Artykuły

10 wskazówek jak poprawić ocenę kredytową

0
10 wskazówek jak poprawić ocenę kredytową
10 wskazówek jak poprawić ocenę kredytową

Jeśli jesteś jak większość ludzi, Twój wynik kredytowy jest coś nie myśleć o tym często.

Prawdopodobnie wiesz, że trzeba dobry wynik kredytowy, aby zakwalifikować się do pożyczki lub uzyskać najlepszą stawkę na karcie kredytowej, ale nie są to rzeczy, które trzeba zrobić na co dzień. Więc przez większość czasu ta liczba nawet nie przychodzi ci do głowy.

Ale powinno. Prawda jest taka, że bad ocena kredytowa może mieć wpływ na twoje życie na różne sposoby. Wiele rodzajów firm, od ubezpieczycieli do potencjalnych pracodawców, sprawdź swoją zdolność kredytową, aby zorientować się, jak wiarygodne są.

Jeśli ocena kredytowa jest niska, może zaszkodzić szanse na uzyskanie pracy, mieszkanie, telefon umowy, lub przyzwoitą stawkę na ubezpieczenie samochodu.

Na szczęście, bad ocena kredytowa nie jest stałym problemem. Postępując zgodnie z kilkoma prostymi zasadami, można oczyścić historię kredytową i rozpocząć szturchanie, że ocena kredytowa w górę. Z biegiem czasu, można podnieść swój wynik do poziomu, który pomoże Ci, zamiast zranić.

Jak Działa Ocena Kredytowa

Aby zrozumieć, jak zwiększyć swój wynik kredytowy, trzeba wiedzieć, jak to jest obliczane, zwłaszcza, że istnieje wiele mitów ocena kredytowa tam. Twoja ocena kredytowa opiera się na pięciu kluczowych czynnikach:

 • Historia Płatności. Pierwszą rzeczą, jaką każdy pożyczkodawca chce wiedzieć, czy spłacisz pożyczone pieniądze. Kiedy bierzesz pożyczkę i spłacasz ją przed terminem, twój wynik wzrasta. Spóźnione lub nieodebrane płatności obniżają Twój wynik. Twoja historia płatności stanowi 35% całkowitej oceny kredytowej, zgodnie z Experian.
 • Wykorzystanie Kredytu. Nie przeszkadza pożyczkodawcom tak bardzo, jeśli już jesteś winien trochę pieniędzy innym pożyczkodawcom. Jeśli jednak korzystasz z jak największej ilości kredytów, jest to znak, że jesteś zbyt cienki i możesz przegapić płatności w przyszłości. Kwota, którą jesteś winien na salda karty kredytowej i niespłaconych pożyczek ratalnych stanowi 30% Twojej zdolności kredytowej.
 • Długość historii kredytowej. Kredytodawcy lubią widzieć, że korzystasz z kredytu od dłuższego czasu. Jeśli pożyczasz pieniądze i spłacasz je od lat, prawdopodobnie nadal to robisz. Twoja ocena kredytowa czynniki w wieku wszystkich kont i jak długo to było, ponieważ zostały one wykorzystane. Twoja historia kredytowa stanowi 15% Twojej zdolności kredytowej.
 • Kredyt Mix. Kredytodawcy wolą kredytobiorców z doświadczeniem spłacających kilka różnych rodzajów pożyczek, takich jak karta kredytowa, kredyt samochodowy i kredyt hipoteczny. Twoje czynniki Scoring kredytowy zarówno w obecnych pożyczek i tych, które już spłacił. Razem stanowią około 10% Twojego wyniku.
 • Nowe Wnioski Kredytowe. Jeśli zaciągniesz kilka nowych pożyczek na raz, to znak, że desperacko potrzebujesz pieniędzy. Oznacza to, że prawdopodobnie będziesz mieć problemy ze spłatą tego, co pożyczyłeś. Za każdym razem, gdy ubiegasz się o nową kartę kredytową lub inne nowe konto, to dings Twój wynik kredytowy krótko. Nowe wnioski kredytowe liczą się do 10% Twojego wyniku.

FICO, firma odpowiedzialna za wyniki kredytowe, sumuje wszystkie te czynniki, aby obliczyć swój wynik. Następnie przypisuje ci liczbę między 300 a 850.

Z doskonałą zdolność kredytową-co najmniej 800-będzie kwalifikować się do najlepszych stawek na większości pożyczek. Natomiast słaba ocena kredytowa poniżej 580 oznacza, że możesz mieć problemy z uzyskaniem kredytu w ogóle.

Poprawa Zdolności Kredytowej

Nie ma szybkiego rozwiązania dla złej oceny kredytowej.

Budowanie dobrego kredytu jest trochę jak odchudzanie; potrzeba czasu, aby dostać się do złej kondycji, a potrzeba czasu, aby uzyskać babez odbioru. Jednak, jak tylko zaczniesz używać kredytu odpowiedzialnie, zobaczysz powolny, stały wzrost wyniku w czasie.

Oto kilka prostych strategii, które mogą pomóc ci odzyskać kredyt.

1. Sprawdź Raport Kredytowy

Twoja ocena kredytowa opiera się na informacjach zawartych w raporcie kredytowym. Jest to podsumowanie Twojego zachowania kredytowego, zebrane przez jedno z trzech głównych biur kredytowych: Experian, Equifax i Transunion. Masz trzy raporty kredytowe, po jednym z każdego biura.

Jednak firmy te polegają na pożyczkodawcach, którzy zgłaszają im informacje — a pożyczkodawcy nie są doskonali. Czasami popełniają błędy, jak na przykład powiedzenie, że nadal jesteś winien pieniądze za pożyczkę, którą spłaciłeś lata temu. Błędy takie jak ten może przeciągnąć w dół swój wynik kredytowy.

To dobry pomysł, aby regularnie sprawdzać raporty kredytowe. Naprawianie błędów kredytowych raport, który boli cię jest najszybszym sposobem, aby dać swój wynik kredytowy impuls. Oto jak to zrobić:

 1. Zamów Raport. Zgodnie z prawem amerykańskim masz prawo do bezpłatnego rocznego raportu kredytowego z każdego z trzech biur. Możesz je zamówić od AnnualCreditReport.com. jeśli rozłożysz je na cały rok, otrzymując jeden z innego biura co cztery miesiące, możesz regularnie obserwować swój kredyt i szybko wykrywać błędy.
 2. Szukaj błędów. Upewnij się, że wszystkie konta wymienione w raporcie kredytowym są naprawdę twoje i że wszystkie informacje o tym, co jesteś winien i wszelkie spóźnione lub nieodebrane płatności jest prawdziwe. Szukaj również negatywnych pozycji, takich jak opóźnienia w płatnościach, które mają więcej niż siedem lat. W większości przypadków złe oceny, takie jak ten, powinny zakończyć Twój raport po siedmiu do 10 latach.
 3. Kwestionuj błędy. Jeśli znajdziesz jakieś błędy, skontaktuj się z biurem, aby je zakwestionować. Wszystkie trzy biura mają formularze online na swoich stronach internetowych do zgłoszenia sporu. Lub możesz wysłać list do biura, podając szczegóły dotyczące siebie i błędu, z formalną prośbą o jego naprawienie. Załącz kopię raportu kredytowego i wszelkich innych dokumentów potwierdzających roszczenie.
 4. Poczekaj na wyniki. Agencja powinna wrócić do Ciebie w ciągu 30 dni z wynikami sporu. Jeśli stwierdzi, że wystąpił błąd, poprawi go i wyśle Ci kopię zaktualizowanego raportu za darmo. Przekaże również informacje pożyczkodawcy, który popełnił błąd, a także dwóm pozostałym biurom.

Innym sposobem, aby mieć oko na kredyt jest sprawdzenie zdolności kredytowej za darmo. Usługi takie jak kredyt Karma daje dostęp do zarówno wynik i informacje, które są oparte na.

Pozwala to monitorować Raport kredytowy przez cały rok i od razu wykrywać błędy.

2. Płać rachunki na czas

Płatności na czas są jednym największym składnikiem w Scoring kredytowy.

Jeśli tylko kilka dni później zapłacić rachunek, może to zrobić poważne wgniecenie w ratingu kredytowym. A później jesteś z płatności, tym bardziej boli twój wynik.

Jeśli w przeszłości spóźniałeś się z płaceniem rachunków, nie możesz wymazać tego błędu. Możesz jednak przeważyć nad tym, dostając się na górę swoich płatności i pozostając na nich.

Twoje ostatnie zachowanie liczy się bardziej mocno w Scoring kredytowy, więc stare błędy będą stopniowo zanikać w tle. Im dłużej będziesz płacić rachunki na czas, tym bardziej Twój wynik wzrośnie.

Jeśli masz problemy z zapamiętywaniem, aby zapłacić rachunki, może pomóc skonfigurowanie przypomnień o płatnościach. Wiele banków oferuje tę usługę w ramach swojej bankowości internetowej. Gdy masz bźle przychodzi z powodu, bank wysyła Ci e-mail lub wiadomość tekstową, aby przypomnieć, aby zapłacić.

Możesz również skonfigurować automatyczny plan płatności rachunków, który po prostu płaci rachunek, gdy tylko przyjdzie, bez żadnych działań od Ciebie.

Jednak te plany nie dają Ci szansy na sprawdzenie rachunku pod kątem błędów, zanim go zapłacisz. Ponadto dokonują tylko minimalnej płatności na rachunku za kartę kredytową,co nie pomoże Ci spłacić salda.

3. Spłać Dług

Obok płacenia na czas, największym czynnikiem w Scoring kredytowy jest ile kredytu używasz. Część dostępnego kredytu, z której korzystasz, nazywa się współczynnikiem wykorzystania kredytu lub stopą wykorzystania kredytu.

Na przykład, jeśli masz kartę z limitem kredytowym w wysokości $3,000, a saldo na tej karcie wynosi $1,500, wskaźnik wykorzystania kredytu wynosi 50%.

Biura kredytowe mówią, że najlepiej jest utrzymać tę stopę nie wyższą niż 30%.

W powyższym przykładzie chcesz, aby Twoje saldo na tej karcie 3000 $ spadło do 900 $ lub mniej. Możesz to zrobić, spłacając $600 z salda $ 1,500. Im więcej z tego spłacisz, tym bardziej podniesiesz swój wynik.

Jednak Twoja ocena kredytowa nie jest oparta tylko na całkowitym zużyciu kredytu.

Według MyFICO odzwierciedla to również liczbę różnych kont, na których jesteś winien pieniądze. Jeśli masz dużo kart z małymi saldami- $ 100 tutaj ,$ 50 tam-spłata ich wszystkich jest dobrym sposobem na szybkie zwiększenie wyniku.

Gdy już uporasz się z małymi saldami, skup się na dużych. Zaplanuj spłatę swoich kart kredytowych, zaciskając pas i odkładając stałą kwotę co miesiąc na poczet długu.

Jeśli nie możesz zarządzać stałą spłatą co miesiąc, spróbuj debt snowflaking. Za każdym razem, gdy zaoszczędzisz niewielką sumę, nawet tylko 10 $na zakupach spożywczych, dodaj ją do spłaty długu za miesiąc.

Wreszcie, jeśli masz duże saldo, które jest więcej niż można obsłużyć, zobacz, czy można negocjować z wierzycielami. Czasami kredytodawcy są gotowi zadowolić się mniej niż jesteś winien, a nie ryzyko utraty pieniędzy całkowicie jeśli zbankrutować.

Takie podejście może również działać w przypadku starych długów, które przeszły do windykacji. Po prostu upewnij się, że masz jakąkolwiek umowę na piśmie.

Jeśli jednak wierzyciele nie chcą wybaczyć długu, możesz skorzystać z pożyczki osobistej SoFi. Możesz go użyć do konsolidacji swoich długów po niższej stopie procentowej.

4. Utrzymuj Niskie Saldo

Gdy uda ci się obniżyć saldo do 30% dostępnego kredytu lub mniej, musisz je tam zachować. Oto kilka sposobów, aby to zrobić:

 • Pobieraj Mniej. Nie sprawdzaj rachunku karty kredytowej, płacąc za rzeczy, które nie są niezbędne. Nie musisz rezygnować z korzystania z kart — w rzeczywistości posiadanie kart i wypłacanie ich na czas jest dobre dla Twojego wyniku. Po prostu trzymaj się budżetu i staraj się nie przekraczać limitu 30%.
 • Zapłać w całości. Kiedy dostaniesz rachunek, Zapłać — wszystko. To powali Twoje saldo do zera, więc zaczynasz od nowa z czystym kontem. W przeciwnym razie, po prostu stawiasz nowe długi na starych, a salda się powiększają. Plus, masz spłatę odsetek na górze oza to, co już jesteś winien.
 • Płać dwa razy w miesiącu. Większość kredytodawców zgłasza saldo biurom kredytowym, gdy wysyłają rachunek – nie wtedy, gdy właśnie go zapłaciłeś. Jeśli pobierasz 1000 usd na karcie z limitem 1000 USD, wygląda na to, że Twoja karta jest wyczerpana, nawet jeśli ją spłacisz od razu. Aby obejść ten problem, podziel tę 1000 $ płatności na dwie 500 $płatności i wyślij jedną dwa tygodnie wcześniej. W ten sposób kwota na rachunku nigdy nie będzie wyższa niż $500.
 • Podnieś Swoje Limity Kredytowe. Istnieją dwa sposoby obniżenia współczynnika wykorzystania kredytu. Możesz obniżyć saldo lub zwiększyć dostępny kredyt. Jeśli masz $1,000 na karcie, a następnie podnieść swój limit kredytowy z $1,000 do $ 3,000, nagle używasz tylko 33% swojego kredytu. Oczywiście działa to tylko wtedy, gdy nie wykorzystasz żadnego z nowych, wyższych kredytów.

5. Zarejestruj się w Experian Boost

Experian, jedna z trzech agencji raportujących kredyty, oferuje funkcję o nazwie Experian Boost. Może zwiększyć swój wynik kredytowy, dając Ci kredyt na płatności za telefon komórkowy i narzędzia.

Po zarejestrowaniu się połączysz konto bankowe, którego używasz do dokonywania płatności. Następnie będziesz mógł wybrać i zweryfikować dokonane płatności, które pomogą zwiększyć historię płatności.

Ponieważ historia płatności jest największym kawałkiem Twojej oceny kredytowej, Experian Boost może pomóc szybko poprawić swoją ocenę kredytową.

6. Nie zamykaj starych kont

Niektórzy ludzie myślą o starych długów na ich raportów kredytowych jest złe. Jak tylko spłacą kartę kredytową, spieszą się zamknąć konto. Jeśli spłacają kredyt samochodowy, dzwonią do biur kredytowych, aby spróbować usunąć ten dług z akt.

To jest całkowicie zacofane. Każdy dług, który spłaciłeś na czas, jest dobry dla Twojego wyniku. A im dłużej te dobre długi pozostają w Twoich aktach, tym bardziej Ci pomagają.

W rzeczywistości utrzymywanie starej karty kredytowej może być dobrym pomysłem, nawet jeśli już jej nie używasz.

Po pierwsze, zwiększa twój dostępny kredyt. Cały ten niewykorzystany kredyt utrzymuje niski wskaźnik wykorzystania kredytu. Im wyższy limit kredytowy jest na karcie, tym bardziej pomaga wynik.

Po drugie, starsza karta jest pomocną częścią historii kredytowej. Im starsze jest twoje najstarsze otwarte konto, tym lepiej dla Twojej zdolności kredytowej.

Anulowanie tej starej karty będzie tylko skrócić historię kredytową i zaszkodzić swój wynik. Im dłużej masz kartę, tym bardziej przydatna jest jej przechowywanie, nawet jeśli po prostu nie jest używana w szufladzie.

7. Try a Credit Builder Loan

W celu poprawy zdolności kredytowej, trzeba pożyczyć pieniądze, a następnie spłacić go na czas. Problem polega na tym, że gdy masz słaby kredyt, firmy niechętnie pożyczają ci pieniądze.

Tworzy to Paragraf 22: nie można poprawić kredytu bez pożyczki, i nie można pożyczyć bez poprawy kredytu.

Credit builder loans radzą sobie z tym problemem. Dzięki temu specjalnemu rodzajowi pożyczki nie uzyskujesz od razu dostępu do pożyczonych pieniędzy.

Zamiast tego trafia na konto bankowe posiadane przez pożyczkodawcę. Następnie dokonujesz regularnych miesięcznych płatności przez określony okres, zwykle od sześciu do 24 miesięcy. Po spłaceniu pełnej kwoty pożyczkodawca daje Ci pieniądze na koncie.

Kredyt budowlany nie stwarza ryzyka dla kredytodawcy. Jeśli nie dokonasz płatności, możesz odzyskać pieniądze w dowolnym momencie.

Dla kredytobiorcy jest to sposób na zbudowanie kredytu, a jednocześnie oszczędności na budowie. Pieniądze, które „pożyczysz”, mogą stać się mini funduszem awaryjnym, początkiem Funduszu na studia dziecka lub zaliczką na następny samochód.

Pomimo tych korzyści, nie wszystkie banki udzielają kredytów kredytywnych. Jeśli nie możesz znaleźć lokalnego banku lub Unii kredytowej, który oferuje jeden, spróbuj firm internetowych, takich jak Self.

Po prostu sprawdź, zanim pożyczysz, aby upewnić się, że pożyczkodawca zgłosi Twoje płatności do trzech głównych biur kredytowych. W końcu o to właśnie chodzi w tego typu pożyczkach.

8. Unikaj Innych Nowych Pożyczek

Za każdym razem ubiegać się o nową pożyczkę wszelkiego rodzaju, pożyczkodawca wyciąga Raport kredytowy, aby go sprawdzić. To „zapytanie” powoduje małe zanurzenie w Scoring kredytowy, ponieważ poszukiwanie nowego kredytu może być znakiem, że brakuje Ci gotówki.

(Tylko” trudne zapytania ” lub zapytania kredytowe od kredytodawców mają ten skutek. Żądanie i sprawdzanie własnego raportu kredytowego nie zaszkodzi swój wynik.)

Zazwyczaj, ding do kredytu jest niewielka. Według MyFICO, w większości przypadków, jeden trudne zapytanie trwa mniej niż pięć punktów od wyniku kredytowego. Ponadto tylko zapytania z ostatnich 12 miesięcy wpływają na twój wynik, więc nawet ten niewielki spadek nie trwa długo.

Jednak, jeśli ubiegasz się o kilka nowych pożyczek w krótkim okresie, to inna historia. Ubieganie się o wiele kredytów podnosi czerwoną flagę dla kredytodawców, a to może poważnie zaszkodzić swój wynik.

Na szczęście jest to prawdą tylko wtedy, gdy złożysz wniosek o kilka różnych pożyczek na raz. Jeśli tylko szukasz najlepszego oprocentowania jednego kredytu, to nie ma problemu.

Przy obliczaniu wyniku biura kredytowe nie patrzą na trudne zapytania dotyczące kredytów hipotecznych, samochodowych lub studenckich udzielonych w ciągu ostatnich 30 dni. Tak więc wszelkie zapytania złożone w ciągu ostatniego miesiąca nie mają wpływu na kredyt podczas zakupów ratalnych.

Nawet w przypadku zapytań starszych niż 30 dni biura kredytowe rozważają te rodzaje wniosków kredytowych inaczej.

Jeśli znajdzie kilka z nich w typowym okresie zakupów – który jest 45 dni według najnowszego modelu dla wyników FICO-traktuje je jako tylko jedno zapytanie. Tak długo, jak wziąć tylko jeden rzeczywisty kredyt, kredyt będzie tylko dinged raz.

Zaciąganie nowych pożyczek często może również zaszkodzić w inny sposób. Podobnie jak prowadzenie starych kont jest dobre dla Twojego wyniku, posiadanie wielu nowszych kont szkodzi twojemu wynikowi.

Jeśli otworzysz jedną lub dwie nowe karty kredytowe każdego roku, zawsze będziesz miał „młodą” historię kredytową. Mając mniej kont i utrzymując je dłużej daje czas raportu kredytowego do wieku, pomagając swój wynik.

W rzeczywistości, jeśli planujesz wziąć duży kredyt wkrótce, takich jak kredyt hipoteczny, prawdopodobnie należy unikać ubiegania się o nowy kredyt przez co najmniej sześć miesięcy wcześniej. To dlatego, że nawet mały, krótkoterminowy spadek w Scoring kredytowy może spaść poniżej granicy dla lepszych stóp.

Na przykład, jeśli teraz masz” dobry „wynik kredytowy 670, jedno zapytanie może spaść do tylko „sprawiedliwy” wynik kredytowy 665. Możesz skończyć płacąc wyższą stawkę za pożyczkę lub nawet zostać całkowicie odrzucony.

9. Rozważ Doradztwo Kredytowe

Wszystkie powyższe wskazówki mogą pomóc ci pokazać, że masz zdrowe finanse. Poprawiając błędy, spłacając saldo, utrzymując stare konta i unikając nowych, możesz uniknąć wrażenia, że masz kłopoty finansowe, gdy nie jesteś.

Ale co, jeśli naprawdę masz problemy z związaniem końca z końcem? Jak możesz kopać swojeself out bez szkody wynik kredytowy zbyt źle?

Najlepszym rozwiązaniem, w tym przypadku, jest kredyt counseling service. Usługi te mogą pomóc w skonfigurowaniu planu spłaty długów w zarządzaniu miesięcznych płatności. W niektórych przypadkach mogą również negocjować z wierzycielami, aby obniżyć odsetki i kary, które musisz zapłacić.

Idąc do doradcy kredytowego nie pomoże Twój wynik natychmiast. Jednak, jak dokonać płatności i zmniejszyć rozmiar długu, ocena kredytowa będzie stopniowo poprawiać. I w krótkim okresie, szukając pomocy od doradcy kredytowego nie zaszkodzi rating kredytowy.

Ale bądź ostrożny. Chociaż istnieje wiele prawdziwych doradców kredytowych, którzy mogą Ci pomóc, istnieje również wiele fałszywych, którzy po prostu próbują wycisnąć pieniądze z zdesperowanych ludzi. Możesz znaleźć legalnego doradcę kredytowego w swoim stanie za pośrednictwem programu powierniczego USA prowadzonego przez Departament Sprawiedliwości.

10. Uważaj na oszustwa

Prawdopodobnie widziałeś te reklamy usług, które obiecują „naprawić” zły rating kredytowy. Wielu twierdzi, że mogą „wymazać” bad credit, wymazać złe długi z rekordu, a nawet dać ci zupełnie nową tożsamość kredytową.

Te twierdzenia brzmią zbyt pięknie, aby mogły być prawdziwe — i tak jest. Chociaż istnieją pewne uzasadnione usługi naprawy kredytowej tam, te, które obiecują zrobić zły kredyt znikają jak magia są niczym innym jak oszustwa.

Unikaj wszelkich usług, które wykonują następujące czynności:

 • Obiecuje szybką naprawę. Wiele firm naprawy kredytowej powiedzieć, że mogą po prostu dokonać wszystkich zaległych płatności, zastawów, a nawet upadłości znikają. To kłamstwo. Możesz usunąć błędy z raportu kredytowego, ale nie ma legalnego sposobu, aby wymazać swoją prawdziwą historię kredytową. Wszystko, co możesz zrobić, to poczekać, aż złe oceny same podrzucą Twój raport.
 • Nie napiszę tego na piśmie. Zgodnie z prawem firma kredytowa musi dać Ci pisemną umowę, która określa, co zrobi dla Ciebie, jak długo to potrwa i ile będzie kosztować. Musi również powiedzieć, co można legalnie zrobić, aby naprawić swój kredyt na własną rękę. Wreszcie, musi dać Ci możliwość anulowania usługi bez żadnych opłat w ciągu trzech dni. Każda usługa, która nie zrobi tego wszystkiego, jest oszustwem.
 • Prosi o zapłatę z góry. Zgodnie z prawem firma naprawy kredytowej może zażądać zapłaty tylko po wykonaniu usługi dla Ciebie. Firma, która nalega, aby najpierw zapłacić, zanim podejmie jakiekolwiek kroki, aby ci pomóc, prawdopodobnie planuje wziąć pieniądze i uruchomić.
 • Oferuje Ci nową tożsamość. Niektóre firmy oferują oczyszczenie kredytu, podając nowy „numer profilu kredytowego” lub CPN, który można wykorzystać zamiast numeru ubezpieczenia społecznego (SSN). Wygląda jak prawdziwy SSN, a czasami jest-taki, który został skradziony, być może dziecku. Ten schemat jest formą kradzieży tożsamości i może wylądować w więzieniu.
 • Daje Ci EIN. Zamiast dać fałszywy CPN, niektóre firmy zachęcają do ubiegania się o numer identyfikacyjny pracodawcy (EIN) z Urzędu Skarbowego i używać tego numeru do ubiegania się o nowy kredyt. Ein to liczby rzeczywiste używane przez firmy, ale ubieganie się o nie do użytku osobistego jest niezgodne z prawem.
 • Każe Ci kłamać. Niektóre firmy nie zawracają sobie głowy ustawianiem fałszywej tożsamości. Po prostu zachęcają cię do kłamania na nowych wnioskach kredytowych lub korzystania z niewłaściwego SSN. Te sztuczki są również nielegalne i mogą prowadzić do grzywien lub więzienia.

Prawda jest taka, że żadna usługa nie może zrobić nic, aby naprawić swój kredyt, czego nie możesz zrobić sam.>

Mogą one pomóc usunąć błędy z raportu kredytowego lub negocjować z kredytodawców, ale są to również rzeczy, które można zrobić za darmo na własną rękę. Płacenie za usługę obsługi ich może zaoszczędzić trochę czasu i kłopotów, ale to nie jest magiczna kula.

Ostatnie Słowo

Wiele osób uważa, są oceniane przez ich ocena kredytowa jest niesprawiedliwe. Po tym wszystkim, twój wynik kredytowy pokazuje tylko jedną rzecz o tobie: jak dobry jesteś w spłacaniu długu. Jeśli nigdy nie miał dużo długu w pierwszej kolejności, nie będzie miał wysoki wynik — ale to z pewnością nie czyni cię nieodpowiedzialne.

Niektórzy ludzie próbują zmienić system. Na przykład Unia konsumentów ma internetową petycję skierowaną do państwowych komisarzy ds. ubezpieczeń, wzywającą ich, aby nie pozwalali zakładom ubezpieczeniowym ustalać cen na podstawie ocen kredytowych.

Ale na razie, sprawiedliwe lub niesprawiedliwe, Twój wynik kredytowy jest zobowiązany mieć znaczący wpływ na swoje życie. To tylko ma sens do gry system i uzyskać swój wynik kredytowy tak wysokie, jak to możliwe.

Wiele ruchów można zrobić, aby poprawić swój wynik, jak zmniejszenie długu, są dobre dla zdrowia finansowego i tak. I większość z tych, które Ci nie pomogą, też nie zaszkodzi.

Czym jest handel kontraktami terminowymi? Przewodnik po kontraktach Futures i giełdach

Poprzedni wpis

9 najlepszych firm ubezpieczeniowych Podróże – 2021 (dla podróżnych z USA)

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły