Artykuły

10 minimalistycznych wskazówek dotyczących stylu życia, aby odstresować się i zaoszczędzić pieniądze

0

Minimalizm stał się popularną praktyką w ostatnich latach. Kiedy żyjesz jako minimalista, starasz się używać tylko rzeczy, które służą celowi. Chodzi o proste życie i posiadanie tylko tego, czego potrzebujesz do codziennego życia. Na przykład niektórzy ludzie mogą rozpocząć wyzwanie bez wydawania lub tylko wypełnić swój dom przedmiotami, których absolutnie potrzebują. Nie tylko można zaoszczędzić pieniądze, ale można również zaoszczędzić czas na sprzątanie i organizowanie.

Praktykowanie minimalizmu jest procesem ciągłym. Zawsze znajdziesz sposoby, aby poprawić i zmodyfikować swój minimalizm. Na początek Oceń, co obecnie służy celowi w twoim życiu i co może być zbędne. Kiedy praktykujesz minimalistyczny sposób myślenia, decydujesz się na bardziej skoncentrowane życie. Możesz zacząć od sprzątania budżetu, a następnie przejść do organizowania domu. Stawianie pierwszych kroków w celu dekoncentrowania swojego życia to duży krok, ale możesz potrzebować planu gry, aby te nawyki się trzymały.

Wielu z nas może mieć zbyt wiele rzeczy, a nawet wydawać zbyt wiele na niepotrzebne zakupy. Ustanowienie spójnego i zdrowego budżetu powinno pomóc ci ograniczyć rzeczy, których nie potrzebujesz, a nawet zmniejszyć niepokój i stres. Aby śledzić swój minimalistyczny budżet, pobierz naszą aplikację dla łatwej dostępności. Jeśli zastanawiacie się nad tym, co się dzieje w tym sezonie, Przeskocz do naszej infografiki lub czytaj dalej, aby uzyskać szczegółowe wskazówki dotyczące praktykowania minimalistycznego stylu życia.

Minimalistyczny Styl Życia Porady Starter

Rozpoczynając swoją podróż, ważne jest, aby zacząć od małego. Od zmiany nawyków zakupowych po stricte cyfrowe, istnieje wiele sposobów na zmianę rutyny. Oto nasze wskazówki, jak rozpocząć swoją podróż z minimalizmem.

1. Jakość Sklepu, A Nie Ilość

Minimalizm nie oznacza, że nigdy nie idziesz na zakupy, to po prostu oznacza, że jesteś bardziej zamierzony z zakupami. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz nowej pary butów do biegania, czy spodni roboczych, zainwestuj w wysokiej jakości elementy, które będą ci służyć przez długi czas. Nawet jeśli wyższa cena może być mniej niż idealna w tym czasie, prawdopodobnie zaoszczędzisz pieniądze na dłuższą metę, ograniczając częste zakupy. Nie wspominając o tym, że zmniejszysz ilość odpadów — co sekundę wyrzucana jest jedna śmieciarka z ubraniami.

2. Digitalizacja filmów i książek

Jeśli jesteś wielkim czytelnikiem lub obserwatorem filmów, rozważ cyfrowe wykorzystanie swojej kolekcji. Pozwoli to zaoszczędzić miejsce w domu i upewnić się, że zawsze możesz znaleźć to, czego chcesz. Zamiast iść do sklepu na następny odczyt, możesz uzyskać go na wyciągnięcie ręki za pomocą kilku kliknięć. Jeśli chcesz fizycznie poczuć strony książki za każdym razem, gdy odwracasz stronę, rozważ sprawdzenie lokalnej biblioteki. Możesz znaleźć wszelkiego rodzaju książki bez opłat.

3. Wyeliminuj, Wyeliminuj, Wyeliminuj

Jednym z najważniejszych elementów minimalizmu jest ograniczanie rzeczy, których nie potrzebujesz. Aby rozpocząć deklowanie, określ, co służy celowi w twoim życiu, a co nie. stamtąd zacznij widzieć, jak możesz wyciąć przedmioty, które nie dodają wartości do twojego życia, a następnie całkowicie się ich pozbyć. Możesz przetestować wody, wykonując świadome wyzwanie finansowe, zanim odrzucisz całe życie.

4. Zainwestuj W Produkty Wielokrotnego Użytku

Gdy zaczniesz deklutować swój dom, zastanów się, jakie produkty można ponownie wykorzystać. Jedną prostą zmianą może być Zamiana jednorazowych butelek z wodą na szklaną wielokrotnego użytku. Lub nawet zabierz ze sobą filiżankę kawy wielokrotnego użytku na wynos za każdym razem, gdy odwiedzasz local cafe. Nie tylko możesz uzyskać zniżkę na przyniesienie własnego kubka, ale także pomagasz ograniczyć produkty jednorazowego użytku!

5. Give Everything a Place

Gdy wejdziesz w rytm, daj każdemu przedmiotowi miejsce. Bądź kreatywny dzięki pojemnikom i organizerom, aby mieć pewność, że możesz przechowywać dokładnie to, czego potrzebujesz. Jeśli nie masz miejsca na niektóre dodatki, może nadszedł czas, aby zastanowić się, czy są to przedmioty, które naprawdę musisz zachować. Gdy twoja minimalistyczna przestrzeń zapada na swoje miejsce, ponoś odpowiedzialność za odkładanie przedmiotów po ich użyciu.

5 najlepszych praktyk minimalizmu oszczędzającego pieniądze do Naśladowania

To jedna rzecz, aby rozpocząć swoją podróż minimalizmu, ale inna, aby utrzymać swoją praktykę. Aby prowadzić celowe życie, istnieje kilka łatwych praktyk do naśladowania. Czytaj dalej, aby zobaczyć, gdzie to może pomóc zaoszczędzić więcej czasu, pieniędzy i stresu.

1. Inwestuj w doświadczenia

Popularną praktyką w minimalizmie jest priorytetowe traktowanie doświadczeń nad kupowaniem przedmiotów materialnych. Niektórzy ludzie cenią wspomnienia stworzone z wycieczek lub zajęć nad posiadaniem najnowszych gadżetów lub mody. Określ, gdzie stoisz i wydaj celowo.

Ponieważ minimalizm może ograniczyć „dodatkowe” wydatki budżetowe, możesz również mieć większą swobodę wydawania na inne rzeczy. Dzięki temu dodatkowemu budżetowi bądź celowy z miejscem, w którym zdecydujesz się umieścić swoje pieniądze. Zaoszczędź swój budżet na kawę na wynos, aby zainwestować w weekend z rodziną. Możesz zaoszczędzić więcej i spędzać mniej czasu na rzeczach, które drenują Twój budżet.

2. Często Kontroluj Swoje Życie

Poświęć trochę czasu na ocenę obecnych nawyków wydatkowania, a następnie konsekwentnie je przeglądaj. Zawsze wycinaj rzeczy, które zajmują miejsce lub wydarzenia, które wysysają energię. Gdy poczujesz się bardziej komfortowo, możesz chcieć pozbyć się rzeczy, bez których nie możesz żyć. Na przykład, bałagan kuchnia może być bezużyteczny, jeśli sięgasz po te same przedmioty za każdym razem gotować-wyciąć na rzeczy, których nie zostały wykorzystane, aby więcej miejsca do gotowania.

3. Tnij Bezsensowne Wydatki

Okazuje się, że przeciętny Amerykanin wydaje 18 000 dolarów rocznie na niepotrzebne zakupy. Podczas przeglądu budżetu, może być w stanie wyciąć dużą część tych wydatków. W przypadku rzeczy, których możesz nie chcieć całkowicie wyeliminować, znajdź niedrogie alternatywy. Możesz zamienić wakacje w całym hrabstwie na pobyt w zaciszu swojego podwórka.

4. Puść to, czego nie możesz kontrolować

Odpuszczenie rzeczy, których nie możesz kontrolować, może wydawać się łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia. Aby znaleźć tę równowagę, zacznij od skupienia się na rzeczach, które kochasz robić lub mieć. Kiedy już zawęzisz to, co dla Ciebie najważniejsze, skup się na tym. Bycie wdzięcznym za to, co masz, może nawet obniżyć swój budżet. Może się okazać, że ponownie wykorzystasz to, co masz, a nie chcesz więcej.

5. Doceń To, Co Masz

Ćwicz wdzięczność i skup się na pozytywach. Zamiast przeglądać media społecznościowe, napisz trzy do pięciu rzeczy, za które jesteś wdzięczny. Praktykowanie wdzięczności z samego rana może wprowadzić cię w pozytywny nastrój i pomóc przygotować się na dzień przed tobą. Bycie wdzięcznym za to, co masz, może nawet zmniejszyć chęć przekraczania wydatków na rzeczy, których nie potrzebujesz.

Życie jak minimalista może zająć trochę czasu, aby się przyzwyczaić, ale wypłata może być tego warta. Kiedy decluttering swoje życie, może znaleźć się mniej zestresowany przez małe rzeczy. Ty może nawet odkryć, że twój budżet jest łatwiejszy do utrzymania i zyskać większą jasność podczas podejmowania decyzji. Minimalizm może rzucić światło na to, co robisz i nie chcesz skupiać swojego czasu i energii. Wiele dziedzin życia może odczuwać skutki minimalizmu, takich jak budżet, Dom i relacje.

Myślisz, że mógłbyś być minimalistą? Jeśli tak, zapoznaj się z naszymi najlepszymi wskazówkami na temat praktykowania minimalizmu i tego, jak może to przynieść ci korzyści. Okazuje się, że czasami życie z mniejszym może oznaczać o wiele więcej.

Źródła: Making Sense of Cents / CNBC 1, 2

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Jak zwiększyć stawki freelancera?

Poprzedni wpis

Czym jest Nasdaq Composite Stock Market Index?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły