu, a także plan przekroczenia tej liczby, jeśli doświadczają szybkiego sukcesu.

Plan zwiększenia skali jest ważny nawet na początkowych etapach, aby rozpocząć działalność gospodarczą. Nawet jeśli twój nastolatek nigdy nie wdraża żadnego z nich, a tylko sprawia, że niektóre drobne kieszonkowe są cennym eksperymentem, ćwiczenie wprowadzi ich do koncepcji sukcesu, o której wielu dorosłych nigdy się nie dowie.

Należy powtórzyć, że należy upewnić się, że wszelkie plany dotyczące scalabilność wziąć pod uwagę potrzeby akademickie, sportowe i społeczne. Może to oznaczać sztuczne spowolnienie wzrostu firmy podczas powrotu do domu lub sezonu baseballowego, ale to w porządku. Dzieci nastawione na przedsiębiorczość potrzebują wczesnych i powtarzanych lekcji równowagi między pracą a życiem prywatnym, które mogą rozpocząć się właśnie tutaj.

6. Przygotuj się na podatki

Podobnie jak w przypadku lokalnych przepisów biznesowych, urząd skarbowy i Departament Skarbowy stanu nie dbają o dziecko zarabiające kilka dolców, ale jeśli twój nastolatek ma dochód z samozatrudnienia w wysokości co najmniej 400 USD z własnej firmy, są odpowiedzialni za zgłoszenie tego i potencjalnie zapłacenie podatków. Jeśli zarabiają wystarczająco dużo pieniędzy, może to nawet kolidować z ich statusem jako podlegającego roszczeniu.

Porozmawiaj o tym ze swoim księgowym i ustal plan radzenia sobie z tą częścią podróży przedsiębiorczej Nastolatka. Jeśli staną się właścicielami małych firm na całe życie, podatki będą ich stałym towarzyszem w trakcie kariery.

Chociaż firmy takie jak H & R Block i TurboTax oferują korporacyjne, małe firmy i samozatrudnienie opcje składania, często warto wynająć CPA do podatków biznesowych. Jeśli utrzymujesz porządek w księgach, kwota, którą pobierają za usługę, jest niezawodnie niższa niż potrącenia, które pomagają Ci znaleźć.

Prawie każde miasto, Hrabstwo, stan i organizacja o szczególnym znaczeniu mają pewne zasoby dla właścicieli małych firm. Mogą one obejmować edukację osobistą, zajęcia online, dotacje i pożyczki, dostęp do opieki mentorskiej lub miejsca pracy wypełnione drogimi, specjalistycznymi narzędziami. Są tam, często opłacane Twoimi podatkami, czekając na użycie.

Nie wszystkie takie możliwości są otwarte dla nastolatków, ale w wielu przypadkach personel będzie podekscytowany, że ktoś angażuje się tak młodo i stanie się jeszcze bardziej entuzjastycznie nastawiony do wskazówek dotyczących sukcesu. LinkedIn i lokalne spotkania mogą być dobrym źródłem mentoringu i wskazówek dotyczących sukcesu, o ile monitorujesz i opiekujesz się dorosłymi, których spotyka Twoje dziecko. Zachęć Nastolatka, aby sprawdził te możliwości w społeczności.

Szukając zasobów i pomocy, nie zapominaj, że Twoje dziecko jest nadal w szkole. Wiele szkół ma zajęcia biznesowe, warsztaty, sprzęt techniczny, porady w mediach społecznościowych i ekspertów pod ręką każdy uczeń może uzyskać dostęp do pomocy przy projektach. Wielu nauczycieli i doradców chętnie pomoże, zwłaszcza ci z wiedzą biznesową lub doświadczeniem, do których rzadko mają dostęp w przeciętny dzień szkolny.

8. Zacznij od celu w umyśle

Ta rada od legendy zarządzania biznesem Stevena Covey jest klasykiem nie bez powodu. Niezależnie od tego, jaki model biznesowy zdecyduje się realizować twój nastolatek, powinien rozpocząć podróż myśląc o tym, jak chce ją zakończyć, z jasno określonymi celami ustalonymi od początku.

Rozpoczęcie nowej działalności, aby zarobić pieniądze na samochód wymaga jednego zestawu okoliczności, gwarantuje pewną ilość czasu i inwestycji finansowych, i ma żywotność określoną liczbę tygodni lub miesięcy. Rozpoczęcie tej samej nowej działalności, co coś, co twój nastolatek może chcieć przekształcić w karierę, zmienia każdy z tych aspektów.

Nie ma tu dobrego lub złego celu, ale rozpoczęcie bez niego jest prawie zawsze błędem. Nawet najlepszy biznes na świecie może się załamać i zawieść bez silnego celu przewodniego.

Usiądź z początkującym przedsiębiorcą na początku procesu i zapytaj, co mają nadzieję osiągnąć. „Zarabianie kilku dolców” to świetny gol, ale przybij szczegóły. Ten cel na najwyższym poziomie może im pomócpriorytety ign, dokonać mądrych zakupów, i ustawić terminy dla zadań w sposób, że nie inaczej.

9. Naucz ich wyznaczania celów – następnie zastosuj je

Umiejętność wyznaczania celów jest ważna nie tylko dla sukcesu małych firm. Pomoże Twojemu dziecku odnieść sukces w każdym przedsięwzięciu, które podejmuje w szkole, na uczelni i poza nią.

Łatwo jest zacząć od mniejszego celu — czegoś, co zajmie wiele dni wysiłku, ale co absolutnie się stanie, jeśli dziecko zrobi swoją część.

Na przykład, oszczędność pieniędzy na 20 dolarów gry wideo jest dobrym początkowym celem. Postawili sobie za cel zarabianie 1 $dziennie przez miesiąc, z maksymalnie 11 dniami wolnego. Tak długo, jak osiągną swoje codzienne cele, będą w stanie zdobyć grę. Wygrana na loterii jest złym początkowym celem, ponieważ nawet jeśli uda im się kupić bilet co tydzień, nie ma gwarancji wygranej.

Powiązanie przepływów pieniężnych z realistycznym ustalaniem celów wprowadza je w koncepcję wyznaczania celów i ich osiągania. Niezależnie od tego, czy ta mała firma się uda, doświadczenie pracy w kierunku konkretnego celu i jego nieodłącznej lekcji będzie dobrze służyć młodemu przedsiębiorcy przez resztę życia.

Naucz swojego młodego przedsiębiorcę zapisywać swoje cele i zobowiązać się do harmonogramu realizacji. Kiedy dojdą do końca swojej linii czasowej, Oceń z nimi, jak im poszło. Jeśli nie osiągną celu, co mogą zrobić inaczej następnym razem? Gdyby tak było, co mogliby zrobić, aby odnieść sukces jeszcze bardziej lub szybciej? W miarę jak zdobywają sukcesy i rozumieją, dążą do bardziej wzniosłych, bardziej złożonych i mniej gwarantowanych celów.

10. Model Inteligentnego Podejmowania Ryzyka

Firma odnosi sukces tylko wtedy, gdy jej kluczowi decydenci są gotowi podjąć ryzyko i jeśli większość z tych zagrożeń się uda. Podejmowanie ryzyka może wydawać się naturalną częścią dzieciństwa, ale kiedy dodasz pieniądze i zgodę rodziców, nagle ryzyko to wydaje się znacznie bardziej onieśmielające.

Najlepszym sposobem, aby pomóc dziecku przezwyciężyć to wyzwanie, jest życie przykładem. Wykazać podejmowanie małych i dużych zagrożeń w życiu codziennym. Jeszcze lepiej, porozmawiaj z dzieckiem o tych zagrożeniach. Omów, co czyniło je ryzykownymi, jak analizowałeś zagrożenia i korzyści, co zyskałeś z hazardu, a zwłaszcza co zrobiłeś, aby zminimalizować wpływ, jeśli ryzyko nie wyszło.

Gdy już wyrobisz sobie nawyk prowadzenia tej rozmowy z dzieckiem, możesz go użyć jako ramy do oceny ryzyka związanego z ich działalnością. To nie tylko pomaga im odnieść sukces, ale pomaga im ćwiczyć i opanować życiową umiejętność.

11. Rozwijaj Kreatywność

Kreatywność to umiejętność. Jak wszystkie inne umiejętności, robi się lepiej z praktyką i zanika, jeśli nie jest używany.

Kreatywność jest również niezbędna do sukcesu małych firm i sukcesu w świecie biznesu. W ten sposób Twoje dziecko wymyśli działający model biznesowy, w jaki sposób rozwinie swój pomysł, aby pomóc firmie się rozwijać, i jak opracuje rozwiązania problemów i wyzwań, z którymi się spotykają.

Oto kilka sposobów, aby pomóc w budowaniu tej kreatywności w Twoim dziecku:

  • Wymyślaj razem historie zamiast czytać je w łóżku
  • Graj w udawane gry z dzieckiem, od wymyślania po bardziej uporządkowane zajęcia, takie jak Dungeons & Dragons lub sporty teatralne
  • Odkładaj na bok czas sztuki i czas rzemiosła, gdzie Twoje dziecko bawi się twórczo
  • Wyjść z nawyku po prostu odpowiadania na pytania lub solvinproblemy g, ale zamiast tego stworzyć nawyk wspólnego odkrywania odpowiedzi
  • Zagraj w gry „what if”, w których Twoje dziecko odkrywa możliwości prostych zmian w życiu lub otaczającym je świecie
  • Ustaw czas, aby dziecko się nudziło, a następnie pozwól mu znaleźć nowe sposoby na wypełnienie tego czasu

Co najważniejsze, oprzyj się pokusie, aby szybko przyjść z Pomocą, gdy twoje dziecko napotyka wyzwanie. Dopóki jest bezpiecznie, pozwól im znaleźć własne kreatywne rozwiązania. Jeśli zawsze wpadasz, aby uratować sytuację, nigdy nie nauczą się rozwijać własnego kreatywnego rozwiązywania problemów. Zamiast tego zwracają się do innych o pomoc — nawyk, który jest absolutnie śmiertelny dla sukcesu przedsiębiorczości.

12. Pokaż im, jak poprosić o pomoc

Jednym ze sposobów, w jaki szkoły często krzywdzą nasze dzieci, jest to, jak często nalegają, aby dzieci pracowały same. Poproszenie kolegi z klasy o wyjaśnienie jest karane jako zakłócanie porządku w klasie. Szukanie samouczka, który pomoże Ci w odrabianiu lekcji, można uznać za oszustwo. Chociaż czasami jest to konieczne w kontekście szkoły, właściciel małej firmy zawsze może poprosić o pomoc.

Pomoc w znalezieniu modelu, aby twoje dzieci mogły zobaczyć, jak pytasz rodziców lub partnera, sondujesz grupy w mediach społecznościowych, dzwonisz do eksperta z odpowiednim know-how lub szukasz instruktażowego filmu na YouTube. Spraw, aby było to normalne i zachęcane — narzędzie, którego używasz, aby osiągnąć swoje cele, tak jak każdy inny zasób. Wiedza o tym, kogo i w jaki sposób poprosić o pomoc, jest kluczowym czynnikiem sukcesu w każdej formie przedsiębiorczości.

Kiedy twoje dziecko jest wygodne prosząc o pomoc, pokaż mu kilka najlepszych sposobów, aby to zrobić. Przeglądaj samouczki online i bezpłatne szkolenia, a także Szukaj zasobów w bibliotece, Izbie Handlowej i lokalnych władzach małych firm. Udostępniaj razem audiobooki i podcasty podczas załatwiania spraw lub podróży.

Naucz swoje dzieci wcześnie i często, jak wiele pomocy jest tam, gdzie ją znaleźć i jak odróżnić dobre rady od złych.

13. Nagradzaj Niepowodzenia, Kiedy Tylko Możesz

Znany na całym świecie zawodnik brazylijskiego jiujitsu Rickson Gracie pisze w swoim pamiętniku, że podczas pierwszego meczu w jiujitsu jego ojciec powiedział do niego: „wygraj, a dam ci prezent. Przegraj, a dam ci dwa prezenty.”

To trochę transakcyjne, aby być odpowiednie dla większości dzieci, ale duch jest solidny.

Dzieci — i dorośli-którzy boją się porażki często nie mogą podejmować decyzji niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w biznesie. Więc przyjmij porażkę, gdy twoje dzieci przegrają grę, popełnią błąd lub nie osiągną celu.

Twoje dzieci prawdopodobnie zawiodą za pierwszym razem, gdy czegoś spróbują, ponieważ większość ludzi tak robi. Nikt nie rodzi się ze wszystkim, czego potrzebujesz, aby odnieść sukces przy pierwszej próbie.

Pogratuluj im, że spróbowali i uczciwie podziel się sposobami, w jakie sprawili, że jesteś dumny. Porozmawiaj o tym, jakie zmienne mogły zmienić przy następnej próbie i co mogą zrobić, aby zminimalizować to, czego nie mogą kontrolować lub zmienić.

Co najważniejsze, podziel się, że w porządku jest być rozczarowanym wynikiem, ale nigdy nie będziesz rozczarowany nimi jako osobą. Krótkotrwały ból próby i niepowodzenia prowadzi do długoterminowego zysku z sukcesu w czymś trudnym.

14. Spraw, by znaleźli sposób

Rob Kiyosaki, autor „Rich Dad, Poor Dad”, opowiada historię o tym, jak dostał pracę jako dziecko, które nic nie płaciło. Ojciec jego przyjaciela, który dał mu tę pracę, zamiast tego wyzwał go, aby znaleźć sposób na zarabianie pieniędzy z czego nauczył się z tej pracy.

Praca, o której mowa, to sprzątanie w sklepie spożywczym. Młody Rob znalazł lukę w sposobie dystrybucji komiksów i wykorzystał ją do stworzenia wypożyczalni komiksów w piwnicy rodziców.

Nie oznacza to, że powinieneś być tak ekstremalny w swoim podejściu do szkolenia dziecka w rozwiązywaniu problemów i znajdowaniu możliwości biznesowych. Ale możesz wspierać większą niezależność i kreatywność, wycofując się trochę więcej, niż czujesz się komfortowo, gdy proszą o pomoc. Spraw, aby zdecydowanie zidentyfikowali problem i znaleźli własne rozwiązania, a następnie nagradzali ich za wysiłek, nawet jeśli rozwiązanie, które próbują, nie działa.

Konieczność jest matką wynalazku, więc pomóż dziecku częściej doświadczać konieczności i zobaczyć, co wymyśla. Niezależnie od tego, czy gotowy produkt stanie się dochodem dla dorosłych w pełnym wymiarze godzin, czy tylko kieszonkowym po szkole, lekcje, których się uczą, będą trwać.

15. Nie pozwól im iść na skróty

Dbałość o szczegóły i gotowość do ciężkiej pracy to dwie najważniejsze cechy odnoszącego sukcesy przedsiębiorcy. Bez mikrozarządzania, obserwuj, jak podchodzą do pracy swojej firmy i pomóż im dostrzec wartość w robieniu tego od samego początku.

Czasami może to prowadzić do tarcia. Dzieci i nastolatki nie zawsze są znane z żadnej z tych cech. W porządku. Jeśli dobrze sobie z tym poradzisz, osiągniesz dwa cele. Pierwszym z nich jest pomoc dziecku w osiągnięciu sukcesu w biznesie, zmuszając je do zapewnienia jakości dla siebie i swoich klientów.

Drugi jest jeszcze ważniejszy. Gdy zobaczą wyniki dodatkowego wysiłku, zaczynają internalizować jego znaczenie. Ta lekcja przeniesie biznes w ich akademików, lekkoatletykę i relacje. Zapewni im sukces bez względu na to, gdzie pójdą w dorosłym życiu.

Ostatnie Słowo

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko ma zarobić milion dolarów do 18 roku życia, czy też czule pamięta lato, które spędziło pracując dla siebie, może skorzystać z tego, czego uczy zakładanie małej firmy.

Twoja rola w tym nie polega na robieniu tego dla nich, czy staniesz im na drodze, ale na balansowaniu między nimi. Udziel im wystarczającego wsparcia, aby mogli się rozwijać, ale trzymaj ręce z daleka na tyle, aby mogli naprawdę powiedzieć, że sami osiągnęli najważniejsze części. Nie chodzi tylko o to, jak tworzy się młodych przedsiębiorców, aby odnieść sukces — chodzi o to, jak wychowuje się szczęśliwe, upoważnione dzieci.

Zawsze pamiętaj: zachowaj lekkość i zabawę. Celem tutaj nie jest wychowanie następnego Steve ’ a Jobsa ani zobaczenie swojego dziecka Na okładce Forbesa, zanim osiągnie wiek do jazdy. To, aby dać im cenne lekcje życia, które mogą zastosować do nowego biznesu, biznesu online lub po prostu iść do pracy.

Kalkulator kosztów utrzymania

Poprzedni wpis

8 najlepszych akcji srebra do kupienia w 2021 roku

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły