Artykuły

11 prostych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na artykułach gospodarstwa domowego

0

Kiedy chcesz obniżyć wydatki, zwykle najpierw skupiasz się na wydatkach na duże bilety. Znalezienie sposobów na przycinanie płatności mieszkaniowych, składki na ubezpieczenie samochodu i kosztów transportu pozostawia Ci więcej pieniędzy na cele finansowe. 

To dobry ruch, ale warto również zwrócić uwagę na to, co wydajesz na małe rzeczy. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile twoich dochodów przeznacza się na zakup takich rzeczy jak detergent do prania, artykuły ogrodnicze i mydło do naczyń? Pewnie więcej niż byś chciał. 

Na szczęście obniżenie kosztów zakupów domowych nie musi być skomplikowane. Wystarczy wykonać kilka prostych kroków, aby zacząć oszczędzać pieniądze. 

Proste sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy na artykułach gospodarstwa domowego

Ręczniki papierowe, środki czystości, narzędzia do projektów domowych: małe zakupy, które robisz co miesiąc, mogą się sumować. Na szczęście możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy na podstawowych rzeczach, korzystając z kilku wskazówek dotyczących oszczędzania pieniędzy. 

1. Śledź Swoje Nawyki Związane Z Wydatkami

Zanim dowiesz się, jak zaoszczędzić pieniądze na artykułach gospodarstwa domowego, musisz wiedzieć, co kupujesz i jak często. 

Korzystam z poręcznego arkusza kalkulacyjnego, który zawiera listę produktów, które regularnie kupuję, dwie ostatnie daty zakupu (aby śledzić czas między zakupami), cenę, którą zapłaciłem, i notatki o tym, co kupiłem — na przykład, czy był na wyprzedaży, użyłem kuponu, czy kupiłem więcej niż zwykle.

Arkusz kalkulacyjny pomaga mi zrozumieć, jak często muszę kupować każdy niezbędny element, co pomaga mi w budżetowaniu każdego miesiąca. Pomaga mi to również uniknąć nieplanowanych wydatków. 

Na przykład, teraz, gdy Wiem, że używam około jednej butelki mydła do naczyń miesięcznie, mogę zaplanować ten wydatek. Wiedząc, jak często muszę uzupełniać poszczególne produkty, mam również możliwość planowania zakupów w celu zbieżności ze sprzedażą.

Zwrócenie uwagi na cenę pozwala mi określić, czy zapłaciłem rozsądną cenę i śledzić wahania lub wzrost kosztów.

2. Użyj rabatów i kuponów

Rabaty dają ci zwrot gotówki przy zakupie rzeczy, a kupony obniżają cenę produktu w punkcie sprzedaży. 

Niektórzy ludzie naprawdę się do kuponów i znaleźć sposoby, aby obniżyć ich całkowitą przy kasie do zaledwie kilku dolarów-a nawet nic. Ale nie musisz iść na ekstremalną trasę kuponu, aby zaoszczędzić pieniądze. 

Możesz być na co dzień o tym, jak korzystać z kuponów. Jeśli otrzymasz fizyczną kopię lokalnej niedzielnej gazety, prawdopodobnie natkniesz się na ulotkę z kuponem lub dwa schowane w niej. Poświęć kilka minut, aby przejrzeć ulotkę, wycinając kupony na rzeczy, których używasz.

Jeśli nie dostaniesz papieru, są inne sposoby, aby znaleźć kupony. 

Niektóre sklepy spożywcze oferują kupony cyfrowe. Możesz uzyskać dostęp do kuponów cyfrowych, odwiedzając stronę sklepu, logując się do programu lojalnościowego i zapisując dostępne kupony na swoim koncie. 

Po wpisaniu numeru telefonu lub zeskanowaniu karty przy kasie, zapisane kupony zostaną automatycznie zastosowane, jeśli kupiłeś odpowiednie produkty (w odpowiedniej ilości, jeśli dotyczy).

Rabaty działają trochę inaczej.

Kiedyś, Jeśli coś, co kupiłeś, kwalifikowało się do Rabatu, trzeba było wysłać kopię paragonu i symbol UPC z opakowania, a następnie odczekać kilka tygodni przed otrzymaniem czeku pocztą. 

W dzisiejszych czasach rabaty stały się Cyfrowe. Aplikacje z nagrodami zwrotnymi, takie jak Rakuten, Fetch i Ibotta, zapewniają dostęp do ofert rabatowych z szerokiej gamy sklepów. Ale wszystkie działają lekko.inaczej.

Niektóre działają tylko w sklepach stacjonarnych, podczas gdy inne obejmują również zakupy online. Niektóre dają tylko rabaty za pośrednictwem kart upominkowych do różnych sprzedawców detalicznych, takich jak Amazon, Target lub Walmart. Ale inni dają również możliwość otrzymywania PayPal lub sprawdzania płatności. 

Zwrot gotówki może dotyczyć określonego produktu (czasami nawet w określonym rozmiarze lub ilości). Ale możesz również zobaczyć ogólne oferty zwrotu gotówki, takie jak skanowanie paragonu lub kupowanie dowolnego produktu od określonej marki.

Aby uzyskać więcej opcji, przeczytaj nasz artykuł na temat aplikacji cash-back rewards. 

3. Zawsze dobijaj Targu

Jeśli możesz, nigdy nie płać pełnej ceny za cokolwiek kupisz. Większość artykułów codziennego użytku, od mydła po detergenty i żarówki po sprzęt kuchenny, trafi w pewnym momencie do sprzedaży. Kluczem jest mierzenie czasu zakupów, więc kupujesz tylko rzeczy, gdy są przecenione. 

Istnieje kilka sposobów, aby uzyskać ofertę podczas zakupów. Jeśli kupujesz głównie przez Internet, warto zainstalować rozszerzenie przeglądarki, takie jak Honey lub Capital One Shopping. 

Rozszerzenia przeglądają internet i ostrzegają, jeśli kupon jest dostępny lub produkt, którego szukasz, jest dostępny w niższej cenie w innym miejscu. Niektóre, jak CamelCamelCamel, również ceny utworów (choć ten jest tylko dla Amazon). 

Jeśli wolisz robić zakupy osobiście, te cotygodniowe ulotki sprzedaży ślimakowej lub online są twoimi przyjaciółmi. Przeglądaj ulotki co tydzień, aby zobaczyć, co jest w sprzedaży podczas tworzenia listy zakupów. 

Tak jak możesz oprzeć swoją listę zakupów na planie posiłków ciężkich składników sprzedaży, porównaj swoje nawyki wydatków, w tym jak często zwykle kupujesz podstawowe rzeczy, z tym, co jest w sprzedaży. Na przykład, jeśli Twoja marka mydła do naczyń jest już w sprzedaży i wiesz, że będziesz go potrzebować za kilka tygodni, przejdź do oferty już teraz.

4. Dokonaj Inteligentnych Zakupów Masowych

Jeśli używasz czegoś regularnie, masz miejsce na przechowywanie go i możesz zaoszczędzić pieniądze, kupując go luzem, idź do niego. Na przykład kupowanie produktów papierowych luzem często ma sens, ponieważ nie wygasają i na pewno ich użyjesz. 

Kiedy przeprowadziłem się do własnego miejsca, zamówiłem przez Internet opakowanie zbiorcze 48 rolek papieru toaletowego. Cena okazała się o wiele tańsza niż kupno 4 – Czy 6-paka w sklepie, a minie trochę czasu zanim będę musiał pomyśleć o ponownym zakupie TP. 

Innym sposobem na ekonomiczne kupowanie luzem jest skorzystanie z usługi takiej jak Amazon Subscribe & Save. Kupujesz produkt, którego regularnie używasz, taki jak papier toaletowy, Ręczniki papierowe lub dezodorant do pokoju i wybierasz harmonogram dostawy. 

Twój harmonogram może być tak często lub tak rzadko, jak potrzebujesz, i możesz zmienić harmonogram, jeśli nie działa dla ciebie. Amazon wysyła Ci wiadomość e-mail przed wysłaniem Twoich towarów, co oznacza, że zawsze możesz ją anulować, jeśli zdasz sobie sprawę, że jej nie potrzebujesz.

Ale najlepsze jest to, że otrzymujesz od 5% do 20% zniżki na każdą przesyłkę, w zależności od tego, jaki jest produkt i ile masz subskrypcji. Im więcej subskrypcji, tym więcej subskrypcji, tym więcej oszczędzasz.  

Możesz również skorzystać z usługi w przypadku produktów, których nie musisz kupować luzem. 

Na przykład możesz zaplanować dostawę pojedynczej butelki z detergentem do prania co miesiąc. Możesz też zaplanować konserwację, taką jak wymiana klimatyzatora i filtra wody, podczas zalecanego okna wymiany.

Inną opcją zakupu hurtowego jest magazyn tylko dla członków, taki jak stary dobry Costco lub Sam ’ s Club. Ale pobierają roczne składki członkowskie, więc są tego warte tylko wtedy, gdy yczęsto tam kupujesz.

Na przykład członkostwo Costco spowoduje powrót między 60 a 120 USD rocznie. Ale masz również dostęp do ogromnych oszczędności. Sprzedawca jest znany ze sprzedaży ogromnych rozmiarów rzeczy, takich jak detergent, szampon i bandaże, ale oferuje również świetne oferty na prawie wszystko inne.

Przed zakupem luzem sprawdź, czy faktycznie zaoszczędzisz pieniądze. Możesz porównać ceny, patrząc na cenę jednostkową podaną na etykiecie na półce. Ale powinieneś często sprawdzać te liczby lub jeśli coś wydaje się nie tak. Istnieją anegdotyczne dowody, że czasami są błędne. 

Jeśli nie ma podanej ceny jednostkowej, możesz sam obliczyć, dzieląc cenę przez ilość w przypadku towarów policzalnych, takich jak gąbki lub waga (zwykle uncje lub funty) w przypadku produktów sprzedawanych wagowo, takich jak detergent do prania.

Na przykład, jeśli butelka mydła do naczyń o pojemności 48 uncji wynosi 9,99 USD, kosztuje około 0,20 USD za uncję. Jeśli butelka 16 uncji tego samego produktu kosztuje 2,88 USD, jego cena jednostkowa wynosi 0,18 USD za uncję, co oznacza, że możesz zaoszczędzić pieniądze, kupując trzy butelki 16 uncji w porównaniu do jednej butelki 48 uncji. 

5. Pomiń nazwę marki

Kupując markowe baterie, żarówki lub chusteczki, za co płacisz? Często jest to ładniejsze opakowanie i marketing, ale niekoniecznie produkt wyższej jakości. 

Wiele sklepów ma własną markę prywatną na potrzeby gospodarstwa domowego i prawdopodobnie zaoszczędzisz, jeśli kupisz produkty marki sklepowej w porównaniu z marką marki.

Jedną z kategorii, w której szczególnie sensowne jest kupowanie marek generycznych lub sklepowych, jest medycyna. 

Wszystkie leki muszą być sprawdzone i zatwierdzone przez United States Food and Drug Administration, zanim trafią na półki sklepowe. A leki generyczne muszą być prawnie identyczne z ich odpowiednikami markowymi, aby zostały zatwierdzone.

Aspiryna marki sklepowej pomaga zmniejszyć ból głowy, podobnie jak Markowa aspiryna. Tabletki na alergie marki sklepowej zmniejszają objawy alergii tak samo jak nazwa marki. 

Przejście na leki generyczne może zaoszczędzić sporo pieniędzy. Często kosztują grosze w stosunku do dolara w porównaniu z markowymi produktami.  

6. Zachowaj Prostotę

Możesz zaoszczędzić pieniądze, kupując mniej produktów, jeśli kupujesz uniwersalne, a nie specjalistyczne. Na przykład zadaj sobie pytanie, czy naprawdę potrzebujesz oddzielnej łazienki, blatu kuchennego i zlewu. Istnieje prawdopodobieństwo, że można użyć jednego środka czyszczącego na wszystkich tych powierzchniach. 

7. Pobierz rzeczy za darmo

Świat tonie w rzeczach. Jeśli mieszkasz w zaludnionym obszarze, ktoś, kogo znasz, prawdopodobnie ma coś, czego potrzebujesz, co oznacza, że nie musisz go kupować. 

Istnieje wiele sposobów, aby uzyskać artykuły gospodarstwa domowego i prawie wszystko inne za darmo. Na przykład możesz dołączyć do Lokalnej Grupy buy-nothing. Grupy są ograniczone do ludzi w określonych obszarach geograficznych i mają na celu wspieranie komunikacji i społeczności między sąsiadami. 

Możesz pisać do grupy opisując to, czego szukasz, a jeśli ktoś w pobliżu ma to i chce się z tym rozstać, może Ci to dać. Ludzie publikują również rzeczy, które rozdają.

Craigslist ma również bezpłatną sekcję. Niektórzy ludzie wymieniają również rzeczy, których już nie chcą w Nextdoor, aplikacji społecznościowej zaprojektowanej do łączenia ludzi na podstawie ich lokalizacji.

To zaskakujące, jakie rzeczy ludzie rozdają na tych platformach. Regularnie publikują różne artykuły gospodarstwa domowego, takie jak sprzątanie produkty, gwoździe i śruby oraz worki próżniowe. Są też duże rzeczy, takie jak klimatyzatory okienne, telefony komórkowe lub meble.

To nie jest takie dziwne, jak się wydaje. Ktoś może stwierdzić, że w przeciwnym razie doskonale dobry środek czyszczący nie nadaje się do jego potrzeb po użyciu go raz. A może musieli wymienić zepsuty odkurzacz i nie potrzebują już worków. 

Jeśli chcesz uzyskać bardziej osobisty charakter, możesz umówić się na wymianę z przyjaciółmi. Możesz wymienić Gadżety Kuchenne, Narzędzia do sprzątania lub ogrodnictwa, a nawet Materiały eksploatacyjne, takie jak gąbki lub lakiery do mebli. To, że jedna osoba zdecydowała, że nie chce lub nie lubi produktu, nie oznacza, że nie jest on odpowiedni dla kogoś innego. 

8. Pożycz lub Wypożycz rzadko używane Narzędzia

Jest kilka rzeczy, których potrzebujesz rzadko do projektów wokół domu, ale nie chcesz kupować. Jeśli to możliwe, sprawdź, czy możesz je pożyczyć lub wypożyczyć. Niektóre przykłady narzędzi, które warto wypożyczyć lub wypożyczyć, obejmują specjalistyczne narzędzia do czyszczenia, takie jak środki do czyszczenia dywanów lub zderzaki podłogowe.

Biblioteki narzędziowe stały się popularne w niektórych dziedzinach. Zapewniają dostęp do sprzętu, którego potrzebujesz tylko od czasu do czasu, takiego jak wąż spustowy lub odkurzacz sklepowy. Niektórzy nawet pożyczają codzienne narzędzia, takie jak miotły lub przedłużacze. 

Lokalna biblioteka publiczna może również pożyczać więcej niż tylko materiały do czytania, w tym artykuły gospodarstwa domowego. Na przykład, filie mojej lokalnej biblioteki, Free Library of Philadelphia, pozwalają ludziom pożyczać nietradycyjne materiały, takie jak patelnie do ciast.

Poza wypożyczaniem bibliotek, znajomy lub krewny może mieć coś, czego potrzebujesz. Poproś, żeby ci ją pożyczyli. Tylko zwróć go w takim samym stanie, w jakim go pożyczyłeś.

Craigslist, Nextdoor lub grupy na Facebooku mogą również pomóc w znalezieniu narzędzi do pożyczania. Po prostu utwórz post na wybranej stronie opisujący to, czego szukasz.

Jeśli nikt, kogo znasz, nie ma sprzętu i nie masz dostępnej wypożyczalni, często możesz wypożyczyć rzadko używane narzędzia czyszczące. Na przykład wiele supermarketów i sklepów z narzędziami wynajmuje środki do czyszczenia dywanów lub elektronarzędzia. 

Koszt wynajmu jest zwykle ułamkiem ceny zakupu sprzętu, w zależności od długości wynajmu i tego, jak często planujesz go wynająć. Możesz jeszcze bardziej obniżyć koszty wynajmu, dzieląc je z przyjaciółmi lub sąsiadami. 

9. Ponowne użycie lub wymiana produktów jednorazowego użytku

Niektóre produkty sprzedawane jako jednorazowe nie muszą być. Na przykład można prać i ponownie używać worków z zamkiem błyskawicznym. Pamiętaj tylko o dobrych praktykach bezpieczeństwa żywności przy podejmowaniu decyzji o ponownym użyciu plastikowej torby. Jeśli wcześniej trzymał surowe mięso lub coś, co formowane lub gnijące, najbezpieczniej jest zacząć od nowa. 

Prawdopodobnie nie chcesz używać produktu jednorazowego zbyt wiele razy. Ale nawet jeśli masz tylko dwa zastosowania, a nie jeden, skutecznie zmniejszasz wydatki o połowę.

Kiedy wymieniasz szczoteczkę na nową, nie wyrzucaj jej do kosza. Umyj włosie i nadaj mu drugie życie jako płuczce lub szczotce do czyszczenia trudno dostępnych miejsc, takich jak kran w wannie. 

Jeśli nie posiadasz wycieraczki i chcesz uciec od używania ręczników papierowych, wczorajsza gazeta jest bardzo skuteczna w myciu okien. Jeśli nie prenumerujesz fizycznej gazety, kup darmową kopię czegoś takiego jak Pennysaver następnym razem, gdy będziesz w sklepie spożywczym. 

Wraz z ponownym użyciem przedmiotów jednorazowego użytku, możesz można zaoszczędzić pieniądze, kupując wersje wielokrotnego użytku. Na przykład możesz kupić: 

 • Wosk pszczeli owija zamiast plastikowej folii
 • Serwetki z tkaniny zamiast papieru 
 • Zmywalne ściereczki i ręczniki z mikrofibry zamiast wyrzucanych gąbek lub ręczników papierowych

Zamiast kupować plastikowe lub szklane Pojemniki Do Przechowywania Żywności, oszczędzaj pieniądze, myjąc i ponownie używając szklanych słoików z dżemem, słoików do sosu spaghetti i plastikowych kubków jogurtowych. Możesz używać tych pojemników do przechowywania ciętych warzyw, zbierania monet lub sortowania małych przedmiotów, takich jak śruby i szpilki.

10. Stwórz Własny

Czasami możesz zaoszczędzić poważne pieniądze, robiąc własne produkty gospodarstwa domowego zamiast je kupować. Soda oczyszczona, destylowany biały ocet, nadtlenek wodoru i cytryny to koń pociągowy składników środków czyszczących DIY. Wszystkie kosztują o wiele mniej, niż wydałbyś na butelkę z rozpylaczem do okien lub uniwersalny środek czyszczący. 

Inne artykuły gospodarstwa domowego, które możesz zrobić samodzielnie, to:

 • Serwetki z tkaniny
 • Poszewki na poduszki
 • Chusteczki do nosa
 • Detergent do prania
 • Notebooki

11. Make It Last

Jeśli często wydajesz pieniądze na wymianę materiałów wielokrotnego użytku, które zużywają się przed czasem, nauka, jak lepiej dbać o rzeczy, może pomóc Ci obniżyć koszty. Podobnie materiały eksploatacyjne, takie jak mydło do naczyń i środki czyszczące, powinny trwać dłużej niż dla wielu osób.

Kilka strategii może pomóc Ci jak najlepiej wykorzystać wszystko, co kupujesz.

 • Przeczytaj etykiety pielęgnacyjne. Pranie Tekstyliów, takich jak pościel i ręczniki, zgodnie z zaleceniami producenta, może zapewnić ich trwałość. Na przykład niektóre tkaniny należy prać w zimnej wodzie, aby ich kolory nie blakły. Zimna woda kosztuje również mniej niż gorąca.
 • Wymyśl, jak to naprawić. Naucz się wykonywać podstawowe naprawy i naprawy. Ustalenie, co już posiadasz, czy to ręcznik do naczyń lub odkurzacz, pomaga uzyskać miesiące lub lata więcej wykorzystania z nich.
 • Trzymaj rzeczy we właściwym miejscu. Wilgotne lub słoneczne miejsca mogą spowodować, że Twoje rzeczy szybko znikną lub ulegną zużyciu. Spójrz na opakowanie produktu, aby sprawdzić, czy ma zalecenia dotyczące przechowywania. Na przykład większość produktów do czyszczenia i kąpieli należy przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu. 
 • Używaj Tylko Tego, Czego Potrzebujesz. Nakładaj środki czyszczące na gąbkę lub ściereczkę, aby nie dozować więcej niż potrzebujesz. Rozcieńcz je wodą, jeśli możesz. Na przykład mydło do naczyń Dawn jest ultra-skoncentrowane. Nie potrzebujesz go w pełni sił, aby robić lekko zabrudzone naczynia. 

Ostatnie Słowo

Inne niż kilka głównych urządzeń, koszt artykułów gospodarstwa domowego może wydawać się niewielki, ale sumuje się z czasem. Znalezienie sposobów na przycięcie tych wydatków może pomóc ci skupić się na oszczędzaniu dla Twoich dużych celów finansowych lub splurge na coś zabawnego. 

Jednym ze sposobów na wizualizację oszczędności jest wpłacenie zaoszczędzonych pieniędzy na dedykowane konto oszczędnościowe. Zdecyduj się na konto oszczędnościowe o wysokiej wydajności, dzięki czemu zarobisz pieniądze na każdym groszu.

Następnie wybierz stosunkowo mały, ale ekstrawagancki cel, na który chcesz zaoszczędzić. To powinno być coś, czym się ekscytujesz, ale nic zbyt kosztownego. W końcu oszczędzasz kieszonkowe. Na przykład zaoszczędź na drogiej restauracji na randkę lub projektorze filmowym i ekranie zewnętrznym, a nie na europejskich wakacjach. 

Gdy osiągniesz swój cel, Ustaw kolejny, aby zainspirować cię do oszczędzania.

16 Smart Money posuwa się teraz do 2022

Poprzedni wpis

Jak zabezpieczyć torbę w 2022 roku

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły