Artykuły

10 najlepszych akcji farmaceutycznych do kupienia w 2021 roku

0
10 najlepszych akcji farmaceutycznych do kupienia w 2021 roku

Przemysł opieki zdrowotnej jest ogromny z wieloma ruchomymi częściami. Jednym z największych podsektorów branży jest sektor farmaceutyczny. Według Statisty w 2020 r. na farmaceutyki wydano około 1,27 biliona dolarów.

Nic dziwnego, że niektóre z największych możliwości na giełdzie koncentrują się wokół firm farmaceutycznych.

Kiedy ludzie są chorzy, mają tendencję do zwracania się do medycyny dla ulgi, a to prawdopodobnie nie zmieni się w najbliższym czasie. Inwestując w firmy, które produkują te często ratujące życie leki, nie tylko będziesz miał możliwość generowania znacznych zysków, ale będziesz dobrze odpocząć wiedząc, że jesteś zaangażowany w produkcję produktów, które zarówno poprawiają jakość życia, jak i przedłużają długość życia niezliczonych ludzi.

Czynniki Wpływające Na Zapasy Farmaceutyczne

Chociaż przemysł farmaceutyczny może przynieść znaczący wzrost w portfelu inwestycyjnym, należy pamiętać, że tak jak w przypadku każdego innego rodzaju akcji, nie wszystkie akcje farmaceutyczne są sobie równe. Istnieje kilka czynników, o których należy pamiętać podczas poszukiwania najlepszych akcji w sektorze:

 • W badaniach klinicznych wszystko może się zdarzyć. Jest mnóstwo firm pracujących nad rozwojem nowych leków, ale najbardziej stabilne inwestycje są w firmy, które już mają produkty na rynku. Bez względu na to, jak obiecująca może być terapia na etapie klinicznym, wszystko może się zdarzyć w badaniach klinicznych. Inwestując w akcje biotechnologiczne na wczesnym etapie, jeśli próba nie powiedzie się firmie, która nie ma nic innego do stracenia, prawdopodobnie rezultatem będą znaczne straty.
 • Wyłączność nie trwa wiecznie. Nawet odnoszące sukcesy firmy w tym sektorze borykają się z krótkimi okresami wyłączności na produkty farmaceutyczne, po których prawdopodobnie pojawią się generyczne wersje ich produktów. Generyczni konkurenci mogą prowadzić do znacznego zmniejszenia przychodów dla pierwotnego twórcy terapii. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wyłączność flagowych produktów i poziom różnorodności w ofercie produktowej firmy przed inwestowaniem.
 • Najbardziej Stabilne Spółki Wypłacają Dywidendy. Chociaż dywidendy nie zawsze oznaczają, że spółka notowana na giełdzie jest w dobrej kondycji, często są oznaką stabilności w branży farmaceutycznej. Początkujący powinni skupić się na dużych, ugruntowanych firmach farmaceutycznych, które oferują wypłaty dywidendy.

Profesjonalna wskazówka: David i Tom Gardener to dwaj najlepsi zbieracze zapasów. Ich rekomendacje doradców giełdowych wzrosły o 563% w porównaniu do zaledwie 131,1% dla S & P 500. Jeśli zainwestowałbyś w Netflix, gdy po raz pierwszy zarekomendowali firmę, Twoja inwestycja zwiększyłaby się o ponad 21 000%. Dowiedz się więcej o Motley Fool Stock Advisor.

Najlepsze akcje farmaceutyczne do kupienia w 2021 roku

Mając na uwadze te czynniki, niektóre z najbardziej imponujących akcji w sektorze obejmują:

1. Pfizer (NYSE: PFE)

Gigant Branży Z Niezmiennie Silnymi Dywidendami

  • Przychody 2020: w ubiegłym roku firma wygenerowała 41,9 mld USD przychodów. Chociaż liczba ta zmniejszyła się w porównaniu z 2019 r., spadki w dużej mierze przypisywano spadkom sprzedaży w wyniku mniejszej aktywności podczas kryzysu COVID-19, co stanowi podstawę do silnego ożywienia.
  • Dywidendy: PFE od dawna wiadomo, że jest silnym akcją dochodową. W ciągu ostatnich pięciu lat rentowność dywidendy na akcjach wahała się od 3,07% do 5,41%, przy średniej rentowności na poziomie 3,87%.

> Podstawowe statystyki: z fundamentalnego punktu widzenia, jest jasny argument, że akcje są niedoszacowane w porównaniu do swoich rówieśników. W tej chwili stosunek ceny do zysku (P/E) na akcjach wynosi 11,65, znacznie niższy niż średnia w branży P/E wynosząca 19,47 według Finviz. Co więcej, transakcje giełdowe z niskim stosunkiem ceny do sprzedaży (P/S) wynoszącym zaledwie 4,75.

 • Najnowsze wyniki finansowe: Pfizer pokonał oczekiwania analityków zarówno pod względem zarobków, jak i przychodów w drugim kwartale. W ciągu kwartału przychody wzrosły o 92,39%, a przychody netto wzrosły o 59,44% rok do roku.

Pfizer stał się marką domową w samym środku pandemii koronawirusa jako jedna z firm w wyścigu o opracowanie pierwszej szczepionki. Pod koniec sierpnia 2021 r. dwu dawkowa szczepionka Pfizer była pierwszą w pełni zatwierdzoną przez United States Food and Drug Administration (FDA).

Firma nie jest jednak nowicjuszem w sektorze farmaceutycznym.

Założona w 1849 roku firma Pfizer produkuje rozwiązania terapeutyczne dla pacjentów od ponad półtora wieku i stworzyła książkę zawierającą ponad 300 produktów, które produkuje i dystrybuuje na całym świecie.

Pacjenci, którzy znajdują się u lekarza na wszystko, od przeziębienia do raka, mogą być przepisywane jeden lub więcej leków Pfizer. Ze względu na szeroką gamę produktów i ciągłe innowacje w ogromnej liczbie potencjalnych hitowych leków, firma jest w dużej mierze chroniona przed spadkami sprzedaży produktów w miarę upływu okresów wyłączności.

2. AbbVie (NYSE: ABBV)

Długa historia atrakcyjnych przychodów i zysków, oferując imponujące dywidendy

 • Przychody 2020: w 2020 roku firma AbbVie osiągnęła ponad 45 miliardów dolarów przychodów, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu z nieco ponad 33 miliardami dolarów, które wyprodukowała w 2019 roku.
 • Dywidendy: dywidendy oferowane inwestorom w całej historii firmy otwierają oczy. W ciągu ostatnich pięciu lat rentowność wahała się od 2,13% do 6,81%, średnio na poziomie 4,21%.
 • Podstawowe statystyki: Analiza fundamentalna sugeruje, że akcje są znacznie zaniżone w porównaniu do swoich rówieśników. We wrześniu 2020 r.wskaźniki P/E I P/S na giełdzie wyniosły odpowiednio 9,62 i 3,99, oba znacznie poniżej średnich branżowych.
 • Najnowsze wyniki finansowe: w drugim kwartale spółka wyprzedziła oczekiwania analityków zarówno pod względem przychodów, jak i zysków.przychody wzrosły o 33,9%, a przychody netto wzrosły o 203,79% rok do roku.

AbbVie jest jedną z największych na świecie firm farmaceutycznych i biotechnologicznych o kapitalizacji rynkowej ponad 200 miliardów dolarów dzięki kilku udanym lekom.

To firma stojąca za Humira, najlepiej sprzedającym się lekiem na świecie. Humira jest zatwierdzona jako leczenie kilku stanów, w tym choroby Leśniowskiego-Crohna, reumatoidalnego zapalenia stawów, łuszczycy zwykłej (plackowatej) i łuszczycowego zapalenia stawów.

Jednak akcje są tematem wielu dyskusji i nie bez powodu. AbbVie straci wyłączność rynkową na produkt Humira w 2023 r.i oczekuje się znacznego spadku sprzedaży leku.

Inwestorzy nie powinni się jednak tak przejmować spadkami przychodów. Firma ciężko pracowała nad dywersyfikacją swojego rurociągu i napędzaniem wzrostu. W 2019 roku firma przejęła Allergan, twórcę botoksu, a także kilka produktów do pielęgnacji oczu i zdrowia kobiet.

AbbVie podwaja również terapie w swoim własnym rurociągu, takie jak Skyrizi, leczenie łuszczycy plackowatej i Rinvoq, leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów. Roczna sprzedaż obu tych produktów wzrosła ponad dwukrotnie w ubiegłym roku.

Podobnie jak Pfizer, AbbVie ma bardzo zdywersyfikowane portfolio produktów w szerokiej gamie podsektorów farmaceutycznych, w tym immunologii, onkologii, estetyki, neurologii i pielęgnacji oczu.

Idąc dalej, inwestorzy mogą oczekiwać, że na rynek trafi kilka nowych leków, a dziesiątki leków terapeutycznych są obecnie w badaniach klinicznych dla wskazań o wysokiej wartości.

Wszystko wskazuje na to, że firma prawdopodobnie poradzi sobie z ekskluzywnością, a akcje są mocno niedoszacowane dzięki bliskiemu koncernowi.

AbbVie ma długą historię osiągania atrakcyjnych przychodów i zysków, oferując jednocześnie imponujące dywidendy. Dodaj do tego mocne wyniki finansowe i podstawy, które wskazują na wyraźne zaniżenie wyceny i masz zwycięzcę.

Pro tip: zanim dodasz jakiekolwiek akcje do swojego portfela, upewnij się, że wybierasz najlepsze możliwe firmy. Przesiewacze akcji, takie jak pomysły handlowe, mogą pomóc zawęzić wybór do firm, które spełniają Twoje indywidualne wymagania. Dowiedz się więcej o naszych ulubionych przeglądarkach giełdowych.

3. Bristol-Myers Squibb (NYSE: BMY)

Mocne podstawy, wyniki w zyskach i imponujące dywidendy

 • Przychody 2020: w dużej mierze dzięki nowym działaniom firmy w zakresie leków i przejęć przychody wzrosły znacznie rok do roku w 2020, skacząc z 26,145 mld USD w 2019 r.do 42,518 mld USD w ubiegłym roku.
 • Dywidendy: z imponującymi dywidendami, akcje są gorącym wyborem wśród inwestorów dochodowych. W ciągu ostatnich pięciu lat stopy kapitalizacji wahały się od 2,28% do 3,81%, średnio 2,89% w tym okresie.
 • Podstawowe statystyki: z punktu widzenia wyceny akcje są jednymi z najbardziej niedoszacowanych na tej liście, ze wskaźnikiem P / E wynoszącym 8,82 i Wskaźnikiem P/S wynoszącym 3,39.
 • Najnowsze wyniki finansowe: w minionym kwartale spółka prześcignęła oczekiwania zarówno w zakresie przychodów, jak i zysków. Przychody wzrosły o 15,44% rok do roku, co jest imponujące samo w sobie. Jednak prawdziwą wartość oszałamiającą był wzrost dochodu netto, który wyniósł aż 1 341,18%.

Bristol-Myers Squibb to kolejna z największych na świecie firm farmaceutycznych, której kapitalizacja rynkowa przekracza 146 miliardów dolarów. Założona w 1887 roku, jest to kolejna firma z ponad stuletnim doświadczeniem w dostarczaniu rozwiązań farmaceutycznych dla potrzebujących pacjentów.

Firma koncentruje się w dużym stopniu na niektórych z najbardziej wyniszczających warunków na świecie. Jego zabiegi są powszechnie przepisywane w leczeniu stanów takich jak rak, AIDS, choroby układu krążenia, cukrzyca, zapalenie wątroby, reumatoidalne zapalenie stawów i zaburzenia psychiczne.

Chociaż Bristol-Myers jest już potężnym graczem w swoim sektorze, zawsze szuka możliwości rozwoju. W ostatnich latach koncentruje się na akwizycjach, które dodają znaczącej wartości zarówno do portfolio produktów firmy na rynku, jak i na etapie klinicznym i rozwojowym.

Firma kupiła Celgene za 74 miliardy dolarów w 2019 roku i nabyła MyoKardia za 13,1 miliarda dolarów w 2020 roku. Nie wspominając o jego pracy, aby wprowadzić Revlimid, Pomalyst, Abraxane i Vidaza na rynek. Każdy z nich może generować miliardy dolarów przychodów rocznie.

4. Johnson & Johnson (NYSE: JNJ)

Długa Historia Produkcjiwartość ng dla inwestorów poprzez wypłaty dywidend i plany odkupu akcji

 • Przychody w 2020 r.: firma Johnson & Johnson odnotowała niewielki wzrost przychodów w 2020 r., przy czym przychody wyniosły 82,584 mld USD, czyli więcej niż 82,059 mld USD. Jednak firma ma historię znacznie bardziej imponującego wzrostu. Niestety, dzięki COVID-19 sprzedaż różnych dóbr konsumpcyjnych spadła, co spowodowało powolny wzrost w 2020 roku.
 • Dywidendy: akcje Johnson & Johnson znane są z atrakcyjnych dochodów. W ciągu ostatnich pięciu lat stopy kapitalizacji wzrosły średnio o 2,59%, przy niskim poziomie 2,24% i wysokim 3,42%.
 • Podstawowe statystyki: chociaż nie jest to najbardziej niedoszacowany towar na tej liście, JNJ jest skromnie niedoszacowany w porównaniu z sektorem farmaceutycznym, ze stosunkiem P / E wynoszącym 17,92 i stosunkiem P/S wynoszącym 5,18.
 • Najnowsze wyniki finansowe: firma od dawna jest silnym wykonawcą w sezonie zarobkowym. W ostatnich czterech kolejnych kwartałach firma pokonała oczekiwania zarówno w zakresie przychodów, jak i zysków dzięki szerokim marżom. W ostatnim kwartale przychody wzrosły o 27,14%, a przychody netto wzrosły o 73,14% rok do roku.

Johnson & Johnson to nazwa gospodarstwa domowego. Prawdopodobnie słyszałeś wiele o jego szczepionce COVID-19, ale była to bardzo uznana nazwa na długo przed COVID. Znany z szamponów dla dzieci i innych produktów dla dzieci, możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że Johnson & Johnson faktycznie reprezentuje jedną z największych firm farmaceutycznych na świecie.

W rzeczywistości firma jest twórcą, producentem i dystrybutorem ponad 65 leków wskazanych w leczeniu poważnych schorzeń, od raka po stany zapalne i infekcje bakteryjne.

Nie można jednak zaprzeczyć potencjałowi, jaki niesie ze sobą szczepionka COVID-19 firmy, która może produkować miliardy dolarów rocznie. Podczas gdy wielu może oczekiwać, że COVID stanie się przeszłością, dane sugerują, że obecne szczepionki tracą skuteczność po kilku miesiącach. Co więcej, z mutacją wirusa na różne szczepy, istnieje duża szansa, że COVID może wymagać regularnych szczepionek, podobnie jak grypa.

Z solidną gamą już zatwierdzonych produktów i szeregiem produktów na etapie klinicznym, które są równie imponujące, nawet jeśli COVID zniknie jutro, zapasy byłyby warte rozważenia.

5. Amgen (NASDAQ: AMGN)

Ponad cztery dekady zapewnienia silnego wzrostu i Dochodów dla inwestorów

 • Przychody w 2020 r.: podczas gdy wzrost w 2020 r. spowolnił z powodu kryzysu COVID-19, przychody nadal były imponujące. W ciągu roku firma wyprodukowała 25,4 mld USD, wykazując silny wzrost z 23,362 mld USD przychodów wygenerowanych w 2019 roku.
 • Dywidendy: spółka jest znana z okazywania aprecjacji dla inwestorów poprzez wypłaty dywidendy i wykup akcji. W ciągu ostatnich pięciu lat średnia stopa zwrotu z dywidendy na akcjach wyniosła 2,67%, przy czym niska stopa zwrotu wyniosła 2,16%, a wysoka stopa zwrotu wyniosła 3,32%.
 • Podstawowe statystyki: z podstawowego punktu widzenia Amgen wygląda atrakcyjnie, co najmniej. Od września 2021 r.akcje notowane są ze wskaźnikiem P/E wynoszącym 13,40 i Wskaźnikiem P/S wynoszącym 5,09.
 • Najnowsze wyniki finansowe: gigant farmaceutyczny znany jest z imponujących wyników finansowych. W trzech ostatnich czterech kwartałach Spółka prześcignęła oczekiwania zarówno w zakresie przychodów, jak i zysków. W ostatnim kwartale przychody wzrosły o 5,16% rok do roku. Podczas gdy dochód netto był w dół o ponad 74%, zarówno inwestorzy, jak i analitycy spodziewali się gwałtownego spadku, ponieważ spółka skoncentrowała się na inwestycjach w rozwój.

Amgen to kolejny ogromny gracz w branży farmaceutycznej z kapitalizacją rynkową przekraczającą 126 miliardów dolarów. Firma rości sobie prawo do sławy w sektorze onkologii, ponieważ ma na celu produkcję leków dla pacjentów z jednymi z najbardziej wyniszczających nowotworów na świecie.

Jednak rak nie jest jedyną dolegliwością, którą firma zamierza leczyć. Firma ma obecnie na rynku ponad 20 produktów, z których wszystkie są zaprojektowane i wskazane do leczenia poważnych chorób, a większość z nich leczy choroby, dla których istnieje niewiele lub nie ma innych opcji.

Skupienie się na opracowywaniu terapii dla poważnych schorzeń z ograniczonymi alternatywnymi możliwościami leczenia okazało się skuteczną strategią. Firma ma na rynku kilka hitów, generując łącznie ponad 20 miliardów dolarów rocznych przychodów.

Amgen nie planuje też zaprzestania innowacji. Ma solidny rurociąg, obejmujący 23 badania kliniczne fazy 1, 12 badań fazy 2 i 20 badań fazy 3 skupionych wokół 38 różnych kandydatów klinicznych przeznaczonych dla pacjentów z chorobami od otyłości do raka.

Z wielu produktów hit już na rynku i rurociągu oferuje kilka głównych możliwości, to tylko sensowne, że ten towar jest jednym z obserwowanych.

6. Gilead Sciences (NASDAQ: GILD)

Znany z zwiększania przychodów i Wypłacania znaczących dywidend

 • Przychody 2020: w 2020 r. Gilead Sciences wygenerowało przychody w wysokości 24,4 mld USD. To wychodzi na 10% rok do roku wzrost w górnej linii.
 • Dywidendy: Gilead jest również znany z wypłacania atrakcyjnych dywidend inwestorom. W ciągu ostatnich pięciu lat stopy kapitalizacji wyniosły średnio 3,34%, przy niskim poziomie 2,20% i wysokim 4,80%.
 • Podstawowe statystyki: kolejny niedoceniany towar na liście, GILD handluje ze wskaźnikiem P / E wynoszącym 10,07 i Wskaźnikiem P/S wynoszącym zaledwie 3,45.
 • Najnowsze wyniki finansowe: w ostatnim raporcie o zarobkach, podobnie jak w trzech ostatnich czterech kwartałach, Spółka rozbiła oczekiwania dotyczące zysków i przychodów. W drugim kwartale przychody wzrosły o 20,88%, a dochód netto wzrósł aż o 145,58%.

Założona w 1987 roku Gilead Sciences jest stosunkowo młoda w porównaniu do innych na tej liście, ale nie pozwól, aby jej wiek cię oszukał. Firma jest jedną z największych firm farmaceutycznych na świecie dzięki swojej pracy w leczeniu zapalenia wątroby typu C.

Firma jest deweloperem za Harvoni i Sovaldi, dwa przebojowe zabiegi, które mają udowodnioną zdolność do leczenia większości zakażeń wirusem zapalenia wątroby typu C, który był nieuleczalny zaledwie dziesięć lat temu.

Gilead Sciences ma również dostęp do innych wysokowartościowych podsektorów przemysłu farmaceutycznego. Obecnie firma sprzedaje wiele produktów zatwierdzonych do wskazań, od HIV i AIDS do COVID-19, chorób wątroby, raka i niewydolności serca.

Rurociąg firmy jest tak samo imponujący, jak jego portfolio zatwierdzonych leków, z kilkoma potencjalnymi lekami, które prawdopodobnie zostaną zatwierdzone dla różnych wskazań w przyszłości.

7. Merck & Co. (NYSE: MRK)

Jedna z najdłużej działających firm farmaceutycznych na świecie i prawdopodobnie mocno niedoceniana

 • Przychody 2020: firma odnotowała silny wzrost przychodów w latach 2019-2020, produkując 46,84 mld USD w 2019 r. i 47,994 mld USDlew w 2020 roku.
 • Dywidendy: firma jest również znana jako silna akcje dla inwestorów dochodowych, oferując średnią dywidendę w wysokości 2,94% w ciągu ostatnich pięciu lat. W tym okresie wysoki uzysk wyniósł 3,57% , a niski 2,42%.
 • Podstawowe statystyki: podstawowe dane dotyczące akcji malują kolejny obraz niedoszacowania. We wrześniu 2021 r.wskaźniki P/E I P/S na giełdzie wyniosły odpowiednio 11,32 i 3,84.
 • Najnowsze wyniki finansowe: niestety, MRK przez ostatni rok nie nadążał za oczekiwaniami analityków. W trzech ostatnich czterech kwartałach spółka nie spełniła oczekiwań w zakresie przychodów,oczekiwań w zakresie zarobków. W ostatnim kwartale spółka prześcignęła oczekiwania w zakresie przychodów ze wzrostem rok do roku o 29,91%, ale nie uwzględniła prognoz zysków ze spadkiem zysku netto o 48,53%.

Merck & Co. powstała w 1891 roku, ale jej rodowód sięga jeszcze dalej. Powstała jako spółka zależna Merck Group, niemieckiej firmy założonej w 1668 roku.

Dziś Merck jest jedną z największych i najbardziej szanowanych firm biofarmaceutycznych, szczycącą się kapitalizacją rynkową w wysokości ponad 193 miliardów dolarów i zatrudniającą dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie.

Firma koncentruje się na rozwoju zabiegów farmaceutycznych w czterech kluczowych obszarach:

 1. Onkologia. Merck jest jednym z największych producentów leków dla pacjentów z różnymi postaciami raka. Do tej pory ponad 400 000 pacjentów zostało leczonych lekami przeciwnowotworowymi firmy.
 2. Choroba Zakaźna. Firma jest również aktywnym graczem w dziedzinie chorób zakaźnych, oferując leczenie stanów zagrażających życiu, takich jak AIDS i ebola. W rzeczywistości firma jest jednym z największych na świecie dostawców penicyliny i innych leków znanych z zwalczania infekcji.
 3. COVID-19. COVID-19 jest kolejnym głównym obszarem zainteresowania Merck. Odgrywa nawet kluczową rolę w produkcji szczepionki produkowanej przez Johnson & Johnson.
 4. Zaburzenia Sercowo-Metaboliczne. Wreszcie, Merck ma na rynku kilka produktów przeznaczonych do zwalczania chorób sercowo-metabolicznych, takich jak cukrzyca i niewydolność serca.

Podczas gdy obecne produkty Merck są imponujące same w sobie, jest coś więcej w tej historii z rurociągiem składającym się z kilku badań klinicznych i aktywów na etapie Klinicznym w szerokim zakresie wskazań. Biorąc pod uwagę historię dominacji firmy w branży farmaceutycznej, istnieje duża szansa, że wiele produktów w jej ofercie okaże się potężnymi czynnikami generującymi przychody w dłuższej perspektywie.

8. Moderna (NASDAQ: MRNA)

Opracowywanie zabiegów mRNA; silny wzrost przychodów i zarobków od czasu prowadzenia przeciwko COVID-19

 • Przychody 2020: w 2019 roku firma wygenerowała przyzwoity $60.2 mln przychodów. W 2020 roku liczba ta wzrosła do 803 milionów dolarów, a wzrost wydaje się nadal duży. W drugim kwartale 2021 roku firma wygenerowała 4,4 miliarda dolarów przychodów w ciągu zaledwie trzech miesięcy.
 • Dywidendy: jako nowy gracz na arenie farmaceutycznej, Moderna wydaje swoje nadwyżki pieniędzy na wzrost, który się opłaca. Minusem jest to, że firma nie wypłaca dywidendy na razie.
 • Podstawowe statystyki: z fundamentalnego punktu widzenia obraz jest mieszany z tym zasobem. Wskaźnik P / E wyniósł 12,90 we wrześniu 2021 r., co jest poniżej średniej w branży, ale wskaźnik P/S wyniósł 22,93, co stanowi dość wysoko. Niemniej jednak inwestorzy oczekują znacznego wzrostu sprzedaży w miarę dalszego rozwoju firmy.
 • Najnowsze wyniki finansowe: wzrost sprzedaży, przychodów i zysków firmy był ogromny od czasu zatwierdzenia szczepionki na koronawirusa. W drugim kwartale wyprzedził oczekiwania analityków wysokimi marżami, osiągając ponad 6398% wzrost przychodów i ponad 2476% wzrost przychodów netto.

Założona w 2010 roku firma Moderna jest stosunkowo młodą firmą farmaceutyczną i biotechnologiczną, która stała się powszechnie znana podczas pandemii COVID-19. Jak już zapewne wiesz, firma wyprodukowała jedną z pierwszych szczepionek, która została zatwierdzona do użytku awaryjnego w USA przez FDA.

Jednak szczepionka COVID firmy nie jest jedynym powodem do ekscytacji jej pracą.

Moderna koncentruje się na tworzeniu szczepionek i opcji terapeutycznych poprzez wykorzystanie Posłańca RNA (mRNA), które są kluczowe dla produkcji białka w organizmie człowieka. Zmieniając plany przenoszone do komórek za pomocą mRNA, firma wykazuje obietnicę w zdolności do trenowania organizmu, aby był odporny na wirusy i inne dolegliwości, zapewniając jednocześnie plan gry dla organizmu do walki z najbardziej wyniszczającymi warunkami znanymi człowiekowi.

Dzięki pracy z mRNA firma była w stanie stworzyć unikalną szczepionkę dla COVID-19 i pracuje nad wieloma spersonalizowanymi szczepionkami na różne rodzaje raka. Nie wspominając o wielu schorzeniach autoimmunologicznych, które mają niewiele lub nie mają opcji terapeutycznych, które firma również jest kierowana.

9. Sanofi (NASDAQ: SNY)

Stały dodatni roczny wzrost przychodów; Ostatnio dodane dywidendy

 • Przychody 2020: w 2020 r. firma wygenerowała przychody w wysokości 42,687 mld USD, nieco wyższe niż 42,147 mld USD wygenerowane w 2019 r.
 • Dywidendy: Sanofi nie wypłacał dywidend w ciągu ostatnich pięciu lat, ale dywidendy stały się bardziej wiarygodne w ostatnim czasie, ze średnim zyskiem w ciągu ostatnich pięciu lat wynoszącym 3,83% i zyskiem 3,67% od września 2021 r.
 • Podstawowe statystyki: Sanofi to kolejna firma, która jest znacznie niedoszacowana zgodnie z najczęściej akceptowanymi wskaźnikami wyceny. Wskaźniki P/E I P/S na giełdzie wyniosły 13,91 i 2,94 we wrześniu 2021 r., które są znacznie poniżej średnich branżowych.
 • Najnowsze wyniki finansowe: w ostatnim kwartale Sanofi osiągnęło wysokie wyniki przychodów, wyprzedzając oczekiwania analityków, ale chybiło pod względem zarobków. Przychody wzrosły o ponad 7% rok do roku, ale dochód netto spadł o ponad 84%.

Założona w 2004 roku firma Sanofi jest kolejną stosunkowo nową firmą w stosunku do innych na tej liście, ale szybko stała się liderem w sektorze farmaceutycznym w branży cukrzycowej. Jego produkt Lantus, lek stosowany w leczeniu cukrzycy typu 1 i typu 2, przyniósł prawie 3 miliardy dolarów przychodów w 2020 roku.

Ale lek gwiazd firmy jest znany jako Dupixent, który wygenerował ponad 3,5 miliarda dolarów sprzedaży w 2020 roku. Dupixent jest przeciwciałem monoklonalnym stosowanym w leczeniu chorób alergicznych, takich jak egzema, astma i polipy nosa.

Sanofi ma trzy inne leki, które w 2020 r. wygenerowały ponad miliard dolarów przychodów, a kilka innych leków generujących setki milionów dolarów rocznie.

Dziś firma wyrusza w inne możliwości, w tym onkologii, neurologia i choroby rzadkie. Jego rurociąg zawiera trzy leki, które obecnie przechodzą przez proces regulacyjny, 24 programy kliniczne fazy 3, 30 programów klinicznych fazy 2 i 18 programów klinicznych fazy 1, co oznacza, że jest na co czekać.

10. Abbott Laboratories (NYSE: ABT)

Szerokie Portfolio produktów na rynku; ogromny czynnik generujący przychody i silny Płatnik dywidendy

 • 2020 przychody: w 2020, ABT wygenerował $34.6 miliard przychodów, wykazując znaczący wzrost w stosunku do $31.904 miliard 2019.
 • Dywidendy: chociaż firma jest znana z wypłacania stałych dywidend, zyski nie odwrócą głowy. W ciągu ostatnich pięciu lat rentowność wyniosła średnio 1,72%, przy wysokim poziomie 2,7% i niskim 1,19%.
 • Podstawowe statystyki: z fundamentalnego punktu widzenia akcje wydają się nieco zawyżone, ale to głównie ze względu na premię, którą wielu inwestorów jest skłonnych zapłacić za firmę o tak zdywersyfikowanym portfelu i silnym rurociągu. Obecnie wskaźniki P/E I P / S na giełdzie wynoszą odpowiednio 27,10 i 5,76.
 • Najnowsze wyniki finansowe: Abbott rzadko rozczarowuje, gdy zbliża się sezon zarobkowy. Spółka wyprzedziła oczekiwania analityków w zakresie zarobków we wszystkich ostatnich czterech kwartałach, a oczekiwania w zakresie przychodów w trzech z nich. W ostatnim kwartale przychody wzrosły o 39,15%, a dochód netto skoczył o 121,42%.

Założona w 1888 roku firma Abbott Laboratories ma długą historię dostarczania konsumentom produktów medycznych.

Z ponad 1500 produktów na rynku, byłoby niemożliwe, aby przejść przez wszystkie z nich. Możliwości farmaceutyczne firmy są przeznaczone do leczenia różnego rodzaju dolegliwości:

 • Choroby Układu Krążenia. Choroby serca, takie jak wysokie ciśnienie krwi i niewydolność serca wpływają na miliony ludzi. Firma oferuje szeroką gamę leków na prawie każdą chorobę układu sercowo-naczyniowego, o której można pomyśleć.
 • Cukrzyca. Cukrzyca to ogromny rynek dla firm oferujących leczenie. Abbott jest jednym z największych producentów leków dla pacjentów z cukrzycą.
 • Diagnostyka. Firma oferuje również szeroką gamę zestawów diagnostycznych, zapewniających dokładną diagnozę wszystkiego, od grypy a i b po HIV i zapalenie wątroby.
 • Neuromodulacja. Wykorzystując zarówno urządzenia medyczne, jak i opcje farmaceutyczne, możliwe jest aktywowanie specyficznych odpowiedzi neurologicznych w leczeniu różnych stanów układu nerwowego. Abbot oferuje szeroką gamę tych terapii.
 • Odżywianie. Firma posiada również ogromne portfolio żywieniowe zawierające produkty takie jak Ensure i Pedialyte.
 • Inne Leki. Abbott oferuje różne produkty, od leków na ból głowy po szczepionki przeciw grypie wymienione w kategorii „inne leki” na swojej stronie internetowej.

Ostatnie Słowo

Jeśli interesuje Cię nurkowanie w sektorze farmaceutycznym, jesteś na dobrej drodze. Sektor ten znany jest nie tylko z atrakcyjnych zysków, zarówno pod względem aprecjacji cen, jak i dochodów, ale także z moralnego zwrotu, pomagając inwestorom dobrze spać w nocy, wiedząc, że ich inwestycje poprawiają jakość życia sąsiadów.

Niemniej jednak, jak w przypadku każdej innej klasy akcji, są kamienie szlachetne i są kawałki węgla. Niezależnie od sektora, w który inwestujesz, ważne jest, aby przeprowadzić badania przed zakupem jakiegokolwiek towaru.

Zastrzeżenie: autor nie ma obecnie żadnych pozycji w żadnej akcje wymienione w niniejszym dokumencie ani żaden zamiar utrzymania jakichkolwiek pozycji w ciągu najbliższych 72 godzin. Wyrażane są poglądy autora artykułu, a niekoniecznie innych członków zespołu Money Crashers lub Money Crashers jako całości. Ten artykuł został napisany przez Joshua Rodriguez, który podzielił się swoją szczerą opinią na temat wymienionych firm. Jednak ten artykuł nie powinien być postrzegany jako nakłanianie do zakupu akcji w jakimkolwiek papierze i powinien być wykorzystywany wyłącznie w celach rozrywkowych i informacyjnych. Inwestorzy powinni skonsultować się z doradcą finansowym lub przeprowadzić własną analizę due diligence przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej.

Przelot w trybie ekonomicznym – czy warto tak latać?

Poprzedni wpis

8 Najlepsze Promocje I Oferty Kont Bankowych Dla Firm

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły