Artykuły

12 rodzajów opłat pobieranych przez banki i jak ich uniknąć

0
12 rodzajów opłat pobieranych przez banki i jak ich uniknąć

Kiedy byłem dzieckiem, byłem tak podekscytowany, aby dostać moje pierwsze konto bankowe. Zamiast korzystać ze skarbonki, mogę ją umieścić w banku i zarabiać odsetki co miesiąc. Moje saldo było tylko kilkaset dolarów, ale to było ekscytujące patrzeć, jak rośnie o dolara lub dwa każdego miesiąca.

Ale dziś tak małe konto kurczyłoby się z każdym miesiącem, a nie rosło. Zarabiałby tylko grosze w odsetkach, a co miesiąc pobierałby opłatę w wysokości kilku dolarów za niespełnianie minimalnego salda banku. To tylko jedna z wielu opłat, jakie mogą pobierać banki.

Wygląda na to, że lepiej będzie trzymać się skarbonki. Ale nie ma potrzeby, aby przejść do tej skrajności. Jeśli jesteś inteligentny i ostrożny, możesz uniknąć większości opłat bankowych – lub przynajmniej ograniczyć je do minimum.

Pro wskazówka: świetnym sposobem na uniknięcie opłat bankowych byłoby założenie konta bankowego. Nie pobierają żadnych opłat za debet, żadnych miesięcznych opłat konserwacyjnych, żadnych minimalnych opłat za saldo i żadnych zagranicznych opłat transakcyjnych.

Rodzaje opłat pobieranych przez banki i jak ich uniknąć

Wygląda na to, że nie można nic zrobić w banku bez uiszczenia opłaty. Banki pobierają opłaty za przelew na konto, za korzystanie z bankomatów innych banków, za zbyt wiele transakcji lub za brak transakcji. Te 12 opłat są najbardziej powszechne-i kosztowne.

1. Niewystarczająca Opłata Za Środki (Opłata W Rachunku Bieżącym)

Załóżmy, że zatrzymasz się w sklepie spożywczym po kilka rzeczy w drodze do domu z pracy. W kasie Twój rachunek wynosi 32 dolary. Oddajesz swoją kartę debetową, nie zdając sobie sprawy, że zostało Ci tylko 30 $na koncie czekowym.

Jeśli nie masz zabezpieczenia debetowego na swoim koncie bankowym, płatność nie przejdzie. Ale jeśli zdecydowałeś się na ochronę debetu podczas otwierania konta, płatność przejdzie tak, jakby nic się nie stało.

To chyba dobrze, ale na dłuższą metę tak nie jest. To prawda, unikniesz wstydu z powodu odmowy karty. Ale zapłacisz za to później, gdy bank pobiera opłatę w rachunku bieżącym w wysokości 35 usd za wydanie 2 usd więcej niż miałeś na koncie.

To też może nie być koniec. Jeśli zrobisz drugi przystanek w aptece, aby odebrać receptę, Twój copay w wysokości 5 USD może spowodować drugą opłatę w wysokości 35 usd. A jeśli zatrzymasz się na szybką filiżankę kawy później, ta transakcja $2 może spowodować kolejną opłatę.

Do czasu opuszczenia sklepu, możesz być $114 na Czerwono-nawet jeśli tylko przekroczyłeś swoje saldo o łącznie $ 7. Wiele dużych banków ogranicza liczbę opłat w rachunku bieżącym, które można pobierać dziennie do trzech do sześciu. Ale przy 35 dolarach za sztukę, to wciąż dużo pieniędzy do stracenia w jeden dzień.

Ile To Kosztuje

Opłaty w rachunku bieżącym-znane również jako opłaty NSF, za „niewystarczające środki” – są jedną z najpoważniejszych opłat pobieranych przez banki. Typowa opłata NSF wynosi od 30 do 36 usd. Płacenie tylko jednej opłaty debetowej miesięcznie sumuje się do między $360 i $432 rocznie.

Jak uniknąć niewystarczających opłat za fundusze

Teoretycznie unikanie opłat za debet jest proste. Tylko upewnij się, że nigdy nie przekroczysz swojego konta.

Ale kiedy używasz karty debetowej do wszystkich swoich zakupów, zawsze może być trudno poznać dokładne saldo. Zamiast tego rozważ te środki ostrożności.

 • Nie zgłaszaj się. Ustawa z 2010 r. zakazuje bankom pobierania opłat za debet bez Twojej zgody. Wszystko, co musisz zrobić, to powiedzieć nie na pytanie, czy chcesz zdecydować się na „pokrycie rachunku w rachunku bieżącym” podczas otwierania konta. Jeśli jużmasz pokrycie w rachunku bieżącym, poproś o anulowanie.
 • Uważaj Na Równowagę. Transakcje nie zawsze są natychmiast księgowane na twoim koncie. Jeśli Twoje saldo spadnie poniżej kwoty zakupu debetowego, zanim przejdzie, spowoduje to naliczenie opłaty-nawet jeśli nie masz pokrycia w rachunku bieżącym. Aby uniknąć tego problemu, staraj się zachować poduszkę gotówkową na koncie czekowym, aby pokryć codzienne zakupy.
 • Skonfiguruj Alerty Aplikacji Mobilnej. Możesz skonfigurować aplikację mobilną swojego banku, aby wysyłać alerty tekstowe przed każdą transakcją, która obciążałaby Twoje konto. W ten sposób możesz anulować transakcję lub przelać pieniądze z konta oszczędnościowego, aby ją pokryć. Możesz również otrzymywać powiadomienia, gdy saldo spadnie poniżej określonego poziomu.
 • Link do innego konta. Niektóre banki umożliwiają Powiązanie konta czekowego z rachunkiem oszczędnościowym lub rachunkiem rynku pieniężnego w tym samym banku. Jeśli weźmiesz zbyt dużo pieniędzy z czeku, bank przelewa pieniądze z drugiego konta, aby je pokryć. Może być opłata za ten transfer, ale zwykle jest to mniej niż $15-znacznie mniej niż opłata NSF.
 • Link do Twojej karty kredytowej. Jeśli nie masz konta oszczędnościowego, do którego można się połączyć, możesz połączyć swoje konto czekowe z kartą kredytową lub linią kredytową. W przypadku przelewu na konto czekowe nadwyżka zostanie obciążona kartą kredytową. Po raz kolejny, nie może być opłata za ten transfer, ale nie powinno być nigdzie w pobliżu $35.
 • Zmień Banki. Niektóre konta bankowe i kredytowe nie pobierają opłat za debet. Banki posiadające konta bez NSF to Alliant Credit Union, Ally Bank, Axos Bank, Chime, nkbc i Wealthfront.

2. Opłata Za Prowadzenie Konta (Opłata Za Usługę)

Ze wszystkich opłat pobieranych przez banki, być może najbardziej irytująca jest opłata za prowadzenie konta. Jest to opłata, którą musisz zapłacić, aby utrzymać otwarte konto. W efekcie, płacenie bankowi za to, że pozwolił Ci zatrzymać przy sobie pieniądze.

To nie ma sensu. W końcu banki chcą, abyś trzymał swoje pieniądze z nimi, aby mogli je pożyczyć innym klientom. Tak zarabiają pieniądze-a przynajmniej kiedyś tak było.

Ale przy tak niskich stopach procentowych w dzisiejszych czasach banki nie zarabiają dużo na pożyczkach. Dlatego wiele osób korzysta z dodatkowych opłat, aby nadrobić różnicę. W rezultacie prawdziwie darmowe konta czekowe stały się dość rzadkie.

Ile To Kosztuje

Miesięczne opłaty za usługi sprawdzania kont wahają się od kilku dolarów do 25 USD miesięcznie lub 300 USD rocznie. Są one zazwyczaj wyższe dla kont, które pobierają odsetki.

Jak uniknąć opłat za prowadzenie konta

W większości przypadków można uniknąć miesięcznych opłat za prowadzenie konta, spełniając jeden lub więcej specjalnych warunków ustanowionych przez bank. Na przykład możesz:

 • Utrzymuj minimalną równowagę. Wiele banków rezygnuje z opłaty za usługę, jeśli masz pewną kwotę na swoim koncie. To skutecznie sprawia, że te opłaty za usługi są takie same jak minimalne opłaty za saldo, omówione poniżej.
 • Użyj Bezpośredniego Depozytu. Niektóre banki rezygnują z opłaty za prowadzenie konta, jeśli co miesiąc wpłacasz określoną liczbę bezpośrednich depozytów na swoje konto. Inne banki wymagają wpłaty minimalnej kwoty w dolarach.
 • Połącz Swoje Konta. Czasami możesz uniknąć opłat za usługi za pomocą konta czekowego powiązanego z kontem oszczędnościowym. Bank może wymagać minimalnego salda lub pewnej liczby bezpośrednich depozytów na obu rachunkach.
 • Użyj Karty Debetowej. Dokonywanie określonej liczby transakcji kartą debetową każdego miesiąca może być kolejnym sposób na uniknięcie opłat za usługi.
 • Przeczytaj drobnym drukiem. Po otwarciu „bezpłatnego” konta czekowego uważnie przeczytaj umowę dotyczącą konta. Upewnij się, że możesz spełnić wymagania banku, aby uniknąć opłat za usługi co miesiąc.
 • Czytaj Powiadomienia. Twój bank może zmienić swoje zasady w dowolnym momencie, o ile powiadomi Cię na piśmie. Aby śledzić, co musisz zrobić, aby uniknąć opłat, przeczytaj te nudne powiadomienia, które bank wysyła Ci o zmianach w swoich warunkach. Są naprawdę ważne.

3. Minimalna Opłata Za Saldo

Wiele banków pobiera minimalną opłatę za saldo zamiast miesięcznej opłaty za prowadzenie konta. Opłata ta wchodzi w życie tylko wtedy, gdy saldo na koncie spadnie poniżej określonego poziomu.

Kwota wymagana do uniknięcia minimalnej opłaty za saldo jest różna. Może to być tak niskie, jak $100 lub do tysięcy.

Aby dowiedzieć się, czy spełniłeś to minimum, większość banków patrzy na Twoje średnie miesięczne saldo. Sumują one twoje salda na koniec każdego dnia, a następnie dzielą przez liczbę dni w miesiącu. Jeśli średnia była poniżej wymaganego minimum, płacisz opłatę.

Ile To Kosztuje

Minimalne opłaty za saldo to tylko kolejna wersja miesięcznych opłat za usługi. Tak więc ich koszt jest taki sam – od kilku dolarów miesięcznie do 25 dolarów.

Jak uniknąć minimalnych opłat za saldo

Najprostszym sposobem na uniknięcie minimalnych opłat za saldo jest upewnienie się, że saldo konta pozostaje powyżej limitu. Jeśli nie możesz, zastanów się nad innym bankiem lub innym kontem w obecnym banku.

 • Otwórz konto ucznia. Niektóre banki oferują bezpłatne konta czekowe dla studentów studiów stacjonarnych. Na przykład bezpłatne sprawdzanie studentów jest dostępne w Chase, PNC i Wells Fargo.
 • Zmień Banki. Inne banki i skok-y mają darmowe konta czekowe, które są dostępne dla każdego. Banki internetowe, takie jak Ally, Axos, Chime i Wealthfront, częściej oferują darmowe konta. Podobnie jak unie kredytowe, takie jak Alliant.
 • Zmień Konta. Jeśli masz oprocentowane konto czekowe, sprawdź, czy możesz uniknąć opłat, przechodząc na nieoprocentowane konto. Przy dzisiejszych niskich stopach procentowych, odsetki, które poświęcasz, i tak nie są wiele warte.

4. Opłata bankomatowa poza siecią

Powiedzmy, że jesteś z przyjaciółmi w nieznanej części miasta i brakuje Ci gotówki. Nie wiesz, gdzie znaleźć oddział swojego banku, więc zatrzymujesz się w innym banku, aby skorzystać z bankomatu. Ale ponieważ nie jesteś klientem, bank pobiera opłatę w wysokości $2.50.

Jeszcze w tym miesiącu przeglądasz wyciąg bankowy i dowiadujesz się, że twój własny bank pobrał dodatkową opłatę w wysokości 1,50 USD za korzystanie z bankomatu poza siecią. Wszystko powiedziane ,że wypłata $ 50 kosztowała Cię $ 4 w opłatach.

Ile To Kosztuje

Banki zazwyczaj pobierają od $1 do $3 za korzystanie z bankomatu innego banku. Opłata jest zazwyczaj najwyższa w tradycyjnych bankach, najniższa w bankach internetowych, a pomiędzy w SKOK-ach. Ponadto możesz zapłacić od $1 do $4 innemu bankowi, który jest właścicielem bankomatu.

Jak uniknąć opłat za Bankomaty poza siecią

Na szczęście opłaty bankomatowe są jedną z najłatwiejszych do uniknięcia.

 • Trzymaj się własnego banku. Jeśli wypłacasz tylko gotówkę z bankomatów własnego banku, nie ponosisz żadnych opłat. Użyj strony internetowej banku lub aplikacji mobilnej, aby znaleźć bankomaty w sieci, gdy jesteś poza miastem. Możesz też zaplanować i zatrzymać się w lokalnym oddziale, aby wypłacić gotówkę przed podróżą.
 • Odzyskaj Gotówkę. Jeśli nie możesz znaleźć bankomatu, który należy do Twojego banku, yomożesz dostać gotówkę w sklepie. Wystarczy dokonać małego zakupu za pomocą karty debetowej i poprosić o zwrot gotówki. Wiele sklepów nie pobiera opłaty za tę usługę.
 • Zmień Banki. Jeśli często płacisz opłaty bankomatowe, rozważ przejście do banku z większą liczbą bankomatów w pobliżu. Duże banki krajowe mają zazwyczaj największe sieci dostępnych bankomatów. Alternatywnie wybierz bank, który nie pobiera opłat za zagraniczne Bankomaty.
 • Bank Online. Jeśli otworzysz konto w banku internetowym, może ono pokryć opłaty bankomatowe. Banki internetowe nie mają własnych bankomatów i oddziałów, więc większość z nich zwraca posiadaczom kont koszty korzystania z bankomatów innych banków.
 • Nie używaj gotówki. Jeśli nie płacisz za rzeczy gotówką, nie musisz wcale odwiedzać bankomatu. Zamiast tego dokonuj płatności za pomocą karty kredytowej, karty debetowej lub aplikacji płatniczej, takiej jak PayPal lub Venmo.

5. Opłata Za Brak Aktywności

Niektóre banki pobierają opłatę za brak aktywności za prowadzenie konta, z którego nie korzystasz. Opłata ta jest również znana jako opłata za nieaktywność. Banki pobierają opłaty, ponieważ opuszczone konta podlegają surowym regulacjom rządowym, co powoduje poważne bóle głowy w administracji.

Ogólnie rzecz biorąc, konto musi pozostać nietknięte od sześciu miesięcy do roku, zanim pojawi się opłata za brak aktywności. Niektóre banki zapewniają uprzedzenie, ale inne po prostu zaczynają opróżniać pieniądze z konta.

Jeśli Twoje konto pozostaje nieaktywne wystarczająco długo, a bank nie może się z Tobą skontaktować, Bank traktuje je jako opuszczone. Przekazuje wszystkie pieniądze do Skarbu Państwa. Ale zanim to zrobisz, może pobierać jednorazową opłatę za unikanie-oprócz opłat za brak aktywności, które już zapłaciłeś.

Ile To Kosztuje

Nie wszystkie banki pobierają opłaty za brak aktywności konta. Dla tych, którzy to robią, opłata wynosi zwykle od 5 do 20 USD miesięcznie. Opłaty za Escheatment są zwykle około $50.

Jak uniknąć opłat za brak aktywności

Najprawdopodobniej zostaniesz dotknięty opłatą za brak aktywności na koncie oszczędnościowym, z którego rzadko korzystasz. Na przykład może to być konto otwarte dawno temu w poprzednim banku i zapomniane do zamknięcia. Istnieje kilka sposobów, aby uniknąć tej opłaty

 • Zamknij konto. Najprostszym sposobem na uniknięcie opłat za brak aktywności jest zamknięcie konta. Jeśli nie używałeś go od sześciu miesięcy, prawdopodobnie nie potrzebujesz go.
 • Utrzymuj Aktywne Konto. Jeśli nie chcesz zamykać konta, zachowaj je aktywne, dokonując co najmniej jednej transakcji w miesiącu. Może to być Depozyt, Wypłata, czek lub zakup karty debetowej. Czasami wystarczy sprawdzić saldo online, aby utrzymać konto aktywne.
 • Dokonaj powtarzającego się przelewu. Jeśli obawiasz się, że zapomnisz korzystać z konta co miesiąc, zrób to automatycznie. Skonfiguruj automatyczną miesięczną wpłatę lub wypłatę, aby utrzymać aktywne konto. Tylko uważaj, aby nie wyczerpać konta w pełni, albo uruchomisz opłatę NSF.
 • Przeczytaj Ogłoszenia. Po raz kolejny przeczytaj każdą pocztę lub bezpieczne wiadomości online, które otrzymujesz od swojego banku. Może to być ostrzeżenie, że Twoje konto stanie się nieaktywne.

6. Opłata Za Nadmierną Aktywność

Opłaty bankowe uderzają w ciebie zarówno przychodząc, jak i wychodząc. Możesz zapłacić opłatę, jeśli w ogóle nie dokonujesz transakcji na rachunku oszczędnościowym – ale jeśli dokonasz zbyt wielu transakcji, jest za to również opłata.

Banki obwiniają tę opłatę za Federalne rozporządzenie D, prawo regulujące banki. Ustawa ta definiuje rachunek oszczędnościowy jako taki, na którym deponenci dokonują ” nie więcej niż sześciu przelewów i wypłat … na camiesiąc lendar lub cykl wyciągu.”

Jeśli przekroczysz dozwoloną liczbę przelewów i wypłat, bank musi ostrzec, aby nie robić tego ponownie. Jeśli nadal to robisz, bank musi zamknąć konto lub zamienić je na konto czekowe. Prawo nie wymaga od banku pobierania opłaty, ale wiele banków tak.

Podczas pandemii COVID-19 Rezerwa Federalna zawiesiła limity transakcji określone w rozporządzeniu D. banki nie muszą już powiadamiać Cię o dokonaniu więcej niż sześciu przelewów lub wypłat miesięcznie. Ale bank może nadal pobierać opłatę, jeśli zdecyduje się.

Ile To Kosztuje

Opłaty za nadmierną aktywność mogą wynosić od $3 do $25, ale średnia wynosi około $10. Niektóre banki pobierają wyższe opłaty za większą liczbę transakcji powyżej limitu.

Jak uniknąć nadmiernych opłat za działalność

Na szczęście jest to kolejna opłata, której łatwo uniknąć. Po prostu trzymaj się tych wytycznych:

 • Poznaj zasady swojego banku. Niektóre przepisy zawiesiły opłaty za nadmierną działalność w czasie pandemii. Inni w ogóle nie pobierają tej opłaty. Sprawdź w swoim banku, aby dowiedzieć się, jakie są jego zasady i jak blisko oko trzeba zachować na liczbę transakcji.
 • Użyj Swojego Konta Czekowego. Opłaty z tytułu nadwyżki aktywności dotyczą tylko rachunków oszczędnościowych, a nie rachunków czekowych. Tak więc, w przypadku płatności i przelewów dokonywanych regularnie, Zawsze używaj swojego konta czekowego.
 • Planuj Z Wyprzedzeniem. Staraj się unikać przelewania pieniędzy między oszczędnościami a kontami kontrolnymi zbyt wiele razy w ciągu jednego miesiąca. Zamiast tego użyj swojego osobistego budżetu, aby dowiedzieć się, ile pieniędzy będziesz potrzebować w danym miesiącu. Następnie prześlij całą kwotę na raz.
 • Miej więcej pieniędzy na sprawdzanie. Alternatywnie, możesz po prostu zachować trochę dodatkowej gotówki na koncie czekowym przez cały czas. W ten sposób, jeśli potrzebujesz pieniędzy na nieplanowany wydatek, nie będziesz musiał oszczędzać.
 • Odwiedź Bank. Rozporządzenie federalne d ogranicza tylko przelewy i wypłaty dokonywane czekiem, kartą debetową, telefonem i automatycznym przelewem. Możesz dokonać dowolnej liczby transakcji w oknie kasjera lub w bankomacie. Jeśli więc chcesz dokonać przelewu, który przekroczyłby miesięczny limit, zrób to w banku.

7. Opłata Za Oświadczenie Papierowe

W dzisiejszych czasach większość banków wysyła Miesięczne wyciągi bankowe drogą elektroniczną, a nie pocztą. Nie tylko jest to tańsze dla banku, ale zmniejsza bałagan i marnowanie papieru dla klientów. Ponadto twoje oświadczenie dociera do ciebie szybciej i jest łatwe do znalezienia w razie potrzeby w przyszłości.

Jednak niektórzy ludzie nadal wolą otrzymać Staromodne oświadczenie papierowe. Jeśli jesteś jednym z nich, jest kilka złych wiadomości: większość banków pobiera teraz opłatę za tę usługę.

Ile To Kosztuje

Opłaty za Wyciąg papierowy nie są duże. Większość banków pobiera tylko $2 do $3 za Wyciąg, choć niektóre pobierają nawet $ 5. Jeśli jednak otrzymasz wszystkie swoje oświadczenia w ten sposób, to się sumuje. Opłata $3 każdego miesiąca wynosi $36 W ciągu roku.

Jak uniknąć opłat za Wyciąg papierowy

Jest tylko jeden sposób na uniknięcie tej opłaty. Wszystko, co możesz zrobić, to poddać się i zapisać się na elektroniczne Oświadczenia. Jeśli nadal chcesz papierową kopię, zawsze możesz ją wydrukować w domu.

8. Utracone Opłaty Za Kartę

Kradzież portfela lub torebki to duży kłopot. Oprócz utraty wszystkich środków pieniężnych, które nosiłeś, musisz przejść do wysiłku anulowania i wymiany wszystkich kart kredytowych i debetowych. A co gorsza, niektóre banki faktycznie nalicz opłatę za wymianę utraconej karty debetowej.

Ile To Kosztuje

Tylko kilka banków pobiera opłatę za zastępczą kartę debetową-zwykle od 5 do 10 USD. Jeśli jednak potrzebujesz nowej karty w pośpiechu, większość banków pobiera opłaty za szybką dostawę. Opłata za tę usługę może wynosić od $5 do $30.

Jak uniknąć utraty opłat za kartę

Istnieje kilka sposobów na uniknięcie utraty opłat za kartę:

 • Uważaj Na Portfel. Aby uniknąć utraty kart, przez cały czas miej oko na swój portfel lub torebkę. Gdy jesteś w tłumie, przenieś portfel do przedniej kieszeni lub trzymaj torebkę przed ciałem lub pod pachą. I nigdy nie zostawiaj żadnego na widoku.
 • Zachowaj kartę zapasową. Zawsze trzymaj jedną kartę debetową lub kredytową w domu, przechowywaną w bezpiecznym miejscu. Jeśli zgubisz portfel lub torebkę, możesz użyć tej karty do momentu przybycia nowej. W ten sposób nie musisz płacić za szybką wysyłkę.
 • Odbierz kartę osobiście. Innym możliwym sposobem, aby uniknąć pośpiechu koszty wysyłki jest odebrać nową kartę debetową w oddziale banku. Niektóre banki mogą wydrukować dla Ciebie nową kartę bezpośrednio na miejscu.
 • Zdobądź tymczasową kartę. Nawet jeśli twój bank nie może wydać dla ciebie nowej karty kredytowej lub debetowej, prawdopodobnie może dać ci tymczasową kartę do użycia do czasu przybycia nowej. Zwykle nie ma opłat za tę usługę.
 • Użyj Gotówki. Ostatnim sposobem, aby uniknąć płacenia za szybką wysyłkę, jest poleganie na gotówce przez chwilę. Wystarczy udać się do najbliższego oddziału banku i wypłacić wystarczającą ilość gotówki do czasu przybycia nowej karty.

9. Opłata Za Przelew

Przelew bankowy to sposób, aby wysłać pieniądze bezpośrednio z konta bankowego do innej osoby. często jest to najszybszy sposób, aby wysłać pieniądze, zwłaszcza do innego kraju. Jednak ta usługa zazwyczaj wiąże się z kosztami — niezależnie od tego, czy wysyłasz pieniądze, czy je odbierasz.

Ile To Kosztuje

Banki zazwyczaj pobierają od $10 do $35, Aby wysłać pieniądze na inne konto bankowe w USA.wysyłanie pieniędzy za granicę kosztuje więcej, zwykle od 35 do 50 USD. Nie wszystkie banki pobierają opłaty za otrzymywanie pieniędzy przelewem, ale dla tych, którzy to robią, opłata wynosi zwykle około $15.

Jak uniknąć opłat za przelewy

Przelew nie jest jedynym sposobem na przekazanie pieniędzy innej osobie. Aby uniknąć opłat za przelewy, rozważ te inne opcje:

 • Korzystaj Z Bankowości Internetowej. Możesz wysyłać pieniądze do większości firm za pośrednictwem usługi płatności rachunków online banku. Zazwyczaj jest to bezpłatne. Niektóre banki umożliwiają również przelewy do osób fizycznych za pośrednictwem bankowości internetowej, jeśli znasz dane konta bankowego drugiej osoby.
 • Użyj aplikacji płatniczej. Jeśli nie możesz przelać pieniędzy za pośrednictwem swojego banku, wypróbuj aplikację płatniczą innej firmy. Dzięki Venmo i Zelle możesz wysyłać pieniądze za darmo każdemu, kto korzysta z aplikacji. Inne opcje, takie jak PayPal i PopMoney, pozwalają wysyłać pieniądze do każdego, kogo znasz adres e-mail lub numer telefonu komórkowego, nawet jeśli nie masz konta.
 • Skorzystaj z usługi transferu. W przypadku przelewów międzynarodowych rozważ usługę strony trzeciej, taką jak Wise lub OFX. Usługi te pobierają opłatę, ale prawdopodobnie będzie ona niższa niż w Twoim banku.
 • Wypisz czek. Staromodne czeki papierowe nadal istnieją i nadal są bezpiecznym sposobem wysyłania pieniędzy. Jednak ta metoda zajmuje trochę czasu, więc najlepiej, gdy druga osoba nie potrzebuje gotówki w pośpiechu.
 • Zapłać osobiście. Jeśli masz dostęp do banku drugiej osoby, możesz po prostu wejść i poprosić o wpłatę gotówki lub czek na ich koncie. Będziesz potrzebował ich bainformacje o koncie nk na ten temat.
 • Zmień Banki. Jeśli musisz często dokonywać przelewów, rozważ przejście do banku, który nie pobiera za nie opłat. Niektóre banki, takie jak Fidelity, oferują bezpłatne przelewy. Inni rezygnują z opłat za niektóre konta, takie jak konto Premier HSBC.

10. Opłata Za Transakcję Zagraniczną

Wydawanie pieniędzy podczas podróży za granicę było kiedyś dużo pracy. Ponieważ nie można uzyskać dostępu do konta bankowego w USA spoza kraju, trzeba było kupić czeki podróżne. Ale te nie są akceptowane wszędzie, więc trzeba było wymienić walutę, jak również.

Bankomaty i karty debetowe uczyniły to znacznie prostszym. Teraz możesz korzystać z zagranicznych bankomatów, aby pobrać gotówkę z własnego konta bankowego. Możesz też po prostu przesunąć kartę debetową i wbić kod PIN, aby dokonać zakupu.

Ale ta wygoda wiąże się z kosztami: za każdym razem, gdy używasz karty debetowej za granicą, płacisz opłatę za konwersję dolarów na lokalne pieniądze.

Ile To Kosztuje

Zagraniczna opłata transakcyjna wynosi zwykle od 1% do 3% kwoty pobranej lub pobranej w bankomacie. Ponadto większość banków stosuje zwykłe opłaty za transakcje bankomatowe poza siecią.

Jak uniknąć zagranicznych opłat transakcyjnych

Istnieje kilka sposobów na uniknięcie opłat za transakcje zagraniczne.

 • Użyj karty kredytowej. Aby uniknąć opłat za zakupy, zostaw kartę debetową w portfelu. Zamiast tego użyj karty kredytowej, która nie zawiera zagranicznych opłat transakcyjnych. Do wyboru są wszystkie karty Discover i Capital One oraz wiele kart kredytowych travel rewards od innych emitentów.
 • Wypłać Większe Sumy. Aby zmniejszyć kwotę, którą płacisz w opłatach bankomatowych, wykonaj mniej wypłat. Wyjmij dużą sumę na raz i używaj gotówki stopniowo. Ale nie rób tego w miejscach, gdzie jesteś zagrożony przez złodziei i kieszonkowców.
 • Poszukaj bankomatów partnerskich. Niektóre banki, takie jak Bank of America, mają partnerstwa z niektórymi bankami zagranicznymi. Możesz korzystać z bankomatów tych banków za granicą bez uiszczania opłaty.
 • Zmień Konta. Jeśli dużo podróżujesz za granicę, warto poszukać konta, które zrzeka się zagranicznych opłat transakcyjnych. Banki, które oferują takie konta to Charles Schwab i Capital One Bank, bank internetowy.

11. Opłata Za Zwrócony Depozyt

Banki nie pobierają tylko opłat za to, co robisz. Czasami pobierają opłaty za to, co inni ci robią. Załóżmy na przykład, że współlokator daje Ci czek, aby zapłacić za jej połowę rachunku za prąd, ale w rzeczywistości nie ma wystarczająco dużo pieniędzy na swoim koncie, aby go pokryć.

Kiedy próbujesz wpłacić czek, odbija się. Twój współlokator płaci opłatę za wypisanie czeku. Ale płacisz opłatę za zwrot depozytu-znaną również jako” opłata za zwłokę ” -za złożenie depozytu, nawet jeśli nie była to twoja wina.

Ile To Kosztuje

Jeśli wpłacisz zły czek z banku w USA, większość banków pobiera opłatę za zwrócony depozyt w wysokości od 10 do 20 USD. W przypadku czeku z zagranicznego banku opłata może wynosić nawet 40 USD.

Jak uniknąć opłat za zwrot kaucji

Możesz uniknąć postawienia kogoś innego w takiej sytuacji, wykonując te same kroki, które podejmiesz, aby uniknąć opłat za debet. Jednak nieco trudniej jest uniknąć utknięcia z odbitymi czekami od kogoś innego. Mimo to istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby się chronić.

 • Zapytaj Przed Wpłatą. Przed zdeponowaniem czeku osobistego na koncie, porozmawiaj z osobą, która go napisała. Zapytaj ich, czy są pewni, że wystarczy na ich koncie, aby to pokryć. Spróbuj powiedzieć pytanie, żeby brzmiało jak przyjacielskie przypomnienie, a nie oskarżenie.
 • Sprawdź czek. Jeśli nie możesz porozmawiać z osobą, która wypisała czek, porozmawiaj z jego bankiem. Jeśli weźmiesz czek do banku, w którym znajduje się konto, może Ci powiedzieć, czy na koncie jest wystarczająco dużo pieniędzy, aby pokryć czek.
 • Uważaj na fałszywe czeki. Jeśli otrzymasz czek od kogoś, kogo nie znasz dobrze, zbadaj go uważnie. Upewnij się, że zawiera nazwę prawdziwego banku. numer i adres. Sprawdź funkcje bezpieczeństwa, takie jak Pole bezpieczeństwa z tyłu i słowa ” oryginalny dokument.”Uważaj na kontrole, które są błyszczące lub nie mają perforacji na krawędzi. I uważaj na smugi, które mogą sugerować zmianę czeku.
 • Sprawdź numer Rezerwy Federalnej. Innym sposobem na wykrycie fałszywego czeku jest numer Rezerwy Federalnej na górze. Ostatnie trzy lub cztery cyfry powinny pasować do pierwszych trzech lub czterech cyfr numeru przelewu bankowego na dole.
 • Poczekaj, aż czeki się wyczyszczą. Czasami trwa kilka dni, a nawet tygodni, zanim bank powiadomi Cię o odbiciu czeku. Jeśli założysz, że pieniądze z czeku są już na twoim koncie, możesz przelać rachunek w rachunku bieżącym i uiścić opłaty w rachunku bieżącym oprócz zwróconej opłaty za depozyt. Dlatego zawsze poczekaj, aż czek zostanie rozliczony, a pieniądze pojawią się na twoim koncie, zanim spróbujesz go użyć.
 • Poproś o uchylenie opłat. Jeśli jesteś dobrym klientem, który nigdy wcześniej nie wpłacał złych czeków, Twój bank może chcieć odstąpić od zwróconej opłaty za depozyt. Nie zaszkodzi zapytać.

12. Opłata Za Wcześniejsze Zamknięcie Konta

Zazwyczaj zamknięcie konta bankowego nic nie kosztuje. Jednak niektóre banki pobierają opłatę za zamknięcie konta, które zostało otwarte mniej niż trzy do sześciu miesięcy. Otwieranie i zamykanie kont tworzy pracę dla banku, więc chcą uniknąć robienia tego dla klientów, którzy nie chcą pozostać w pobliżu.

Ile To Kosztuje

Nie wszystkie banki pobierają opłaty za zamknięcie konta. W tych, które robią, opłata wynosi zwykle około 25 USD. Jednak może to być tak wysokie, jak $50.

Jak uniknąć opłat za wcześniejsze zamknięcie konta

Istnieją dwa główne sposoby uniknięcia opłat za zamknięcie konta:

 • Nie otwieraj kont, których nie potrzebujesz. Kuszące jest otwarcie nowego konta, aby skorzystać z soczystego bonusu na nowe konto. Ale jeśli otworzysz konto i natychmiast je zamkniesz, opłata, którą zapłacisz, zrekompensuje bonus.
 • Sprawdź polisę swojego banku. Przed zamknięciem konta sprawdź zasady swojego banku pod kątem zamknięcia konta. Jeśli masz konto od pięciu miesięcy i jest opłata za zamknięcie go w ciągu sześciu miesięcy, możesz uniknąć opłaty, czekając trochę dłużej.

Ostatnie Słowo

Chociaż często można uniknąć opłat bankowych, czasami zdarzają się błędy. Jeśli otworzysz wyciąg bankowy i zdasz sobie sprawę, że poślizgnąłeś się i zostałeś spoliczkowany opłatą, nie zakładaj, że jedyną opcją jest połknięcie go.

Często banki są skłonne usunąć opłatę z konta, jeśli zadzwonisz i poprosisz grzecznie. Traktuj rozmowę jak każdą inną negocjację. Wyjaśnij, o co prosisz i dlaczego uważasz, że to sprawiedliwe. Podkreśl swoją przeszłość z bankiem. I poproś o rozmowę z przełożonym, jeśli to konieczne.

Nie zaszkodzi zapytać. Najgorsze, co może zrobić bank, to odmówić, a jeśli tak się stanie, nie będziesz miał gorszej sytuacji niż wcześniej.

Jak uzyskać biznesową kartę kredytową

Poprzedni wpis

Co to jest kredyt hipoteczny o regulowanej stawce (ARM)?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły