Artykuły

10 najlepszych stron do pobierania ebookow

0
10 najlepszych stron do pobierania ebookow
10 najlepszych stron do pobierania ebookow

Kiedy Amazon wprowadził swój e-czytnik Kindle w 2007, nie widziałem sensu. Po co wydawać setki na gadżet do czytania, skoro tak wiele książek kosztuje dolara lub mniej w używanych księgarniach i wyprzedażach garażowych i jest Darmowych w bibliotece?

Ale nowy format e-booków wyrósł na mnie. Aplikacje mogą wyświetlać e-booki na smartfonach i tabletach, więc nie potrzeba oddzielnego urządzenia. I są zalety pobierania książek natychmiast i dostępu do nich z jednego gadżetu, a nie dodawania wagi do moich wybrzuszonych półek z książkami.

Ale to, co naprawdę mnie przekonało, to to, że książki cyfrowe mogą być znacznie tańsze niż drukowane. Nie tylko można kupić e-booki za połowę ceny drukowanych nowych wydań, ale są też tysiące, które nic nie kosztują. Jeśli wiesz, gdzie szukać, znajdziesz więcej tanich e-booków, niż najbardziej żarłoczny czytelnik może przejść przez całe życie.

Najlepsze Strony Do Ściągania E-Booków

Gdy zaczniesz polować na e-książki online, to niesamowite, jak wiele źródeł można wymyślić. Główne Księgarnie,e-biblioteki i inne kolekcje oferują e-książki za niewielką opłatą lub bez. Najlepsze witryny mają tysiące tytułów do obejrzenia lub pobrania za darmo.

1. Amazonka

Wyszukiwanie „darmowe książki Kindle” w sklepie Kindle pokazuje ponad 60 000 tytułów. Większość z nich to romanse, ale inne popularne kategorie to tajemnica, napięcie i dramat rodzinny. Niektóre z nich są opowiadaniami lub powieściami, które służą jako wstęp do dłuższych serii.

Jeśli chcesz mieć jeszcze więcej możliwości wyboru, możesz zarejestrować się w Kindle Unlimited. Za stałą opłatą w wysokości $9.99 miesięcznie otrzymujesz nieograniczone odczyty z katalogu ponad 1 milionów e-booków Kindle, a także tysięcy audiobooków i różnych czasopism.

Ale nie można pobrać i zachować wyborów. Masz do nich dostęp tylko tak długo, jak długo utrzymujesz swoją subskrypcję.

Jeśli masz już kolekcję książek Kindle, program pożyczkowy Amazon pozwala dzielić się nimi z innymi. Możesz wypożyczyć każdą książkę Kindle, którą posiadasz, na okres do dwóch tygodni, podczas których nie możesz przeczytać jej na własnej maszynie. Pod koniec dwóch tygodni książka wraca do twojej kolekcji. Możesz także czytać książki innych użytkowników Kindle w ten sposób.

2. Barnes & Noble

Księgarnia internetowa Barnes & Noble oferuje duży wybór darmowych e-booków obejmujących szeroki zakres gatunków. Można znaleźć klasykę literacką, historię, romans, sport, książki dla dzieci, powieści graficzne, a nawet książki kucharskie.

Oprócz bezpłatnych książek, Barnes & Noble oferuje wiele niedrogich wyborów. Aby je znaleźć, przejdź do głównej strony e-booków i zajrzyj do „wartości specjalne” w lewej kolumnie.

3. Scribd

W Scribdzie znajdziesz nie tylko e-booki, ale także audiobooki, artykuły, podcasty, nuty i filmy dokumentalne — nie do kupienia, ale do wypożyczenia. Ta usługa subskrypcji online działa podobnie jak Kindle Unlimited, ale z plusem: pierwszy miesiąc usługi jest bezpłatny. Po tym, to kosztuje $9.99 miesięcznie.

Twoje członkostwo pozwala czytać tyle książek, ile chcesz z kolekcji e-booków Scribd. Ma ponad milion tytułów, w tym obecne Bestsellery, nowe książki niezależnych autorów i starsze tytuły. Jest fikcja dla wszystkich grup wiekowych, Biografie, wspomnienia gwiazd, nauka, styl życia,polityka, samodoskonalenie, i wiele książek o pieniądzach i karierze.

Ale te książki są tylko do użytku osobistego. Nie wolno ci ich udostępniać ani pożyczać nikomu innemu.

4. ManyBooks

Cała kolekcja w ManyBooks-ponad 50 000 tytułów-jest w 100% darmowa. Wybór obejmuje wiele gatunków, w tym klasykę publiczną, tajemnicę, dramat, poezję, literaturę faktu i odniesienia. Istnieją nawet specjalne sekcje poświęcone niszowym kategoriom, takim jak literatura Kanadyjska, zakazane książki i dzieła publikowane na licencji Creative Commons.

ManyBooks służy również jako platforma dla autorów do samodzielnego publikowania. To sprawia, że strona jest doskonałym miejscem do znalezienia nowych dzieł mało znanych pisarzy. Ale wszystkie teksty na stronie muszą być zgodne ze standardami jakości redaktorów.

Możesz wyszukiwać książki według gatunku, autora lub języka i sortować wybory na podstawie ocen, które otrzymują od innych użytkowników. Możesz je pobrać lub przeczytać online w przeglądarce.

5. E-Biblioteki

Jeśli lokalna biblioteka publiczna jest członkiem e-biblioteki, możesz użyć informacji o karcie bibliotecznej, aby bezpłatnie sprawdzić e-książki z jej kolekcji. Dostajesz dostęp do e-booka na określony czas, podczas którego nikt inny nie może go pobrać.

Kiedy twój czas się skończy, książka powraca automatycznie i nie możesz jej przeczytać, dopóki nie sprawdzisz jej ponownie. Aby dowiedzieć się, czy Twoja biblioteka oferuje tę funkcję, zajrzyj na jej stronę internetową lub wyszukaj „E-biblioteka” wraz z nazwą Twojego stanu.

Jeśli okaże się, że nie jesteś częścią systemu e-bibliotecznego, nadal możesz pobrać darmowe e-booki za pośrednictwem Open Library. Biblioteki w całym kraju udostępniają wybrane książki za pośrednictwem tej biblioteki cyfrowej, aby każdy mógł je wypożyczyć.

Możesz także użyć Open Library, aby uzyskać dostęp do ponad 20 milionów książek i tekstów do pobrania znalezionych w Internet Archive. Wiele z nich to zdigitalizowane wersje dokumentów historycznych i książek publicznych, które są dostępne bezpłatnie w dowolnym momencie. Dostępnych jest również ponad 2 miliony nowoczesnych e-booków.

Aby wypożyczyć z Open Library lub bezpośrednio z Internet Archive, utwórz bezpłatne konto Internet Archive.  Aby znaleźć tekst, wpisz tytuł lub nazwisko autora w pasku wyszukiwania. Jeśli książka jest dostępna, w oknie przeglądarki zobaczysz różne opcje jej pobierania lub czytania.

6. Projekt Gutenberg

Wiele bezpłatnych prac dostępnych w Open Library pochodzi z Projektu Gutenberg, zbioru ponad 60 000 prac w domenie publicznej przekształconych przez wolontariuszy do postaci cyfrowej. Celem Projektu Gutenberg jest udostępnienie tych prac każdemu, kto ma komputer, w dowolnym miejscu na świecie.

Ponieważ prace nad projektem Gutenberg nie są już objęte prawami autorskimi, możesz je zarówno czytać, jak i używać w dowolny sposób. Użytkownicy uczyli tych prac w klasie, dostosowali je do sceny i wykorzystali ich tekst w projektach lingwistycznych.

Książki w projekcie Gutenberg są w wielu formatach, w tym zwykły tekst i HTML do czytania online oraz pliki ePub i Kindle do pobrania. Możesz zapisywać pliki na dysku twardym lub wysyłać je na Dysk Google, Dropbox lub OneDrive w chmurze. Użyj paska wyszukiwania, aby wyszukać żądany tytuł lub przeglądaj kolekcję według kategorii.

7. OpenCulture

Jest znacznie mniejszy wybór darmowych e-booków — w sumie około 800-W OpenCulture. Jednak ta skromna Kolekcja zawiera zaskakującą różnorodność tytułów i gatunków.

Wiele z nich to starsze, nieautoryzowane prace z tytułami tak znanych autorów, jak Jane Austen, Fiodor Dostojewski, Ernest Hemingway, Virginia Woolf i James Joyce. Istnieją jednak również nowsze utwory współczesnego autoras jak Isaac Asimov, Philip K. Dick, Neil Gaiman, i Toni Morrison, które są wolne do czytania w Internecie.

OpenCulture nie przechowuje samych tekstów. Zamiast tego łączy się z dziełami dostępnymi za darmo z innych źródeł, w tym z Project Gutenberg, Kindle Store, magazynami, serwerami uniwersyteckimi i blogami autorów. Możesz również przewinąć w dół do sekcji różne teksty, aby znaleźć jeszcze więcej kolekcji darmowych e-booków online.

8. Bookboon

Książki, które czytasz dla przyjemności, są wystarczająco drogie, ale ceny podręczników mogą być wręcz niedorzeczne. Założyciele Bookboon walczą, udostępniając książki akademickie bez żadnych kosztów.

Oferuje on wersje PDF 1,000 podręczników przez profesorów z najlepszych uniwersytetów obejmujących przedmioty takie jak Ekonomia, Inżynieria i matematyka.

Bookboon oferuje również usługę subskrypcji książek związanych z biznesem. Za $ 5.99 miesięcznie możesz przeczytać dowolny z recenzowanych tytułów biznesowych 1,700 online. Jeśli książka tak bardzo ci się podoba, że chcesz ją zachować, możesz ją pobrać za dodatkową opłatą. Twój pierwszy miesiąc jest bezpłatny.

9. Goodreads

Strona z recenzjami książek Goodreads ma kolekcję 2500 e-booków, które możesz przeczytać online lub pobrać. Niektóre z nich są pełnowymiarowymi książkami, podczas gdy inne są krótkimi fragmentami lub „teaserami” do dłuższych prac. Pliki są dostępne w różnych formatach, w tym Kindle, ePub, PDF i zwykły tekst.

Goodreads oferuje zarówno klasykę, jak i nowe prace mało znanych autorów. Wiele z czytanych tu książek to fan fiction, takie jak liczne książki oparte na serii J. K. Rowling „Harry Potter”. Istnieje również wiele książek obcojęzycznych.

Niestety, nie ma łatwego sposobu na przeszukiwanie książek do pobrania na GoodReads. Wpisanie tytułu lub autora w pasku wyszukiwania przeszukuje całą witrynę, a nie tylko bezpłatną sekcję. Jeśli szukasz konkretnej książki lub rodzaju książki, musisz przewinąć ponad 50 stron ofert, aż ją znajdziesz.

10. Google Books

Google Books to kolekcja ponad 25 milionów książek, które zostały zeskanowane i przekonwertowane na pliki, które można przeszukiwać. Nie wszystkie te książki są jednak dostępne do przeczytania w całości. W przypadku większości książek wszystko, co możesz zrobić, to przeszukać tekst i wyświetlić podgląd — od kilku linii do kilku stron — zawierający wyszukiwany termin.

Jeśli jednak znajdziesz książkę, którą lubisz w Google Books, witryna może pomóc Ci znaleźć jej kopię. Jeśli książka znajduje się w domenie publicznej, możesz wyświetlić pełny tekst na ekranie lub pobrać kopię PDF. Jeśli tak nie jest, możesz kliknąć na linki do „Pożycz tę książkę”, aby znaleźć e-bibliotekę, która ją posiada lub „Kup tę książkę”, aby znaleźć kopię Na sprzedaż.

Jeśli nadal trzeba było kupić specjalne urządzenie tylko do czytania e-booków, oszczędności na książkach prawdopodobnie nie wystarczy, aby za to zapłacić. Na szczęście już tak nie jest. Istnieją teraz bezpłatne aplikacje, które mogą wyświetlać prawie każdy e-book bezpośrednio na komputerze, tablecie lub telefonie.

Oczywiście, jeśli masz już dedykowany e-czytnik, nadal możesz go używać do czytania dowolnego e-booka, który jest dla niego sformatowany. Obecnie większość e-booków jest w formacie zwanym ePub. Format ePub jest otwartym standardem-publicznie dostępnym formatem, z którego można swobodnie korzystać z dowolnego rodzaju oprogramowania. Działa w zasadzie na wszystkich e-czytnikach i wszystkich aplikacjach do e-booków.

Ale inne formaty e-booków nadal istnieją. Na przykład niektóre książki Kindle są dostępne w formacie MOBI, pierwotnie nazywanym Mobipocket. Teksty w tym formacie działają na prawie każdym e-czytniku poza Barnes & Noble ’ s Nook.

Ponadto wiele darmowych e-booków jest sformatowanych jako pliki PDF. Możesz je odczytać na dowolnym komputerze z przeglądarką PDF, taką jak Adobe Reader lub Podgląd komputera Mac. Lub możesz je odczytać w większości przeglądarek.

E-czytniki i aplikacje do e-booków obejmują:

  • Amazon Kindle. Kindle to e-czytnik Amazon, a niektóre starsze książki sformatowane dla Kindle nie działają na innych typach czytników. Jednak bezpłatna aplikacja Kindle-dostępna na Androida, iOS, PC i Mac — pozwala czytać książki w formacie Kindle na dowolnym komputerze lub urządzeniu mobilnym.
  • Nook. Książki sprzedawane w Barnes & Noble ’ s Nook są zazwyczaj w formacie ePub, więc można je czytać na dowolnym urządzeniu. Nook może również czytać książki w formacie PDF.
  • Overdrive. Aplikacja Overdrive została zaprojektowana specjalnie do pracy z e-bibliotekami. Może czytać e-booki we własnym formacie odczytu Overdrive opartym na przeglądarce, a także ePub, Kindle, PDF i MediaDo Reader (format specjalnie dla powieści graficznych i tekstu, który nie czyta od lewej do prawej). Może również odtwarzać audiobooki i filmy. Istnieją wersje Overdrive dla Androida, Chromebooka, iPhone ’ a, iPada, Windows i Kindle Fire HD.
  • Kobo. Rodzina e-czytników i tabletów Kobo może czytać e-książki w prawie każdym formacie, w tym ePub, PDF, text, HTML, MOBI i ePub3AV (dla książek z treścią audio lub wideo). Współpracują również z Overdrive, aby umożliwić łatwe czytanie książek bibliotecznych. A aplikacja do czytania Kobo dla komputerów stacjonarnych, iOS lub Android daje dostęp do funkcji Kobo na innych urządzeniach.
  • Apple Books. Aplikacja Apple Books jest dostarczana wraz ze wszystkimi nowymi urządzeniami Apple. W przypadku starszych urządzeń Apple można go pobrać ze sklepu iTunes store. Książki Apple można czytać w formacie ePub i Multi-Touch, specjalnie zaprojektowanym dla urządzeń Apple. Może również odtwarzać audiobooki (jedyny typ, który działa na Apple Watch).
  • Książki Google Play. Bezpłatna aplikacja Google Play Books może wyświetlać e-booki w formacie PDF lub ePub. Może również odtwarzać audiobooki. Dostępne są wersje dla komputerów i urządzeń z systemem Android lub iOS.

Ostatnie Słowo

Mój nowo odkryty smak e-booków nie oznacza, że zrezygnowałem z staromodnego drukowania. E-booki są doskonałym dodatkiem do istniejącego księgozbioru, a nie jego zamiennikiem. Moje półki z książkami są tak pełne, jak zawsze, i nie przestałem odwiedzać mojej lokalnej biblioteki lub nawiedzać używane Księgarnie.

Ale teraz, kiedy nie mogę znaleźć książki, której chcę w żadnym z tych miejsc, mam więcej opcji niż kiedykolwiek wcześniej. Mogę sprawdzić moją lokalną e-bibliotekę, skonsultować się z projektem Gutenberg i zobaczyć, co mają do zaoferowania różni dostawcy e-booków. Przy tak wielu wyborach, łatwiej niż kiedykolwiek, aby zaspokoić mój nawyk książki na tanie.

Jak odwołać się od podatku od nieruchomości (spór o podwyżkę)

Poprzedni wpis

Amazon Prime Review – Czy to dobry ceny do jakości?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły