Artykuły

12 Rzeczy Których Nigdy Nie Powinieneś Kupować Używanych (Najgorsze Zakupy Używane)

0
12 Rzeczy Których Nigdy Nie Powinieneś Kupować Używanych (Najgorsze Zakupy Używane)

Możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy na zakupach używanych w sklepach oszczędnościowych, wyprzedażach stoczni, eBay i Craigslist. W rzeczywistości są pewne rzeczy, które zawsze powinieneś kupować z drugiej ręki, jeśli możesz, takie jak książki i ubrania.

Ale jest druga strona: rzeczy, które są najgorsze kupić używane. Niektóre używane towary mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia lub bezpieczeństwa. Inne po prostu nie trzymają się zbyt dobrze, więc kupowanie z drugiej ręki raczej nie będzie okazją.

To nie znaczy, że nigdy nie można znaleźć dobrych ofert na nich, gdy są używane. Ale kiedy kupujesz te rzeczy używane, zrozumieć ryzyko i podjąć środki ostrożności, aby chronić siebie i swoje pieniądze.

Rzeczy, których nigdy nie powinieneś kupować używane ze względów bezpieczeństwa i Higieny Pracy

Niektóre towary używane mogą stwarzać problemy bezpieczeństwa z kilku powodów. Niektóre urządzenia zabezpieczające mogą mieć niemożliwe do przewidzenia uszkodzenia, co czyni je mniej skutecznymi. Jeśli nie możesz sprawdzić problemów z bezpieczeństwem podczas zakupów, jedynym sposobem, aby ich uniknąć, jest zakup nowego.

W innych przypadkach normy bezpieczeństwa zmieniały się na przestrzeni lat. Jeśli kupisz używany, otrzymany produkt może nie spełniać obecnych standardów. A w niektórych przypadkach używane produkty stanowią zagrożenie dla zdrowia z powodu brudu, zarazków lub inwazji owadów proste czyszczenie może nie być w stanie usunąć.

1. Foteliki Samochodowe Dla Dzieci

Według Centers for Disease Control and Prevention, ponad 91,000 dzieci w wieku 12 i poniżej zostało rannych w wypadkach samochodowych w 2019 roku, w ostatnim roku, dla którego dostępne są dane.

Najlepszym sposobem na zmniejszenie tego ryzyka jest dobry fotelik samochodowy. CDC twierdzi, że używanie fotelika samochodowego zmniejsza prawdopodobieństwo, że dziecko zostanie zranione w wypadku o 71% do 82% w przypadku używania pasów bezpieczeństwa.

Niestety, jeśli używany fotelik jest używany, nie możesz być pewien, że zapewnia ochronę, na którą liczysz. Według raportów konsumenckich istnieje kilka potencjalnych problemów z używanymi fotelikami samochodowymi:

  • Uszkodzenia W Wypadku. W wypadku elementy fotelika samochodowego mogą cierpieć na stres, który zmniejsza jego ochronę. Ale nie zawsze można zobaczyć takie szkody z zewnątrz. Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, czy fotelik samochodowy kiedykolwiek był w wypadku, jest polegać na słowach sprzedawcy.
  • Przypomina. Komisja ds. bezpieczeństwa produktów konsumenckich zwraca uwagę na poszczególne modele, jeśli nie spełniają norm bezpieczeństwa. Więc jeśli kupisz taki, który nie jest tegorocznym modelem, Sprawdź poprzednie wycofanie. Czasami producenci mogą naprawić wycofane produkty, ale nie zawsze.
  • Daty Ważności. Elementy fotelika samochodowego zużywają się z czasem. Po upływie terminu ważności fotelika nie można mieć pewności, że jest on stabilny konstrukcyjnie lub że jego zabezpieczenia są aktualne.

Kupowanie używanego fotelika samochodowego jest bezpieczne tylko wtedy, gdy nigdy nie był w wraku i pochodzi od kogoś, kogo znasz osobiście — kogoś, komu ufasz w życiu swojego dziecka. I nawet wtedy, trzeba podjąć środki ostrożności.

Zacznij od sprawdzenia daty ważności, która powinna pojawić się na samym siedzeniu. Jeśli siedzenie pokazuje tylko datę produkcji, Załóżmy, że data ważności jest sześć lat później.

Następnie zbadaj siedzenie, aby upewnić się, że nie ma pęknięć w piance lub skorupie i żadnych rozdarć, dziur lub strzępień w taśmach. Sprawdź konfigurację paska w instrukcji obsługi, aby upewnić się, że wszystko jest prawidłowo podłączone.

Jeśli wszystko się sprawdzi, zarejestruj swoje miejsce u producenta, tak jak gdybyś był nowy. I wreszcie, po ustawieniu fotela, uzyskaj bezpłatną kontrolę instalacji.

2. Łóżeczka Dla Dzieci

Another baby produtomografia komputerowa, na której nie chcesz iść na kompromis, to łóżeczko Twojego dziecka. Standardy bezpieczeństwa są niezbędne dla łóżeczek, a starsze modele mogą nie być w stanie tabaki.

Najnowsza aktualizacja Komisji ds. bezpieczeństwa produktów konsumenckich (2011 r.) dotycząca norm bezpieczeństwa łóżeczek zakazała łóżeczek typu drop-rail oraz zaostrzyła normy dotyczące jakości konstrukcji, w tym listew łóżeczkowych, podpór pod materace i sprzętu. Każde łóżeczko wykonane przed 2011 rokiem może nie spełniać tych nowych standardów i niekoniecznie można stwierdzić, czy tak jest, patrząc.

Nawet łóżeczka wykonane po 2011 roku mogą nadal stanowić zagrożenie. Niektóre z nich zostały wycofane z powodu problemów z bezpieczeństwem, podczas gdy inne z czasem stały się niestabilne z powodu niewłaściwego użytkowania lub złej konserwacji.

Ogólnie rzecz biorąc, najbezpieczniej jest kupić nowe łóżeczko. Możesz znaleźć kilka modeli w Ikea za $100 lub mniej. Inną niedrogą opcją jest przenośne łóżeczko.

Używane łóżeczko dziecięce może być bezpieczne, jeśli jest to nowy model spełniający obecne normy bezpieczeństwa. Ale sprawdź producenta łóżeczka i numer modelu, aby upewnić się, że nie został wycofany. Zazwyczaj można znaleźć te informacje na wewnętrznej stronie zagłówka lub podnóżka lub na szynie podtrzymującej materac.

Rozważaj używane łóżeczko tylko wtedy, gdy jest w pełni zmontowane, aby zobaczyć, że ma wszystkie części. Sprawdź, czy podpory są na miejscu i w dobrym stanie, a koła i inne ruchome części działają.

3. Kaski Rowerowe

Kask rowerowy jest przeznaczony do pracy tylko raz. Podczas wraku wnętrze pianki się ściska. Nawet jeśli wygląda na nienaruszony, nie może już zapewnić takiej samej ochrony, jak kiedyś.

A wypadek nie jest jedyną rzeczą, która może uszkodzić kask. Według Instytutu Bezpieczeństwa kasku rowerowego, możesz złamać piankę w kasku, upuszczając ją na twardą powierzchnię. Pęknięcia mogą być małe i trudne do zauważenia, ale możesz je wykryć, jeśli przyjrzysz się uważnie.

Nawet nienaruszone hełmy mogą z czasem ulec degradacji. Ekspozycja na światło słoneczne może uszkodzić twardą zewnętrzną powłokę kasku. Uszkodzenie to objawia się blaknięciem lub małymi pęknięciami wokół otworów wentylacyjnych. Kask, który pokazuje tego rodzaju zużycie nie jest już ochronny.

Nie ma powodu, by kupować używane kaski. Nawet jeśli znasz i ufasz sprzedawcy, nie warto ryzykować. Mogą nie pamiętać upadku z roweru lub upuszczenia kasku raz.

Możesz kupić nowe kaski rowerowe w sklepach takich jak Target i Walmart za mniej niż $20. Testy Instytutu Bezpieczeństwa kasku rowerowego pokazują, że te niedrogie kaski zapewniają taką samą ochronę jak droższe.

Istnieją również specjalne programy, które mogą pomóc Ci znaleźć kaski za jedyne $ 5. W tej cenie nie ma korzyści z kupowania używanych.

4. Opony Samochodowe

Opony Twojego pojazdu są dosłownie punktem, w którym guma styka się z drogą. Jeśli nie są w dobrym stanie, mogą zagrozić Twojemu bezpieczeństwu. Kupując używane opony, nie zawsze można stwierdzić, czy są sprawne.

Kupując używane opony, jest zbyt wiele niewiadomych. Nie można mieć pewności, że pozostały one odpowiednio napompowane i obrócone lub że koła były odpowiednio wyrównane. Nie można też stwierdzić, czy jechali z nadmierną prędkością, czy mieli wypadek z dziurą.

Takie zachowania mogą uszkodzić oponę w niewidoczny sposób. Jeszcze trudniej stwierdzić, kiedy opona jest odmontowana. Nie musisz koniecznie dostrzegać problemów, takich jak małe przecieki lub wybrzuszenia w ścianie bocznej.

Ponadto nawet dobrze utrzymane opony zużywają się z wiekiem. Narażenie na działanie takich pierwiastków jak ozon degraduje i osłabia materiał. Tak więc, opony starsze niż 10 lat nie są już uważane za zdatne do ruchu drogowego.

Możesz określić wiek opony przez kod Departamentu Transportu na ścianie bocznej. Ostatnie cztery cyfry kodu oznaczają tydzień i rok produkcji. Na przykład opona z kodem kończącym się na 0719 została wyprodukowana w siódmym tygodniu 2019 roku.

AutoGuide.com mówi, że ogólnie bezpiecznie jest kupić zestaw używanych opon, jeśli pochodzą one z używanym samochodem, który został sprawdzony i zatwierdzony przez godnego zaufania mechanika. Jeśli mechanik daje autu kciuki w górę, to dobry znak, że właściciel zadbał również o opony.

Podobnie, prawdopodobnie możesz zaufać oponom od osoby, którą znasz, która skrupulatnie dba o swój samochód. Jeśli zastosowali się do wytycznych konserwacji, opony nie powinny mieć żadnych problemów, których nie widać.

Wystarczy sprawdzić datę ważności i bieżnik-powinny mieć co najmniej 1/8 cala. To zapewnia, że jest w nich jeszcze dużo życia za pieniądze, które wydajesz.

5. Materace

Wiele osób unika kupowania używanego materaca po prostu ze względu na czynnik MCK. Wiedząc, że skóra, pot i płyny ustrojowe innych ludzi mogą być w materacu, jest wystarczająco duży powód, aby iść w drugą stronę.

Jednak większym problemem z używanymi materacami jest ryzyko poderwania pluskw. Materace są najczęstszym pożywieniem dla pluskwiaków-a stamtąd mogą rozprzestrzeniać się na inne części domu. Oznacza to, że nawet pozbycie się materaca nie może wyeliminować inwazji.

Nie zawsze można stwierdzić, patrząc, czy materac zawiera pluskwy. Możesz jednak zminimalizować ryzyko, kupując materac od renomowanego sprzedawcy.

Ale kupowanie używanego materaca ma też inne wady. Nie będzie dostarczany z gwarancją jak nowy i nie będzie trwał tak długo. Średnia żywotność materaca wynosi tylko siedem do 10 lat. Więc jeśli kupisz 5-letni materac, ma on połowę lub mniej czasu użytkowania.

Przepisy dotyczące sprzedaży używanych materacy różnią się w zależności od stanu. Niektóre stany wymagają etykiet wskazujących, czy materac jest używany lub zawiera zużyte części. Niektóre wymagają dezynfekcji wszystkich używanych materacy, a inne pozwalają na ponowne użycie tylko sprężyn, a nie pokrywy lub wyściółki.

Sprawdź prawa dla swojego stanu. Jeśli prawo stanowe nie wymaga odkażania materaca przed odsprzedażą, poszukaj materaca z metką, która pokazuje, że został odkażony. Jeszcze lepiej, kup materac, który został odzyskany lub Odnowiony poprzez usunięcie, obróbkę i wymianę pokrowca.

6. Kapelusze

Niektórzy ludzie zakładają, że najgorszym rodzajem odzieży używanej muszą być stroje kąpielowe i bielizna. W końcu nosisz je tuż obok skóry i mogą mieć kontakt z płynami ustrojowymi.

Ale to się wypiera. Rundzie przez pralkę i suszarkę i jest całkowicie bezpieczny. Odzież, którą ludzie powinni się martwić, to kapelusze.

Kapelusz kupiony w lumpeksie lub wyprzedaży garażowej niekoniecznie został wyczyszczony. Może to być Kryjówka wszy lub bakterii, które mogą powodować infekcje skóry. Niektóre kapelusze nie są łatwe do czyszczenia.

Używany kapelusz może być bezpieczny, jeśli można go dezynfekować przed założeniem. Do usuwania wszy, CDC mówi, że kluczem jest ciepło. Pięć minut ekspozycji na temperaturę powyżej 128,3 stopni Fahrenheita (53,5 stopni Celsjusza) zabije zarówno wszy, jak i ich jaja.

Oznacza to, że każda Czapka z tkaniny, która może przejść przez cykl mycia gorącą wodą i podgrzewaną suszarką, jest Bezpieczna do noszeniaterward. Niestety, nie można wyczyścić większości rodzajów kapeluszy w ten sposób. Aby wyeliminować ryzyko wszy, można je czyścić chemicznie lub uszczelnić je w plastikowej torbie na dwa tygodnie przed ich noszenia.

Jeśli wybierasz się na trasę plastikowych toreb, Producent kapeluszy Lamood Big Hats zaleca opryskiwanie wnętrza roztworem 50% wody i 50% alkoholu. To powinno zabić wszelkie szkodliwe bakterie.

7. Buty

Podobnie jak kapelusze, używane buty mogą rozprzestrzeniać infekcję. W tym przypadku największym ryzykiem nie są bakterie. To pleśń i grzyb mogą powodować problemy, takie jak stopa sportowca.

Jednak podiatra Diane Koshimune, rozmawiając z Footwear News, mówi, że to tylko problem, jeśli jest przerwa w paznokieć u stóp lub skóry stóp. Nawet wtedy możesz zapobiec stopie sportowca, myjąc i susząc stopy codziennie, nosząc czyste skarpetki i dokładnie susząc buty, jeśli się zamoczą.

Większy problem z używanymi butami to dopasowanie. Niektóre rodzaje butów, zwłaszcza skórzanych, mogą uformować się na stopach poprzedniego właściciela. Jeśli but rozciągnął się tak bardzo, że nie podtrzymuje stóp prawidłowo podczas chodzenia, mięśnie i ścięgna będą pracować ciężej, aby zrekompensować. Koshimune mówi, że może to prowadzić do problemów, takich jak zapalenie ścięgien.

Problemem może być również zużycie podeszew. Cienkie plamy na podeszwach płaskich butów, takich jak trampki lub nierówne obcasy na butach sukienkowych, mogą powodować większy nacisk na piłkę stopy. To może sprawić, że buty będą bolesne w noszeniu.

Delikatnie używane buty używane mogą być bezpieczne w noszeniu, jeśli odpowiednio je wyczyścisz i dezodoryzujesz. Niektóre buty z tkaniny mogą przejść przez pralkę i można wyczyścić skórzane buty. Wkładki można prać ręcznie gorącą wodą z mydłem lub zdezynfekować wnętrze buta, wycierając go alkoholem. Działa również spray z alkoholem lub łagodnym roztworem wybielacza.

Unikaj butów z dramatycznym zużyciem na podeszwie lub nierównomiernym zużyciem na piętach. Problemem są również zużyte wkładki, ale często można je wymienić.

Podobnie jak w przypadku nowych butów, ważne jest również, aby kupić buty, które dobrze pasują do ciebie. Wypróbuj je i kilka razy spaceruj po sklepie, aby upewnić się, że prawidłowo podtrzymują stopy. Zwróć uwagę na wszelkie miejsca, w których but ściska lub pociera stopę, co może prowadzić do kalusa.

8. Kosmetyki

Jeśli kiedykolwiek wyłuskałeś pakiet drogich markowych kosmetyków tylko po to, aby odkryć, że ich nie lubisz, łatwo zobaczyć, jak kuszące jest odsprzedanie ich i odzyskanie utraconej gotówki. I jako kupujący, to jest atrakcyjne, aby uzyskać wysokiej klasy produkt w okazyjnej cenie.

Ale dermatolodzy przesłuchani przez Elle i Allure ostrzegają, że kupowanie używanych produktów kosmetycznych może być szkodliwe. Makijaż może zawierać bakterie, wirusy i grzyby, które powodują różne infekcje skóry. Ryzyko jest największe w przypadku produktów, które mają aplikatory wielokrotnego użytku, mają bezpośredni kontakt ze skórą lub są w pojemniku, w którym zanurzasz palce.

Perfumy w butelce z rozpylaczem są całkowicie bezpieczne, ponieważ butelka nie dotyka skóry. Ale według InStyle, po otwarciu perfum, zapach ulega degradacji w ciągu około dwóch lat. Ciepło i światło słoneczne mogą przyspieszyć proces, powodując, że zapach zniknie w ciągu kilku miesięcy.

Jeśli widzisz kosmetyki yard sale zapieczętowane w oryginalnym opakowaniu, są bezpieczne, o ile nie wygasły. Perfumy w butelce z rozpylaczem są również w porządku, jeśli pachną dobrze i są niewykorzystane.

Używane produkty, które są dostarczane w butelce z rurką lub pompką, są trudnym środkiem Ziemia. Można ich używać bez dotykania skóry, ale nie można mieć pewności, że poprzedni właściciel zawsze to robił. Chociaż są prawdopodobnie bezpieczne, prawdopodobnie nie warto ryzykować.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją bezpieczniejsze sposoby oszczędzania na produktach kosmetycznych. Możesz przełączyć się na tańsze marki, które dają wartość za swoje pieniądze, sprzedaż w sklepie i kupony. Możesz nawet sprawdzić samouczki online, aby dowiedzieć się, jak tworzyć własne.

9. Artykuły Dla Zwierząt

Produkty dla zwierząt domowych, takie jak miski, ubrania i zabawki, często pojawiają się w sprzedaży na podwórku i online. Jednak lekarze weterynarii przesłuchiwani przez PetMD ostrzegają, że te używane towary mogą stwarzać różne zagrożenia.

Miękkie produkty, takie jak ubrania, łóżka i zabawki, mogą zawierać szkodniki, takie jak pchły i kleszcze. Problemem mogą być również plamy i zapachy. A jeśli Zabawki dla psów lub drzewa dla kotów niosą zapach zwierzaka poprzedniego właściciela, może to spowodować, że twoje zwierzęta zaczną oznaczać mocz, aby ustalić go jako swoje terytorium.

Innym problemem są zarazki ze zwierzaka poprzedniego właściciela, które mogą pozostawać zarówno w miękkich, jak i twardych plastikowych materiałach dla zwierząt.

I wreszcie, bezpieczeństwo może być problemem. Na przykład skrzynie lub nosidełka muszą utrzymywać wagę Twojego zwierzaka, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że są w dobrym stanie.

Używany sprzęt dla zwierząt jest zwykle Bezpieczny, o ile podejmiesz pewne środki ostrożności. Sprawdź skrzynie dla psów, aby upewnić się, że wszystkie ruchome części są bezpieczne i działają prawidłowo oraz że nie ma pęknięć ani innych uszkodzeń obudowy.

Przed użyciem wytrzyj skrzynię środkiem do czyszczenia dla zwierząt. Aby go zdezynfekować, należy zastosować środek dezynfekujący, taki jak alkohol lub łagodny roztwór wybielacza, lub pozostawić go na słońcu do wyschnięcia.

Metalowe lub ceramiczne naczynia do żywności i wody powinny być bezpieczne. Wystarczy je wyczyścić przed użyciem detergentem do naczyń i wodą. Jeśli były ostatnio używane, zdezynfekuj je również. Najlepiej unikać plastikowych misek, które mogą ulec uszkodzeniu i zbierać zanieczyszczenia, które przedostają się do jedzenia i wody Twojego zwierzaka.

Jeśli kupujesz używane ubrania dla zwierząt, umyj je w gorącej wodzie z detergentem, zanim wypróbujesz je na swoim zwierzaku. To wyeliminuje pasożyty, takie jak pchły i kleszcze, a także zapachy i plamy.

Na koniec uważaj na wszystko, co zawiera porowate materiały, takie jak tkanina. Jeśli nie mają widocznych plam lub zapachów i żadnych zakamarków, które mogłyby pomieścić zarazki, prawdopodobnie są w porządku.

Ale unikaj używanych towarów z dywanem, takich jak drzewa kotów. Mogą być schronieniem dla pasożytów, a materiał sprawia, że są trudne do wykrycia.

Rzeczy, których nigdy nie powinieneś kupować używane ze względu na trwałość

Bezpieczeństwo nie jest jedynym problemem podczas zakupów z drugiej ręki. Używane towary, które nie stanowią zagrożenia dla Twojego zdrowia, nadal mogą stanowić zagrożenie dla Twojego portfela.

Wszystko zużywa się z czasem i użyciem-niektóre rzeczy szybciej niż inne. To nie jest problem z większością używanych towarów, ponieważ można stwierdzić, patrząc, czy coś jest w dobrym stanie.

Ale w przypadku kilku produktów problemy nie są od razu widoczne. Jeśli kupisz je używane, możesz wyrzucać pieniądze na coś, co nie działa prawidłowo.

10. Odkurzacze

Istnieją dwa potencjalne problemy z używanymi odkurzaczami. Po pierwsze, wyssali mnóstwo brudu, takiego jak brud, skóra i roztocza kurzu w czyimś domu. W większości przypadków wystarczy wymiana worka lub czyszczenie kanistra, aby usunąć tę pozostałość.

Jednak niektóre odkurzacze wdychały jeszcze dziwniejsze rzeczy. Na przykład Ashley Poskin Z Apartment Therapy mówi, że jej husband użyło rekina do odkurzania masła, pozostawiając go z zapachem, którego nie można usunąć.

Ale powodem, dla którego wielu właścicieli pozbywa się starego odkurzacza, jest to, że nie działa prawidłowo. Możesz naprawić wiele problemów ze starymi odkurzaczami, ale naprawy mogą kosztować od kilku do kilkuset dolarów.  Na samym końcu tej skali bardziej opłacalne może być kupno nowej próżni niż naprawienie starej.

Kluczem do uzyskania wartości swoich pieniędzy z zużytego odkurzacza jest sprawdzenie go tak dokładnie, jak to możliwe. Zbadaj ciało, kanister, WĄŻ, PRZEWÓD, wałek, a nawet filtry. Sumienny właściciel będzie regularnie czyścił lub wymieniał filtry, więc uszkodzone są oznaką, że tego nie zrobili.

Jeśli wszystko wygląda dobrze, podłącz odkurzacz i przetestuj go. Odwróć wszystkie przełączniki, aby przetestować każdą prędkość i inne opcje i sprawdź, czy wszystkie załączniki działają. Podczas pracy maszyny zwracaj uwagę na nietypowe dźwięki, takie jak grzechotka lub nieprzyjemne zapachy.

Jeśli maszyna przechodzi wszystkie kontrole, jest to dobra inwestycja, jeśli cena jest odpowiednia. Po prostu wyczyść go dobrze wewnątrz i na zewnątrz i zmień worek lub filtry przed użyciem.

11. Telewizory

Podobnie jak odkurzacze, naprawa telewizorów może być kosztowna, jeśli zostaną uszkodzone. Koszt może wynosić od $ 50 za coś drobnego, jak Żarówka lub bezpiecznik na telewizorze LCD do $1,000 za wymianę uszkodzonego ekranu na telewizorze 4K. Biorąc pod uwagę te ceny, używane telewizory wyglądają na złe ryzyko.

Jeśli twój używany „okazja” okaże się uszkodzony, naprawa może być większa niż koszt nowego telewizora. Możesz kupić zestaw w zakresie 55 do 59 cali z przyzwoitymi ocenami z raportów konsumenckich za jedyne $500. A ponieważ używane telewizory nie są objęte gwarancją, za te naprawy trzeba płacić z kieszeni.

To powiedziawszy, jest jeden sposób na obejście tych wszystkich problemów. Zamiast odebrać używany telewizor na Craigslist, przejdź do sklepu elektronicznego lub strony internetowej i kup certyfikowany Odnowiony telewizor. Odnowione produkty to gadżety, które sprzedawca detaliczny lub oryginalny producent przywrócił do stanu roboczego. Mają nawet Gwarancje.

Odnowione urządzenia nie zawsze wyglądają jak nowe, ale działają jak nowe — jeśli nie lepiej. Odnowione Telewizory często przechodzą bardziej rygorystyczne testy niż nowe. W ten sposób Odnowiony zestaw może być bardziej niezawodny niż Nowy, a jednocześnie kosztować setki mniej.

Kupując telewizor w ten sposób, zawsze kupuj od renomowanego sprzedawcy, takiego jak producent lub Amazon, Best Buy lub Walmart. To gwarantuje, że zestaw, który kupujesz, jest legalny, a nie kradziony towar. I poszukaj takiego, który jest albo fabrycznie Odnowiony, co oznacza, że oryginalny producent dokonał naprawy, lub certyfikowany Odnowiony, naprawiony przez wyszkolonego specjalistę.

Na koniec upewnij się, że zestaw jest objęty co najmniej 12-miesięczną gwarancją. W ten sposób, Jeśli pojawi się problem, możesz go naprawić za darmo.

12. Sprzęt Stereo

Używany sprzęt stereo-głośniki, odbiorniki, wzmacniacze, odtwarzacze CD i Gramofony-może wyglądać jak świetna okazja. Często są one wyceniane ze znaczną zniżką w porównaniu do nowych urządzeń.

Jednak ta okazja wiąże się z ryzykiem, że używany komponent audio nie będzie pasował do jakości dźwięku nowego. Intensywne użytkowanie może prowadzić do problemów, takich jak zniekształcenia, syk lub utrata głośności. Nawet jeśli brzmi to dobrze, problemy takie jak nieprawidłowy przycisk mogą utrudnić lub uniemożliwić użycie używanego sprzętu.

Dowolny rocznik sprzęt stereo, który ma co najmniej 20 lat, prawdopodobnie będzie wymagał konserwacji lub remontu — i nie zawsze jest to możliwe. Główne marki rzadko świadczą usługi dla swoich starych modeli.

Ale Używany sprzęt stereo może być nadal dobrym zakupem w niektórych przypadkach. Najbezpieczniej kupić używane Głośniki. Jeśli nie byli maltretowani, mogą zapewnić dziesięciolecia służby. Wzmacniacze są również dość bezpiecznym zakładem.

Natomiast odtwarzacze CD i gramofony są znacznie bardziej narażone na zużycie podczas użytkowania. Jeśli naprawdę chcesz kupić używany, unikaj prywatnych sprzedawców. Zamiast tego trzymaj się renomowanych sprzedawców z dobrymi opiniami użytkowników.

Bez względu na rodzaj sprzętu audio, który rozważasz, dowiedz się o jego historii. Jeśli kupujesz w sklepie, zapytaj o liczbę poprzednich właścicieli i historię usług. Dowiedz się również, czy sprzęt jest objęty gwarancją.

Jeśli kupujesz od prywatnego sprzedawcy, zapytaj, dlaczego pozbywają się sprzętu i co wiedzą o jego stanie. Audiofile, którzy dużo wiedzą o produkcie, są bardziej skłonni do dbania o niego.

Jeśli zastanawiasz się nad starszym sprzętem, skontaktuj się z producentem, aby upewnić się, że nadal oferuje części i serwis lub ma autoryzowanego sprzedawcę zewnętrznego, który to robi (i ile kosztuje). Jeśli nie możesz łatwo uzyskać części i wsparcia lub za rozsądną cenę, prawdopodobnie lepiej odejść.

Najlepszym sposobem na zakup używanego sprzętu stereo jest osobiście. W ten sposób możesz najpierw posłuchać i usłyszeć, jak to brzmi dla siebie. Podkręć głośność i słuchaj dźwięków, takich jak brzęczenie, syczenie, trzaski, wyskakiwanie lub zniekształcenia. Dostosuj wszystkie elementy sterujące, takie jak głośność, ton i balans, podczas słuchania. Jeśli usłyszysz coś, co brzmi dziwnie, nie kupuj tego.

Przetestuj również wszystkie elementy sterujące, aby upewnić się, że każdy przycisk działa poprawnie. Jeśli kupujesz odbiornik lub wzmacniacz, przetestuj również wszystkie wejścia i wyjścia. I sprawdź obudowę pod kątem zadrapań i innych uszkodzeń.

Jeśli kupisz online lub od prywatnego sprzedawcy, który planuje wysłać sprzęt do ciebie, potwierdź, że mają oryginalne pudełko i materiały do pakowania. Jeśli tego nie zrobią, istnieje duża szansa, że sprzęt nie przetrwa podróży w dobrym stanie. Jeśli masz przesyłkę do ciebie, zrób zdjęcia lub film podczas rozpakowywania, aby udokumentować wszelkie uszkodzenia, które zostały poniesione podczas wysyłki.

Ostatnie Słowo

Gdy tylko twój portfel jest zagrożony, warto zaryzykować na używanym produkcie, jeśli cena jest wystarczająco niska. Nie powinieneś wydawać 100 USD na używany odkurzacz lub zestaw głośników bez wcześniejszego starannego testowania, ale jeśli znajdziesz ten sam produkt za 10 USD na wyprzedaży garażowej, nie masz wiele do stracenia, zabierając go do domu. Jeśli to nie zadziała, stracisz tylko 10 dolców.

Jeśli jednak używany produkt może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, nie jest to okazja — bez względu na to, jak tani jest. Kupując wszystko, od czego dosłownie zależy życie, takie jak fotelik samochodowy lub kask rowerowy, nie warto ryzykować. Bezpieczeństwo to coś, czego nie można wycenić.

7 tipów na zakupy online, aby zaoszczędzić pieniądze

Poprzedni wpis

Niszczenie celów finansowych poprzez spójność i przejrzystość

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły