Artykuły

10 Powodów, dla których wniosek o wydanie karty kredytowej może zostać odrzucony

0
10 Powodów, dla których wniosek o wydanie karty kredytowej może zostać odrzucony
10 Powodów, dla których wniosek o wydanie karty kredytowej może zostać odrzucony

Korzystanie z kart kredytowych odpowiedzialnie jest jednym z najszybszych i najprostszych sposobów, aby zbudować swój wynik kredytowy. I, jeśli jesteś przywiązany do gotówki, mogą cię zobaczyć przez trudną sytuację finansową. Ale ubieganie się o kartę kredytową i uzyskanie zatwierdzenia dla jednej to dwie różne rzeczy.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, Karty kredytowe nie zawsze są łatwe do zdobycia.

Istnieje wiele powodów pożyczkodawca może wysłać list odrzucający, od posiadania zbyt wielu kart kredytowych do popełnienia błędu w aplikacji. Przed złożeniem wniosku o kolejną kartę ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego wniosek został odrzucony i co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na następny raz.

Powody, Dla Których Wniosek O Wydanie Karty Kredytowej Może Zostać Odrzucony

Wnioski o wydanie karty kredytowej można odrzucić z wielu różnych powodów. Jeśli niedawno zostałeś odrzucony przez bank lub pożyczkodawcę, prawdopodobnie jest to spowodowane jedną lub więcej z następujących najczęstszych przyczyn:

1. W Twoim Zgłoszeniu Brakowało Informacji

Banki i kredytodawcy potrzebują wielu informacji, aby określić, czy kwalifikujesz się do otrzymania karty kredytowej, od imienia i nazwiska oraz Daty Urodzenia po szczegółową historię zatrudnienia. Łatwo jest popełnić błąd lub zapomnieć o zaznaczeniu pola wyboru.

Przed złożeniem wniosku o wydanie nowej karty kredytowej zapoznaj się z nią uważnie, aby upewnić się, że wprowadzone informacje są dokładne i że niczego nie przegapiłeś. Jeśli to możliwe, wypełnij aplikacje online. Większość formularzy nie pozwala na złożenie wniosku, dopóki nie zostaną wypełnione wszystkie wymagane pola.

Zwróć szczególną uwagę na wszelkie ramy czasowe określone w aplikacji, takie jak czas zamieszkania pod określonym adresem lub pracy dla pracodawcy. Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie odrzucone z powodu błędu, będziesz musiał ponownie złożyć wniosek.

2. Jesteś za Młody.

Aby być jedynym posiadaczem karty kredytowej, musisz mieć ukończone 18 lat. Jeśli złożysz wniosek o posiadanie własnej karty kredytowej i masz mniej niż 18 lat, twój wniosek zostanie odrzucony.

Aby uzyskać kartę kredytową, musisz cosigner lub być wymieniony jako autoryzowany użytkownik na karcie rodzica lub opiekuna. Możesz również być w stanie uzyskać przedpłaconą kartę kredytową, ale będziesz musiał odłożyć depozyt w celu uzyskania jednego.

3. Twoje dochody nie są wystarczająco wysokie

Dochód odgrywa ważną rolę w tym, czy wniosek o wydanie karty kredytowej został zatwierdzony, czy odrzucony. Wszyscy wystawcy kart kredytowych mają minimalne wymagania dotyczące dochodów, które mogą, ale nie muszą, udostępniać Użytkownikowi.

Wymagania różnią się w zależności od kart i instytucji finansowych, a jeśli pożyczkodawca uzna twoje dochody za zbyt niskie, prawdopodobnie spowoduje to odmowę karty kredytowej.

Jest to również możliwe, jeśli masz niestabilny dochód lub niewystarczającą historię pracy, nawet jeśli Twoje wynagrodzenie lub wynagrodzenie godzinowe jest powyżej średniej.

Posiadanie stabilnego, niezawodnego dochodu przez co najmniej kilka miesięcy przed złożeniem wniosku daje największe szanse na zatwierdzenie. Można również zadzwonić kredytodawców karty kredytowej z góry, aby zapytać o ich wymagania dochodowe, które pozwoli Ci zaoszczędzić z o wniosek odrzucony i ding na raporcie kredytowym.

4. Twoja historia zatrudnienia jest niestabilna

Twoje dochody i historia zatrudnienia idą w parze, jeśli chodzi o podanie o kartę kredytową. Twoja praca bezpośrednio wpływa na twoje dochody, co oznacza, że Twoja aplikacja może zostać odrzucona, jeśli masz ograniczoną lub sporadyczną historię pracy.

Na przykład Twoja historia pracyy może mieć wpływ na wniosek o wydanie karty kredytowej, jeśli:

 • Dawno nie pracowałeś.
 • Nie jesteś obecnie zatrudniony
 • Dużo pracujesz.
 • Nie masz spójnej historii pracy u jednego pracodawcy lub w jednej branży

Ogólnie rzecz biorąc, wielu wydawców kart kredytowych lubi widzieć co najmniej sześć miesięcy historii zatrudnienia u tego samego pracodawcy. Pomaga im to ocenić długoterminowe dochody i jakie (jeśli w ogóle) saldo możesz sobie pozwolić na posiadanie karty kredytowej.

Jeśli odmówiono ci kredytu z powodu braku historii pracy, poczekaj, aż będziesz miał stabilną pracę i stały dochód przed ponownym złożeniem wniosku.

5. Masz Za Dużo Długu

Nawet jeśli spełniasz wymagania dotyczące dochodów i masz długoterminową historię pracy, Wniosek o wydanie karty kredytowej może zostać odrzucony, jeśli masz dużo istniejącego zadłużenia — w tym salda kart kredytowych. Kredytodawcy mogą wahać się, aby zapewnić Ci nowy kredyt, ponieważ będą się martwić o to, czy możesz sobie pozwolić na dokonanie dodatkowych płatności.

Instytucje finansowe wezmą pod uwagę stosunek długu do dochodu, który jest odsetkiem długu w porównaniu do miesięcznego dochodu. Będą również sprawdzać inne czynniki, takie jak to, czy przekroczyłeś limity kredytowe, skąd pochodzi twój dług i czy dokonałeś opóźnień w płatnościach.

Im więcej masz długu, tym trudniej będzie ci uzyskać zatwierdzenie nowej karty kredytowej. Jeśli wniosek zostanie odrzucony ze względu na kwotę długu, który masz, rozważ spłatę jego części przed ponowną próbą.

6. Ostatnio ubiegałeś się o zbyt wiele kart kredytowych

Im więcej kart kredytowych, o które się ubiegasz, tym bardziej wpłynie to na twój wynik kredytowy. Za każdym razem, gdy wysyłasz nowy wniosek o kartę kredytową, biuro kredytowe liczy go jako trudne zapytanie, co oznacza, że pojawia się na raporcie kredytowym i zazwyczaj powoduje niewielki spadek ogólnej oceny kredytowej.

Im bardziej trudne pytania masz, tym bardziej będą one obniżyć swój wynik. A im więcej kart aplikujesz na raz, tym bardziej ryzykowna jest Twoja aplikacja dla banków i kredytodawców.

Idealnie, należy ubiegać się tylko o jedną kartę kredytową na raz. Zamiast ubiegać się o wiele kart, rozejrzyj się przed przesłaniem jakichkolwiek wniosków i wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada. Sprawdź stopy procentowe, wymagania dochodowe, opłaty i programy nagród, aby określić, która karta jest najlepsza dla Ciebie i zastosuj ją tylko wtedy, gdy czujesz, że istnieje duża szansa, że zostaniesz zatwierdzony.

7. Twoja ocena kredytowa jest zbyt niska

O bad credit scoring bezpośrednio wpływa na zdolność kredytową. Podczas gdy większość instytucji finansowych weźmie pod uwagę wiele różnych czynników, jeśli chodzi o ocenę wniosku o kartę kredytową, ocena kredytowa z pewnością odegra rolę w tym, czy otrzymasz zatwierdzenie.

Twoja ocena kredytowa opiera się na raportach kredytowych z trzech głównych biur sprawozdawczości kredytowej: Equifax, TransUnion i Experian. Firmy takie jak FICO wziąć informacje z wszystkich trzech raportów i wygenerować ogólny wynik dać potencjalnym kredytodawcom przegląd swoich nawyków pożyczkowych.

Ogólnie rzecz biorąc, oceny kredytowe dzielą się w następujący sposób:

800: prawie idealny

750-800: doskonały

700-750: dobry

650-700: Targi

600-650: słaba

600 i niższe: bardzo złe

Wiele czynników może zaszkodzić zdolności kredytowej. Na przykład:

 • Masz zbyt wiele ostatnich zapytań kredytowych w swoim pliku
 • Masz niespójny pahistoria yment
 • Masz opłaty w aktach
 • Złożyłeś wniosek o bankructwo w przeszłości
 • Masz dużo istniejącego zadłużenia karty kredytowej

Przed ponownym zastosowaniem, spróbuj odbudować swój wynik kredytowy poprzez spłatę długów i budowanie historii terminowych płatności, i sprawdź raport kredytowy dla błędów.

8. Nie masz wystarczająco dużo historii kredytowej

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z kredytu i masz ograniczoną historię kredytową, banki i kredytodawcy mogą wahać się, czy zaoferować Ci niezabezpieczoną kartę kredytową.

Jako pożyczkobiorca, Twoja historia kredytowa działa jako sposób na wykazanie Twojej zdolności do terminowego dokonywania płatności i odpowiedzialnego zarządzania finansami osobistymi. Bez historii kredytowej instytucje finansowe będą miały trudności z określeniem, jak wielkie ryzyko będą podejmować, oferując Ci kartę kredytową — więc mogą po prostu odmówić.

Jeśli twój list działań niepożądanych określa ograniczoną historię kredytową jako powód odrzucenia, pracuj nad budowaniem historii kredytowej, zanim spróbujesz ponownie. Możesz to zrobić, decydując się na bezpieczną kartę kredytową, prosząc kogoś, aby działał jako cosigner lub dodając jako autoryzowany użytkownik na cudzej karcie kredytowej.

9. Masz przestępstwo lub zarzut w aktach

Opóźnienia w płatnościach, które powodują zaległości lub obciążenia na raporcie kredytowym mają duży wpływ na ocenę kredytową i są czerwone flagi dla kredytodawców kart kredytowych przeglądu aplikacji.

Opóźnienia w płatnościach zazwyczaj nie pojawiają się, dopóki nie są spóźnione dłużej niż 30 dni.

Obciążenia, jednak, są długi, które są ponad sześć miesięcy zaległych i że pożyczkodawca został oficjalnie wyznaczony jako mało prawdopodobne, aby być pobrane od kredytobiorcy. W niektórych przypadkach długi te są sprzedawane agencjom windykacyjnym, które następnie ścigają kredytobiorcę o spłatę.

Opóźnienia w płatnościach i opłat-off są zarówno złe dla Scoring kredytowy i poważnie zaszkodzić szanse uzyskania zatwierdzenia karty kredytowej. Jeśli masz jakieś, które pojawiają się na raporcie kredytowym, należy zająć się nimi natychmiast.

Jeśli masz tendencję do pomijania płatności z powodu zapomnienia, skonfiguruj automatyczne płatności. Jeśli spóźniasz się z płatnościami z powodu braku środków, przerobić budżet, jeśli to możliwe. Chociaż nie cofnie to żadnych opóźnień w płatnościach już w Twoim pliku, pomoże ci ich uniknąć w przyszłości, co zwiększy Twoje szanse na zatwierdzenie podczas ubiegania się o kartę w przyszłości.

Jeśli masz charge-off na raporcie kredytowym, ustalić, czy kredytodawca nadal jest właścicielem długu, czy nie. Jeśli tak, spłać je tak szybko, jak to możliwe. Możesz również zadzwonić do nich, aby omówić plan spłaty.

Jeśli firma windykacyjna zakupiła dług, musisz się z nim skontaktować, aby omówić swoje opcje. Ponieważ prawdopodobnie kupił dług za mniej niż kwota należna, możesz być w stanie wynegocjować z nimi ugodę, jeśli zaoferujesz pełną zapłatę kwoty.

Możesz poprosić pożyczkodawcę o usunięcie zaległości z Twojego pliku, ale jeśli nie było to spowodowane błędem, Twoje szanse na sukces są niskie. Większość kredytodawców nie usunie zaległości z historii kredytowej tylko dlatego, że spłacił go, ale spłacając go będzie trzymać go od wpływu na kredyt jeszcze bardziej.

Niestety, uzasadnione zaległości pozostanie na raporcie kredytowym przez okres do siedmiu lat. Im szybciej się z nimi skontaktujesz, tym szybciej znikną, co pozwoli Ci ubiegać się o nowy kredyt, gdy ogólna ocena kredytowa i historia poprawią się. >

10. Masz Już Za Dużo Kart Kredytowych

Posiadanie wielu różnych kart kredytowych może negatywnie wpłynąć na wynik kredytowy, nawet jeśli nie posiadają one salda. Chociaż nie ma ustalonego limitu liczby kont kart kredytowych, większość wystawców kart kredytowych ustala limity liczby kart, które pozwolą jednemu kredytobiorcy otworzyć, gdy rozważą wniosek.

Na początek, Twój dostępny kredyt liczy się jako potencjalny dług. Im więcej masz kart kredytowych, tym więcej potencjalnych długów możesz nosić, jeśli z nich korzystasz. A posiadanie wielu kart może utrudnić śledzenie, która linia kredytowa jest należna, zwiększając szanse na zwłokę w płatnościach.

Chociaż posiadanie więcej niż jednej karty kredytowej niekoniecznie jest złe, zbyt wiele może mieć wpływ na to, czy zostaniesz zatwierdzony do nowej karty.

Zamiast ubiegać się o nową kartę, zastanów się, do czego jej potrzebujesz i czy możesz zamiast tego użyć jednej z istniejących kart. Jeśli chcesz mieć kartę z niższym oprocentowaniem lub lepszymi nagrodami, porozmawiaj ze swoim bankiem o zamianie istniejącego konta na inny typ zamiast ubiegania się o nową kartę.

Co zrobić, jeśli wniosek o wydanie karty kredytowej zostanie odrzucony

Jeśli otrzymasz list odrzucający po złożeniu wniosku o kartę kredytową, ważne jest, aby rozważyć przyczynę przed ponowną próbą. Wykonaj następujące kroki przed złożeniem kolejnego wniosku, aby upewnić się, że najlepiej się do przodu:

1. Przeczytaj List Odrzucający

Kiedy otrzymasz list o działaniach niepożądanych, przeczytaj go uważnie, aby określić przyczynę odrzucenia.

Większość kredytodawców zazwyczaj powiedzieć, dlaczego zdecydowali się odrzucić wniosek. Jeśli nie podadzą konkretnej przyczyny odrzucenia, masz prawo zapytać w ciągu 60 dni i otrzymać odpowiedź. Zrozumienie, dlaczego nie zostałeś zatwierdzony, pokazuje, jak możesz zwiększyć swoje szanse następnym razem.

Na przykład możesz pracować nad budowaniem historii kredytowej, spłacaniem długu i poprawianiem zdolności kredytowej, zanim spróbujesz ponownie.

2. Pobierz kopię raportu kredytowego

Ogólnie rzecz biorąc, to dobry pomysł, aby mieć oko na Raport kredytowy. Pomaga to uniknąć przypadkowych wykroczeń i zaskakująco niskie wyniki kredytowe podczas ubiegania się o nową kartę.

Przez prawo federalne, masz prawo do bezpłatnej kopii raportu kredytowego przez AnnualCreditReport.com, który zawiera raporty z trzech głównych biur kredytowych (Experian, TransUnion i Equifax).

Obecnie możesz otrzymać bezpłatny raport online każdego tygodnia od wszystkich trzech krajowych biur kredytowych za pomocą AnnualCreditReport.com strona internetowa, która jest autoryzowana przez Federalną Komisję Handlu.

Należy przejrzeć raport kredytowych co najmniej raz w roku, aby upewnić się, że informacje są poprawne i że nie ma żadnych błędów lub błędów w pliku.

3. Poczekaj Przed Ponownym Złożeniem Wniosku

Za każdym razem ubiegać się o kartę kredytową, trudne zapytanie pojawia się na raporcie kredytowym i obniża ocenę kredytową. Jeśli niedawno otrzymałeś odmowę, daj mu trochę czasu przed ponownym złożeniem wniosku. Zbyt wiele zapytań w krótkim czasie może mieć wpływ na uprawnienia do nowej karty kredytowej.

4. Sprawdź Swoje Opcje

W zależności od tego, dlaczego twój wniosek został odrzucony, musisz opracować plan działania. Na przykład, może być konieczne:

 • Popraw swój wynik kredytowy
 • Zbuduj swoją historię kredytową
 • Fix an error w kartotece kredytowej
 • Spłata istniejącego długu
 • Uzyskaj bezpieczną kartę kredytową
 • Znajdź cosigner
 • Rozejrzyj się za innym pożyczkodawcą

Możesz też po prostu poczekać, aż będziesz mieć dłuższą historię pracy lub bardziej spójne wypłaty.

Zastanów się, która opcja jest najbardziej sensowna w oparciu o powody odrzucenia wniosku i co musisz zrobić, aby poprawić swoją pozycję.

Ostatnie Słowo

Posiadanie wniosku o wydanie karty kredytowej nie jest wspaniałe, ale to nie koniec świata. Chociaż jeden pożyczkodawca może odmówić Ci, możesz zbadać inne opcje, takie jak zastosowanie przez inny bank, uzyskanie zabezpieczonej karty lub znalezienie cosigner.

Aby zwiększyć swoje szanse na zatwierdzenie, badania firm kart kredytowych z góry i upewnij się, że czujesz się pewnie spełniają swoje minimalne wymagania.

Ochrona ceny karty kredytowej – co to jest i jak chroni Twój zakup

Poprzedni wpis

Jak napisać czek

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły