Artykuły

10 rzeczy, które zawsze powinieneś kupić używane

0
10 rzeczy, które zawsze powinieneś kupić używane
10 rzeczy, które zawsze powinieneś kupić używane

W dzisiejszych czasach zakupy z drugiej ręki są łatwiejsze niż kiedykolwiek. Dzięki dostępności sklepów z artykułami oszczędnościowymi, sprzedaży garażowej, pchlich targów, lombardów, Craigslist i Facebook Marketplace oraz witryn odsprzedaży online, takich jak eBay, możesz zaoszczędzić pieniądze na prawie wszystkim, co kupujesz.

Ale nie wszystkie oferty z drugiej ręki są równie dobre. Niektóre używane przedmioty są nie tylko tańsze — ale znacznie tańsze-i są również korzystne dla środowiska. Skupiając się na tych towarach podczas zakupów z drugiej ręki, uzyskasz najwięcej za swoje pieniądze.

Najlepsze Rzeczy, Które Powinieneś Zawsze Kupować Używane (Używane)

Najlepsze rzeczy do zakupu używane są towary, które są tak samo użyteczne używane, jak są fabrycznie nowe-ale znacznie tańsze. Produkty te nie zużywają się szybko, więc nadal działają nawet po użyciu.

Ludzie często wolą nowe przedmioty niż używane z powodów, które nie mają nic wspólnego z tym, jak dobrze działają. Wielu kupujących zawsze chce mieć najnowszy wygląd lub technologię i szybko odrzuca wszystko, co widzą jako nieaktualne. To stwarza szansę dla reszty z nas, aby odebrać towar, który jest nadal dobry w okazyjnych cenach.

Ale aby uzyskać najlepszy huk za złotówkę, skup się na zakupie rzeczy, które oferują najlepszą wartość za najniższe ceny.

1. Ubrania I Akcesoria

Zgodnie z programem ochrony środowiska ONZ, konsumenci dzisiaj przechodzą przez odzież szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Oznacza to, że wiele idealnie użytecznych ubrań trafia do sklepów z artykułami oszczędnościowymi i na stołach sprzedażowych dla świadomych cen nabywców.

Musisz tylko wiedzieć, gdzie szukać tego, czego chcesz.

Markowe Ubrania

Możesz znaleźć strome oszczędności na używanych markowych ubraniach. Ludzie, którzy uważają, że warto płacić więcej za markowe etykiety, to zwykle osoby modne, które zawsze chcą najnowszych stylów. Oznacza to, że wyrzucają te wysokiej klasy ubrania, zanim się zużyją.

Istnieje duży rynek luksusowej odsprzedaży. Strony internetowe takie jak Poshmark, ThredUp, RealReal i Tradesy sprzedają używaną markową odzież po okazyjnych cenach. Na przykład możesz zobaczyć oferty Poshmark z markami takimi jak Lululemon, Ugg i Louis Vuitton w cenach od 60% do 85% poniżej ich pierwotnej ceny detalicznej.

Jeśli wolisz przymierzyć ubrania przed zakupem, odwiedź lokalne sklepy konsygnacyjne. Właściciele wysokiej klasy odzieży używanej sprzedają ją do tych sklepów w zamian za obniżkę ceny odsprzedaży. Szukaj w Internecie, aby znaleźć sklepy konsygnacyjne w Twojej okolicy.

Jedno zastrzeżenie dotyczące kupowania markowej odzieży używanej: zawsze dokładnie sprawdzaj etykiety. W przeciwnym razie, pozbawiony skrupułów sprzedawca może nakleić Cię tanią szybką odzieżą z przyszytą markową etykietą. Niektóre witryny, takie jak Tradesy, sprawdzają ubrania i obiecują zwrot pieniędzy, jeśli nie są autentyczne.

Odzież dziecięca i dziecięca

Ubrania dla dzieci to kolejna doskonała Kategoria na zakupy używane. Dzieci rosną szybko, zmieniając rozmiary raz w roku lub więcej, więc ich przerośnięte ubrania zwykle mają dużo życia w sobie. Jest to szczególnie ważne w przypadku ubrań dla dzieci, ponieważ rosną najszybciej ze wszystkich.

Istnieje wiele miejsc, gdzie można znaleźć okazje na używane ubranka dla dzieci i ubranka dla dzieci. Niektóre sklepy, takie jak Kid to Kid I Once Upon A Child, specjalizują się w outgrown clothing. Duże sklepy z artykułami codziennego użytku, takie jak Goodwill i Armia Zbawienia, mają również sekcje dla dzieci z ubraniami za kilka dolarów.

Sprzedawcy internetowi noszą również odzież niemowlęcą i dziecięcą. Oprócz eBay, Sprawdź strony związane z odzieżą jak Swap.com i Kidizen, gdzie wiele ubrań kosztuje $ 10 lub mniej.

Na koniec nie zapominaj o wyprzedażach garażowych. Zazwyczaj można znaleźć ubrania dla dzieci za $ 3 lub mniej.

Formalwear

Nastolatki i dorośli trzymają ubrania dłużej niż dzieci, ale formalwear jest wyjątkiem. Na przykład zwykle nosisz strój balowy tylko raz. Więc po co płacić $ 200 lub więcej za nową sukienkę na studniówkę, kiedy raz zużyta sukienka może kosztować połowę mniej lub więcej?

Sklepy oszczędnościowe mają czasami niewielki wybór odzieży formalnej. Ale możesz znaleźć więcej opcji w sklepach konsygnacyjnych i witrynach internetowych, takich jak Poshmark, Tradesy i ThredUp.

Sprawdź również Craigslist, Facebook Marketplace i OfferUp dla osób w Twojej okolicy, które chcą odciążyć swój delikatnie noszony strój formalny. To daje szansę, aby wypróbować strój osobiście przed zakupem.

Suknie Ślubne

Suknie ślubne to specyficzna kategoria odzieży formalnej, na którą wiele osób wydaje duże pieniądze. Często panny młode płacą 1000 dolarów lub więcej za suknię ślubną, którą założą tylko raz. Niektóre markowe suknie ślubne kosztują dziesiątki tysięcy.

Ale suknie ślubne nie muszą tyle kosztować. Możesz znaleźć trochę za 400 dolarów lub mniej w chains jak David ’ s Bridal. Ale wybór w tej cenie jest ograniczony, a style są często bardzo podstawowe. A wiele narzeczonych woli wyciągnąć wszystkie przystanki na dzień ślubu.

Jeśli tęsknisz za designerską suknią ślubną bez dostępu do budżetu projektanta, kupno nowej sukni innej osoby jest sposobem na osiągnięcie swojej wizji za znacznie mniej. A nawet jeśli wolisz prostszy styl, nadal możesz zapisać z używaną wersją.

Możesz nawet odsprzedać go po ślubie, aby odzyskać część kosztów.

Kupując suknię ślubną z drugiej ręki, prawdopodobnie nie będzie to idealne dopasowanie. Ale tak samo jak większość sukienek z kolekcji off-the-rack. Zabierając używane znalezisko do krawca, możesz uzyskać równie dobre dopasowanie i nadal płacić mniej w sumie niż za nową sukienkę.

Używane suknie ślubne można kupić w tych samych miejscach, co inne stroje ślubne, a także kilka innych. Prawie nowożeńcy sprzedają zarówno używane, jak i nowe sukienki za zaledwie 10% ceny detalicznej. Inne strony, które specjalizują się w strojach ślubnych to Stillwhite i PreOwnedWeddingDresses.com.

Biżuteria

Według sloganu reklamowego diament jest na zawsze — a diament, który posiadał ktoś inny, ma taki sam połysk, jak nowy.

Jednak pod względem kosztów Biżuteria traci swoją wartość niezwykle szybko. W 2015 roku The Guardian poinformował, że dwie kobiety próbujące sprzedać pierścionki zaręczynowe pierwotnie wycenione na 1000 funtów lub więcej, nie mogły nawet uzyskać 100 funtów za nie od jubilera.

Deprecjacja jest zła dla osób próbujących sprzedać starą biżuterię, ale jest fantastyczna dla kupujących. Mogą kupić wcześniej posiadaną biżuterię, która wygląda tak pięknie, jak zawsze, ze znaczną zniżką.

To jeden z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie na obrączkach ślubnych, a nawet pierścionku zaręczynowym. Plus, antyczne i nieruchomości biżuteria może zawierać unikalne kawałki niepodobne do niczego w nowoczesnym sklepie big-box.

Możesz kupić używane przedmioty od jubilerów i lombardów za 20% do 50% mniej niż podobne nowe przedmioty. Inne odpowiednie miejsca do szukania okazji to sprzedaż nieruchomości i aukcje, w tym internetowe serwisy aukcyjne, takie jak eBay.

Należy jednak podjąć środki ostrożności, aby upewnić się, że używana biżuteria jest prawdziwa. Zanim wydasz dużo pieniędzy na sztukę, poproś o obejrzenie oficjalnego dokumentu wyceny.

Jeśli kupujesz w seller na eBay lub Craigslist, sprawdź ich inne oferty, aby upewnić się, że nie sprzedają wielu kopii tego samego” unikalnego ” akcesorium.

2. Elektronika

Kupowanie gadżetów z drugiej ręki może wydawać się głupim pomysłem. Nawet jeśli jesteś spóźnionym użytkownikiem, który nie ma nic przeciwko użyciu zeszłorocznego modelu, jak możesz być pewien, że budżet laptop jest naprawdę w dobrym stanie?

Sztuką jest szukać certyfikowanych odnowionych produktów. Są to używane gadżety techniczne, które sprzedawca lub producent dokładnie sprawdził, aby działały jak nowe. Mogą nie wyglądać tak samo jak nowe gadżety, ale są w idealnym stanie, a nawet pochodzą z gwarancją. I mogą kosztować od 15% do 90% od ceny detalicznej.

Możesz znaleźć oferty na wszystkie rodzaje elektroniki kupując Odnowiony. Produkty Apple są szczególnie dobre oferty, ponieważ kosztują tak dużo, aby kupić nowe. Ale wszystkie rodzaje telefonów, laptopów, aparatów fotograficznych, konsol do gier, a nawet małe urządzenia, takie jak wysokiej klasy Miksery, mogą być dobrymi wartościami.

Istnieją pewne środki ostrożności, które można podjąć, aby chronić się przy zakupie używanej elektroniki. Sprawdź oceny sprzedawcy i upewnij się, że twój produkt jest objęty pełną gwarancją. A w przypadku aparatów cyfrowych sprawdź, czy sprzedawca jest autoryzowany przez producenta. Dowiedz się również, które akcesoria są dostarczane wraz z zakupem.

Możesz kupić odnowioną elektronikę od producentów takich jak Apple, Dell, Epson, HP, Nikon i Samsung. Są one również dostępne w Walmart, Best Buy Outlet i Amazon Odnowiony.

3. Płyty CD I DVD

Płyty CD i DVD to wytrzymałe urządzenia pamięci masowej zbudowane z myślą o trwałości. Tak, mogą porysować, ale płyta w dobrym stanie może grać doskonale przez lata.

Ale ich właściciele często męczą się nimi na długo przed tym i sprzedają je za ułamek ich pierwotnej ceny. Tak długo, jak sprawdzisz dyski pod kątem zarysowań przed zakupem, możesz odebrać prawdziwe okazje.

Cena używanych płyt CD i DVD różni się w zależności od zapotrzebowania. Rzadkie płyty vintage mogą kosztować więcej niż zupełnie nowe. Ale zwykłe nagrania mogą się sprzedać za dolara lub dwa.

Jeśli masz lokalny sklep z płytami, istnieje duża szansa, że ma używane płyty CD, jak i nowe. I wiele lokalnych lumpeksów i lombardy i mają stojak CD można przeglądać.

Możesz również znaleźć używane dyski online na Amazon, eBay, the CD Exchange, Thriftbooks i Alibris.

Wyprzedaże stoczni mają jedne z najlepszych okazji-zaledwie 0,25 USD.

4. Książki

Używane książki to jedna z najlepszych okazji. Nowe książki, zwłaszcza podręczniki szkolne, kosztują pakiet. Ale książki nie zużywają się szybko przy normalnym użytkowaniu, więc nie ma nic do stracenia, kupując swoje Z DRUGIEJ RĘKI. To jeden z najlepszych sposobów na obniżenie kosztów nawyku książkowego.

Łatwo jest znaleźć używane księgarnie w Twojej okolicy za pomocą prostego wyszukiwania w Internecie. Ceny w tych sklepach różnią się w zależności od książki i lokalizacji, ale niektóre tytuły można znaleźć za około połowę ceny okładki.

Istnieje również wiele sprzedawców internetowych, które oferują używane książki, jak również nowe. Wypróbuj Amazon, eBay, Alibris, Better World Books i Thriftbooks.

Dla podręczników sprawdź Textbooks.com, Chegg, and the Amazon.com Sklep z podręcznikami. Możesz wypożyczyć teksty lub kupić je z drugiej ręki nawet za 90% ceny okładki.

Jeśli nie szukasz konkretnej książki, wyprzedaże są doskonałym miejscem na zakupy. Zazwyczaj oferują używane książki za $ 0.50 do $2.

5. Sprzęt Fitness

Od exercisprzęt se do artykułów sportowych do rowerów, sprzęt fitness zawsze znajduje swoją drogę na rynku używanym.

Czasami ludzie sprzedają swój stary sprzęt, ponieważ chcą ulepszyć go do czegoś nowszego i lepszego. W innych przypadkach zrezygnowali ze sportu lub aktywności fitness.

Bez względu na powód, ich strata może być Twoim zyskiem. Możesz odebrać swój stary sprzęt fitness za znacznie mniej niż zapłacili nowy i wypróbować nową aktywność.

Sprzęt Do Ćwiczeń

Jednym z najczęstszych postanowień noworocznych jest więcej ćwiczeń. Ludzie kupują sprzęt do ćwiczeń w domu, takich jak bieżnie, wolne ciężary, lub rowery treningowe, aby pomóc im osiągnąć ten cel. Wtedy życie staje na drodze, a ich nowy sprzęt zajmuje miejsce, aż w końcu go sprzedają.

Możesz znaleźć Używany sprzęt do ćwiczeń w serwisie eBay, ale koszty wysyłki ciężkiego sprzętu mogą wymazać znaczną część twoich oszczędności.

Kupowanie od lokalnych sprzedawców na Craigslist lub w sprzedaży garażowej jest lepszą wartością. Wyszukiwanie mojej lokalnej grupy Craigslist okazuje się ponad 100 bieżnie w cenie tak niskie, jak $50. Nowe bieżnie na Amazon zaczynają się od około $300.

Lokalne siłownie mogą być również dobrymi miejscami do robienia zakupów. Siłownie często sprzedają swój stary sprzęt, gdy remontują lub kończą działalność. Tak czy inaczej, możesz zdobyć dobre okazje.

Zakupy lokalne pozwalają również przetestować nowy sprzęt przed zakupem. Bieżnie i eliptyczne mają wiele ruchomych części, więc najlepiej jest upewnić się, że działają. Jednak nie jest to problem z wolnymi ciężarami, które w zasadzie nie mogą się zużyć.

Sprzęt Sportowy

Jeśli po raz pierwszy próbujesz nowego sportu, nie ma sensu inwestować w wiele zupełnie nowego sprzętu. Jeśli raz pojedziesz na nartach i zdecydujesz, że nigdy więcej tego nie zrobisz, te drogie nowe narty będą po prostu siedzieć i zbierać kurz. Znacznie taniej jest kupić sprzęt od kogoś innego.

Kupowanie używanych jest również inteligentną strategią dla dzieci uprawiających sport. Nawet jeśli twoje dzieci uprawiają ten sam sport przez lata, mogą szybko wyrosnąć z takich urządzeń, jak rakiety tenisowe lub łyżwy. Kupowanie używanych pozwala zaoszczędzić pieniądze za każdym razem, gdy potrzebują większego rozmiaru. Możesz również sprzedać ich stare rzeczy, aby odzyskać część pieniędzy, które wydałeś ostatnim razem.

Niektóre sklepy stacjonarne, takie jak Play It Again Sports i 2nd time Sports Equipment, specjalizują się w używanym sprzęcie sportowym. Możesz go również kupić bezpośrednio od osób w Twojej okolicy za pośrednictwem Craigslist, Facebook Marketplace, OfferUp i garage sales.

To, ile możesz zaoszczędzić, zależy od produktu. Ale zazwyczaj używane towary powinny sprzedawać nie więcej niż 10% ich pierwotnej wartości detalicznej.

Źródła internetowe to eBay i SidelineSwap, strona poświęcona handlowi sprzętem sportowym. Możesz znaleźć rękawice baseballowe, Indywidualne kije golfowe i kije lacrosse na tej ostatniej stronie za mniej niż $10 każdy.

Rowery

Kupowanie używanego jest jednym z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy przy zakupie roweru. Nowy rower wysokiej jakości kosztuje zwykle co najmniej 400 USD, ale możesz znaleźć używane rowery zarówno dla dzieci, jak i dorosłych za jedyne 20 USD na Craigslist, OfferUp i Facebook Marketplace.

A to nie jedyne miejsce, gdzie można kupić używane rowery. Wiele lokalnych sklepów rowerowych przewozi zarówno używane rowery, jak i nowe. Można je również nabyć na aukcjach policyjnych lub za pośrednictwem lokalnych klubów rowerowych. Zakupy w serwisie eBay są również opcją, ale nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ nie można najpierw przetestować roweru.

Można również sklep z drugiej ręki dla wielu części rowerowych i accpodstawowe elementy, takie jak światła lub stojaki do przenoszenia.

Ale trzymaj się z dala od używanych kasków rowerowych. Według Bicycle Helmet Safety Institute, kask, który przeszedł przez wypadek, nie jest już bezpieczny w użyciu, a uszkodzenia nie zawsze są widoczne. A z nowymi kaskami tak tanimi jak $10, nie ma powodu, aby ryzykować.

6. Meble

Wysokiej jakości meble trwają dziesięciolecia. Jednak wiele osób nie trzyma się go prawie tak długo. Być może będą musieli wyrzucić stare meble, gdy się przeprowadzą, przemeblują lub gdy ich dzieci z nich wyrosną. W rezultacie często można znaleźć używane meble w dobrym stanie za ułamek tego, co zapłaciłbyś w sklepie.

Kupowanie używanych mebli ma również inne zalety. Wiele tanich mebli sprzedawanych dziś jest wykonanych z płyty pilśniowej, ale starsze elementy są bardziej prawdopodobne, że będą wykonane z litego drewna, które może być bardziej trwałe i wygląda lepiej. Łatwo jest nadać używanym meblom zaktualizowany wygląd, odmalowując je, odnawiając lub zmieniając kolor.

Podczas gdy jest OK, aby kupić używane łóżka, nie zdecydować się na utrzymanie starego materaca. Materace zużywają się szybciej niż ramy łóżek, na których siedzą, i mogą pomieścić pchły lub pluskwy. Kupuj tylko używane materace od renomowanego sprzedawcy lub osoby, którą znasz i której ufasz.

Poza tym można kupić używane meble w różnych miejscach. Wiele sklepów oszczędnościowych, centra ponownego użycia i pchle targi niosą meble. Można go również znaleźć w wielu wyprzedażach stoczni i sprzedaży przeprowadzek.

Możesz również znaleźć używane meble, sprawdzając Craigslist, OfferUp, Facebook Marketplace i oferty w lokalnej gazecie. Ceny różnią się znacznie w zależności od rodzaju mebli, jakości i lokalizacji. Ostatnie oferty na mojej lokalnej stronie Craigslist wahają się od $5 za otomanę do $2,100 za ośmioczęściowy zestaw jadalny.

Kupowanie mebli przez Internet prawdopodobnie nie jest dobrym posunięciem ze względu na koszty wysyłki. Nie możesz również zbadać elementów i przetestować ich pod kątem komfortu i trwałości przed przekazaniem pieniędzy.

7. Sprzęt Dla Dzieci

Ubrania nie są jedynymi rzeczami, które dzieci wyrastają na długo przed ich zużyciem. W miarę jak dzieci rosną z niemowląt do małych dzieci i przez lata szkolne, zostawiają ślad zabawek i sprzętu, którego już nie potrzebują.

Możesz skorzystać z odrzutów innych rodziców, aby ubrać swojego malucha po znacznie niższych kosztach.

Sprzęt Dla Dzieci

Nowi rodzice wydają mnóstwo pieniędzy na wydatki dziecka. Rodzice mogą wydać tysiące dolarów na jednorazowe zakupy, takie jak wózki, nosidełka, Artykuły do pieluszek, sprzęt do zabawy i Meble do przedszkola.

Mogą ponownie wykorzystać ten sprzęt dla swojego następnego dziecka, ale gdy rodzina się rozrośnie, mogą jedynie odsprzedać go za ułamek kosztów.

Przyszli rodzice mogą odebrać te nowe artykuły dla dzieci tylko za setki, a nie tysiące. A kiedy ich dzieci wyrosną, mogą odsprzedać wszystko po raz kolejny.

Oczywiście trzeba być ostrożnym przy zakupie sprzętu niemowlęcego i niemowlęcego — nowego lub używanego. Musisz sprawdzić bazę danych Amerykańskiej Komisji ds. bezpieczeństwa produktów konsumenckich pod kątem wycofywania produktów, aby upewnić się, że wszystko, co kupisz, jest bezpieczne dla Twojego dziecka.

I są pewne produkty dla dzieci, które należy kupić tylko nowe. Według producenta sprzętu dziecięcego firmy Graco, foteliki samochodowe mogą doznać nieoczywistych uszkodzeń wewnętrznych w wypadku. Łóżeczka mogą być bezpieczne, jeśli są to najnowsze, niezalogowane modele, ale Staromodne mogą nie spełniać aktualnych standardów bezpieczeństwa.

Ale to wciąż leaves szeroki wachlarz sprzęt dla dzieci można kupić używany. Możesz znaleźć wiele produktów dla dzieci na eBay, Craigslist i Facebook Marketplace.

Możesz również zajrzeć do Weepea, miejsca odsprzedaży delikatnie używanego sprzętu dziecięcego i mebli dziecięcych. Rodzice Weepea sprawdzają wszystkie towary pod kątem bezpieczeństwa i jakości przed wystawieniem. Według strony możesz zaoszczędzić od 30% do 80% na zakupie nowego.

Używany sprzęt dziecięcy, odzież i zabawki są również dostępne na Toycycle.

Zabawki

Według Statisty rodzice w Ameryce Północnej wydali średnio 300 USD na dziecko na zabawki dla dzieci w 2019 roku. Dla rodziny z trójką dzieci to 900 dolarów rocznie. I podczas gdy twoje dziecko będzie pielęgnować niektóre z tych zabawek przez lata, inne szybko wypadną z łaski.

Możesz obniżyć roczny koszt kupując używany. Podobnie jak w przypadku sprzętu dziecięcego, powinieneś sprawdzić zabawki pod kątem bezpieczeństwa, zanim przekażesz je swoim dzieciom. Dobrym pomysłem jest również dokładne oczyszczenie ich.

Wiele lokalnych sklepów z artykułami gospodarstwa domowego prowadzi Zabawki dla dzieci, w tym gry, książki i puzzle. Można je również znaleźć na eBayu lub w sprzedaży stoczni, gdzie mogą kosztować od $0.25 do $5. Toycycle oferuje również szeroki wybór używanych zabawek.

8. Narzędzia

Wykonywanie prac DIY w domu i ogrodzie wymaga przyzwoitego zestawu narzędzi. Ale przyzwoity niekoniecznie oznacza nowy. Dobrze wykonane, dobrze utrzymane narzędzie powinno trwać latami, jeśli nie dziesięcioleciami. W rzeczywistości często można znaleźć narzędzia w sprzedaży nieruchomości, które ktoś używał dosłownie przez całe życie i nadal działają dobrze.

To samo dotyczy narzędzi ręcznych bez elektryczności i ruchomych części. Dobry młotek to nadal dobry młotek, bez względu na wiek-nie może się zużyć. Najgorsze, co może się z nim zdarzyć, to trochę rdzy, a to wychodzi z odrobiną oleju lub szczotki drucianej.

W rzeczywistości niektóre narzędzia są lepsze, gdy kupujesz je z drugiej ręki. W dzisiejszych czasach solidna stalowa łopata ogrodowa lub motyka może kosztować dodatkowo. Ale kiedyś takie uchwyty były standardem. Jeśli można znaleźć stare narzędzia z tego typu uchwytem na wyprzedaży stoczni lub pchli targ, powinny one działać jak nowe.

Elektronarzędzia są trochę trudniejsze. Trudno powiedzieć po prostu patrząc, ile życia w nim pozostało. Jeśli jednak narzędzie jest na tyle tanie, że kosztuje mniej niż wynajem, nie masz nic do stracenia, dając mu szansę. Nawet jeśli umrze po jednym użyciu, nadal wyrównujesz rachunki, ponieważ nie zapłaciłeś za wynajem.

Marka narzędzi może być również pomocnym przewodnikiem. Według sieci DIY, profesjonalne marki, takie jak DeWalt, Bosch, Ridgid, Makita i Milwaukee, mają dobrą wartość. Rozważ Skil do pił energetycznych i Delta do obróbki drewna. I zdecydować się na Husqvarna, Poulan lub Stihl na Narzędzia zewnętrzne. Ale nawet w przypadku tych marek ważna jest dokładna kontrola, aby upewnić się, że nic nie jest uszkodzone.

Jeśli kupisz elektronarzędzia na wyprzedaży garażowej lub u sprzedawcy Craigslist, poproś o ich przetestowanie. Lombardy są również doskonałym miejscem do poszukiwania wysokiej jakości narzędzi, ponieważ właściciele akceptują tylko przedmioty o wysokiej wartości, o których wiedzą, że mogą odsprzedać.

Dla większych urządzeń zasilanych, spróbuj Home Depot. Sklep sprzedaje swoje narzędzia do wypożyczenia, gdy są jeszcze w dobrym stanie, i możesz być pewien, że personel starannie je konserwował. Możesz przeszukiwać witrynę według lokalizacji, aby znaleźć konkretne narzędzia, których potrzebujesz.

9. Instrumenty Muzyczne

Jeśli ty lub Twoje dziecko zdecydujecie się wziąć instrument, przygotujcie się na szok z naklejkami podczas wizyty w sklepie muzycznym. Możesz spodziewać się zapłacić ponad $100 za klarnet Uczniowski, ponad $200 za wiolonczelę i $400 za fortepian cyfrowy. To dużo wydać na hobby ty lub Twoje dziecko może zmęczyć się po roku.

Na szczęście często można znaleźć używane Instrumenty Muzyczne za mniej. Szczególnie dotyczy to fortepianów. Ludzie często wymieniają pianina akustyczne za darmo na Craigslist i Freecycle, aby uniknąć kłopotów z ich przenoszeniem.

Tani używany instrument może nie być wysokiej jakości, ale zawsze możesz ulepszyć później, jeśli Muzyka stanie się poważnym hobby.

Sprzedaż garażowa jest najtańszym miejscem na znalezienie używanych instrumentów muzycznych, ale nie są one dostępne tak często. Lokalne sklepy muzyczne czasami noszą używane instrumenty i często pojawiają się w lombardach.

Jeśli jesteś początkującym, pomocne jest przyprowadzenie kompetentnego przyjaciela, aby potwierdzić jakość instrumentu.

Kupowanie instrumentów online jest nieco niepewne, ponieważ nie można ich przetestować, aby zobaczyć, jak brzmią. Ale jeśli wiesz, czego szukasz, możesz sprawdzić sekcje używane instrumenty na przyjaciel Muzyka i eBay.

Uważaj na koszty wysyłki. W przypadku większych instrumentów mogą one być wystarczająco wysokie, aby wymazać Twoje oszczędności.

10. Samochody

Rzadko ma sens wybór nowego samochodu zamiast używanego. Średnio amortyzacja obniża wartość nowego samochodu o połowę w ciągu pierwszych pięciu lat. Choć istnieją wyjątki, zazwyczaj można dostać 5-letni pojazd z dużą ilością życia w nim za połowę ceny.

Ale samochody używane nie zawsze są najlepszym wyborem. Kiedy ceny używanych samochodów wzrosną, jak to miało miejsce podczas pandemii COVID-19 w 2020 i 2021 roku, zakup nowego samochodu może mieć większy sens. Daje to pełną gwarancję, większą niezawodność i lepsze funkcje bezpieczeństwa. Plus, twój handel będzie wart więcej.

Nawet wtedy najlepiej policzyć. Nieco używany lub używany samochód może być jeszcze lepszą ofertą.

Aby określić, czy nowy lub używany samochód jest lepszą wartością, sprawdź rzeczywisty koszt posiadania. Strony takie jak Edmunds oferują koszt własny kalkulatory, które pomogą Ci obliczyć.

A jeśli okaże się, że używany pojazd jest najlepszym wyborem, nie oznacza to, że używany samochód jest najlepszym miejscem na zakupy. Często można uzyskać lepszą cenę kupując od prywatnego sprzedawcy, który nie musi pobierać za to marży.

Sprawdź oferty na Craigslist i Facebook, jak również samochodów wyszukiwania stron, takich jak Autotrader, CarGurus, i iSeeCars. Możesz nawet kupować samochody na eBay.

Aby uzyskać najlepszą ofertę na używany samochód, potrzebujesz jak najwięcej informacji, jak to możliwe. Dokładnie zbadaj modele pojazdów i ceny, a następnie dokładnie sprawdź konkretny samochód przed odłożeniem pieniędzy. Zbadaj jego historię na stronie takiej jak Carfax, weź go na jazdę próbną i sprawdź go przez zaufanego mechanika.

Ostatnie Słowo

W niektórych przypadkach zakupy z drugiej ręki nie są po prostu tańsze-to sposób na zdobycie rzeczy za darmo. Z różnych powodów wiele doskonale dobrych towarów pojawia się bez żadnych kosztów na stronach takich jak Freecycle i Lokalne Grupy Buy Nothing.

Aby zmaksymalizować swoje oszczędności, zacznij „zakupy” w tych bezpłatnych witrynach. Jeśli nie znajdziesz tam tego, czego potrzebujesz, przejdź do innych używanych źródeł, takich jak eBay, Craigslist i thrift shops. Nie udaj się do sklepu po nowy przedmiot, dopóki nie zbadasz wszystkich używanych opcji.

Zakupy w ten sposób to nie tylko sprytny ruch dla Twojego portfela. Jest to również forma ponownego użycia, która jest dobra dla środowiska.

Metoda snowflaking – jak wykorzystać tę technikę do spłaty długu

Poprzedni wpis

Czy oferty Black Friday naprawdę oszczędzają pieniądze?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły