Artykuły

10 wskazówek dotyczących sprzedaży domu w zimę

0
10 wskazówek dotyczących sprzedaży domu zimą
10 wskazówek dotyczących sprzedaży domu zimą

Wiosna jest zazwyczaj, gdy rynek nieruchomości zaczyna się podnieść, ale nie każdy jest gotowy, aby wykonać ruch po roztopie śniegu. W rzeczywistości, niektóre sytuacje-jak przeprowadzka do pracy – może znaleźć próbuje sprzedać swój dom w miesiącach zimowych.

Ale mały mróz na szybach nie oznacza, że powinieneś się zniechęcać. Podczas sprzedaży domu w offseason może wydawać się zniechęcające, można zwiększyć swoje szanse na sukces poprzez dostosowanie strategii sprzedaży, aby odzwierciedlić porę roku.

Porady dotyczące sprzedaży domu w miesiącach zimowych

Sprzedaż domu w zimie to nie to samo, co sprzedaż wiosną lub latem. Należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, od mniej naturalnego światła do tego, jak bardzo odpowiedni jest sezonowy wystrój.

Jeśli planujesz sprzedać swój dom w zimie, skorzystaj z tych wskazówek, aby zaimponować potencjalnym nabywcom.

1. Wystrój domu na zimę

Inscenizacja domu w zimie oznacza zrobienie wszystkiego, co w twojej mocy, aby stworzyć przytulny i przytulny klimat. Zimowi kupcy, którzy przyjeżdżają na pokaz, muszą zobaczyć pełny potencjał Twojego domu, aby mogli wyobrazić sobie życie w nieruchomości.

Zimą oznacza to pomoc przyszłym właścicielom domów w wyobrażeniu sobie, że zwijają się przed kominkiem lub delektują się kubkiem gorącego cydru.

Użyj rzucać koce i poduszki na sofy i fotele, aby zainspirować uczucie komfortu i ciepła. Pozostaw czajnik na kuchence, aby rozpalić myśli o gorącym kakao i herbacie. Jeśli zdecydujesz się używać zapachów, trzymaj się sezonowych aromatów, takich jak cynamon i goździki.

Odłóż wszelkie przedmioty poza sezonem i sprzęt śnieżny i przygotuj wieszak na ubrania dla potencjalnych nabywców. Ustaw scenę na sielankowy sezon zimowy spędzony w cieple i cieple, podczas gdy płatki śniegu wirują delikatnie za oknem.

2. Spraw, aby oświetlenie było priorytetem

Jednym z trudniejszych aspektów sprzedaży domu w zimie jest do czynienia z oświetleniem. Ponieważ słońce zachodzi wcześniej, a wschodzi później, będziesz miał znacznie mniej naturalnego światła do pracy podczas sesji zdjęciowych i pokazów.

Aby wpuścić jak najwięcej słońca, Wyczyść okna (wewnątrz i na zewnątrz) i otwórz rolety i zasłony. Wymień słabe żarówki w oprawach oświetleniowych na jaśniejsze.

Wieczorami lub w szare, pochmurne dni użyj oświetlenia otoczenia, aby stworzyć przytulną atmosferę. Bezpłomieniowe świece, lampy i światła torów to świetny sposób na rozświetlenie ciemnych zakamarków i korytarzy bez zbyt ostrego wyglądu.

Jeśli musisz robić zdjęcia z aukcji lub filmować wycieczkę 3D w zimie, zaplanuj je na późny poranek lub wczesne popołudnie w jasny dzień, aby potencjalni nabywcy, którzy oglądają twój dom wieczorem, mogli zorientować się, jak wygląda, gdy słońce wstaje.

3. Utrzymuj komfortową temperaturę

Częścią wywoływania przytulnej atmosfery jest temperatura twojego domu. Trudno będzie wydzielać przytulny klimat, jeśli termostat zostanie wyłączony do 60 stopni. Utrzymuj swój dom w cieple, przynajmniej na pokazy, aby potencjalni nabywcy mogli skupić się na twojej nieruchomości zamiast szczękających zębów.

Jeśli masz kominek, zapal go przed pokazem, aby wydzielać trochę ciepła i dodać atmosfery.

4. Wyczyść Wszystko

Niezależnie od tego, w którym sezonie sprzedajesz dom, prawdopodobnie już wiesz, jak dużo sprzątać. Zimą ostrzejsze oświetlenie, więcej czasu spędzonego w pomieszczeniach i nieużywanie mogą spowodować, że niektóre części domu będą wyglądać brudniej niż wiosną lub latem. Zrób punkt:

 • Odkurzanie wentylator sufitowys, które nie są już używane
 • Czyszczenie drzwi szafek i włączników światła
 • Wytrząsanie i odkurzanie dywanów
 • Czyszczenie nagrzewnic przypodłogowych, pomieszczeń pieców i otworów wentylacyjnych
 • Pomijając gumową matę lub tacę na buty, aby zebrać śnieg, sól i błoto pośniegowe
 • Czyszczenie śladów wody i soli na podłogach z wszystkiego, co znajduje się w środku

Należy również umyć mokry sprzęt śniegowy, taki jak rękawiczki i płaszcze, aby upewnić się, że przednie wejście nie pachnie nieprzyjemnie lub odpychająco. Jeśli wysuszysz buty lub rękawice nad odpowietrznikiem podłogowym, odłóż je po wyschnięciu, aby zmniejszyć bałagan.

5. Pokaż swój dom w innych porach roku

Podczas gdy potencjalny nabywca ogląda Twój dom w zimie, nie oznacza to, że nie możesz pokazać im, jak to jest wiosną lub latem. Jeśli to możliwe, rób zdjęcia swojej nieruchomości w innych porach roku, gdy trawa jest zielona, a kwiaty są w rozkwicie, więc twój pośrednik może uwzględnić je w swoich ofertach.

Możesz również utworzyć fizyczny album ze zdjęciami, aby goście mogli przeglądać podczas oglądania. Pokaż swoje patio, ogród i Podwórko, gdy są w najlepszym wydaniu, aby kupujący mogli zobaczyć, jak atrakcyjny jest Twój dom przez cały rok.

6. Zwróć uwagę na atrakcyjność

Chociaż prawdą jest, że nie będziesz musiał robić tak dużo krajobrazu w zimne dni, nadal ważne jest, aby twój ogród był schludny i schludny. Atrakcyjność krawężnika domu zimowego ma duży wpływ na pierwsze wrażenie kupującego na nieruchomości, zwłaszcza gdy można polegać na bujnych ogrodach i zielonej trawie, aby ustawić nastrój.

Upewnij się, że Twoja nieruchomość wygląda na zadbaną i zachęcającą, zanim kupujący dotrą do drzwi wejściowych:

 • Korzystanie z oświetlenia zewnętrznego wzdłuż ścieżek i dróg dojazdowych
 • Wyświetlanie sadzarek zimowych na przednim kroku
 • Sprzątanie martwych liści, roślin i kwiatów
 • Odkładanie sezonowych przedmiotów, takich jak wystrój, meble, doniczki i narzędzia do trawników

7. Utrzymuj sezonowy wystrój do Minimum

Chociaż Choinka i niektóre Światła zewnętrzne mogą sprawić, że sezon świąteczny będzie dla Ciebie jasny, nie wszyscy potencjalni nabywcy podzielają twoje przekonania kulturowe lub gusta dekoracyjne.

I chociaż nie musisz całkowicie rezygnować z dekoracji, powinieneś zachować dekoracje świąteczne proste i zaniżone. Na przykład wielobarwne światła i mechaniczne tańczące Mikołaje mogą wyglądać jaskrawo i rozpraszać potencjalnych nabywców od bardziej atrakcyjnych funkcji domu.

Zamiast tego użyj białych świateł i naturalnego wystroju, takiego jak zieleń, aby twój dom wyglądał odpowiednio świątecznie, nie przytłaczając. Staraj się trzymać dekoracje zawarte w jednym obszarze domu, takich jak salon, zamiast rozrzucać je po całym domu. To daje szansę, aby cieszyć się sezonem bez rozpraszania kupujących zwiedzanie domu.

Unikaj dekorowania nad czymkolwiek, co kupujący dom chciałby zobaczyć. Na przykład pokrycie balustrad schodowych sosnową girlandą może wyglądać pięknie, ale ukryje strukturalny i estetyczny aspekt klatki schodowej, który łowcy domów mogą chcieć zbadać.

Jeśli zdecydujesz się na dekoracje świąteczne, nie zostawiaj ich zbyt długo. Umieść je w grudniu i zdejmij na początku nowego roku.

8. Bądź Elastyczny Z Pokazami

Jako sprzedawca domu, już wiesz, że trzeba pomieścić pokazy i otwarte domy. Ale w zimie musisz być bardziej elastyczny niż w miesiącach letnich. Różne czynniki może mieć wpływ, gdy agent nieruchomości pokazuje swój dom, od burz i złych warunków jazdy do mniej naturalnego światła i obowiązków wakacyjnych.

Może to oznaczać, że musisz pozwolić potencjalnym nabywcom domu przełożyć oglądanie lub zarezerwować drugą wizytę podczas korzystniejszych warunków.

Zawsze możesz powiedzieć swojemu pośrednikowi, kiedy twój dom jest zamknięty na pokazy, takie jak Boże Narodzenie lub Sylwester, ale w przeciwnym razie bądź tak otwarty, jak to możliwe.

Chociaż zimą będziesz korzystać z mniejszej konkurencji, o tej porze roku jest również mniej kupujących szukających domów. Oznacza to, że musisz być dostępny dla tych, którzy przychodzą. Jeśli nie jesteś elastyczny, jeśli chodzi o złą pogodę lub pozwalając na wiele pokazów, ryzykujesz wyciągając swoje doświadczenie sprzedaży domu.

9. Łopata, sól i piasek ścieżki i podjazdy

Jednym z powodów, dla których zima nie jest idealnym czasem na sprzedaż, jest to, że musisz radzić sobie z lodem i śniegiem. Upewnij się, że kupujący mogą łatwo przejść do wszelkich budynków gospodarczych, takich jak garaże lub wiaty, i utrzymuj podjazd, ścieżki, patia i pokłady z dala od śniegu i lodu, aby potencjalni kupujący mogli bezpiecznie uzyskać dostęp i zobaczyć całą nieruchomość.

Nie zmuszaj odwiedzających do przedzierania się przez Śnieżkę lub przeżywania nauki jazdy na łyżwach tylko po to, aby dotrzeć do Twoich drzwi.

10. Bądź Na Bieżąco Z Sezonową Konserwacją

Jeśli mieszkasz w chłodniejszym klimacie, znasz sezonowe zadania, które musisz podjąć, aby każdego roku zimować w domu. Obejmuje to takie obowiązki, jak:

 • Czyszczenie i inspekcja pieca lub systemu HVAC
 • Używanie uszczelnienia i usuwania pogody do uszczelniania przeciągów z drzwi i okien
 • Czyszczenie rynien i przycinanie drzew
 • Sprawdzanie dachu pod kątem uszkodzeń
 • Rezerwacja inspekcji komina

Nadążanie za tymi obowiązkami przy sprzedaży domu oznacza, że nie będziesz musiał się o nie martwić podczas pokazów. Byłoby żenujące i niewygodne, gdyby twój piec przestał działać tuż przed pojawieniem się potencjalnego nabywcy.

Dodatkową korzyścią jest to, że wykonanie tych zadań konserwacyjnych pomoże Ci przejść inspekcję w domu, jeśli otrzymasz ofertę.

Ostatnie Słowo

Jeśli planujesz sprzedać swój dom w zimie, Nie przygotowanie się do sezonu jest jednym z największych błędów sprzedaży domu można zrobić. Sprzedaż domu w czasie mrozów nie jest niemożliwa, wystarczy trochę przezorności.

Skup się na tym, aby Twoja nieruchomość czuła się komfortowo i przytulnie, zachowaj pod ręką łopatę do śniegu i bądź elastyczny, jeśli chodzi o pokazy, aby zamienić swoją ofertę w nowy dom kogoś innego.

Krajowa Administracja Unii Kredytowej (NCUA)

Poprzedni wpis

5 najlepszych brokerów Forex i platform handlowych 2021

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły