Artykuły

10 najlepszych lewarowanych funduszy ETF do zakupu w 2021 roku

0
10 najlepszych lewarowanych funduszy ETF do zakupu w 2021 roku

Wielu inwestorów odzwierciedla rynek, inwestując w fundusze o szerokim indeksie rynkowym, ale lewarowane fundusze ETF wykorzystują instrumenty pochodne do pomnażania zysków z indeksu bazowego, mnożąc zyski lub straty. Dowiedz się, czego szukać w lewarowanych funduszach ETF i jednych z najlepszych funduszy lewarowanych, aby rozważyć zakup dzisiaj.

Jest stare powiedzenie wśród inwestorów, które mówi ” nie możesz pokonać rynku, jeśli staniesz się rynkiem.”To powiedzenie odnosi się do idei, że inwestując w fundusze indeksowe i fundusze ETF, twój portfel staje się tak silnym odzwierciedleniem całego rynku akcji, że niemożliwe byłoby pokonanie średnich rynkowych stóp zwrotu.

Chociaż jest to prawdą w większości przypadków, istnieje jeden sposób, aby mieć potencjał, aby pokonać rynek, inwestując w ETF.

Lewarowane fundusze ETF wykorzystują instrumenty pochodne do wielokrotnego zwiększania potencjału zysków swoich portfeli. Na przykład, potrójnie lewarowany (3x) ETF S&P 500 wykorzysta instrumenty pochodne w celu uzyskania trzykrotności zysków lub strat generowanych przez indeks rynkowy S&P 500.

Pro tip: czy rozważałeś zatrudnienie doradcy finansowego, ale nie chcesz płacić wysokich opłat? Wejdź Do Vanguard Personal Advisor Services. Po zarejestrowaniu się będziesz ściśle współpracować z doradcą, aby stworzyć niestandardowy plan inwestycyjny, który pomoże Ci osiągnąć Twoje cele finansowe.  Dowiedz się więcej o usługach doradców osobistych Vanguard.

Czego szukać w LEWAROWANYM ETF

Inwestowanie w fundusze ETF z dźwignią wiąże się ze zwiększonym ryzykiem, ponieważ jeśli aktywa bazowe spadną, spadki zostaną rozszerzone o wielokrotności. Ale to nie powstrzymało handlowców przed zaangażowaniem się. W końcu ruch w górę jest również mnożony.

Podobnie jak w przypadku innych aktywów finansowych, fundusze te nie są równe. Wskaźniki wydatków, wydajność i zasoby różnią się znacznie w zależności od Funduszu, co sprawia, że konieczne jest przeprowadzenie badań przed nurkowaniem. Weź pod uwagę te ważne czynniki przy porównywaniu funduszy lewarowanych:

Koszt

Ze względu na koszty związane z instrumentami pochodnymi i aktywnym obrotem, lewarowane fundusze ETF zwykle wiążą się z wysokimi kosztami w porównaniu z pasywnie zarządzanymi odpowiednikami.

Niemniej jednak fundusze inwestycyjne mają prawo do ustalania własnych cen, a koszty związane z tymi funduszami będą się znacznie różnić od jednego do drugiego. Warto więc poświęcić trochę czasu na porównanie wskaźników wydatków przed dokonaniem inwestycji.

Dotychczasowe Wyniki

Celem zaakceptowania ryzyka związanego z inwestowaniem w fundusze lewarowane jest uzyskanie ekspozycji na aktywa, które mogą pokonać średnie zyski RYNKOWE. Niestety, nie wszystkie fundusze w tej kategorii mają silną historię generowania atrakcyjnych zysków.

Porównując fundusze, będziesz chciał przyjrzeć się zwrotom z ostatniego roku, trzech lat i pięciu lat, aby określić, czego możesz oczekiwać dzięki swojej inwestycji.

Popularność

Fundusze ETF są tak płynne, jak pozwala na to popyt na rynku. Fundusze, które są najbardziej popularne, są najłatwiejsze do rozładowania, jeśli zdecydujesz, że nadszedł czas, aby opuścić swoją pozycję. Jeśli jednak zainwestujesz w niepopularny Fundusz i zdecydujesz, że nadszedł czas, aby uciec, możesz mieć trudności ze sprzedażą swoich akcji.

Najlepiej inwestować w fundusze lewarowane, które mają dużą ilość aktywów pod zarządzaniem (AUM), co oznacza, że jest w nich wielu uczestników. Są to najpopularniejsze fundusze w okolicy.

Aktywa Zabezpieczające

Dowolny Pochodny fundusz inwestycyjny is tylko tak dobre, jak aktywa bazowe, w które inwestuje fundusz. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku funduszy lewarowanych, w których zyski są mnożone. W rezultacie mądrze jest przyjrzeć się aktywom, na których opiera się fundusz, zanim zaryzykujesz ciężko zarobione pieniądze.

Najlepsze lewarowane fundusze ETF do zakupu w 2021 roku

Niektóre z najlepszych lewarowanych funduszy ETF na rynku w oparciu o powyższe kryteria obejmują:

1. Direxion Daily Financial Bull 3X Shares (FAS)

Direxion świadczy wysokiej jakości usługi zarządzania inwestycjami od 1997 roku, gromadząc księgę zarządzanych aktywów o wartości ponad 24 miliardów dolarów. Inwestując z firmą, możesz mieć pewność, że Twoje pieniądze są w dobrych rękach.

Fundusz został zaprojektowany, aby zapewnić trzykrotność średniego zwrotu z sektora usług finansowych w Stanach Zjednoczonych. W tym celu fundusz śledzi indeks Russell 1000 Financial Services Index, który inwestuje w największe firmy świadczące usługi finansowe w USA.

Chociaż fundusz koncentruje się na usługach finansowych, jest silnie zdywersyfikowany w przestrzeni, inwestując w firmy hipoteczne, banki, firmy obsługujące karty kredytowe i inne.

Kluczowe statystyki funduszu są następujące:

 • Koszt: inwestorzy w funduszu uiszczają opłatę w wysokości 0,99% ich rocznych udziałów. Chociaż jest to struktura kosztów wyższa niż średnia ETF — która według Wall Street Journal kosztuje około 0,44% — jest ona zgodna z tym, co można oczekiwać, aby zapłacić inwestując w aktywny, lewarowany ETF.
 • Wyniki: Wyniki funduszu były co najmniej imponujące. W ubiegłym roku inwestorzy funduszu osiągnęli zwrot w wysokości ponad 250%. Ostatnie trzy i pięć lat również były imponujące-inwestorzy w tych okresach generowali odpowiednio 21,25% i 34,70%.
 • Aktywa pod zarządzaniem: wszystko powiedziane, fundusz FAS ma kapitalizację rynkową w wysokości ponad 3 mld USD. Jest to niezwykle wysokie wśród lewarowanych funduszy ETF, co oznacza, że jest to niezwykle popularna opcja wśród inwestorów, a płynność nie będzie problemem.
 • Holdings: jak wspomniano powyżej, fundusz koncentruje się na generowaniu trzykrotnych zysków amerykańskiego sektora finansowego. Do największych akcji, z których korzysta, należą swapy indeksów finansowych Russell 1000, Fundusz Goldman Sachs FX Treasury Instruments Fund (FTIXX), akcje Berkshire Hathaway klasy B (BRK.B), Dreyfus Government Securities Cash Management Administrative Mutual Fund (Dapxx) oraz JP Morgan Chase (JPM).

Jak widać, fundusz ma akceptowalną cenę i niesamowitą wydajność. Jednocześnie jest niezwykle popularny, co prowadzi do silnej płynności. Dzięki zdywersyfikowanym udziałom w amerykańskim sektorze finansowym jest to świetny wybór dla tych, którzy są zainteresowani wykorzystaniem zasobów Usług Finansowych do pokonania średnich rynkowych.

2. ProShares UltraPro QQQ (TQQQ)

ProShares został również założony w 1997 roku i szybko zyskał popularność w ciągu ostatnich kilku dekad. Obecnie zarządzający funduszem ma ponad 53 mld USD zarządzanych aktywów i zajmuje pozycję lidera wśród lewarowanych dostawców ETF.

Fundusz stara się zapewnić trzykrotność zwrotu ze 100 największych akcji notowanych na Nasdaq według kapitalizacji rynkowej. Biorąc pod uwagę, że Nasdaq jest funduszem technologicznym, TQQQ to świetny sposób na uzyskanie szerokiego kontaktu z inwestycjami w technologie, takie jak półprzewodniki, sztuczna inteligencja i innowacje biotechnologiczne.

Oto najważniejsze statystyki:

 • Koszt. Inwestorzy płacą 0,95% ich gospodarstwa rocznie w celu inwestowania w fundusz. Podobnie jak w przypadku zdecydowanej większości lewarowanych funduszy ETF, jest to wyższe niż średni koszt standardowego funduszu ETF, ale zgodne z tym, czego można oczekiwać od aktywnie zarządzanego funduszu. Ponadto wyniki Funduszu wydają się uzasadniać koszty.
 • Wydajność. Wyniki Funduszu nie były niczym, co mogłoby wstrząsnąć kijem, a inwestorzy generowali zyski w wysokości ponad 150% w ciągu ostatniego roku. W ciągu ostatnich trzech i pięciu lat stopa zwrotu wyniosła odpowiednio 62,59% i 72,54%.
 • Aktywa Pod Zarządzaniem. TQQQ jest obecnie jednym z najpopularniejszych funduszy lewarowanych na rynku po przyciągnięciu ponad 12 miliardów dolarów od społeczności inwestującej.
 • Holdings. Aby wygenerować trzykrotną stopę zwrotu ze 100 największych spółek na Nasdaq, zasoby funduszu są duże pod względem technologicznym. Sześć największych akcji funduszu to swapy indeksowe Nasdaq 100 oferowane przez różnych dostawców. Fundusz inwestuje również w Apple (AAPL), Microsoft (MSFT) i Amazon (AMZN).

Biorąc pod uwagę jego duże nachylenie w kierunku sektora technologicznego, fundusz ten jest świetną opcją dla inwestorów, którzy są zainteresowani pokonaniem rynku inwestycjami w technologię i medycynę. Fundusz oferuje rozsądną strukturę kosztów i jest znany z atrakcyjnych wyników.

3. Direxion Daily Technology Bull 3X akcje ETF (TECL)

Ponieważ Direxion jest jednym z największych dostawców lewarowanych funduszy ETF, ma sens tylko to, że znajdziesz firmę na tej liście kilka razy. Ten konkretny fundusz, ETF Technology Bull 3X Shares, jest kolejną atrakcyjną opcją dla inwestorów technologicznych.

Fundusz został zaprojektowany, aby zapewnić trzykrotność zwrotu z indeksu Technology Select Sector, który śledzi firmy z różnych zakątków sektora technologicznego. Największe inwestycje funduszu to komputery, oprogramowanie, usługi telekomunikacyjne, półprzewodniki i usługi informatyczne.

Oto najważniejsze statystyki:

 • Koszt. Inwestorzy zapłacą 1,01% kosztu za udział w funduszu TECL. Chociaż nie jest to najniższa struktura opłat na tej liście, wydatki związane z funduszem są zgodne z innymi aktywnie zarządzanymi funduszami.
 • Wydajność. W ciągu ostatniego roku inwestorzy uzyskali aż 140% zwrotu z inwestycji. W ciągu ostatnich trzech i pięciu lat fundusz osiągnął zyski odpowiednio w wysokości 61,64% i 72,98%.
 • Aktywa Pod Zarządzaniem. Do tej pory fundusz przyciągnął ponad 2,5 miliarda dolarów aktywów od społeczności inwestującej. Chociaż w żadnym razie nie jest to największy fundusz na tej liście,istnieje duże zainteresowanie, aby uniknąć problemów związanych z płynnością.
 • Holdings. Fundusz jest mocno ukierunkowany na przemysł technologiczny. Największe udziały w Funduszu to Technology Select Sector Index Swaps, Apple (AAPL), Microsoft (MSFT), Dreyfus Government Securities Cash Management Administrative Mutual Fund (DAPXX) i Goldman Sachs FX Treasury Instruments Fund (FTIXX).

Z tak dużym naciskiem na technologię, ci, którzy są zainteresowani sektorem technologicznym i chcą podjąć inwestycję wysokiego ryzyka w zamian za potencjał znacznie ponadwymiarowych zysków, skorzystają w znacznym stopniu z inwestycji w ten fundusz.

4. ProShares UltraPro S & P500 Fund (UPRO)

Zarządzany przez ProShares, możesz mieć pewność, że wszelkie pieniądze, które zainwestujesz w Fundusz ProShares UltraPro S&P500, są w dobrych rękach.

Jak jego nazwa sugeruje, że fundusz koncentruje się wokół indeksu S & P 500, jednej z największych reprezentacji rynku amerykańskiego. Jako fundusz lewarowany, jego celem jest generowanie trzykrotnych zwrotów z S&P 500. Zasoby indeksu bazowego są bardzo zdywersyfikowane i obejmują prawie każdy sektor rynku amerykańskiego.

Oto najważniejsze statystyki:

 • Koszt. Przy wskaźniku kosztów wynoszącym 0,93% fundusz ma wyższy koszt niż przeciętny ETF. Ale wśród lewarowanych opcji, koszt jest na niższej stronie, co pozwala utrzymać więcej swoich zysków.
 • Wydajność. W ciągu ostatniego roku inwestorzy odnotowali zwrot w wysokości ponad 155%, przy czym zwrot za trzy i pięć lat wyniósł odpowiednio 34,76% i 38,96%.
 • Aktywa Pod Zarządzaniem. Od momentu powstania fundusz przyciągnął ponad 2,5 miliarda dolarów od społeczności inwestującej.
 • Holdings. Ponieważ indeksem bazowym jest S & P 500, fundusz oferuje zdywersyfikowaną ekspozycję na cały rynek amerykański. Największe udziały w Funduszu to swapy indeksowe S & P 500, przy czym żadna pojedyncza akcja nie ma znaczącego udziału w wartości portfela funduszu.

Przy niskim wskaźniku kosztów i solidnych wynikach niemożliwe jest zdyskontowanie ważności tego funduszu jako inwestycji. Ponadto fundusz jest bardzo zdywersyfikowany, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy nie chcą, aby ich portfel był nadmiernie eksponowany w tym czy innym sektorze.

5. ProShares Ultra S & P500 Fund (SSO)

Jak sama nazwa wskazuje, ten fundusz lewarowany od ProShares jest kolejnym funduszem, który opiera się zasadniczo na indeksie S&P 500. Jest to popularna opcja wśród inwestorów, którzy są zainteresowani pokonaniem średnich stóp zwrotu z rynku, ale oferuje niższy profil ryzyka, ponieważ dąży do podwojenia stóp zwrotu z indeksu, a nie potrojenia ich.

Oczywiście, to może obniżyć ogólne zarobki na plusie, ale także znacznie zmniejsza ryzyko wycofania.

Oto najważniejsze statystyki:

 • Koszt. Roczny koszt funduszu wynosi 0,91% – więcej niż średni fundusz ETF zarządzany pasywnie, ale na niskim końcu spektrum opcji lewarowanych.
 • Wydajność. Ponieważ jest to fundusz 2x, a nie fundusz 3x, jego wyniki były historycznie niższe niż inne fundusze wymienione powyżej, ale wypłaty były również znacznie niższe. W ciągu ostatniego roku Fundusz wypracował ponad 91% zysków, a zwroty w ciągu ostatnich trzech i pięciu lat wyniosły odpowiednio 29,55% i 29,82%.
 • Aktywa Pod Zarządzaniem. Z ponad 4 miliardami dolarów w zarządzanych aktywach fundusz nie ma problemów z popularnością, co oznacza, że kiedy jesteś gotowy do sprzedaży swoich pozycji, nie będziesz miał problemów ze znalezieniem kupującego.
 • Holdings. Podobnie jak w przypadku funduszu UPRO, zdecydowana większość udziałów w Funduszu to swapy indeksowe S & P 500 bez znaczących udziałów w pojedynczych akcjach.

Podsumowując, fundusz SSO jest świetną opcją dla inwestorów, którzy chcą skorzystać z dźwigni finansowej, ale nie czują się komfortowo ze środkami lewarowanymi 3x ze względu na znaczne ryzyko wycofania. Inwestorzy funduszu cieszą się znaczącymi zyskami, niskimi opłatami w stosunku do innych opcji lewarowanych oraz wysoce zdywersyfikowanym portfelem, który chroni przed spadkami w każdym konkretnym sektorze krajowym.

6. Direxion Small Cap Bull 3X akcje ETF (TNA)

Dixion ’ s Small Cap Bull 3X ETF jest popularną opcją wśród inwestorów ze względu na lewarowane exposure do akcji typu small-cap. Z historycznego punktu widzenia, mniejsze firmy są znane z tego, że w dłuższej perspektywie osiągają lepsze wyniki niż ich odpowiedniki o dużej kapitalizacji, co czyni je doskonałą opcją dla inwestorów, którzy chcą pokonać rynek. Dzięki dodaniu dźwigni finansowej potencjał wiodących na rynku zysków jest tylko rozszerzany.

Fundusz dąży do osiągnięcia trzykrotności wyników indeksu Russell 2000. Oznacza to, że inwestorzy zyskują szeroką, lewarowaną ekspozycję na akcje krajowe o małych kapitałach rynkowych.

Oto najważniejsze statystyki:

 • Koszt. Roczny koszt funduszu wynosi 1,11%, co jest wyższe w porównaniu z innymi na tej liście. Niemniej jednak, przy dużym pochyleniu w kierunku małych zapasów i 3-krotnej dźwigni finansowej, zwiększony koszt można zrekompensować w jego wydajności.
 • Wydajność. Chociaż trzyletnie wyniki Funduszu nie odwrócą żadnej uwagi przy zaledwie 6,33% zysku, jedno – i pięcioletnie wyniki były imponujące. W ciągu ostatniego roku inwestorzy uzyskali ponad 257% zwrotu z inwestycji, przy czym pięcioletnia stopa zwrotu wynosi obecnie 25,71%.
 • Aktywa Pod Zarządzaniem. Od momentu powstania fundusz tna przyciągnął ponad 1,7 miliarda dolarów od społeczności inwestującej. Oczywiście, nie jest to największy fundusz na liście, ale zdecydowanie jest wystarczająco popularny, aby złagodzić obawy o płynność.
 • Holdings. Fundusz ma w swoim portfelu tylko sześć udziałów. Należą do nich iShares Russell 2000 ETF (IWM), Russell 2000 Index Small Cap Swaps, Dreyfus Government Securities Cash Management Administrative Mutual Fund (DAPXX), Goldman Sachs FX Treasury Instruments Fund (FTIXX) i Goldman Sachs Square Treasury Instruments Fund.

Chociaż jego wydatki są nieco wyższe niż inne opcje na tej liście, dobre wyniki tego funduszu w ciągu ostatniego roku otwierają oczy. To w połączeniu z dużym nachyleniem w kierunku małych firm z dużym prawdopodobieństwem wyników sprawia, że fundusz TNA jest trudny do zignorowania.

7. Direxion Daily S & P500 Bull 3X Shares (SPXL)

Direxion zajmuje kolejne miejsce na liście z spxlfundem, który ma generować trzykrotne zwroty indeksu S & P 500.

Koncentrując się na S&P 500 jako całości, inwestorzy poszukujący dźwigni finansowej z dużą dywersyfikacją sektora wśród krajowych akcji uznają ten fundusz za atrakcyjny. Oto najważniejsze statystyki:

 • Koszt. Fundusz pobiera 1,01% Twoich rocznych udziałów. Nie jest to fundusz o najniższych kosztach na liście, ale też nie jest najwyższy, a jego historyczne zyski były co najmniej imponujące.
 • Wydajność. W ciągu ostatniego roku inwestorzy odnotowali zwrot w wysokości ponad 155%, przy czym w ciągu ostatnich trzech i pięciu lat zwrot wyniósł odpowiednio 34,71% i 38,78%.
 • Aktywa Pod Zarządzaniem. Do tej pory fundusz przyciągnął ponad 2,4 miliarda dolarów od społeczności inwestującej.
 • Holdings. Chociaż fundusz zapewnia zdywersyfikowaną, lewarowaną ekspozycję na szerokim rynku amerykańskim, inwestuje tylko w pięć aktywów. Należą do nich iShares Core S & P 500 ETF (IVV), Dreyfus Government Securities Cash Management Administrative Mutual Fund (DAPXX), S&P 500 Index Swaps, Goldman Sachs FX Treasury Instruments Fund (FTIXX) i Goldman Sachs Square Treasury Instruments Fund.

Podsumowując, jeśli chcesz zdywersyfikować ekspozycję na szeroką gamę krajowych sektorów i kapitalizacji rynkowych i chcesz skorzystać z dźwigni finansowej na rynku, ten fundusz jest świetnym rozwiązaniem. Z rozsądne opłaty i zwrot głowy, fundusz jest jeden warto mocno rozważyć.

8. ProShares Ultra 7-10 Year Treasury Fund (UST)

Do tego momentu wszystkie fundusze z tej listy zajmowały się ekspozycją lewarowaną na akcje. Jednak każdy portfel zbilansowany obejmuje również udziały o stałym dochodzie, nawet jeśli jest to portfel lewarowany.

Tam właśnie wkracza ProShares Ultra 7-10 Year Treasury Fund. Fundusz dąży do uzyskania dwukrotnie wyższej stopy zwrotu z długoterminowych dłużnych papierów wartościowych Skarbu Państwa, których termin zapadalności wynosi od siedmiu do 10 lat.

Oto najważniejsze statystyki:

 • Koszt. Roczny koszt związany z funduszem UST wynosi 0,95%, co jest zgodne z innymi aktywnie zarządzanymi funduszami.
 • Wydajność. Ostatnio wyniki Funduszu nie były najlepsze ze względu na bardzo niskie stopy procentowe, które hamują zwroty z obligacji. W ciągu ostatniego roku inwestorzy stracili 9,38%. Jednak w ciągu ostatnich trzech i pięciu lat fundusz wygenerował zwroty odpowiednio w wysokości 9,35% i 2,21%. Chociaż te zyski są niskie w porównaniu do funduszy lewarowanych skupionych wokół akcji, fundusz zapewnia stabilność portfela lewarowanego, pomagając zminimalizować ryzyko wycofania.
 • Aktywa Pod Zarządzaniem. Z tylko $ 18.79 mln w zarządzanych aktywach, fundusz UST nie jest tak szeroko przedmiotem obrotu, jak inne na tej liście. Jednak fundusze obligacji lewarowanych nie są ogólnie popularnymi opcjami, ponieważ inwestorzy poszukujący funduszy lewarowanych nie zawsze martwią się o bezpieczeństwo. Wśród tego stylu funduszu, choć UST jest jednym z najbardziej popularnych.
 • Holdings. Fundusz posiada tylko trzy udziały, z których wszystkie znajdują się w skarbowych dłużnych papierach wartościowych. Obejmują one dwa różne swapy indeksów skarbowych Stanów Zjednoczonych i amerykańskie Banknoty skarbowe.

Podsumowując, większość inwestorów nie chciałaby dotknąć funduszu obligacji lewarowanych. Jeśli jednak interesuje Cię dźwignia w swoim portfelu, jest to świetny sposób na zmniejszenie ryzyka. Chociaż zyski były niskie w ciągu ostatnich kilku lat w wyniku środowiska o niskich stopach procentowych, pod względem lewarowanych funduszy obligacji UST jest jednym z najlepszych w branży.

9. Direxion Daily 20 + Year Treasury Bull 3X ETF (TMF)

Ten fundusz obligacji koncentruje się na ponad 20-letnich dłużnych papierach skarbowych. Fundusz został zaprojektowany tak, aby potroić wyniki średniej obligacji skarbowych z terminem zapadalności powyżej 20 lat.

Podobnie jak inne fundusze obligacji lewarowanych, TMF ma trudności w ciągu ostatnich kilku lat ze względu na środowisko o niskich stopach procentowych. Działa on jednak jako świetne zabezpieczenie przed ryzykiem utraty kapitału w portfelu lewarowanym.

 • Koszt. Fundusz ma roczny koszt 1,06% Twojej inwestycji, co czyni go jednym z wyższych funduszy na tej liście. Niemniej jednak, jest to jeden z lepiej działających lewarowanych funduszy obligacji na rynku.
 • Wydajność. Utrzymujące się niskie stopy procentowe były bolesną rzeczywistością dla inwestorów tego funduszu, ale te obniżone stopy nie trwają wiecznie. Gdy stopy ostatecznie wzrosną, oczekuje się, że wyniki tego funduszu poprawią się. Niemniej jednak inwestorzy stracili 33,56% w ciągu ostatniego roku. Fundusz osiągnął zyski w wysokości 12,53% w ciągu ostatnich trzech lat i straty w wysokości 0,38% w ciągu ostatnich pięciu lat.
 • Aktywa Pod Zarządzaniem. Jeśli chodzi o fundusze obligacji lewarowanych, TMF jest bardzo popularnym wyborem. Przyciągnęła ponad 286 milionów dolarów od inwestorów.
 • Holdings. Fundusz jest stosunkowo prosty do naśladowania, inwestując tylko w cztery aktywa. Są to ETF 20+ obligacji rocznych iShares (TLT), Goldman Sachs FX Treasury Instruments Fund (FTIXX), Dreyfus Government Securities Cash Management Administrative Mutual Fund (DAPXX) oraz iShares 20+ Year Treasury Bond ETF Swaps.

Chociaż wyniki w ciągu ostatnich kilku lat nie były imponujące, zabezpieczanie zakładów kapitałowych za pomocą papierów wartościowych o stałym dochodzie to świetny sposób na zmniejszenie ogólnego ryzyka, szczególnie w przypadku zarządzania portfelem lewarowanym. TMF jest atrakcyjną opcją, aby to zrobić.

10. Direxion Daily Retail Bull 3X Shares ETF (RETL)

Fundusz RETL jest przeznaczony dla tych, którzy chcą mieć ekspozycję na handel detaliczny w portfelu lewarowanym. Fundusz został zbudowany, aby zapewnić trzykrotność zwrotu z indeksu S&P Retail Select Industry Index, miary sektora detalicznego S & P 500.

Oto najważniejsze statystyki:

 • Koszt. Inwestorzy w funduszu płacą 1% rocznie, aby wziąć udział. Może nie jest to najniższy koszt na liście, ale atrakcyjna wydajność, jaką oferuje, sprawia, że opłata 1% wygląda jak zmiana.
 • Wydajność. W ciągu ostatniego roku inwestorzy uzyskali ponad 730% zwrotu z tego funduszu. W ciągu ostatnich trzech i pięciu lat stopa zwrotu wyniosła odpowiednio 43,78% i 26,57%.
 • Aktywa Pod Zarządzaniem. Fundusz RETL nie jest w żaden sposób najpopularniejszym funduszem na tej liście, przyciągając do tej pory jedynie około 151 milionów dolarów od społeczności inwestującej. Niemniej jednak wielkość funduszu jest wystarczająca, aby złagodzić wszelkie obawy o płynność.
 • Holdings. Fundusz koncentruje swoje inwestycje na sektorze detalicznym w celu potrojenia zysków. Do pięciu największych akcji funduszu należą S & P Retail Select Industry Index Swaps, Dreyfus Government Securities Cash Management Administrative Mutual Fund (Dapxx), Goldman Sachs FX Treasury Instruments Fund (FTIXX), Goldman Sachs FS Government Institutional Fund (FGTXX) i Etsy Inc (ETSY).

Zachowaj Ostrożność Podczas Korzystania Z Dźwigni

Początkujący inwestorzy często widzą zwiększone zyski potencjalna dźwignia ma do zaoferowania-czy to na ETF-ach, czy na pojedynczych akcjach-i decydują się zanurzyć bez uwzględniania ryzyka. Oczywiście, zwiększony potencjał zarobków jest niesamowity, ale minus może być niesamowicie bolesny.

Każdy fundusz, który ma na celu pomnożenie zysków z bazowego benchmarku, robi to zarówno na plusie, jak i na minusie. Chociaż akcje zbierają się przez większość ostatnich kilku lat, a Zwroty są świetne, rynki byków nie trwają wiecznie. Kiedy spadki zaczynają mieć miejsce, inwestycje lewarowane powiększają straty.

Na przykład, powiedzmy, że inwestujesz 1000 USD w potrójnie lewarowany ETF oparty na S&P 500. Jeśli indeks wzrośnie o 1% w ciągu jednego dnia, twoje jednodniowe zarobki wyniosą około 30 USD. Z drugiej strony, jeśli indeks spadnie o 1% w sesji giełdowej, Twoje straty wyniosą około 30 USD-pozostawiając Ci tylko 970 USD na rozpoczęcie następnego dnia. Ciąg dni w dół można łatwo wymazać wiele z siły nabywczej z przerażającą prędkością.

Ze względu na ekstremalne ryzyko związane z tymi inwestycjami, najlepiej pozostawić je osobom z dużym doświadczeniem na giełdzie. Jeśli jesteś nowicjuszem, powinieneś unikać dźwigni, takiej jak plaga.

Ostatnie Słowo

Ze względu na potencjał znacznie przewyższający zyski z całego rynku, fundusze lewarowane stały się gorącym towarem. Należy jednak pamiętać, że fundusze te charakteryzują się znaczną zmiennością krótkoterminową i są najlepiej wykorzystywane przez osoby O WYSOKIM RYZYKUnce.

Jak w przypadku każdej inwestycji, ważne jest, aby zrobić swoje badania przed wyborem funduszu do inwestowania. Badając fundusze lewarowane, zwróć szczególną uwagę na koszty, poprzednie zyski, zasoby i popularność funduszu, aby upewnić się, że dobrze pasuje do Twoich potrzeb.

5 najlepszych brokerów Forex i platform handlowych 2021

Poprzedni wpis

Kupno domu – gdzie kupić, plusy i minusy

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły